„Nieuwe toplaag op buitenveld een mislukking" Toernooi De Rossenberg wederom groot succes LTV Lockhorst domineert op toernooi in Grubbenvorst Handbalvereniging ernstig gedupeerd: Puzzeltocht per fiets langs rustige wegen Schakers SVL hervatten! zomercompetitie Sportieve strijd wijkbewoners Kinderweek in de Til en Blij hof Grondgymnastiek van start Barbecue bij Juid Nieuwe cursus EHBO van start Inleveren sportkopij Veteranen- voetbal in Achterveld Voorverkoc avondzwei vierdaagse z Succes voor Leusdense fietscrossers DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 LEUSDEN - De Leusder Handbal Vereniging (LHV) is aan de vooravond van het nieuwe seizoen ernstig gedupeerd. Het onoordeelkundig en op uiterst nonchalante wijze aan brengen van een nieuwe toplaag op het verharde buiten veld leidde ertoe dat het terrein dermate in het ongerede is geraakt, dat het op verantwoorde wijze bedrijven van sport uitgesloten moet worden geacht. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat de voorbereidin gen op de competitie in het gedrang zijn gekomen. Boven dien moest een uitgebreid oefenprogramma worden ge schrapt, terwijl het nog maar helemaal de vraag is of de eerste thuiswedstrijden van de competitie, die voor het komend weekeinde geprogrammeerd staan, doorgang kunnen vinden. om de zaak, letterlijk en figuur lijk, recht te zetten. Als oplos sing werd gekozen om het veld te schuren, om daarmee de oneffenheden weg te werken. Vrijdagmiddag bleek echter, op het moment dat de schilder al klaar stond om de belijning aan te brengen, dat de gedane moeite voor niets was geweest. KRITIEK Afgezien van het feit dat het veld door het onregelmatige oppervlak ongeschikt was voor het beoefenen van sport, was er nog meer kritiek op de uit gevoerde werkzaamheden. Zo was het veld, dat oorspronke lijk enigszins rond was aange legd om afstroming van regen water te bevorderen, geëgali seerd, terwijl nadere inspectie leerde dat het toegepaste mate riaal ook niet aan de gestelde „Onvoorstelbaar wat hier ge beurd is", luidde het eerste commentaar van Gerard Vos kuilen, voorzitter van LHV. In een poging om aanschouwelijk te maken wat hij bij thuiskomst van vakantie aantrof op het Bur gemeester Buiningpark, trok hij een vergelijking met Neerlands grootste natuurgebied. ,Je waant je hier op de Wadden. Overal prielen en slenken. De tranen springen er van in je ogen", aldus de aangeslagen LHV-praeses. Met de gemeente Leusden was overeengekomen dat het ver harde buitenveld gedurende de zomerstop aan een revisie zou worden onderworpen. Tot de belangrijkste onderhouds werkzaamheden behoorde in dit verband het aanbrengen van een nieuwe toplaag. Maar de firma aan wie het werk werd uitbesteed, kweet zich wel zeer gemakzuchtig van zijn taak. De aanblik die het veld op dit mo ment biedt, laat zich nog het best vergelijken met een hori zontaal georiënteerde wand, waarop een goedbedoelende zondagsschilder zich met een enorm plamuurmes heeft uitge leefd, in een poging enige structuur aan te brengen. ONDER DE MAAT Wellicht had het resultaat in kringen van binnenhuisarchi tecten nog enige bewondering kunnen oogsten, maar als op pervlak waarop gesport dient te worden bleef het werkstuk volstrekt onder de maat. Nadat het bestuur van LHV de gemeente om opheldering had gevraagd, werd van die zijde een poging in het werk gesteld Gerard Voskuilen, voorzitter LHV, op het onbespeelbare veld:Onvoorstelbaar wat hier gebeurd is." eisen voldeed. „Te zacht en te stroef', lichtte Voskuilen toe. „Ik kan alleen maar conclude ren dat de aannemer die hier bezig is geweest verregaand incompetent is, dan wel bijzon der nonchalant te werk is ge gaan." De perikelen rond het ver harde veld hebben de voorbe reidingen op het nieuwe sei zoen danig in de war gestuurd. De veldtrainingen kunnen niet