Gevarieerde culturele manifestatie n teken van muziek literatuur W V sb! V akantieschema 1986 - 1987 Dulturade '86 in grote tent op Hamershof ^vandaag in Se leusder krant- I Leusdense verenigingen presenteren zich op zaterdag 13 september Wie opent Culturade op originele manier? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU yj n i uu leusder krant Bus gekanteld Geluidsoverlast Winkeldiefstal SPORTLIEFHEBBERS OPGELET! Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Y krant •fr'fr'fr DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 - 18e JAARGANG NO. 34 Hoofdredakteur: 1 I 1 Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV USDEN Culturele markt, muziek- en zang, demonstraties, irijvers die signeren en voorlezen uit eigen werk, kortom: lerdag 13 september staat Leusden van 's morgens elf tot 's onds éen uur in het teken van Culturade '86, de jaarlijkse inifestatie van de Culturele Raad Leusden, bedoeld om de usdense verenigingen hun (cultureel) winterprogranuna te en presenteren aan de Leusdense bevolking. Dit jaar in sa- inwerking met de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek, gelijktijdig met een feestelijk literair programma haar tien- ig bestaan viert. )e Culturade '86 is groter van opzet dan vorig jaar. Om niet lankelijk te zijn van de weersomstandigheden, heeft de orga- ator, de Culturele Raad Leusden, dit jaar gekozen voor een rote tent met een capaciteit van meer dan duizend personen, arin alle aktiviteiten plaats vinden. Die tent komt bij het ikelcentrum De Hamershof te staan. De toegang tot de pro- sionele voorstellingen is in tegenstelling tot vorig jaar ge- gratis. voorstellingen vinden plaats in de Culturade-tent op één i de twee podia. tn kan naast die van tal van Leusdense verenigingen redens verwachten van het Cor Witjes Trio, Hans Dulfer/ flud met een gast-optreden van de zanger Neppy Noya, Ma- Frankie/The Blues Disease, de Rotterdamse 'aucteur' Jules elder en Candy Dulfer's funkband. loor tert Vos OLTURELE MARKT I belangrijkste onderdeel van Culturade is uiteraard de cul- Rle markt. Met name overdag tenteren tijdens deze markt dense verenigingen him eel gerichte) winterpro- en andere aktiviteiten ïltureel gebied. Voor dit on- ideel hebben zich maar liefst verenigingen en instellingen Leusden opgegeven. 's Avonds is het de beurt aan er verleden ligt de toekomst'. In deze uitspraak ligt de basis voor het eden van de Rotterdamse 'aucteur'Jules Deelder, die in het afgelopen voor het eerst met een eigen show in de grotere theaters en op TV te is geweest. Op 13 september in levende lijve op het podium van iirade'86. BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten voor de organisatie van Cultura- de'87. TIEN JAAR BIBLIOTHEEK Dit jaar wordt de Culturade sa men met de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek georganiseerd in verband met haar tienjarig be staan. Daarom zal er tijdens de Cul turade van alles te beleven zijn m de boerderij aan de Hamersveldse- weg. Na de normale uitleen, 's mor gens van 10.00 uur tot 12.00 uur, is er vanaf 14.00 uur een feestelijk literair cafe met live muziek van de jazz club The Ghost Note, met verder als gasten de schrijvers Mensje van Keulen en J.Bernlef en de illustratri ce Francien van Westenng Bernlef is in de bibliotheek aanwezig van 14.30 uur tot 16 uur en is daarna in boekhandel Hamershof om zijn werk te signeren. Hij lost daar Mensje van Keulen af, die dat al vanaf 14.30 deed en dan naar de bibliotheek gaat om - evenals Bern- Dulfer het podium overneemt met zijn groep Reflud, met als gastzanger Neppy Noya. Na Hans Dulfer volgt een optreden van Magic Frankie The Blues Disease Om negen uur het hoogtepunt van het avond-pro gramma, het optreden van de veelgeziene 'aucteur' en nacht burgemeester van Rotterdam, Jules Deelder, met zijn pro gramma 'Performance'. Het po dium-gebeuren wordt afgeslo ten met