„Bouwen aan toekomst" Zaalvoetbalclub Pon Voorwaarts al twintig jaar aktief bezig Ac Achterveld-tramer Jan Drost: _G DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 5 DONt LEUSDER KRANT ACHTERVELD - De Sport Vereniging Achterveld is het jubileumjaar niet helemaal ongeschonden uitgekomen. Op het spelersfront incasseerde de formatie van trainer Jan Drost namelijk een fikse tegenslag. Drie belangrijke steunpilaren moesten noodgedwongen hun voetbalschoe nen aan de wilgen hangen. Goaltjesdief Cor Horst, aan valler Leo van Ruitenbeek en spelverdeler Marcel Boonen zijn komend seizoen niet meer op Achterveldse bodem actief. 'Het is niet gemakkelijk om deze spelers te vervangen", luidde het eerlijke antwoord van trainer Jan Drost op de vraag hoe de nabije voetbaltoe- <omst van zijn manschappen er ntziet. "Van buitenaf heeft Achterveld zoals gewoonlijk niets erbij gekregen, zodat we iet volledig met spelers uit ei- jen kweek moeten doen. Er zal Dinnen het eerste van Achter veld een verjonging worden doorgevoerd. Hoe dat zal uit hakken, zal de tijd ons leren. Waar ik ben er van overtuigd dat we door heel hard te wer- cen een heel eind zullen ko nen." Het zal toch weer een vreemde competitie worden nu alle oudgedienden weer in de eerste klasse A zijn onder gebracht. De clubs kennen el- caar door en door en zullen weinig voor elkaar onder doen. Cor Horst weg bij Achterveld. Zelfs nieuwkomers als EMM en Nederhorst mag je niet onder schatten en kunnen een hartig woordje mee spreken in de he vige strijd om promotie", voor ziet de Achterveldse oefen- meester, die aan zijn derde sei zoen bij de bewoners van het Kersstenssportpark begint. NIEUWE TOEKOMST "Achterveld gaat bouwen aan een nieuwe toekomst; het op doen van ervanng zal in de nieuwe competitie een belang rijk onderdeel van het leerpro ces zijn. Handhaven in de eer ste klasse is daarbij het uit gangspunt Alles wat meer in het vat zit, is dan mooi meege nomen. Maar door het reduce ren van het aantal promotie plaatsen tot één is een kam pioenschap noodzakelijk om in de hoofdklasse te komen. Dat mislukte vorig jaar, omdat we in de slotfase van de competitie te veel punten verspeelden." 'Achteraf ben ik wel blij dat we de boot gemist hebben nu we feitelijk weer van voren af aan een hecht elftal moeten opbou wen. Dat kost tijd en dat kan ik de eerste klasse beter dan in een hoofdklasse. Het verschil is groter dan je denkt", meent Drost. De derby's tegen Roda'46 ziet het ex-Roda-kanon met vertrou wen tegemoet. "We zullen Roda'46 niet schuwen. We dur ven de krachtmeting met de Leusdenaren aan. Het maakt mij persoonlijk ook niets uit of je nu tegen VVZA of EMM moet beginnen. Op den duur kom je toch alle clubs tegen. Dan maar meteen tegen een op papier zware tegenstander. Ik vind het alleen spijtig dat we de compe titie met een uitwedstrijd be ginnen. Ik was liever in Achter veld met de nieuwe, verjongde ploeg van start gegaan om ons voor eigen publiek te kunnen presenteren", laat de in Nijker- kerveen woonachtige trainer weten. VEROVEREN Tijdens de oefenperiode zullen de spelers uit de selectie hun plaats moeten veroveren. Hoe wel trainer Jan Drost wel een idee heeft over hoe zijn basis team er ongeveer uit zal gaan zien, zijn verrassingen niet uit gesloten. Want er zullen heel Jan Drost: toekomst. wat duels voorbij gaan voordat de jeugdkampioen - junioren A 1 zag niet minder dan negen spelers naar de senioren ver trekken - de smaakmakers uit de achterliggende competities naar de loef steken. Achterveld zal hard moeten knokken om de prestaties van vorig jaar te evenaren. Gelet op de mentaliteit die Achterveld al sinds jaar en dag tot een ge vreesde tegenstander maakt, hebben de oranjehemden weer een rol als out-siders. En dan is de ploeg van Jan Drost op z'n sterkst en in z'n element. LEUSDEN - Zaalvoetbal Pon Voorwaarts, de voetbal- tak van de personeelsvereniging van Pon's Automo bielhandel, valt niet meer weg te denken uit het