normaal doorgang vinden en daarnaast moest een uitgebreid oefenprogramma, dat voor het afgelopen weekeinde op de rol stond, worden geschrapt. „We hebben de zaak enigszins kun nen redden door te elfder ure in ieder geval voor de selecties elders oefenwedstrijden te re gelen. Maar voor de andere teams was geen oplossing meer voorhanden", aldus Vos kuilen. MISGELOPEN „Bovendien hebben we oefen programma's van tegenstan ders verstoord. Een aantal teams kon alleen nog maar bij ons terecht en die hebben we nu moeten teleurstellen. En dan heb ik het nog niet eens over een stuk inkomstender ving. Ervaringen uit het verle den hebben geleerd dat we af gelopen zondag een kantine- omzet van zeker vijfhonderd gulden zijn misgelopen. We overwegen serieus om de ge meente deze rekening te pre senteren". Gezien de aard van de werk zaamheden die nog moeten worden verricht om het veld weer gebruiksklaar te krijgen, is het nog maar helemaal de vraag of de eerste thuiswed strijden voor de competitie, die komend weekeinde van start gaat, volgens schema kunnen worden afgewerkt. De ge meente was, bij het ter perse gaan van dit nummer, niet be reikbaar voor commentaar. ACHTERVELD - Zondag middag hield de A.M.B.C. een fïetspuzzeltocht. De tocht, die was uitgezet door de heer Schopping, had een lengte van ongeveer 20 ki lometer. Er waren 45 deel nemers. De route ging via Achterveld richting Terschuur. Vandaar ging ze via Vinselaar en Eme- laarseweg naar De Glind en dan weer terug naar Achter veld. De route was geheel uit gezet via de rustige wegen zo dat er volop van de natuur kon worden genoten. Er was weer een aantal mooie prijzen te win nen. De prijswinnaars waren: 1. Mevrouw Staal uit Soest (44 str.pnt.) 2. Dhr. Staal uit Soest (75 str.pnt.) 3. C.J. Lorist, Achterveld (84 str.pr 4. Mevr. Slomp, Hoornaar str.pnt.) 5. Dhr. Slomp, Hoornaar (96 str.p 6. Dhr. De Looze, Leusden str.pnt.) 7. Dhr. van Druten, Achterveld str.pnt.) 7. Dhr. De Jong, Achterveld str.pnt.) 9. Ans Koperdraad, Stoutenb; (100 str.pnt.) Kinderen 1Linda van Dijk, Achterveld str.pnt.) 2. Menno Bontje, Jerone Peters Robbie Steenkamp, allen uit j terveld, elk 228 str.pnt. 3. Eline Belderok, Achterveld str.pnt.) 4. Frank van Druten, Achten (333 str.pnt.) 5. Bianca van Walgemoet, Vord en Jeroen van Druten, Achten? (beiden met 346 str.pnt.( 6. Renata van Druten, Achten (354 str.pnt.) LEUSDEN - Vorige week woensdag is in De Kom de zo- merschaakcompetitie van SVL weer van start gegaan. Achttien spelers mengden zich die avond in de strijd om de pun ten. Erwin Zijlstra, die uit zijn partij tegen J. Agterberg maximaal rendement wist te ha len, is door de remise, die C. Kerkhof en J. Staal overeenkwa men en het verlies van Carel Vos, in een kansrijke positie voor de zomertitel komen te. gen. Uitslagen: C. Vos-P. de Jager C. Kerkhof-J. Staal E. Zijlstra - J. Agterberg A. Rietveld - C. VeenendaaJ Tj. Zijlstra - H. Dalen G.T. Winkel - J. van Santen J. Boermans - B. Uneken 1 Th. Elschot - J. Gerrits J. de Jager - L. Boogaard LEUSDEN - Op het voetbal veldje achter de Ruiter- horst organiseerde wijk- vereniging 'De Rossen berg' afgelopen zondag voor de vijfde achtereen volgende maal een groots wijktoernooi. Dank zij het mooie weer en ondanks het feit dat het evenement (noodgedwongen) op een ongunstiger tijdstip moest worden gehouden dan an dere jaren, werd de gebeur tenis een groot succes. Carla Broekman, samen met Elly en Ger de Korte de grote stimulators achter dit voetbal en volleybaltoernooi voor de Rossenberg-bewoners, blikte na afloop vermoeid, maar tevre den terug: „De dag is voor mij in meerdere opzichten zeer ge slaagd. Het weer werkte fantas tisch mee, er was meer pu blieke belangstelling dan an dere jaren en er werd ontzet tend sportief gestreden om de eer. Het was zonder meer een van de gezelligste