Impala start nieuw gymnastiek-seizoen Seizoenstart Het onnavolgbare talent van een Amerikaanse filmmaker Schaken voor Eemland-titel Algemene leden vergadering BVL Oplossing problematiek handbalveld nabij handballers 1 „Roda'46" Conditiegymnastiek Achterveldse dames Uitslagen Ons Genoegen agenaa- „WOODY ALLEN EN ZIJN FILMS" Dinsdag 19 augustus is in sporthal De Korf een groot schaaktoernooi van start gegaan. Inzet vormt het kampioen schap van Eemland. Er volgen nog zittingen op dinsdag 26 augustus, woensdag 27 augustus en donderdag 28 j augustus. Op zaterdag 30 augustus wordt het toernooi beëindigd. ACHTERVELD Vanaf 28 augustus gaat de afdeling gymnastiek van SV Avanti van start met een nieuw uur dames conditie gymnastiek. Deze activiteit wordt speciaal georgani seerd voor dames die na de vakantie weer iets aan hun conditie willen doen. Na de warming up worden er grondoefeningen gegeven, al of met met behulp van toestellen, waarbij alle spieren (praat- en lachspieren inbegrepen) een beurt krijgen. De les wordt afgesloten met een balspel. Dit alles vindt plaats onder de deskundige leiding van Hanneke de Ruyter. Bent u geïnteresseerd, kan kunt u rustig op donderdagavond komen tussen 20.00 en 21.00 uur in de gymzaal aan de Walter van Amersfoortstraat in Achterveld. De eerste les is overigens gratis. Wilt u verdere inlichtingen, belt u dan even naar mevrouw Rond, telefoon 0342S-1952. I ACHTERVELD Aan de on derlinge schietwedstrijd op de buitenbaan te Scherpenzeel na men acht leden van Ons Genoe gen deel. Het was P. Smink die eerste werd met 92 punten. De ovenge uitslagen waren: 2. A.vanDaatselaar 91 I 3. J.E.vanHamersveld 90 I 4. G.vanHamersveld 88 5. L vanHamersveld 87 6. A Vlug 83 7. G. Schimmel 82 8 G. Tolboom 80 LEUSDEN Traditiege trouw openen de Leusdense handballers het nieuwe sei zoen. Zitten andere verenigin gen nog volop in de voorberei dingsfase, de teams van LHV mogen dit weekeinde al voor htm eerste competitiewed strijden aantreden. De perikelen rond het verharde buitenveld van LHV hebben er ove rigens toe geleid dat de seizoen start niet geheel vlekkeloos zal ver lopen. Omdat het halverwege de week nog onzeker was of het veld op het Burg. Buiningpark dit week einde alweer bespeelbaar zou zijn, besloot de competitieleider om de thuisontmoetingen van LHV om te zetten m uitwedstrijden. Een tegen valler, maar geen onoverkomelijk probleem. Zowel de heren- als de damesse lectie reizen af naar Breukelen om aldaar de teams van Nijenrodes te genover zich te vinden. CONFRONTATIE Voor de herenselectie van trai ner/coach Joop van de Willik bete kent dit de eerste serieuze confron tatie in de tweede klasse. Als de heren hun kampioensaspiraties, die ze opnieuw koesteren, waar willen maken, zal er zondag een duidelijke overwinr.ir.g geboekt moeten worden. En dat moet zekt tot de mogelijkheden behoren, g< zien het feit dat de reserves va Nijenrodes ook debuteren in dez klasse. Vraag blijft alleen of de voorbt reidingèn, die dit jaar zeker niet op timaal waren, de heren al in afdoer de mate gevechtsklaar hebben gc maakt. Voldoende vragen dus, aaj de vooravond van het meuwe sei zoen, waarop zondag ongetwijfeli een duidelijk antwoord gegevei zal worden. PRESTATIES De dames hebben al een seizoe: de kat uit de boom kunnen kijken c de tweede klasse en gezien d- prestaties van vorig jaar kan zonde] al teveel reserves worden vastge steld dat LHV in de hoogste regio nen terug te vinden zal zijn. Bovendien werd het team vai Joop Douma aanzienlijk versterk] door de komst van Fidelitas-speel sters Jeanette Kok en Carla Mosse! Ook keert Hetty Tessels, van ouds de belangrijkste schutter va het team, genezen van een enke! blessure terug m de basis. Tegen stander Nijenrodes 2, die op dit ni veau debuteert, mag dan ook geet enkel probleem zijn, al wil coacj Douma de prioriteit geven aan de zaalcompetitie en het veld gebrui ken om te experimenteren. 