„We moeten meteen met de billen bloot" Startsein voor portseizoen'86/'8 7 Meindert Vlugt, trainer Roda-zondag: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 5 LEUSDEN - Optimisme kan zondagtrainer Meindert Vlugt aan de vooravond van het seizoen '86-'87 niet ontzegt worden. Na een uiterst curieus jaar bij de af deling zondag van voetbalclub Roda'46 - de Leusde- naren begonnen zeer slecht, maar eindigden na een schitterende inhaalrace toch nog op een vierde plaats in de Utrechtse eerste klasse B - ziet de Amersfoortse oefenmeester, die zijn contract met twee jaar ver lengde, de naaste toekomst met vertrouwen tege moet. "Als we de draad weer oppak ken zoals we de vorige compe- I titie geëindigd zijn, dan hoeven I we ons feitelijk nergens zorgen I over te maken. Iedere tegen- I stander is door Roda'46 in die Ivorm te pakken. Voor niemand 1 doen we dan onder. Ook niet in I de eerste klasse A, waarin we lop ons eigen verzoek weer zijn I ondergebracht. Want daar Iwordt in ieder geval beter ge- ■voetbald door de clubs in ver gelijking met de verenigingen die we het voorbije jaar in de stad Utrecht mochten ontmoe ten. De competitie zal hoe dan ook voor het publiek aantrek kelijker worden", aldus Vlugt. Het feit dat de zondag-formatie de competitie moet openen te gen de Amersfoortse Zeehel den, WZA, kan hem nauwe lijks verontrusten. "Vorig sei zoen hebben we reeds bewe zen, dat we WZA niet hoeven te vrezen. In Amersfoort had den we zelfs een overwinning geboekt, ware het niet dat de arbiter ver in blessure tijd WZA gelijk liet maken. De Roda-zondag heeft definitief een streep gezet door het woord "angstgegner", het eti ket dat WZA door de Leus- dense voetballiefhebber kreeg opgeplakt. Die tijd is voorbij. "Eigenlijk vind ik het als trainer een ideaal vertrekpunt om de basis te leggen voor een con stant seizoen. De spelers moe ten meteen maar met de billen bloot en aantonen dat Roda- zondag dit seizoen hoge ogen gaat gooien. We willen van meet af aan in top van de eerste klasse A meedraaien. Daar hebben we een ploeg voor", benadrukt de Amersfoortse oe fenmeester. "Als het zelfvertrouwen aanwe zig is en de spelers tot het uiter ste willen gaan en alles voor el kaar over hebben, dan kan er Veinig veranderingen bij Roda-zondag. Meindert Vlugt: met Roda-zon dag naar hoofdklasse? niet veel fout gaan. We moeten de vruchten plukken van wat we in het eerste jaar met z'n al len, spelers en begeleidings team, ondanks de stroeve aan vangsfase klaar gespeeld heb ben." "We zijn nu immers ook al een stuk verder met onze voorbe reiding. De basiself staat voor het grootste gedeelte al vast. We hebben daarom ook be wust voor minder oefenduels gekozen, omdat er minder pro bleem gevallen waren. Alleen de positie van doelman Michel Vnjhoef en libero Jan van Ey- den staan ter discussie. Door het weer beschikbaar zijn van doelman Hildebrand van de Meer, ex-Sportclub Amersfoort en IJsselmeervogels, en de komst van Peter van Barneveld van WZ'49 is het heel goed mogelijk dat die een plaats in de zondag-hoofdmacht opei sen." WAARMAKEN "Ze zullen zich uiteraard wel waar moeten maken, zeker doelman Van der Meer. Hij moet duidelijk aantonen met kop en schouders boven Mi chel Vrijhoef uit te steken en daarbij op en top gemotiveerd zijn. Lukt hem dat in de voorbe reiding met, dan blijft tussen de palen zeker alles bij het oude. Voor nieuwkomer Peter van Barneveld ligt de situatie mak kelijker, omdat zijn "rivaal" heeft laten weten voetbalmoe te zijn. Het is voor Jan van Ey- den echter niet de eerste keer dat hij heeft laten doorscheme ren liever een elftal lager te spelen. Houdt hij zijn woord, dan zal de keuze voor de li bero-positie zo goed als zeker op Peter van Barneveld vallen, die dan hopelijk een ideaal duo zal vormen met Johan Riethof, de voorstopper "Kortom, in grote lijnen heb ben we de namen op papier staan. Het is nu slechts een kwestie van tijd hoe de diverse heren zich in de oefenreeks zullen manifesteren Het is bij voorbeeld ook niet ondenk baar dat de weer actieve Erik Jan Sleeking een vaste plaats verovert. Hij