offi ciële zaalvoetbalcircuit van het KNVB rayon Veluwe. Haakten vorig jaar de zaalvoetballers van Lisiduna- hof en FC Opstelten gedesillusioneerd af, Pon Voor waarts weet daarentegen van geen ophouden. Al bijna 20 jaar zijn de VW-Audiklanten in de competitie actief. Dit heugelijke feit hoopt Pon Voorwaarts in 1987 dan ook uitgebreid te vieren. Hoe de festiviteiten er precies uit zullen gaan zien, wist voor zitter Peter Bos nog niet te ver tellen, maar dat er wat gaat ge beuren rond het vierde lustrum van Pon Voorwaarts staat zo goed als vast. "Wel zeker is dat wij er alles aan zullen doen om het jubileum met een kam pioenschap op te luisteren." "Twee seizoenen geleden lie pen we de promotie door ei gen stommiteit op het nippertje mis. Afgelopen jaar kwamen we op de beslissende momen ten tégen de later kampioen en de zogenaamde mindere go den, te kort om de titel en een plaats in de eerste klasse veilig te stellen", weet Peter Bos zich als geen ander te herinneren. "Nu moet het dus maar eens gebeuren." VERBETEREN "De spelersgroep van zo'n tien man sterk blijft vrijwel in tact. Het moet dan ook mogelijk zijn om onze prestatie, een derde plaats met 21 punten uit 16 duels, te verbeteren. We zijn opnieuw ingedeeld in de tweede klasse B van het rayon Veluwe en gaan mijns inziens daarin wederom als één van de favorieten van start. Het feit dat de meeste ploegen in deze klasse voor Pon Voorwaarts to taal onbekend zijn, mag geen beletsel zijn om vanaf de eerste wedstrijddag, evenals het voor bije seizoen, in de top een har tig woordje mee te praten. Ik reken daar, zeker als coach op en ik denk dat ook de spelers wel die mening zijn toegedaan en vol ambitie aan het nieuwe karwei zullen gaan beginnen", voorspelt de Pon Voorwaarts voorzitter. Door gebrek aan zaalruimte in het winterseizoen is trainen haast onmogelijk voor de door snee zaalvoetbalclub. Dat geldt ook voor Pon Voorwaarts "Als de competitie stil ligt, dan wil len we wel eens met z'n allen geld op tafel leggen om ergens in de buurt een zaal voor een oefenpartijtje te huren. Voor het overige zijn we volledig aangewezen op onze eigen bui tenaccommodatie, die we 's zo mers trouwens gebruiken voor het inmiddels befaamde AUDI- VW bednjfsvoetbaltoernooi "Aan de laatste editie van dit evenement deden maar liefst drie elftallen van Pon zelf mee: Pon-1 en -2 en AC Pon. Dit laat ste team zal onder de naam Pon Voorwaarts 2 ook in de zaal voetbalcompetitie van de partij zijn. In de reserve derde klasse A maken de spelers van het au tomatiseringscentrum hun zaal voetbal debuut. Afwachten ge blazen hoe dat zal uitpakken Het zal even wennen worden voor ze, maar AC Pon heeft vol doende capaciteiten om stevig in de VW-bus te blazen", on derstreept Peter Bos met klem. CLUBVERBAND Bij Pon's Automobielhandel kan naast voetbal (zaal en veld) ook gebiljart, gefietst en geta feltennist worden in clubver band. "Als de organisatie goed in elkaar steekt, is de perso neelsvereniging gauw bereid om financieel de helpende hand te bieden Er ontbreekt niets. Shirts, ballen, trainings pakken en een eigen onderko men: alles is tot in de puntjes geregeld. Dat maakt het voor de werknemers bij Pon zo aan trekkelijk om bij het bedrijf aan sport te doen. In de zaal zullen we het echter zelf voor elkaar moeten boksen. Dat zullen we komend seizoen dan ook niet nalaten, want bij een jubileum zal een kampioenschap niet misstaan", aldus Peter Bos, die binnenkort ook als grensrech ter bij de Roda-zaterdag te be wonderen zal zijn na een bijna 30-jarige actieve voetballoop baan. Indeling 2e klasse B Amersfoortse Boys BHT Kamerbeek Kolkrijst De Plank Pon Voorwaarts Prodent Amersfoort Schimmelpenninck Straaljager Boys Zwolle Boys Indeling Res. 3e klasse A AHB GS'76 6 Helo 5 Kolkrijst 4 De Plank 4 Pon Voorwaarts 2 Princesse 4 Serana 2 Sparta 6 Sparta 7 Veldwijk 2 Zaalvoetbalclub Pon Voorwaarts: op naar de twintig.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 19