21.00 uur: dames; 21.00-22 00 uur: da mes. Gymzaal aan de Berkelwijk 18.00-19.00 uur meisjes 12-13 jr, 19 00- 20.00 uur: meisjes 14 jr en ouder. Sportzaal De Meent. 16 00-18.00 uur: ritm. sport gymn. Dinsdag Gymzaal aan de Asschatterweg (bij All andsbeek): 19.00-21.00 uur. jazz. Gymzaal aan de Berkelwijk 17.00-18.00 uur: ritmisch t/m 10 jr, 18.00- 19.00 uur meisjes 8-9 jr; 19.00 20 00 uur: ntmisch vanaf 10 jr. Gymzaal aan de Pr. Margrietlaan. 17.00-18 00 uur: meisjes 6-9 jr; 19.00- 20.00 uur: meisjes 10-13 jr; 20.00-21 00 uur: dames Woensdag Gymzaal Asschatterweg. 15.00-16.00 uur- meisjes 8-9 jr; 16.00- 17.00 uur meisjes 9-11 jr. Gymzaal Berkelwijk: 13.45-14.30 uur. kleuters; 16.00-17.00uur meisjes 6-7 jr; 17.00-18.00 uur- jongens 6-8 jr; 18.00-19.00 uur jongens 9-11 jr Gymzaal Pr. Margrietlaan: 19.00-20.00 uur: jazz Sportzaal De Meent: 17.00-18 00 uur: meisjes 6-10 jr. Donderdag Gymzaal a.d. Lijsterbeslaan. 16 00-17.00 uur: meisjes 6-8 jr; 17.00- 18.00 uur: meisjes 9-11 jr. Gymzaal Berkelwijk: 16.00-18.00 uur: keurturnen. Zaterdag Gymzaal Berkelwijk: 9 00-11.00 uur: ritm. sportgym Bij voldoende belangstelling wordt bekeken of er extra uren opgestart kun nen worden, met name voor kleuters, de meisjes 6-7 jaar en de jongens 6-8 jaar. 11.30 uur: voetbal (oefenduel), Wa- j geningen 3 Roda '46 3, Wagenin- gen. 13.00 uur: voetbal (oefenduel), Ro da '46 5 Baam 5, Burgemeester Buiningpark. 13.00 uur: voetbal (oefenduel), Ro da '46 7 De Glind, Burg. Buining park. Korfbal, Antilopen op Dalto-toer- nooi in Driebergen. Zondag 24 augustus 13.00 uur: handbal (heren) Nijenro des 2 LHV, Breukelen. 14.10 uur: handbal (dames) Nijen rodes 2 LHV, Breukelen. 19.00 uur: korfbal (oefenduel), HKC Antilopen, Hardinxveld- Giessendam. Maandag 25 augustus 20.00 uur: algemene ledenverga dering BVL, kelder gemeentehuis. LEUSDEN Biljartvereni ging BVL (Binnensport Ver eniging Leusden) houdt op maandag 25 augustus aan staande haar algemene leden vergadering. Plaats van handeling is de ei gen zaal, dat wil zeggen: de kelder van het gemeentehuis. De belangrijkste taak waarvoor de leden van BVL zich maandag ge plaatst zullen zien, is de vervanging van de kern van het bestuur. Zowel de voorzitter, die statutair aftreedt, als de secretaris en de penning meester hebben te kennen gege ven met herkiesbaar te zijn. Ook mevrouw Beekmk-Vacano zal in het nieuwe bestuur niet terug- Keien. nei uesiuui sieil voor de va cante functies de volgende perso nen kandidaat: voorzitter, S. de Jon ge; secretaris, J. den Hollander; penningmeester, J. van 't Holt; wed strijdleider, J. M. Peters. Dinsdag 26 augustus 19.00 uur: voetbal (oefenduel), WOG Roda '46, Harderwijk. 