evenemen ten van de afgelopen jaren." Het toernooi stond oorspronke lijk gepland voor 7 juni, maar de erbarmelijke weersomstan digheden noopten de organisa tie de zaak te verschuiven naar een later tijdstip. Ondanks het feit dat dit negatieve conse quenties had voor de deel name, in verband met vakanties en seizoenstart van sportver enigingen, bleken velen be reid en in staat mee te doen zo dat er nauwelijks sprake was van devalutie van het festijn. De opzet van het toernooi, dat vijf jaar geleden voor de eerste maal georganiseerd werd, is dat de jeugd zich met een voet bal kan uitleven, terwijl de ou deren zich volleyballend met elkaar meten. De ploegen wor den per straat samengesteld. Zo kon 's morgens vroeg het startsein worden gegeven voor het voetbaltoernooi, waarvoor zich vijf ploegen als deelnemer hadden gemeld. Een halve competitie moest uitsluitsel bieden over wie er met de hoogste eer zou gaan strijken. Nadat alle wedstrijden, die twee keer tien minuten duur den, waren afgewerkt, bleken de Ruiterhorst en de Dashorst ex aequo op de eerste plaats te zijn geëindigd, terwijl de strijd om de derde en vierde plaats evenzo onbeslist was geble ven. Daarom werden er twee heuse finalewedstrijden ingelast. De Ruiterhorst eiste daarin de hoogste positie voor zich op, zodat de Dashorst zich met de tweede plek tevreden moest stellen. De Bruinhorst bleek in de troostfinale te sterk voor de Grifthorst, waarna de Hakhorst de rijen sloot. Bij de volleyballers stak het team van de Grifthorst met kop en schouders uit boven de an deren. Tweede in de eindrang schikking werd hier opmeuw de Dashorst, terwijl de Brink horst, de Ruiterhorst, de Raven horst en de Kleinhorst in die volgorde respectievelijk be slag legden op de derde, de vierde (ex aequo) en de zesde plaats. Gesterkt door het welslagen van het wijktoernooi, organi seert de wijkvereniging voor 26 september aanstaande een dropping. LEUSDEN De schoolvakanties zitten er nu echt op. Maar vlak voor het zover was, kon de jeugd nog meedoen aan de Kinderweek van De Til en De Blijhof. Voor de allerjongsten was er donderdag, als afsluiting, een Zigeunerdag. Dat hield m dat men zelf het één en ander moest koken om het daarna te verorberen. Voor de iets oudere jeugd stond er s avonds een vossejacht op het programma. Zoals gezegd, de laatste vakantie-aktiviteiten Sinds gisteren zit de jeugd weer in de schoolbanken. LEUSDEN - Op 1 september gaan de vorig jaar zo suc cesvolle sportactiviteiten grondgymnastiek en zwem men weer van start. De grondgymlessen omvatten een warming-up, gevolgd door oefeningen waarbij alle spieren een beurt krij gen. Besloten wordt dan met een balspel. Deze les sen vinden plaats in De Korf en wel op iedere dins dag van 09.30 uur tot 10.30 uur. Het zwemmen gebeurt in De Slag te Hoevelaken op iedere maandagmiddag van 13.40 uur tot 14.40 uur. Vervoer daarheen kan in overleg geregeld wor den. De instuif op donderdag ochtend vervalt wegens het niet verkrijgen van de zaal. Voor beide activiteiten dient men zich van tevoren op te ge ven bij Hanneke de Ruijter, te lefoon 033-948488. LEUSDEN - Jongerenver eniging JUID houdt op zaterdag 23 augustus een barbecue bij de vijver in Leusden-Zuid. De kosten hiervan bedragen 7,50 gulden per persoon, exclusief de drankjes. De avond begint om 18.00 uur. Bij slecht weer wordt de barbecue een week verschoven. Opgeven kan bij Henk-Jan Abbnng, telefoon 033-942047, LEUSDEN - De Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO afdeling Hamersveld start op 11 september met een nieuwe cursus eerste hulp bij ongevallen. De cur sus bestaat uit 20 lessen die gegeven worden op donder dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in de lagere school De Heerd, Berkel- wijk 33 te Leusden. De kos ten bedragen 115 gulden, inclusief