'ekening in strijd om ichaaktitels Eemland Pijnlijk verlies LHV-heren 3V Achterveld wint oefenwedstrijd: 4-1 Achterveld boekt winst op veteranentoernooi Tweede certificaat voor Jos van Nimwegen leusden tenant erde Roskam voetbalfestijn: jpij clubkampioenschap LTV Lockhorst: Dames kandidaat voor top-klassermg )ok winst voor SVA-2 3 2 2 DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 t:*?* 'C?.-.- TV .-V aftrap werd vemcht door de jongste voetballiefhebber tussen alle veteranen, de twee-en-een-half jaar oude inzoon van de heer Van Uhm. ACHTERVELD - Zaterdag werd voor de derde keer op het Kerstenssportpark het Roskam-veteranen voetbal toernooi gehouden. Hieraan deden vijf vetera nen elftallen mee. Voor de aanvang van de wedstrijd reikte sponsor Piet van Uhm aan het deelnemende Achterveldse team symbo lisch nieuwe trainingspak ken uit.Dat gebeurde door de oudste kleindochter van de heer Van Uhm. Daar de bestelde trainingspakken nog niet waren gearri veerd, vond de uitreiking symbolisch plaats. Hierna volgde de aftrap voor de aanvang van de wedstrij den. Deze aftrap werd ge daan door de 2V4 -jarige kleinzoon Van de heer van Uhm.Het werd een spannend, maar tevens zeer sportief toer nooi. De scheidsrechters wa ren P. van Nimwegen, G Steen beek en van Dalen. Het team uit Renswoude moest proberen dit toernooi te winnen, aange zien zij dit al twee keer eerder hadden gedaan. Zou dit team ook winnen, dan zou de beker definitief in hun bezit komen. Het is echter niet gelucht. Het was Achterveld dat ditmaal de winnaar werd. Door hun zeer aanvallend voetbal wisten zij acht doelpunten te behalen. Renswoude moest ditmaal ge noegen nemen met de derde plaats. De gespeelde wedstnjden ein digden als volgt: Veensche Boys - Scherpenzeel:2-3; Rens woude - Achterveld: l-2; Scher- penzeel - Achterveld:2-1; Rens woude - Posthoorn:2-l; Post hoorn - Veensche Boys:0-3; Renswoude - Scherpenzee- 1:4 3; Achterveld - Veensche Boys:3-0; Posthoorn - Achter veld. 1-9; Scherpenzeel - Post- hoorn:9-3; en Veensche Boys.O- 6; De eindstand was: 1 Achter veld met 15 voor en 4 tegen, 2. Scherpenzeel met 13 voor en 9 tegen, 3. Renswoude met 13 voor en 6 tegen, 4. Veensche Boys met 5 voor en 11 tegen, 5. Posthoorn met 5 voor en 23 te gen. De topscorer-pnjs ging naar Th. Schippers uit Scherpenzeel met 12 doelpunten, terwijl de sportiviteitsbekernaar het oor deel van de scheidsrechters voor de Veensche Boys was Dankzij de goede weersom standigheden was het een goed toernooi waarbij het ook aan belangstelling niet ontbrak Achterveld in aktie tijdens het Roskam-veteranentoemooi. UW VERENIGIN SPEEL DE De veteranen deden het nog goed afgelopen zaterdag. ;USDEN - Er begint tekening komen in de strijd om de ti- in de schaakkampioen happen van de regio Eem- id, waarvoor dit jaar de ihaakvereniging Leusden als stheer optreedt. Er wordt ge reden in vier categorieën, te eten de kampioensgroep, de irste, de tweede en de derde asse. de kampioensgroep voert usdenaar van Santen na ne ronden het twintig man erke veld aan. Hij wist alle ie partijen in winst om te zet ten Van Santen wordt echter op de hielen gezeten door A. van Nieuwenhuizen en W. imme, die mede door hun1 finst in de derde ronde op res- ectievelijk