Geen toezeggingen gedaan over laten staan van bomen' !§b! Circus Boltini volgende week woensdag in Leusden Sportkrant Solidariteitswirikel zoekt medewerkers ^vandaag in de leusder kranl- Gemeente in brief aan omwonenden Wilgenlaan: leusder krant Venter aangehouden Hessenweg tijdelijk afgesloten Informatie ochtend Open School Zwaar gewonde bij ongeval Piraten oorzaak van storing op kabel Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV r* krant LEUSDEN - Het Leusdense gemeentebestuur heeft de omwo nenden van de Wilgenlaan, die vorige week protest aanteken den tegen het rooien van een aantal bomen, in een brief laten weten dat die werkzaamheden geheel volgens eerder gemaak te afspraken worden verricht. De omwonenden waren tegen het rooien van de bomen langs de Wilgenlaan in het geweer gekomen, in de veronderstelling dat tijdens een informatie-avond enkele jaren geleden, was afgesproken dat de betreffende bomen, die staan in het plange bied 't Ruige Veld, bij het bouwrijp maken van het gebied zouden blijven staan. Die veronderstelling, zo blijkt nu uit de brief van het gemeentebestuur aan de betrokkenen, was dus met juist. In de bnef verwijst het ge meentebestuur naar de informatie bijeenkomst van 1 october 1982. 'Op verzoek van aanwezige bewo ners is besloten, de vijver langs de Wilgenlaan door te trekken', zo stelt het gemeentebestuur. in staat te stellen, uit te zoeken wat er in het verleden nu precies was afgesproken met betrekking tot de bomen, werd het werk vorige week tijdelijk stil gelegd. 'Op grond van het gevoerde over leg en de planaanpassing die daar uit is voortgevloeid, menen wij dat er thans geen aanleiding is vem het kappen van de bomen af te zien Wij hebben dan ook opdracht ge geven, het kappen te hervatten', al dus het gemeentebestuur in de brief aan de omwonenden. De meeste bomen langs de Wilgenlaan waren al gesneuveld, voordat de gemeente de werkzaamheden opschortte. BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bi) kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes f 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten NIEUW 'Het doortrekken van de vijver hield automatisch in, dat de daar aanwezige bomen gekapt moesten worden. Hiervoor m de plaats zul len er nieuwe bomen langs de Wil genlaan worden geplant. Samenge vat: de keuze was vijverpartij met nieuwe bomen, of bestaande bo men zonder de gewenste vijvers', zo schnjft het gemeentebestuur. Om de mensen van de gemeente INZAGE De betrokken buurtbewoners worden ovengens in de gelegen heid gesteld, de betreffende stuk ken in te zien. De tekeningen, zo meldt het gemeentebestuur nog in de brief, liggen dagelijks ter inzage - tussen half negen 's morgens en half een 's middags - bij de afdeling stadsontwikkeling op kamer 209 in het gemeentehuis. LEUSDEN - De rijkspolitie te Lensden heeft dinsdagavond rond 19.30 uur een 27-jarige man uit Den Haag aangehou den. Hij was wafels aan het venten zonder vergunning. De man verklaarde dat de op brengst van de wafels bestemd was voor de Haagsche Kunst Akade- mie. De politie geloofde zijn verhaal met en nam de wafels in beslag En omdat de man geen vergunning had, kreeg hij ook nog een proces verbaal aan zijn broek. LEUSDEN - Bij veel Leus- denaren is de solidari teitswirikel bekend door de maandelijkse verkoop in de Hamershof van der de wereldprodukten. Dat dit slechts één van de ak- tiviteiten is zullen weinig Leusdenaren weten. Een vaste klantenkring van de solidariteitswinkel heeft een zogenaamd koffieabon- nement Maandelijks krijgt de klant zijn bestelling koffie en thee thuisbezorgd Het gaat de solidariteitswm- kel niet alleen om de verkoop van produkten, maar ook om informatie over het produkt, oftewel de makers van het produkt. Door de tussenhan del uit te sluiten, ontvangt de maker een eerlijke prijs voor zijn produkt. Dit betekent voor hem en zijn omgeving de kans om een menswaar dig bestaan op te bouwen. Het 'normale' patroon waar in het westen de prijzen be- \j<acm en ue winst opstrijkt moet doorbroken worden vindt de solidariteitswinkel. Daarom hebben Leusdena ren alles te maken met die kleine