3een genoegdoening roor Leusdenaren Programma jubileum brandweer gereed Gedichtenwedstrijd kinderboekenweek ^vandaag in fle leusder krant" ïzake dubbele waterschapslasten Trekkerbehendigheids- wedstrijden bij KPJ Zaterdag DWS rommelmarkt Leusden: 26.274 inwoners rienng 150-jang bestaan: 6 - 1986 JAAR BRANDWEER in LEUSDEN VAN 6/13 SEPTEMBER 1986 leusder krant; Auto Vandermeer Geen krant ontvangen? VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV VRRTROUWRN WAARD AMERSFOORT LEUSDEN Volgde borden naar Auto Vandermeer Industrieterrein Dolsselt Uw official1 door Leusden trekt. Het startschot voor de festiviteiten wordt gegeven op zaterdag 6 sep tember door burgemeester J. W M. Rademaker. Het volledige pro gramma (vergeleken met de on langs verspreide programmaboek jes is dat iets veranderd) ziet er als volgt uit: Zaterdag 6 september 09.00 uur: Feestelijke opening door de burgemeester bij de brand weergarage. 12.00-14.00 uur: Opstellen van de voertuigen die meedoen aan de op tocht aan de Lankslaan. 14.00 uur: Start grootse optocht van ruim 55 brandweervoertuigen van Midden-Nederland met défilé voor het gemeentehuis 15.30 uur: Einde van de optocht bij de brandweergarage met ont vangst door de Jingles uit Utrecht. Maandag 8 september 19.00 uur; Grote brandweer- en hulpverleningsdemonstratie op het terrein bij de Bankgirocentrale en De Geut. Dinsdag 9 september 18.30-19.30 uur: Inschrijven voor Dinsdagavond werd in de brandweergarage het feestprogramma gepresenteerd. puzzelrit m de Brandweergarage. 19.00-20.00 uur: Start puzzelrit. Bij terugkomst m de garage wordt u onthaald met muziek van Hammer and Field 22.00 uur: Uitleg puzzelnt en prijs uitreiking. Woensdag 10 september 13.30-14.00 uur: Eerste voorstelling voor kmderen tot 12 jaar van kin dertheater Rats. 16.00-17.30 uur: Tweede voorstel ling voor kinderen tot 12 jaar van kindertheater Rats. 19.30-23.00 uur: Brandweerdisco met bluswedstrijd voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar bij de Brandweergarage. Donderdag 11 september 20.00-22.00 uur; Officiële receptie in de Brand weer garage. Vrijdag 12 september 19.00 uur: Behendigheids wedstrij den. Hieraan zullen acht brand weerteams uit de regio deelnemen op het terrein bij de Bankgirocen trale en De Geut. Zaterdag 13 september 10.00-13.00 uur; Open dag. Hier zal onder meer de prijsuitreiking van de teken- en kleurwedstnjd plaats vinden. 20.00-24.00 uur: Feestavond van de Brandweer in de zaal van automo bielhandel PON BV. Het Brandweercorps bestaat uit 35 vrijwilligers en één beroepsman. Het héle corps werkt mee aan de feestweek. Aangezien men al an derhalf jaar bezig is met de voorbe reidingen, belooft het een groots evenement te worden. door de gemeente aangelegde re genwatervijvers wordt de aanslag doorberekend alsof deze voorzie ningen niet waren aangebracht. Dit betekent dat de bewoners van Leusden-Centrum voor de vijvers betalen én in de onroerend goed- belasting én m de waterschapslas ten." in één onzer verslaggevers) jEUSDEN De inwoners n Leusden hoeven niet te tenen op een genoegdoe- ag van de provincie inzake dubbel betaalde water- schaplasten. De provinciale commissie Waterbeheer is van mening dat de gesigna leerde problematiek wordt opgelost op het moment dat het nieuwe waterschap Vallei en Eem van start gaat. het onderwerp van de dubbele waterschaplasten werd dinsdag middag in de betreffende commis sie behandeld naar aanleiding van de open brief van ir. J. Miggels. In die bnef schreef hij onder meer het volgende: „Voor bewoners aange sloten op riolen die overstorten op de reorganisatie van de waterschappen zullen ook de kosten van onderhoud voor het Valleikanaal worden bokken. Tot nu toe drukken die op de begiotmg van de provincie Utrecht. Het is de bedoeling, dat de terschappen dat straks gaan betalen. GEEN ZIN Gedeputeerde C. van den Oos ten, voorzitter van de commissie Waterbeheer, stelde dinsdagmid dag dat de situatie van de dubbele waterschaplasten in principe on juist is. „Maar met de oprichting van het waterschap Vallei en Eem is dat niet meer mogelijk," aldus Van den Oosten. „Omdat die meuwe rege ling op korte termijn van start gaat, heeft het geen zin om moeilijke pro cedures te starten." Overigens, zo werd dinsdag dui delijk, valt het uiteindelijke nadeel voor de Leusdenaren nogal mee. Bij een recente ruilverkaveling heb ben de inwoners van Leusden na melijk minder betaald dan de boe ren. „Dat komt er op neer dat een genoegdoening slechts een paar kwartjes per hectare zou bedra gen," aldus één der commissiele den. ORDINAIR Alleen de PvdA-fractie liet bij monde van de heer Gerterbeek weten niet zo gelukkig te zijn met deze oplossing. „Er moet iets te be denken zijn," zei de socialist. „Is er niets waar we Leusden mee kunnen helpen?" Hij noemde het „ordinair" dat men weigert misstanden recht te trekken. Het feit echter dat binnenkort die