een daverend optreden van de beruchtste funkband van Nederland, Candy Dulfer1 s 'Fun ky Stuffin het tweede gedeelte met gast-optredens. Magie Frankie behoort tot de artiesten op de Culturade. Hij trad ook op tijdens de persconferentie, emd vorige week met kinderkoor en jeugdor kest, het Gemengd Koor Leus den, de Kindercantorij van de Marcuskerk, Ria Abels Aero- individuele kunstenaars en beoe fenaars van kunstzinnige am bachten. Voor de avondmarkt hebben zich in totaal 15 deelne mers gemeld. Het aardige is, dat er verschillende demonstraties worden gegeven door de aanwe zige kunstenaars, die hun pro- dukten ook te koop aan zullen kunnen bieden. De Culturele Raad Leusden heeft op de culturele markt een eigen stand, waar onder meer aandacht zal worden gevraagd voor het (eerste) eigen winter- programma, dat binnenkort ge reed zal komen. In deze stand zal dan meteen de voorverkoop van start gaan. Ook kan men zich hier uiteraard melden als vrijwilliger Middags rond de klok van één wordt gestart met een optreden van het Cor Witjes Trio met Hits en Tranentrekkers', waarna de befaamde jazzmusicus Hans HAPJE EN DRANKJE De hele dag door is in de tent het 'culinair terras' geopend, waar men terecht kan voor een smakelijk hapje en een drankje. De organisa toren van de Culturade hanteren lef- voor te lezen uit eigen werk en om er over te praten met belang stellenden. Francien van Westering zal tijdens de festiviteiten m de bi bliotheek gaan tekenen met de aanwezige kinderen. Verder is er in de bibliotheek een verkoop van 'uitgelezen' boe ken. De opbrengst van deze ver koop is bestemd voor het opzetten van een bibliotheek m Tarrafal op de Kaap-Verdische Eilanden. De boekenverkoop vindt met alleen m de bibliotheek plaats, maar ook m de Culturade-tent en in bibliotheek De Boekenmolen m Leusden-Zuid. In De Boekenmolen wordt tevens een ruilbeurs gehouden van strips en zullen leerlingen van de muziek school in de loop van de morgen optreden. PODIUM-OPTREDENS In de Culturade-tent zullen af wisselend op twee podia op tredens plaats vinden van plaatselijke verenigingen, in stellingen en van beroepsar tiesten. De Leusdense mu ziekvereniging 'Lisiduna' be gint de Culturade met een feestelijke en uiteraard muzi kale tocht door het dorp, waarna een optreden van dit korps met majorettes in de tent volgt. Dan zal de Cultura de '86 officieel worden ge opend naar de organisatie hoopt op zeer originele wijze. Wie dat gaat doen ligt aan u. Op het Leusdens podium treden achtereenvolgens op: Loes v.d. Akker en de Vereni ging van Huismuziek, Jonge renkoor Leusden, Lisiduna, Ilonka Bakker met jeugd-bal- let, Muziekschool Leusden bic, de Stichting Valleiconcer ten en Uona v.d. Burg met volksdansen. Dit optreden (af gewisseld met beroepsarties ten op het tweede podium) duurt tot ongeveer acht uur 's avonds. Op het andere podium treden (zoals gezegd) beroepsarties ten op. De organisatoren van de Culturade zijn er in geslaagd om een afwisselend en muzikaal programma samen te stellen, 's (Van de redaktie) LEUSDEN- Vorig jaar werd de eerste Culturade van de Culturele Raad Leusden ge opend door een jarige burge meester Rademaker, die van elke standhouder een bloe metje ontving en van de orga nisatoren een fikse taart. Dat is natuurlijk origineel, maar het kan nog veel leuker. De organisatoren van de Cultu rade 1986 nodigen Leusdena- ren, die een bijzonder origi nele opening in gedachten hebben, uit, dit te melden. Als uw originele, inventieve en bijzonder kreatieve idee wordt gekozen, moet u niet te beroerd zijn om het zelf uit te voeren ook. Een idee? Aarzel dan niet, maar grijp de tele foon en bel Tim Braaksma, te lefoon 945576 of Fransje Bou- vy, telefoon 948715. /Jk, Rommelmarkt DWS succes Jan Voskuilen winnaar trekkerwedstrijd KPJ Leusdense gemeentebegroting wordt aangepast: branden oorzaak van hogere verzekeringspremies Bomen aan Wilgenlaan blLijven