19.00 uur: voetbal (oefenduel), WOG 2 Roda46 2, Harderwijk. Daarnaast zullen de vaststelling van de begrotingen en de contnbu-l ties op de belangstelling van de le den mogen rekenen. Op de omvangrijke agenda pnj ken verder de diverse jaarversla gen en de vaststelling van eventue le commissies, terwijl er teven- ruimte gevonden zal worden om <3t prijzen voor de huiscompetitie uit té reiken, voor zover dat nog met ge beurd was. De leden worden maandag or 20.00 uur verwacht. Donderdag 21 augustus 19.00 uur: voetbal (oefenduel), da '46 Eemdijk, Burg. Buining park. 19.30 uur: korfbal (oefenduel), ZKC Antilopen, Zutphen. Zaterdag 23 augustus 15.30 uur: voetbal (oefenduel), Wa geningen Roda '46, Wagenin gen. 11.30 uur: voetbal (oefenduel), Wa geningen 2 Roda '46 2, Wagenin gen. Woody Allen. Eén van de meest befaamde hedendaagse Amerikaanse filmmakers is Woody Allen: scenarioschrijver, regisseur, acteur. Hij was betrok ken bij 21 films, hetzij als scenarioschrijver, als regisseur of als acteur en in die drie disciplines tegelijk. Zijn films als Annie Hall", (zeven Oscars) en „Manhattan" (zijn meesterwerk) zijn inmiddels klassie kers, maar desondanks is zijn publiek relatief gezien niet groot, wel trouw. Woody Allen is uniek en een door het grote publiek vaak onbegrepen serieuze komiek. Dat is eigenlijk geen wonder want Al len's films zijn op enkele uitzonderingen na niet direkt op de massa gericht, die zich wil laten vermaken met spektakel, spanning, sex en sensatie. Hij is op z'n best in flitsende, intelligente dialogen vol zelfspot, doordrenkt met melancholie en niet ontbloot van masochis me. Maar zelfs een dergelijke omschrijving zou nog te simplistisch zijn, want wie zijn ontwikkeling als filmmaker heeft gevolgd, zal in hem de filmische kameleon kunnen zien, die hijzelf zo perfect wist neer te zetten in „Zelig". Woody Allen kan het beste worden omschre ven als een paradox. Een man vol ogenschijnlijke tegenstrijdigheden. Dat gecompliceerde, bijna ingrijpbare, karakter komt steeds weer naar voren uit het voortreffelijk boek Woddy Allen en zijn films", van Douglas Brode, waarvan de vertaling kortgeleden bij Loeb uitkwam. Wie de Amerikaanse, joods-intellec tuele schnjver en geniale filmmaker Woody Allen wil typeren blijft meestal steken in slechts één aspekt van zijn karakter ..Ik kan u met vertellen wie ik ben", bekende Woody eens aan een in terviewer, die probeerde tot de essen tie van de man door te dringen, „maar ik kan u wel vertellen, wie ik met ben: ik ben niet Chaplin-achtig" Toch beheerst Woody Allen de essentie van de kleine, onderliggende man voortreffelijk. Bro de in zijn boek: „Allen gaat door voor de beste vanatie op dat thema, sinds Char lie Chaplin zijn flodderbroek aan de wil gen hing". Newsweek schreef m 1964 over hem als een man „wiens komische levensvisie op zijn absolute onbe kwaamheid is gebaseerd" en tien jaar later in hetzelfde blad: „Allen's grote door Bert Vos humoristische kracht ligt in de bereid heid zijn meest intieme psychologische gevoelens te dramatiseren, voor het ko mische effect overdrijft hij dit natuurlijk, maar desondanks deelt hij het persoon lijk gebied van zijn eigen neurose met het publiek, roept bij ons allemaal een lach van herkenning op". Woody Allen lacht hardop om zijn faalangst en zijn anhedonia, een ernstige vorm van me lancholie waaraan hij schijnt te lijden. De kern van Woody's aantrekkings kracht is altijd zijn zelfverachting ge weest Hij heeft die zelfverachting, die faalangst in steeds groeiende perfectie LEUSDEN Voor de pro blematiek rond de nieuwe top laag op het handbalveld op het Burgemeester Buining park, waarover wij in onze editie van dinsdag jongstle den berichtten, lijkt