R. Vedder en F. unnikhoven slechts een halve int op de leider in het klasse ent hoeven toe te geven, teressant wordt derhalve de itmoeting in de vierde ronde, aar Van Santen en Van Nieu- enhuizen elkaar in een recht- reekse ontmoeting op het :haakbord zullen bevechten. OPGROEP In de eerste klasse is er sprake een heuse kopgroep na ronden. D. de Jong, H. fnnser en F. Buitenhuis haal- ;n gedrieën 2,5 punten tot nu Floe. In de tweede klasse hebben fch na drie ronden twee spe- ?rs licht van de rest van het ïld afgescheiden. G van lerk en W. Simoranskir haal- Jen beiden drie punten uit renzoveel ronden. Ook hier is in de vierde ronde, die voor mavond op het programma staat, vuurwerk te verwachten, daar beide koplopers elkaar dan aan het zelfde schaakbord zullen treffen. Ook in de eerste klasse zal de vierde ronde naar alle waar schijnlijkheid emge tekening in de strijd brengen. Maar liefst vier spelers gaan hier gebroe- delijk aan kop, maar de loting heeft er ook hier voor gezorgd dat de leiders tegen elkaar uit gaan komen. Zo ontmoet J. Ger- rits P. Veenendaal (beiden tot nu toe goed voor 2,5 wedstrijd- punt), terwijl aan een andere ta fel de beide kapers op de kust P. Hospes en J. de Jager (óók allebei 2,5 punt) tegenover el kaar plaats zulen nemen. Na vanavond volgen er nog zittingen op 27, 28 en 30 augus tus in Sporthal 'De Korf. UITSLAGEN Derde ronde kampioensgroep R. van Aurich-J. vanSanten 0-1 R Vedder-A van Nieuwenhuizen 0-1 W. Lamme - F. Nunnikhoven 1-0 B. Wüders - H. Peperkamp 0,5-0,5 C. van Insen - C P. Gouw 1-0 W. Velker-A. van Diermen 1-0 J Bijlevelt - Mevr. F. Heemskerk 0,5-0,5 R E. Flohr-E Michaud 0-1 R de Wolf- B. Uneken 0-1 A. Peperkamp - H. Pruys 0-1 Stand kampioensgroep na drie ronden 1J. van Santen 3 2. A van Nieuwenhuizen 2.5 W. Lamme 2.5 4. R. van Aurich 2 W Velker 2 C.van Insen 2 B. Wilders 8. R. Vedder 15 F. Nunnkhoven 1.5 H. Peperkamp l.S H. Pruys 1.5 E. Michaud 1.5 3e KLASSE A UITSLAGEN RONDE 3 J. Gerrits-P. Hospes 0 5-0.5 J de Jager - A. Rietveld 1-0 P.W M. Veenendaal - R Staal 1-0 M. Schieving - T. Baard 0.5-0.5 C.Panait-K.A Linse 1-0 H. van Ginkel - K. Bos 0-1 P.M. Bierens - J W. Walraven-Borst 0-1 Stand na ronde 3 I.J. Gerrits 2.5 P Hospes 2.5 J. de Jager 2.5 P.W.M. Veenendaal 2.5 5. C. Panait 2 6. M. Schieving 1.5 T. Baard 1.5 A Rietveld 1.5 K. Bos 1.5 10. K A. Linse 1 J.W. Walraven-Borst 1 R Staal 1 13. H. van Ginkel 0 P.M. Bierens 0 2e KLASSE UITSLAGEN RONDE 3 Z. Vroon - Gvan Blerk 0-1 H. te Velde - W. Simoranskir 0-1 J. de Jong - R.H. Evekink 1-0 E Flohr - J. Verheyen 0.5-0 5 D. van de Scheur - A. van de Veen 1-0 M. Flohr - H. van Dalen 1-0 B Middelbos -R.R Flohr 1-0 F. van Woestijne-L.A. Michaud 0-1 P Quelle - G. te Winkel 1-0 H.H. Mus - V. Schenkelaars 0-1 STAND NA RONDE 3 I.G. van Blerk 3 2.5 3 2 2 2 1.5 1.5 I 1.5 1 0 0 o I W Simoranskir 3. J. de Jong 4. B. Middelbos D. van de Scheur H. te Velde M. Flohr L.A. Michaud Z. Vroon 10 E. Flohr J. Verheyen R H Evekink 13. R.R Flohr P. Quelle A. van de Veen H. van Dalen V. Schenkelaars 18. F van de Woestijne G. te Winkel H.H. Mus le KLASSE UITSLAGEN RONDE 3 H. Vedder-H G M.Vnnger 0-1 A. Miltenburg - F. Buitenhuis 0-1 D. de Jong-FC. van Tuinen 1-0 D Flohr- S. van de Velde 0-1 W. van