nog (even?) staan Provincie Utrecht komt drie miljoen tekort Provincie vraagt staatssecretaris om 3.5 miljoen gulden voor Leusdense aansluiting op A28 Inspraaktermijn voor plan bejaardenoorden verlengd Twee dagen Oostenrijks feest in Achterveld Achterveld boekt winst op toernooi voor veteranen Pijnlijk verhes LHV-heren Tekening in stnjd om schaaktitels Eerrüand pag. 3 pag. 5 pag. 5 pag. 6 pag. 6 pag. 6 pag. 6 pag. 7 pag. 7 pag. 7 voor de dranken een bescheiden eenheidsprijs. Mocht het een lek ker warme dag worden, dan wor den de zijkanten van de tent opge rold. SPONSORS Een feest als de Culturade kost geld. Gelukkig zijn er ook nu weer verschillende Leusdense bedrij ven, die bereid zijn geweest om een deel van de kosten voor hun reke ning te nemen. Bovendien zal ook de gemeente worden gevraagd om een (garantie-) subsidie. TRADITIE De Culturele Raad Leusden hoopt met het organiseren van de jaar lijkse Culturade veel mensen in Leusden oen plezier te doen. Dat een dergelijke manifestatie dui delijk in een behoefte voorziet, bewees de Culturade van vorig jaar, die ondanks het slechte re genachtige en winderige weer en zonder tent, druk werd bezocht. De Culturele Raad Leusden vindt dan ook, dat het gezamelijk pre senteren van de Leusdense akti viteiten voor het komende win terseizoen, een goede traditie be looft te worden, waarbij natuur lijk de culturele markt het be langrijkste onderdeel van alle ak tiviteiten dient te blijven. De CRL krijgt daarbij de hulp van tal van vrijwilligers. Het bestuur van de Culturele Raad Leusden hield dit jaar een persconferentie om hun plannen voorde Culturade uit de doeken te doen. Op de foto van links naar rechts: Ab de Geus, voorzitter van het stichtingsbestuur van bibhotheek Nieuw Langenbeek, Culturele Raad-voorzitter Henk Wesenaar en Tim Braaksma, één der organisatoren van Culturade'86. LEUSDEN Voor het schooljaar 1986-1987 heeft het minis terie van onderwijs de volgende vakantieperioden vastge steld voor het basisonderwijs in de regio midden Nederland: Herfstvakantie: 13 oktober t'm 17 oktober 1986 Kerstvakantie: 22 december 1986 t/m 2 januan 1987 Voorjaarsvakantie: 2 maart t/m 6 maart 1987 Paasvakantie: 17 april t/m 24 apnl 1987 Hemelvaartvakantie. 25 mei t/m 29 mei 1987 Pinkstervakantie: 8 juni 1987 Zomervakantie: 4 juli t/m 16 augustus De zomervakanties m de regio midden Nederland van 1988 en 1989 zijn als volgt vastgesteld. 1988: 9 juli t/m 21 augustus 1989: 22 juli t/m 3 september De zomervakanties van 1990-1991 zijn voorlopig als volgt vastgesteld: 1990: 21 juli t/m 2 september 1991: 6 juli t/m 18 augustus 1992: 4 juli t/m 16 augustus LEUSDEN - Een bus met inzit tenden is afgelopen zaterdag op de Doomseweg, ter hoogte van het flC-restaurant, ge- LEUSDEN - Een man die zon dagnacht aan de slag ging met zijn drilboor zorgde voor nog al wat geluidsoverlast voor een van de andere bewoners van Hooiland. De dame in kwestie bewaarde dat zij haar televisie niet meer kon verstaan. De politie, die werd ingeschakeld, handelde de zaak ter plekke af kanteld. Daarbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De buschauffeur moest scherp remmen, waardoor het voertuig on bestuurbaar werd. De bus beland de in de rechter berm en vloog over de vangrail. Nadat bleek dat iedereen onge deerd was, vervolgden de inzitten den hun reis per andere bus. LEUSDEN - Een 13-jang meisje uit Leusden is zaterdag betrapt op het stelen van damesondergoed bij First Lady m winkelcentrum De Ha mershof. Omdat de dader nog minderjarig is, heeft de politie de zaak gesepo neerd. (advertentie) Donderdag a.s verschijnt er een ekstra dik nummer van de Leusder Krant met daarin alles over het (regionale) sportsei- zoen '86/'87 Dat maa u niet missen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 DUBBELE LASTEN WATERSCHAP: .hoezo, geen genoeg-doerung.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1