Rommelmarkt DWS succes [an Voskuilen winnaar :rekkerwedstrijden KPJ [leusden; okaal leusder krant Thema ochtend Disco DWS voc Zeven keer door rood Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER pZDLL KABEL Laatste zomerweek (1)ex mtinde^emeed&\ Leusden Achterveld KI/I/1EK INKEL DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 plaatselijk nieuws Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. rwam heel wat stuurmanskunst om de hoek kijken tijdens de Trekkerbehendigheidswedstnjden. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (emdredaktie) Redaklie-secretariaat: Mia Veer Hoofdredaktie: Bed Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. onder voor de eerste maal twee dames. Na een geweldige onderlinge samenwerking was men op tijd klaar met het uiteenzetten van het parcours en de andere daarbij behorende bijkomstig heden. In het begin van de morgen zag het er niet zo goed uit: een miezerige regen dreigde spelbreker te worden. Gelukkig klaarde het weer goed op en kon op tijd de eer ste deelnemer, na de opening door de voorzitter van de be treffende commissie, van start gaan. De onderdelen bestonden uit: het waterscheppen met een emmer bevestigd aan de drie- punts hefinrichting, het ringste ken en de remproef. Hierbij moest de trekker met de ach terwielen op een biels worden geplaatst en moest de chauf feur met een hogedruk spuit uit een buis spuiten. De trekker moest niet van de biels af kun nen rijden. Het parkeren in een OCHSPEL Het Ochspel was ook met het gemakkelijkste. Met behulp van de hefinrichting moesten drie emmers met mhoud opge tild worden en op een draaiende schijf worden ge plaatst. Hoe meer er omvielen, hoe minder punten. De Bielzen- tocht was niet eenvoudig. Men moest met de wielen over een tarzanbocht van bielzen rijden. Een rit voor- en achteruit. Bi) de hellingproef moest men met een wagentje achteruit van de helling worden gereden. Met het wagentje moest con tact worden gemaakt zodat de claxon over ging. Te veel con tact betekende de waterspuit. Een nieuw spel was het touw spel. Aan een in het midden opgestelde as was een touw bevestigd. Met het aan de trek ker bevestigde touw moest een cirkel gereden worden waar bij de staande as niet om mocht vallen. Tevens moest het touw zodanig gespannen of losser gehouden worden dat de op een aantal palen geplaatste flesjes met het touw worden omvergegooid. Bij het file-parkeren moest de chauffeur een denkbeeldige parkeerplaats met twee paal tjes uitzetten. Hiertussen moest hij zijn trekker parkeren. De ruimte tussen de trekker en de paaltjes werd opgemeten. Dit parkeren moest staande ge beuren. Teneinde te voorko men dat de chauffeur toch zou gaan zitten werd op de stoel een blad met eieren geplaatst. STOELENDANS Tijdens deze wedstrijden werd er een stoelendans met trek kers gehouden. Door tien trek kers werd een carrousel gere den rond een opgeworpen aar den wal. Op het teken van de wedstnjdleider moest men de trekker verlaten en via een wa- (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw. KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Behalve stuurmanskunst was ook veel geduld een vereiste. We zitten in de laatste zomer week van het seizoen 1986. De meteorologische zomer eindigt namelijk op 31 augus tus. Deze laatste week zal ons geen warm en droog zomer weer schenken. Daarvoor is de luchtrukverdeling te on gunstig. In het weekeinde passeerden restanten van een depressie en dat leverde een verspreide bui op. Veel regen viel er niet. Dit in te genstelling tot Zuid-Neder land, waar plaatselijk wel 40 millimeter viel met hagel en onweer. Bij ons duurt de droogte echter voort. Opvallend was zaterdag een hernieuwde tegenstel