der Plas - H. van Diermen 0.5-0.5 A. Teeuwen-P. de Jager 0 5-0.5 F.J. Monch - C. Kerkhof 0-1 G. Schenkelaars - D. van Ooik 1-0 T Vedder-G. Zwart 1-0 T. Oosterhof-J. Agterberg 0-1 STAND NA RONDE 3 I.D. de Jong 2.5 H.G.M. Vringer 2.5 F. Buitenhuis 2.5 4. S. van de Velde 2 H. Vedder 2 6. C, Kerkhof 1.5 H. van Diermen 1.5 W. van de Plas 15 P. de Jager 1.5 GSchenkelaars 1.5 A. Teeuwen 1.5 A. Mütenburg 1.5 F.C. van Tuinen 1.5 T. Vedder 15 D. Flohr 1.5 16. F.J. Monch 1 J. Agterberg 1 18. D. van Ooik 0.5 G. Zwart 0.5 T. Oosterhof 0.5 LEUSDEN - De teams van de Leusder Handbalvereniging zijn het veldseizoen 1986-1987 met wisselend succes ge start. De dames gaven nadrukkelijk hun visitekaartje af door in Breukelen afgetekend te winnen van de reserves van Nijenrodes (2-8). In datzelfde Breukelen verslikten de heren zich echter bij hun debuut in de tweede klasse. Onder weersomstandig heden die zeker niet in het voordeel van de Leusdenaren werkten, moesten zij duidelijk hun meerdere erkennen in Nijenrodes (16-13). De heren zagen daarmee tevens grootse plannen, die voor dit seizoen gekoesterd werden, in het water vallen. ACHTERVELD - Zondag peelde Achterveld 1 de iatste oefenwedstrijd voor aanvang van de compe te. Gespeeld werd er te en Edese Boys 1. Vooral in eerste speelhelft speelde chterveld een goede en vallende wedstrijd, en kreeg veel kansen, toaar er werden er voor de Na de rust ging het, hoewel er goed gespeeld werd, iets min der. Van de geboden kansen werd er nu maar één benut. Achterveld won de wedstrijd met 4-1. De doelpuntmakers waren Gerard van de Breemer (2) en Erik de Jong en Klaas van de Heuvel (elk 1). Ook Achterveld 2 speelde een oefenwedstrijd en wel tegen Edese Boys 2. Achterveld won van Enk Hak er vier voor zijn rekening nam. Trainer Jan Drost denkt met het volgende eerste elftal de com petitie te gaan spelen. Doel: Gerard van de Bedum; achter: Henk Voorburg, Adne van de Heuvel, Jos Koot en Ruud Tol boom; middenveld: Robbie de Vette, Klaas van de Heuvel en Harry van Dalen; voor: Hans van Hamersveld, Hans van de Kooy, Gerard van de Breemer en Erik de Jong. Mogelijke wij zigingen zijn voorbehouden. PROGRAMMA VOOR ZONDAG EMM - Achterveld 14.30 uur, terrein I bij Anna's Hoeve, sportpark Was- meer. Achterveld 2 - WZA 3 11.30 uur NSC 2 - Achterveld 3 12.30 uur Achterveld 4 - Soesterberg 3 12.00 uur Achterveld 5 - Maluka Muda 2 12.00 uur Achterveld 6 - Amsvorde 4 14.30 uur dames Het optreden van het dames team van LHV in de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Het tweede team van Nijenrodes, dat op dit ni veau debuteert, kreeg tegen de Leusder dames geen voet aan de grond Trainer/coach Joop Douma toonde zich na afloop blij verrast met het ver toonde spel: „Eerlijk gezegd was ik een beetje verbaasd om te zien hoe ver we al zijn. Na pas twee weken trainen heb ben we deze wedstrijd vanuit een hele goede verdediging gecontroleerd. Die twee doel punten, die we dan toch nog te incasseren knjgen, vielen alle bei uit een strafworp en dat geeft wel aan hoe moeilijk de tegenstander zich kansen kon creëren." ,,Ook aanvallend werden er leuke dingen ingezet, maar daar moet toch nog veel aan gedaan worden Daarnaast vond ik het debuut van juniore Monique