lesmateriaal, di rect te voldoen bij inschrij ving. Inschrijven voor deze cursus kan op 21 augustus tussen 19.30 uur en 20.30 uur, eveneens in De Heerd. LEUSDEN - Het gegeven als zou er in Limburg het sterkst getennist worden, is gelogenstraft door de jeugd van LTV Lockhorst. In een internationaal jeugd- toeraooi in Grubbenvorst bij Venlo kwam in acht van de tien finalepartijen ten minste één Lockhorster voor. Aan het toernooi werd be halve door LTV Lockhorst en TC Grubbenvorst ook deelgenomen door de Duitse TV Viersen. Van de zes enkelspelen wer den er vier gewonnen door de Burgemeester Buiningparkbe- woners. Bij de meisjes 13-14 jaar won Jasmijn Wagenaar van Monique Huberts (6-0, 6-2), bij de jon gens 13-14 jaar won Willem du Pon met 7-5, 6-2 van Tom Gies- sen, terwijl de finales in de oud ste jongenscategorieën hele maal een Leusdense aangele genheid werden. Bij de jongens 15-16 won Vin cent Koopman van Emile Hoek stra (2-6, 6-3, 6-1) en Holger Wa genaar, weer helemaal terug in de tennissport, van Rob Stuiver (5-7, 6-4, 6-2). Werd er bij de enkelspelen nog rekening gehouden met de leeftijden, bij de dubbels en gemengd werd dit principe verlaten. De finalepartijen in de twee ca tegorieën gemengd, werden bereikt door Rob Stuiver, Vin cent Koopman en Jasmijn Wa genaar. Vincent Koopman en Jutta God schalk wonnen van Rob Stuiver en Kicky Jacobs (4-6, 6-3, 7-5) en Manuela van Tankeren met Maurice van Krachten z< vierden van Jasmijn Wagei met Tino Hopp (4-6,6-2, 6-4). Bij de meisjes dubbel won cole Lipjes van Lockhorst Monique Huberts van Silvia lissen met Jutta Godschalk 6-2). De jongens dubbel werd wonnen door Rick Zeelen Joos Bongartz van Eric Pe en Emile Hoekstra (7-5,6-3). Dankzij deze resultaten gin< beker voor de beste eniging van het toernooi LTV Lockhorst. Er werd niet alleen geten daar in Grubbenvorst. Op programma stond ook bow vossejacht, disco en een bai Kortom, een uitstekend g» ganiseerd toernooi, dat i licht volgend jaar zijn ven zal krijgen in Leusden. LEUSDEN - Kopij voor de sportredactie van de Leusder Krant en de Leusder Kabel Krant moet tot en met 7 sep tember ingeleverd wor den op het kantoor van de Leusder Krant, As- schatterweg 19. Achterveldse sportver enigingen kunnen hun bijdragen gewoon op het vertrouwde adres afleveren, dus bij de heer en mevrouw Bijl in de Van Oldenbame- veldstraat 18 te Achter veld. De veteranen uit Renswoude zul len er ditmaal voor moeten vechten om de wisselbeker te winnen. De wisselbeker werd tweemaal achtereen door Renswoude ge wonnen, zodat bij de winst de be ker definitief in hun bezit komt. LEUSDEN - De Haaien or< seert mede de Avondzwi vierdaagse in het Sportfonds] bad te Amersfoort van 1 t/i september. De voorverkoop voor Leus start heden op de volge! adressen: Familie Fieseler, Lindelaan] (942553). Familie Leusink, Prins Mauii laan 13(940297). De prijzen van de kaarten in voorverkoop zijn 7,50. Vi groepen van 15 personen meer 5,-. ACHTERVELD - Zaterdag zal op het Kerstensportpark het Vetera nen voetbaltoernooi worden ge houden. Aan dit Roskam-toernooi wordt deelgenomen door de vete ranen uit Scherpenzeel, de Veen- sche Boys, Renswoude, van de Posthoorn en uit Achterveld. Het toernooi begint om 10.30 uur. Ditmaal zal de aftrap worden ver- ïcht door de 2V2-jange kleinzoon van Piet van Uhm. LEUSDEN Succes voor twee Leusdense deelne mers aan het Wereldkam pioenschap fietscrossen. dat afgelopen weekeinde in het Engelse plaatsje Slough werd gehouden. In de cate gorie 11-jarige experts bracht plaatsgenoot Thijs Visser het tot de halve fina le. Hij belandde uiteindelijk bij de twaalf beste fietscros sers van de wereld. Bij de 12-jarige experts eindigde Michael Noordam bij de beste 24 van de wereld Hij werd in de kwartfinales uil- geschakeld.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8