„Werklust boven techniek" Fokko van Leyenhorst begeert rol van libero Richard Beumer: van trainer tot praatpaal Sport op Kabelkrant Nieuwbakken zaterdag-trainer Wim van de Linden: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 3 LEUSDEN - Bij de Roda-zaterdag heeft een ware volksver huizing plaatsgevonden na het alles behalve florissante seizoen 1985-1986. De competitiestart oogde weliswaar vertrouwend, maar op het moment dat er onrust in de ge lederen sloop, was het heilige vuur bij de zaterdag-heren snel verdwenen. Even dreigde het in de slotfase van de rit zelfs mis te gaan. Die afgang bleef Roda'46 gelukkig be spaard, zodat men in het lustrumjaar aan het derde sei zoen in de hoofdklasse van de afdeling Utrecht gaat begin nen. Echter met een totaal andere groep. In de eerste plaats heeft trainer Eltjo Kapenga uit Woudenberg na één jaar al weer plaats ge maakt voor Wim van de Linden uit Lelystad; 34 jaar en in het da gelijks leven verftechnisch ad viseur. In zijn voetballoopbaan actief bij UVV, Umtas SVW, Uni cum en tenslotte WOG. Bij de laatste club startte hij zijn trai- nerscarrière; als assistent bij eerste klasser WOG-zaterdag en als trainer/coach van WOG-zondag 2. Hij is in het bezit van de papie ren voor oefenmeester 2 en 3 en hoopt in de nabije toekomst toegelaten te worden voor trai ningscursus 1, omdat het trai nen van KNVB-hoofdklasse één van zijn vurige hartewensen is. Of Wim van de Linden dat snel zal lukken, hangt uiteraard af van de prestaties die hij met Roda-zaterdag bereikt. Speelt de Lelystadter zich met Roda'46 snel in de kijker, dan stijgt zijn waarde als trainer met stip. GESPREID BEDJE Vooralsnog beseft Wim van de Linden terdege dat hij op het Burg. Buiningpark geen ge spreid bedje vindt. Integen deel. De zaterdag-formatie heeft een ware metamorfose ondergaan na het vertrek van een handvol eerste-elftal-spe- lers. Daarvoor in de plaats heeft een aantal nieuwelingen zich gemeld in de personen van J. Wormsbecker, W. van Buerink (beiden ex-WOG. Harderwijk) en H. Settels (KWA), terwijl Ro nald de Haas weer van de partij is na zijn beenbreuk twee sei zoenen geleden. Daarnaast zijn Fokko van Leijenhorst - zie elders deze sportbijlage - en Karei Ouwer- kerk weer beschikbaar. Wim van de Linden zit dus duidelijk met dê~ erfenis van Eltjo Ka penga. Vooral het vertrek van Ruud Stoelhorst betreurt hij. "Ik moet vanaf het nulpunt aan een nieuwe zaterdagelftal bou wen Wonderen moeten er dan ook niet verwacht worden. Ik ga er niet van uit dat Roda'46 als een van de titelkandidaten van start gaat. De sfeer zal belang rijk worden Want hebben de spelers veel voor elkaar over. dan komen de prestaties van zelf. Goed voetbal is niet altijd noodzakelijk, als er tenminste maar gewerkt wordt." AFWACHTEN Het is dus afwachten geblazen wat we van de Roda-zaterdag mogen verwachten. Voor een plaats in de KNVB zullen ze mi nimaal kampioen moeten wor den en dat zit er op voorhand niet in. De bal kan echter raar rollen en als de Roda-zaterdag in het begin van de competitie de smaak te pakken krijgt en z'n puntjes pakt. dan konden de Leusdenaren nog wel eens voor een verrassing: gaan zor gen en een goed seizoen tege moet gaan. Selectie Roda-zaterdag B Buunk, N. Romeijn, K Ouwer- kerk, F. Schoonewille, F. van Leijenhorst. P. Bastiaansen. C. van Dijk. T. Kaspers, K de Vries. Nieuw: Ronald de Haas. W. van Buerink (WOG), J. Wormsbecker (WOG), H Set tels (KWA). Vertrokken: R. Stoelhorst (Sparta Nijkerk), E. Vreekamp, B Staubach (Quick), H. van Pluuren (WZA), R. Huygens (Hoogland) Trainer W van de Linden. LEUSDEN - Een opmerke lijke verschijning in de za terdagselectie van Roda'46 was in het verleden ex-semi prof Fokko van Leyenhorst: sterk aan de bal en altijd goed voor een paar oogstre lende acties. Zijn effect volle voorzetten vanaf de flanken brachten menig vijandelijke defensie in verlegenheid. Een goaltjesdief was de in Amersfoort woonachtige zater dag-speler niet. Wel goed voor een beslissende eindpass, niet voor een doeltreffend eind- schot. Dat was in feite zijn enige tekortkoming. De oefenmees- ters bij de Roda-zaterdag had den daar echter mee leren le ven. Zowel Martin Ruitenberg als Richard Beumer konden het goed met de Amersfoorter vin den. Immers, een speler van een dergelijk kaliber tref je niet vaak in de afdeling aan. Daar moet je zuinig op zijn. Trainer