een oplos sing te zijn gevonden. De fir ma Schoonhoven, aannemer van het karwei in opdracht van de gemeente Leusden, kon ons meedelen dat afgelo pen dinsdag gestart is met de herstelwerkzaamheden, die ertoe moeten leiden dat het sportveld dit weekeinde weer bespeelbaar zal zijn. „We waren eerlijk gezegd nogal verbaasd om dinsdag ineens een verhaal in de krant te lezen, omdat er naar onze mening al duidelijke afspraken waren gemaakt over hoe de zaak zou moeten worden opge lost," aldus een woordvoerder van de firma Schoonhoven. „Ik houd het erop dat er sprake is van een communicatiestoornis. In het kort komt de hele geschiedenis hier op neer: wij zijn door de ge meente gevraagd om het handbal veld van een zogenaamde „slem- "laag te voorzien. Nu hebben wij in de wegenbouw uitstekende erva ringen met dat materiaal (een teer- produkt), maar tijdens de verwer king ervan op het sportveld bleek dat het als ondergrond om op te sporten duidelijk minder geschikt was." „Maar als je eenmaal halverwege bent, is er geen weg meer terug Omdat toch het naamkaartje van de firma aan de klus komt te hangen, is er volgens mij onmiddellijk contact gezocht met zowel de gemeente als de handbalvereniging om naar een oplossmg te zoeken. Er is toen be sloten om, in afwachting van een definitieve regeling, de belijning op het veld aan te brengen, zodat het oefenprogramma, dat voor het afgelopen weekemd gepland stond, doorgang kon vinden." „Later begrepen wij dat die werkzaamheden gestaakt zijn. Ik weet alleen met wie daartoe de op dracht gegeven heeft. Ik kan u ech ter wel meedelen, dat inmiddels de herstelwerkzaamheden een aan vang hebben genomen; er wordt nu een gesloten deklaag aangebracht en we hopen dat die nog voor aan staand weekeinde gereed zal zijn," aldus de firma Schoonhoven. De handbalvereniging beweert echter niet eerder dan dinsdag avond rechtstreeks te zijn bena derd door de aannemer en ook pas toen op de hoogte te zijn gesteld van het feit dat de toplaag opnieuw zou worden vervangen. In ieder geval lijken de proble men spoedig tot het verleden te be horen, al blijft de vraag openstaan waarom de gemeente adviseerde een „slem"laag aan te brengen m plaats van een meer gangbare ge sloten deklaag. Woensdagmiddag was echter ten gemeentehuize nie mand voor commentaar bereik baar. weten te gebruiken voor zijn teksten, verhalen en films. Desondanks kent zijn oeuvre ook flops, zoals het Bergman achtige „Intenors" en het op Felliiu geïnspireerde „Stardust Memories" Al lebei films, waann de komiek Allen het af laat weten. Allen verzuchtte eens „Mijn grootste angst is, dat ik een weee en genante soap-opera schrijf zonder dat ik dat zelf doorheb" Met „Interiors", aldus Brode in zijn boek, werd Woody's grootste angst bewaarheid. Maar Allen revan cheerde zich onmiddellijk met het feno menale, m zwart-wit uitgevoerde „Man hattan", waarin de kunstenaar Allen de authenticiteit van de sfeer van de sub cultuur van Manhattan in de zeventiger jaren perfect ironisch uittekent, „met een stijl, waann hij aan de ene kant hul de brengt aan die unieke demi-monde en aan de andere kant er vernietigende kritiek op heeft". Woody's nieuwste film, „Hannah and her sisters" schijnt volgens de eerste recensies, de eerste grote film te zijn na „Manhattan", waar qua sfeer de film het meest op lijkt. Maar ging „Manhattan" over eenlingen, „Han nah" zit vol gecompliceerde familieban den en een