ling in de computerprogno ses tussen het Engelse Brack nell en het Duitse Offenbach. De Duitsers lieten in hun ver wachting een depressie (de oude orkaan Charlie) stil lig gen op de oceaan, met tegelij kertijd uitbreiding van hoge druk in de richting van West- Europa. Op de Engelse kaar ten stootte de depressie snel door richting Britse Eilanden en werd aangegeven, dat we daar maandag of dinsdag wat regen van zullen krijgen. Inmiddels lijkt helaas de Engelse visie gelijk te krij gen, zodat eerdere zonnige vooruitzichten wat bijgesteld moeten worden. Toch zullen er deze week zonnige momenten zijn, maar er is ook kans op wat regen of een enkele bui. De vraag is nu, hoe kunnen die verschillende computer modellen ontstaan. Ik denk, dat de Duitsers gewoon een depressie over het hoofd heb- oen gezien. Daar kan de vol gende verklaring voor gel den: Vroeger werkte men met veel meer waarnemingspos ten op de oceaan, vaak met behulp van weerschepen. Dat leverde veel betrouwba re informatie op. Toen de weersatellieten kwamen, had men het idee, dat depres sie-bewegingen daarmee voldoende te signaleren wa ren. Maar satellietopnamen geven slechts bewolking te zien, en wat daaronder ge beurt niet. Zo kon het voorkomen, dat zaterdag plotseling een de pressie opdook, die vervol gens de gordel van hogedruk verwijderde en toen de baan vrijmaakte voor de door de Duitsers stil geplande de pressie Charlie. Het KNMI moest daarop snel de vijf daagse verwachting bijstel len. Zoals u ziet, blijft het weer interessant. ter-modderbad een aardappel zien te bemachtigen. Degene die geen aardappel had kun nen bemachtigen, viel af. Hier werd winnaar Wim de Vette. Ook het belangstellende pu bliek kon aan een wedstrijd deelnemen. Hier ging het er om welk duo het verst eieren kon gooien en opvangen. Het duo Maunts Herder en Marcel Rutte wonnen hier met een af stand van ongeveer 47 meter Ook kon het publiek het totale gewicht van de zeven leden van de commissie raden. Het was Wim van de Hengel die het juiste gewicht van 533 kilo wist te raden. Zaterdagavond, tijdens een ge zellige feestavond in Ons Ge bouw, werden de prijzen uitge reikt. Winnaar van de trekkers wedstrijd bij de heren was Jan Voskuilen die voor het tweede achtereenvolgende jaar win naar werd. Deze kon nu voor de tweede maal de wisselbe- ker in ontvangst nemen. Tweede werd Ane Hilhorst en derde Theo van Dijk. De eerste prijs was een wissel beker en een staander en ge- bruiksprijzen De tweede en derde prijs bestond uit een staander en een gebnwksprijs. De overige prijzen waren ge- bruikspnjzen. Bij de dames was het Margnet Hak die met de eer ging strijken en deelneem ster Rina Herder voor wist te blijven. ACHTERVELD - In verband met het feestweekeinde a.s. za terdag en zondag houdt de mu ziekvereniging DWS een disco avond op vrijdag 29 augustus voor de jeugd. De aanvang is om 20.00 uur. De disco zal wor den gehouden in de grote feesttent aan de Ruurd Visser straat. Die avond komt de TROS naar Achterveld met de TROS Pop Formule Dnve inn Show met onder andere Ad Roland. Donderdag 28 augustus 20.00 uur: Openbare vergadering van de gemeenteraad in de raads zaal van het gemeentehuis aan 't Erf I. Woensdag 27 augustus 20.00 uur: Openingsavond seizoen KPO in Ons Gebouw. Vrijdag 29 augustus 20.00 uur: Tros disco-avond in de feesttent aan de Ruurd Visserstraat. Zaterdag 30 augustus 20.00 uur: Oostenrijkse muziek avond in de tent aan de Ruurd Vis serstraat. 20.00 uux: Hitkrant spektakel met disco show in De Klaveet. Zondag 31 augustus II.30 uur Fruschoppen in de tent aan de Ruurd Visserstraat. 