zal zich net zoals de anderen moeten waarma ken, maar past Sleeking in het spelconcept met een driemans voorhoede, dan kan hij voor midvoor John Jansen een ideale opkomende buitenspeler zijn." COUNTEREN "Snel counteren vanaf eigen helft staat dit Roda op het lijf geschreven Er zal echter meer gescoord moeten worden om het doel, de top van de eerste klasse, te bereiken. Valt ie mand door de mand of gooit er iemand met de pet naar, dan staan onherroepelijk anderen klaar om hun kans waar te ne men." "De selectie is in de breedte namelijk sterker geworden. Sa men met Eef van Dongen, trai ner van het tweede, Gerard van de Belt, elftalbegeleider, en mijn persoon vormen we een driemanschap dat de intentie heeft om de Roda-zondag ho gerop te brengen Dat komend seizoen alleen de kampioen de stap naar de hoofdklasse in de afdeling Utrecht mag maken, is na de versterkte promotiekans gedurende de afgelopen sei zoenen een kleine tegenvaller, zeker als je ziet dat de degrada tie-kans even groot is geble ven." "We zullen dan ook tegen WZA, Zuiderzeevogels en BFC flitsend uit de startblokken moeten komen om als de win terstop aanbreekt voldoende punten te bezitten om in 1987 te kunnen oogsten. En als het even kan in de vorm van een kampioenschap", benadrukt Meindert Vlugt. "Ik heb er m ieder geval het volste vertrou wen in." Selectie Roda-zondag: M. Vnj hoef, H. van der Meer. H. Heij- man, J. Zweinenberg. J. Jansen, P. Knijf, J Vrijhoef, J. Riethoef, B. Schoordijk, E Sleeking, J. van Eijden, P. van de Hengel, P. Wendel. Nieuw: P. van Barne veld (WZ'49). Gestopt: B. Pe ters en D. van 't Klooster. Trai ner: M. Vlugt. jEUSDEN/ACHTERVELD - Het sportseizoen 1986-1987 itaat voor de deur. Reden voor de nieuwe sportredaktie ran de Leusder (Kabel) Krant om als een soort warming- ip een complete sportkrant te presenteren. Met spelers, lestuursleden en trainers blikken we vooruit naar de din- len die komen gaan. loe liggen de kansen in de komende competitie en wat ijn de verwachtingen? Vragen die veelvuldig zijn ge teld en de meest uiteenlopende reakties hebben opgete erd. Sommigen schatten de kansen op een titel hoog in, nderen hebben geen idee wat er allemaal boven het oofd hangt en durven dan ook nauwelijks uitspraken te oen. én ding hebben de sportclubs in Leusden echter gemeen; idereen begint met een schone lei en hoopt aan het eind an de rit zo hoog mogelijk te eindigen. Hoe dat zich alle- taal gaat ontwikkelen, zal de sportredaktie van de Leus- er (Kabel) Krant zoals vanouds op de voet volgen, twee al per week met verslagen in de krant en dagelijks via el. Deze speciale sport-editie, een uitvoerige voorbe- houwing op het sportseizoen 1986-1987, brengt u alvast de stemming. De sportredaktie vervolg van pagina 2 de overgang naar de senioren gemakkelijker te maken, selec teren we een 'belofte-team' dat zal gaan deelnemen aan een vnendschappelijk toernooi Drie duels worden gespeeld in de maanden september/okto ber en drie in de maand april. HOOFDMOOT "De hoofdmoot van het belofte team zal bestaan uit Al-junioren (7), terwijl drie spelers van de beide senioren-afdelingen en drie uit de B-l jeugd de groep zullen completeren." Op woensdag 10 september staat de ontmoeting tegen Scher- penzeel gepland, terwijl op 24 augustus en 8 oktober de duels tegen Woudenberg en Quick op de nominatie staan. Alleen de laatste is voor Roda'46 een thuiswedstrijd De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. In april worden de returns afgewerkt "Roda'46 moet gewoon ho gerop. Daar loopt bij de jeugd materiaal voor Het is zaak om die voor Roda'46 te behouden Ik hoop dat we in onze opzet slagen en dat de verschillen van inzicht tussen de afdelin gen voorgoed tot het verleden behoren. Wij dienen als praat paal als er zich onverhoopt pro blemen voordoen", aldus Ri chard Beumer. "Roda'46 hoort in de KNVB thuis!" COLOFON Aan deze Sportkrant werkten mee: Daan Bleuel en Henk Jan Westland (interviews), Hans Mosterd en Martin Her mens (eindredaktie), Janus Visser, Jan Pit en Hans Ver horst (foto's).

Leusder Krant | 1986 | | pagina 17