Eltjo Kapenga, vorig seizoen bij de Roda-zaterdag actief, kreeg het echter met Van Leyenhorst aan de stok. De functie in de ploeg die Eltjo Kapenga voor de SC Amersfoorter in ge dachte had, kon en wilde de Keistedelmg niet ambiëren. "De trainer eiste teveel van mij", legt Fokko van Leyen horst nog eens uit. "Daarnaast was ik het ook oneens met de opstelling en de te voeren tac tiek. Ik werd buiten de ploeg gezet en ging voor mijn plezier in het tweede een balletje trap pen." BESCHIKBAAR "Nu bij de Roda-zaterdag weer een nieuwe trainer voor de groep staat, heb ik me weer be schikbaar gesteld. Echter wel met de nodige kanttekeningen. In de voorhoede en op het mid denveld zie ik geen taak voor mij weggelegd. Ik ben inmid dels de dertig gepasseerd, 31 om precies te zijn. Dat is een pnma leeftijd om als laatste man te gaan functioneren." "Die positie lijkt me wel wat. Organiseren en leiding geven aan de defensie. Trouwens, voor die positie zie ik binnen de huidige selectie weinig kan didaten na het vertrek van Erik Vreekamp. Ik denk dat ik daar voor dan ook de aangewezen persoon ben. De trainer zal het echter moeten uitmaken, maar gelet op de geluiden die ik zo links en rechts opgevangen heb, denk ik dat de trainer Van de Linden mij ook het liefst op die plaats ziet. We zitten dus al op dezelfde golflengte En dat geeft vertrouwen voor de toe komst." Hoe de Roda-zaterdag dit jaar in de hoofdklasse zal gaan mee draaien, valt volgens Fokko van Leyenhorst moeilijk te voor spellen omdat er zoveel speler weggegaan en bijgekomen zijn "Aan techniek hebben we misschien ingeleverd, maar als het in de groep klikt en de sfeer optimaal is, dan moet dit Roda-zaterdag in de hoofd klasse, die een beetje zwakker oogt. een heel eind kunnen ko men. We weten wat we van be paalde clubs kunnen verwach ten. Slechter als vorig seizoen kan het eigenlijk toch niet." Fokko van Leyenhorst: terug als libero LEUSDEN/ACHTERVELD - Met ingang van het nieuwe seizoen gaat de sportredaktie van de Leusder Kabel Krant ook de kabel benutten voor het geven van uitsla gen en korte sportberichten. Dagelijks, maar vooral in het weekeinde, zullen de laatste sportnieuwtjes op het beeld van kanaal 4 verschijnen. Niet alleen geven we een zo uitvoerig mogelijke Leus- dense sportagenda, maar ook de resultaten van uw fa voriete sportclub en die van de concurrentie in de zelfde klasse zullen we overzichtelijk per sporttak in kaart brengen, uiteraard onder voorbehoud en voorzo ver mogelijk is. Alle aansprekende prestaties van de Leusdenaren in alle takken van sport komen in principe voor de kabel in aanmerking. Uw informatieve medewerking zal daarbij echter onmisbaar zijn. Heeft u nieuwtjes voor of vragen over sport op de Leusder Kabel Krant, neem dan contact op met de sportredaktie: telefoon 033- 941494 of 033-755296 (Daan Bleuel, coördinator sportre daktie). LEUSDEN - Na een jaar on derbreking is Utrechter Ri chard Beumer weer terug bij Roda'46. Niet als trainer van de één of andere afde ling, maar als voorzitter van de Selektie Koördinatie Kommissie (SKK) en, als de leden het op de eerst vol gende jaarvergadering goedvinden, óók als vice- voorzitter van het bestuur. Samen met Jan Verhoeve vormde Richard Beumer een onafscheidelijk duo bij de Roda-zaterdag Nu zal hij zich met heel Roda'46 gaan bezig houden. Na alle inteme strub belingen bij de Leusdense voetbalclub over het wel of niet doorgaan met twee afdelingen, heeft het bestuur van Roda'46 gekozen voor een totaal andere oplossing in de vorm van het SKK. een commissie die de be langen van zowel de zaterdag-, zondag- als van de jeugdafde ling gaat behartigen op het technische vlak. COÖRDINATIE Trainers, bestuurs- en commis sieleden maken deel uit van deze nieuwe tak in het omvang rijke Roda-gebeuren "We moeten als SKK de coördinatie tussen de afdelingen bevorde ren", zet Richard Beumer uit een. "De commissies die afzon derlijk hun plannen uitstippe len moeten op één lijn komen, zodat Roda'46 zich als een hechte voetbalclub gaat mani festeren." "Het begeleiden van de jeugd naar de senioren be hoort ook bij onze taken. Dat moet soepeler gaan. De keuze zondag of zaterdag moet in nauw overleg met alle betrok kenen geregeld worden. Om vervolg op pagina 3 Richard Beumer: praatpaal bij Roda'46. Roda-zaterdag trainer Wim van de Linden

Leusder Krant | 1986 | | pagina 15