14-00 uur: Disco m de Klaveet. Dinsdag 2 september 09.00 uur: Welfareclub De Zonne- Er was van alles te koop: boeken, platen, puzels, spelletjes et cetera. [ACHTERVELD - Zaterdag [hield de muziekvereniging |D.W.S. haar inmiddels tra- |ditioneel geworden rom- [melmarkt. Dankzij de me idewerking van de bevol- [king was er een geweldig Igrote hoeveelheid spullen ■aanwezig voor de verkoop. (Er was meer opgehaald dan vorig jaar en na afloop bleek er ook meer verkocht [te zijn dan voorgaande ja ren. Het was een heel druk be zochte rommelmarkt. Er waren momenten dat men de zaal van Ons Gebouw door het grote aantal belangstellenden niet eens binnen kon. Hoewel de markt om 10.00 uur pas werd geopend, was er om half negen al een groot aantal bezoekers voor de ingang present Dank zij de geweldige inzet, zowel van de oudere als de jongere leden en ook diverse echtge notes, had alles een goed en vlot verloop. Behalve de te koop zijnde goe deren was er ook een loterij met een aantal mooie prijzen, kon men raden naar het ge wicht van een salade en was er voor de kinderen een gratis film in de kelder van Ons Ge bouw. De opbrengst komt ge heel ten goede aan de kas van de vereniging en zal worden uitgegeven aan nieuwe unifor men en instrumenten voor de jeugdige leden. Na afloop was men zeer tevreden over het verloop die dag en de op brengst. Teneinde te voorko men dat men in de nacht van vrijdag op zaterdag de buiten rond het gebouw uitgestalde goederen eventueel zou ko men lenen, werd de gehele nacht door Junen Hilverts en Jos Hoefkens de zaak bewaakt. JICHTERVELD - zaterdag straat weer de trekkerbe- jj hield de K.P.J. op het ter- hendigheidswedstrijden. rein aan de Ruurd Visser- het was voor de vijfde maal dat deze wedstrijden wer den gehouden. In totaal wa ren er 39 deelnemers, waar garage was geen gemakkelijke opgave. Er moest een wagen achteruit in een door strobalen uitgebeelde garage worden gereden. Men mocht maar twee maal aanhalen en er mochten geen strobalen wor den geraakt. (advertentie) computer papier? Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* Ondanks dat waren de beide heren verder ook de gehele dag in touw. De hoofdprijs bij de verloting (een draagbare televisie) werd gewonnen door J van de Wete ring. Het juiste gewicht van de salade, 3970 gram, werd niet geraden. De prijs werd toege kend aan J. Blom en L. Hilhorst, die beiden het dichtst bij dat gewicht zaten: 4000 gram. Hoewel vrijdagavond de markt opgebouwd moest worden, presteerden de muzikanten het nog om die avond een sere nade. geheel m uniform, te brengen bij het echtpaar B. Zelfs buiten Ons Gebouw stonden de tweedehands spullen opgestapeld. Voskuilen en Van de Bedum band met hun 45-jange huwe- aan 't Jannendorp. Dit in ver- lijk. LEUSDEN - De eerste thema-och tend van het Vrouwen Ontmoe tingscentrum 't Vooronder vindt woensdag 3 september plaats. Het onderwerp is dan:' 'n huisvrouw doet het voor nop' Men wil het er die ochtend over hebben, dat vrijwilligerswerk en andere onbetaalde arbeis met min der gewaardeerd hoeft te worden, dan betaalde arbeid. De ïnlending wordt dan ook gege ven door iemand, die ervaring heeft met zowel betaald, als onbetaald vrijwilligerswerk. Om negen uur is de koffie klaar, om kwart over negen begint de bijeen komst. Kinderopvcang is aanwezig, de toegang is gratis. Voor inlichtingen kan men bellen: 945488 of 948316. STOUTENBURG - Leden van de Rijkspolitie hielden vrijdagmid dag van 17.00 uur tot 17.30 uur een controle Deze werd ge houden ter hoogte van de ver keerslichten bij De Dnesprong te Stoutenburg. Tijdens deze slechts een half uur durende controle werden zeven bestuurders proces-ver baal aangezegd wegens het rij den door het rode stoplicht. Er was een enorme drukte op de rommelmarkt van DWS.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3