Hovenkamp op dit ni veau veelbelovend. Ze werkte hard, paste zich snel aan aan het niveau, maar wat ik belang rijker vond, ze toonde initiatief in haar spel. Conditioneel is het me allemaal ook honderd pro cent meegevallen, zodat ik al leen maar kan concluderen dat we op de goede weg zitten." AMBITIES Vanaf het begin van de wed strijd lieten de LHV-dames geen twijfel bestaan over hun ambities- de twee punten moesten mee terug naar Leus den. Hetty Tessels, na langdu rige afwezigheid door enkel bandblessures weer terug in de basis, drukte met vier doel punten nadrukkelijk haar stem pel op de eerste helft en be zorgde LHV een riante voor sprong. Nijenrodes kon alleen via een strafworp iets terug doen, zodat de dames vlak voor rust al een veilige voorsprong konden koesteren (1-4). Toen Carla Mossel haar specia liteit, de break-out, benutte na een volgens het boekje uitge voerde aanval, was het pleit de finitief beslecht (1-5). Vanaf dat moment was alleen de vraag of de dames voldoende concen tratie zouden kunnen blijven opbrengen om de tegenstan der ver van zich te houden nog intoroccant Het antwoord kwam na de thee. Nijenrodes beet iets feller van zich af, maar zag toch nauwe lijks kans om meer gevaar te stichten dan voor de rust. Na een minuutje of tien kreeg men nog eenmaal de kans om de achterstand te verkleinen, die via een benutte strafworp werd aangegrepen. Maar daarna was de kaars ook wel op aan Breu- kelense zijde. Jeanette Kok wreef nog meer zout in de won den door twee maal op nj te scoren, waarna Monique Ho venkamp haar leuke debuut bij de senioren bekroonde door voor de laatste treffer van de wedstrijd te tekenen (2-8). OUVERTURE De heren hadden het zich alle maal zo aardig voorgesteld: de ouverture van het nieuwe sei zoen in de tweede klasse zou tegen mede-nieuwkomer Nijenrodes gebruikt worden om via een duidelijke zege het moreel zodanig op te vijzelen dat de giganten in deze klasse, Laren en EMM, de komende weken met opgeheven hoofd tegemoet zouden kunnen wor den getreden. Het pakte alle maal even anders uit en na de 16-13 nederlaag die de heren te incasseren kregen, werd dui delijk dat LHV een moeilijk jaar tegemoet gaat. Toch waren er natuurlijk wel verzachtende omstandigheden aan te voeren, die kunnen die nen om het optreden van de ploeg te relativeren. Zo was de afwezigheid van Wil Kollen burg in verdedigend opzicht een gevoelige aderlating, ter wijl Rob Schneiders de aanval van de nodige impulsen had kunnen voorzien indien hij niet elders verkeerde Tevens werkten de weersom standigheden niet echt in het voordeel van de Leusdenaren. Afgezien van het feit dat regen het handbal toch al gauw de gradeert tot een loterij, kunnen onder dergelijke omstandighe den wapens als de break-out nauwelijks gebruikt worden. En dat was altjd één van de be langrijkste pijlers waarop het spel van LHV rustte SCHIJN Toch had het er voor de rust nog alle schijn van dat de Leus- Honarpn Ho vnllo winct tt>pp naar huis zouden nemen. On der de neergutsende regen kende de ploeg weliswaar een moeilijke start en kwam ze snel op achterstand (1-4), maar daarna kregen de Leusdenaren steeds meer greep op de wed strijd Na twintig minuten waren de zaken dan ook alweer rimpel loos