meuwe regeling, waann het pro bleem wordt opgelost, van kracht is, was voor de overige fracties re den genoeg om geen verdere stap pen te ondernemen. LEUSDEN De Leusdense boekhandel Hamershof haakt komende tijd in op de Kinderboekenweek, die in oktober wordt gehouden. De boekhandel doet dat met een gedichtenwed strijd voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. De lengte van het gedicht, en de vorm, zijn geheel vrij. De enige voorwaarde die aan de gedichten gesteld wordt is, dat ze gaan over „Mijn Boeken" of „Mijn Mooiste Boek". De kinderen kunnen de gedichten tot vier oktober inleveren bij boekhandel Hamershof. De prijsuitreiking is op zaterdag 8 oktober. De winnaars er zijn twintig prijzen beschikbaar ontvangen een leuk boekenpakket. De kinderboekenweek zelf duurt overigens van acht tot en met achttien oktober. ACHTERVELD Zaterdag houdt de K.P.J. op het terrein aan de Ruurd Visserstraat weer een trekkerbehendig heids wedstrijd. Het is het eer ste lustrum van deze wedstrij den van de Achterveldse K.P.J. De aanvang is om 10.00 uur. Na weken van voorbereiding, orga nisatie en opbouwen kunnen de deelnemende trekker-chauffeurs weer hun beste kunnen vertonen. Dit jaar zijn er voor de eerste maal zelfs vrouwelijke chauffeurs die Aiicn ncvuen aangemeld. In totaal zijn er 39 deelnemers. Het water- en modderballet zal er ook nu weer bij zijn. Een uitbrei ding is publieksdeelname door de laatste ronde der stoelendans op de fiets te verrijden. Het belooft weer een geweldig spektakel te worden, dat zeker de moeite waard is om er naar te komen kijken, Zaterdagavond zal de prijsuitrei king tijdens een feestavond plaats vinden. Deze feestavond wordt ge houden in Ons Gebouw en aanvang om 20.30 uur. De muzikale mede werking wordt verleend door de Bebo Disco Show. Onafhankelijk BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar De Fiösta. de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten de nieuwe Ford Transit bestelwagen! U kunt naar hartelust kijker., voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 ACHTERVELD Zaterdag houdt de muziekvereniging DWS haar jaarlijkse rommel markt. Deze wordt gehouden in Ons Gebouw en begint om 10.00 uur. De opbrengst wordt aangewend voor de aankoop van uniformen en nieuwe instrumenten voor de jeugd, die de afgelopen jaren in groten getale lid van de vereniging is geworden. Schaken voor Eemland-titel pag. 8 Boeken: Het onnavolgbare talent van Woody Allen pag. 8 Interview: Joop van Daatselaar, 25 jaar rij-instructeur: „Zo'n lesauto is net een biechtstoel pag. 9 Gemeente koopt grond m De Horst pag. 9 Servicepagina pag. 11 Film: Dinsdag Movie Cyclus gaat weer van start pag. 11 DOKTERSDIENST: zaterdag: tel. 944223 zondag: tel. 948111 De leden van de vereniging ho pen dat er zoveel mogelijk spullen verzameld kunnen worden. Dege nen die spullen hebben en deze niet meer gebruiken, kunnen bel len naar Jos Hoefkens (telefoon 03425-2083), Wout van Hamersveld (telefoon 03425-1688) en Jurien Hil- verts (telefoon 033-845882). De spullen zullen dan zo spoedig mogelijk worden opgehaald. LEUSDEN Het aantal inwo ners van de gemeente Leusden blijft, zij het langzaam, groeien. In de maand juni nam het inwonertal toe met 18 tot 26.274. Op 1 januari 1986 waren dat er nog 26.020. De loop der bevolking over de maand juni 1986 ziet er als volgt uit: Inwonertal perl juni'86 20.256 j Geboren 28 Overleden 10 Geboorteoverschot 18 Gevestigd 140 Vertrokken 140 Vestigings overschot Toename totaal 18 Inwonertal met 1 juli'86 26.274 (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. VERKLEINEN? Op A3- ol A4lormaat? Het kan allemaal bi| de Een snelle fotokopieer- service legen redeli/ke pri/zen Asschatterweg 19 (Bi| de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur RUIMTELIJK BELEID: rest de vraag, of daar wel ruimte voor is. in één onzer medewerk- feesten hield de Leusdense rs) brandweer afgelopen dins- LEUSDEN In het kader dagavond een bijeenkomst tij- n de komende brandweer- dens welke het feestprogram- -lopstellen] ma werd gepresenteerd. Com mandant ing. J. Upperman deed er een uiteenzetting over het jubileum. Aanwezig wa ren ook de heren Becker, brandmeester, H. H. Smal en H. van Velzen, voorzitter van de brandweervereniging. Notitie planopzet voor bestemmingsplannen: meer mogelijkheden om te bouwen voor Leusdenaren pag. 3 Interview: Leusdense arts Th. J. Kuiper over Leusdense afdeling van Koningin Wilhelmina Fonds: „We hebben gewoon geld nodig" pag. 5 Militaire truckersdag in Kamp Zeist pag. 6 Leusdens Ver-leden: De Gelderse Vallei pag. 6 In Gelderse Vallei, 300 jaar geleden: Over onegte kinderen het kerkhof voor zwervers pag. 7 Oplossing problemen rond handbalveld is nabij pag. 8 Impala start nieuw seizoen pag. 8 DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 - 18e JAARGANG NO. 33

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1