uitzonderlijk gevarieerd as sortiment relaties, waardoor Allen „alle aspekten van de romantische regen boog kan laten zien". Een film, die een geslaagde mix is van pure komedie, trieste overpeinzingen en sexuele ver wikkelingen. Wie Woody Allen wil leren kennen, voor zover dat überhaupt mogelijk is, zal in Douglas Brode's boek „Woody Allen en zijn films" de nodige aanwij zingen kunnen vinden. Alle films, waaraan Woody Allen ooit meewerk te, worden uitgebreid behandeld, compleet met de credits en uitgebrei de achtergrondinformatie. Voeg daarbij de grote hoeveelheid foto's zo wel uit films als uit het privé-album van Woody Allen en men heeft een uitstekend en boeiend naslagwerk, in dezelfde stijl als de boeken over Hitchcock en zijn films en alle James Bond-films, eveneens door Loeb uit gebracht. Aanbevolen. Woody Allen met zijn nieuwste vriendin Mia Farrow in ,,A Midsummer Night's Sei Comedy". komen, maar ook om te proberen „hogerop" te komen binnen het scala aan wedstrijden waaraan Im pala deel gaat nemen of die ze zelf organiseert. Wie nu Üd wordt van de afdeling gymnastiek is verze kerd van deelname aan de regiona le mini drie- of vierkamp op 15 no vember in De Korf. Nog een aantal activiteiten van de vereniging: 1 november organi seert zij een gecombineerde wed strijd voor jazz, ritmisch, RSG en tur nen waarvoor negen verenigingen zijn uitgenodigd, spelletjesmidda gen voor de jongste leden, disco's voor de ouderen, een fietstocht voor de seniorleden, uitwisselingen met verenigingen uit de buurt, club kampioenschappen, demonstra ties. Wie mteresse heeft, kan op eén van de onderstaande uren komen kijken. Een les meedoen om het eens te proberen behoort ook tot de mogelijkheden. En wil men dan nog wat verdere informatie over de lessen; Margriet van Kalsbeek (te lefoon 940110) kan er alles over ver tellen. Ook de secretaresse van de vereniging Appie Wiegersma (te lefoon 943193) kan informatie ver strekken over de vereniging. Het lesrooster van de vereniging: Maandag Gymzaal aan de Lijsterbeslaan: 17.00-18,00 uur: jongens 9-11 jr; 18.00- 19.00 uur: jongens 12 jr en ouder, 19.00- 20.00 uur: spnngen (m.i.v. 1/9); 20.00- Het karakteristieke beeld uit de nu al klassieke Allen-film Manhattan Woody Allen als de ware ülmkameleon. die hij altijd al is geweest, in de tec erg knap gemaakte film „Zelig". LEUSDEN De gymnas tiekvereniging Impala begint maandag 25 augustus aan haar nieuwe seizoen. Met 31 uur per week gymlessen voor jong en oud, stijf en lenig, mu zikaal en acrobatisch biedt ze de mogelijkheid tot ontspan nen door inspannen aan de Leusdense bevolking. Met zoveel keus tussen de ver schillende richtingen en leeftijden moet iedereen aan z'n trekken kun nen komen. Kleutergym, toestellen- gymnastiek voor jongens en meis jes, damesgym, jazz, ritmisch en springen staat open voor iedereen. Daarnaast heeft Impala ook twee selectiegroepen. het toestelturnen voor meisjes en ritmische sport- gymnastiek. Hiervoor worden meisjes gevraagd vanuit de vereni- ging. RECREATIE Men kan puur voor de recreatie Ook ritmische gymnastiek is weer een onderdeel van het Impala-pro gramma voor het komende seizoen. (Foto: archief Leusder Krant). "Woody Allen en zijn films", aoor Douglas Brode. Uitgave Loeb te Amster dam, vertaling van de oorsprgnkelijke Citadel-uitgave door Pieter Cramer, pagina's, pnjs 39,50. ISBN nuirurt 90 6213 854 3.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8