koffieboer uit Latijns Amerika, die vrouwencoöpe ratie uit India en die hand- werkman uit Afrika Daarom krijgt de koper bij elk produkt dat hij aanschaft informatie over de makers van het pro dukt en de streek waar het produkt vandaan komt. Een andere manier om onze relatie met de derde wereld te benadrukken is het mee werken aan landelijke en/of plaatselijke akties zoals 'Honger hoeft niet', de Nica ragua aktie en de Aktie Peru van de afdeling Achterveld Voor al deze aktiviteiten zijn mensen nodig De solidari teitswinkel komt medewer kers te kort. Mensen die meer willen weten of mee willen werken kunnen a.s. za terdag terecht bij de ver koopstand in de Hamershof van 10 tot 16 uur Met het oog op de start van het nieuwe seizoen presenteert de sportredactie van de Leusder Krant vandaag de teams, de coaches en de trainers m een speciale Sportkrant. De Sportkrant is als „Krant in de Krant" uitneem- baar in het hart van de Leusder Krant van vandaag opgenomen. CULTURADE: Barbecue van Juid ging ruet door vanwege te laat aangevraagde vergunning pag. 3 Binnenkort start inventarisatie milieu pag. 3 Interview: echtpaar Meeuwsen over negende Batavus toertocht: „Wij hebben het alleenrecht op mooi weer" pag. 4 Interview: Bernard ter Bekke 35 jaar pnester „We hebben een schitterend beroep, waarin je voortdurend bezig bent, mensen ge lukkig te maken" pag. 5 Expositie zeefdrukken tot eind september verlengd pag. 6 Stouienburgers vierden eerste lustrum Feestcornite pag. 6 Interview: Leusdenaar Arthur Kerner over zijn zeilschool: „Als een schipper thuis net zo netjes is, als aan boord dan is hij de ideale echtgenoot" pag. 7 Film: „Highlander", aktievolle fantasie rond onsterfehjken pag. 8 Sport: Leusdenaar Joop van Santen raakten eerste plaats bij strijd om schaaktitel kwijt pag. 9 Servicepagina pag. 11 DOKTERDIENST: teL 03425-1222 géén gulden ai een Deelder waard LEUSDEN Circus Boltini komt volgende week naar Leus- len. Op woensdag 3 september treedt het circus aan in een tent, lie wordt geplaatst op het terrein tussen de Burgemeester Van ie Postlaan en de Blekerij. Op die dag zal het circus twee optredens verzorgen. Het •erste vindt plaats om drie uur 's middags, het tweede optreden 's avonds om zeven uur. Het was in het najaar van 1980, dat Toni Boltini afscheid nam van iet circus, met een afscheidsvoor- jtelling. Aangezien circusbloed Dbjkbaar kruipt, waar het niet gaan can, maakte Boltiru begin dit jaar maart op het Haagse Malie veld zijn rentree met een nieuw, groot circus. ITALIAANS De nieuwe circusschepping van Joltini is grotendeels Italiaans van ongine. De grote tent, die ruimte Diedi aan drieduizend toeschou wers, is van onbrandbare kunststof jemaakt. Veertig artiesten en zes- ig technici zijn m het circus werk zaam. Meer dan honderd voertui gen zijn bij het transport van stad naar stad betrokken. PROGRAMMA Mede dankzij de uitgebreide cenius die Boltini heeft van de inter nationale circuswereld, is hij enn geslaagd een uitgebreid program- na samen te stellen, dat de echte :ircusliefhebbers niet onberoerd zal laten. ressen en magiërs van The Mem phis Magic Show in de piste, waar wordt bewezen, dat raadsels met alleen van deze tijd zijn. Een ander Begeleid door een schitterend circus-orkest kunnen de toeschou wers onder meer genieten van dompteur Job Lijfenng met negen Bengaalse en Sumatraanse tijgers. Waar Lijfenng met volwassen die ren werkt, zoekt zijn collega Alber to Althoff het meer in de jeugd. De Duitse dresseur treedt op met vijf Afrikaanse baby-olifanten. TRAPEZE Hoog in de nok van de tent ver zorgen de Flying Falcons voor een adembenemende show aan de tra peze. De groep bestaat uit zes jonge mensen van vier nationaliteiten. Een ander nummer dat zich ver van de begane grond afspeelt, is dat van de New Elisons, aan de vas te trapeze. Een ander luchtnummer tenslotte, is dat van Victor. OUDHEID In „Fèene Egyptienne" wordt het publiek meegelokt naar de Egypti sche oudheid Kamelen en lama's verschijnen, vergezeld van danse- zijn zelfs zo hoog, dat neonlampen die tegen haar armen of benen wor den gehouden, spontaan gaan i branden. CLOWNS