glad getrokken, via treffers van Daan Bleuel (2x) en John Kiers (4-4). Nadat doelman Ma thijs Jantzen, die ovengens een wisselvallige wedstrijd speelde, op een cruciaal mo ment een strafworp keerde, nam LHV zelfs een voorsprong, door twee treffers van Arjan Schneiders, die tot aan de rust gehandhaafd kon worden (6-7). Na de thee pakten zich echter, zowel letterlijk als figuurlijk, weer donkere wolken samen boven de LHV-heren. Nijenro des boog de achterstand ra zendsnel om in een voorsprong (10-7) en zou deze niet meer uit handen geven. Ronald Morren en Theo Prinsen zagen nog wel kans om LHV in de race te hou den (10-9), maar verdoezelden daarmee tevens het feit dat de heren op de een of andere ma nier niet meer m een zege le ken te geloven. In een tijdspanne van minder dan drie minuten liep de tegen stander weg naar 13-9. Daar mee was de wedstrijd gelopen Nijenrodes kreeg in de daarop' volgende fase zelfs de gelegen heid om de voorsprong naar zes punten te tillen: 15-9. In de slotfase begrepen Jos de Valk, die een uitstekende wed strijd speelde, en Arjan Schnei ders te laat dat de doelman on der de omstandigheden het beste via lage afstandsschoten te verschalken was, en gaven daarmee de score uiteindelijk nog een dragelijk aanzien: 16- 13. UITSLAGEN HANDBAL Heren 2e klasse B DSO-EM^l 13-14 BHC - Celeritas 14-16 Laren - Corbulo 15-11 Nijenrodes - LHV 16-13 Dames 2e klasse A RHC - ASV'65 s.n o UHV - EMM 9-8 Laren - SDO 9-2 Nijenrodes - LHV 2-8 ACHTERVELD - Donder dag 21 augustus werd in het Brabantse Giessen door de Nederlandse Politiehonden Vereniging (K.N.P.V.) een keuring gehouden voor het certificaat "reddings hond". Bij deze keuringbe- haalde de Achtervelder Jos van Nimwegen met zijn Mechelse Herder Andor het betreffende certificaat. Een van de moeilijke onderde len van deze keuring was het opsporen van zogenaamde ver miste personen onder puin en steen. Maandenlang was er door de Scherpenzeelse politie en hon denvereniging de Start, waar van Jos en zijn hond lid zijn, op dit onderdeel geoefend. In half gesloopte huizen, onder puin en steen, hielden leden van de vereniging zich verborgen. Zij moesten daar door de vaak vin nige en wispelturige Andor worden opgespoord. Tijdens de keuring bleek dat de oefeningen op dit onder deel in ieder aeval resultaat hebben gehad. Van de drie vermiste personen had Andor in de kortst mogelijke tijd er twee gevonden. De derde werd niet geheel juist opge zocht hetgeen hem kostbare punten heeft gekost. De beide rivieroefeningen, waarbij in een circa 150 meter diep moeilijk begaanbaar ter rein een voorwerp, respectie velijk een man opgezocht moest worden en aangeblaft, werd naar redelijke tevreden heid afgewerkt. De gehoorzaamheidsoefe ningen leverden voor Andor geen problemen op. Bij de zwemoefeningen haalde hij zonder moeite een zeer zware pop uit het water. Andere com binaties hadden hier duidelijk moeite mee. Na afloop van de keuring reikte de keuringscommissie aan Jos en Andor het certificaat A red dingshond uit. Samen met het vorig jaar behaalde politiehond certificaat bezit Jos nu met An dor thans twee officieel door het Ministerie van Justitie er kende certificaten.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7