mystene is trouwens Maria Volta, die hoge electnsche spanningen die door haar lichaam worden ge voerd, trotseert. Die spanningen In het programma van circus Bol tini is ook het nodige te lachen Clown Didi haalt allerlei capriolen uit op de rollende kogel en Los Gi nos presenteren met vijf man hun muzikale clownsnummer. Het voorverkoopadres voor de voorstelling in Leusden is Siga renmagazijn Schut, Hamersveld- seweg 26, tel. 033-941288. Alberto Althoff met zijn Afrikaanse baby-olifanten. De befaamde Duitse dresseur maakt met dit nummer deel uit van circus Boltuu. LEUSDEN Gedurende de periode van 1 tot en met 12 september vinden er opknap- werkzaamheden aan de Hes senweg plaats. Deze weg zal tijdens de werkzaamheden voor het verkeer worden afge sloten. Van 1 tot en met 5 september is het gedeelte tussen de Kopermo- lenbrug en de kruising in Stouten- burg en het gedeelte Emelaarse- weg tot de bebouwde kom Achter veld afgesloten. Een week later van 8 tot en met 12 september zal het gedeelte tussen de kruising Horsterweg en de Eme- laarseweg zijn afgesloten. In verband met de werkzaamhe den zal de busdienst, lijn 106, gedu rende die penode worden verre den via Leusden-centrum over Randweg, Middenweg en vervol gens via de Asschatterweg en Ko ningin Julianaweg naar Achterveld w. De bushaltes op de Horster- en Hessenweg zijn dan niet te gebrui ken. De dichtstbijzijnde haltes zijn na bij de Hessenkar in Achterveld en de Olmenlaan in Leusden-centrum. Een omleidingsroute zal met bor den worden aangegeven, terwijl voor de aanwonenden de wonin gen in principe met de auto bereik baar blijven. Deze zullen hierover nog een brief ontvangen. LEUSDEN Woensdag 3 sep tember houdt de Open School Leusden een informatieoch tend in de bibliotheek. De Open School bestaat in Leus den sinds 1983. Naast de twee bestaande groepen zal er ook dit jaar in september weer een nieuwe groep van start gaan. Voor wie is de Open School? De Open School is bedoeld voor vol wassenen, mannen en vrouwen, die vroeger weinig gelegenheid heb ben gehad om verder te leren. La ter wordt dat dan als een gemis er varen en de Open School biedt hen de gelegenheid daar wat aan te doen. Eén maal per week komt een Open Schoolgroep bij elkaar m de leeszaal van de bibliotheek om kennis van vroeger op te halen en nieuwe kennis op te doen, m een groep mee te kunnen praten en met en van elkaar te leren. Op de Open School wordt er op een ander manier gewerkt dan men gewend is van vroeger. Samen met de groep wordt er bepaald wat er geleerd gaat worden en welke on derwerpen aan de orde zullen ko- ,men. De nieuwe groep zal op woens dagmorgen bij elkaar komen, ge durende een jaar en het is ook mo gelijk een tweede jaar mee te doen. Meer informatie over de Open School kunt u knjgen op woensdag 3 september tussen half tien en half twaalf in de bibliotheek in Leusden- C U kunt dan ook kennis maken met de begeleidsters en praten met Open School deelneemsters. Voor verder inlichtingen kunt u ook bellen naar: Doortje Caspers, tel: 943894 Els Vink, tel: 946551. LEUSDEN - De 8-jarige P.L. uit Leusden raakte maandagmiddag rond 16.25 uur zwaar gewond bij een ongeval op het fietspad langs de Groene Zoom. Het jongetje reed plotseling van het voetpad op het fietspad. De bromfietser G.J.W., eveneens uit Leusden, kon hem daar niet meer ontwijken. P.L. werd overgebracht naar het ziekenhuis. Daar consta teerde men dat hij een zware her senschudding en gekneusde rib ben had. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 - 18e JAARGANG NO. 35 LEUSDEN Momenteel wordt er aan gewerkt om de lichte storing van een aantal buitenlandse ra diozenders te verhelpen. De zenders België BRT 3 Ned. 100,6 Mhz, België RTB 1 Frans 107,4 Mhz, Duitsland 1 NDR 3 102,9 Mhz ondervinden de laatste weken hinder op de Leus dense Kabel van piraten. Nu is het Leusdense Ka belnet beschermd door een piratenafschakeling. Deze afschakeling heeft echter alleen betrekking op TV-zenders. Om de storingen te laten verdwij nen zijn de klachten door gegeven aan de PTT con troledienst. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1