Korfbaltrainer Kees van Buren hoopvol ondanks fikse aderlating Frans ter Maten terug in wachtkamer Toch nog voldoende kwaliteiten in huis Sporter van de maand Problemen nog niet opgelost: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 8 LEUSDEN - Regionaal is Antilopen een topper. Geen enkele vereniging uit de directe omgeving steekt de Leusdense korfbalclub sportief naar de kroon. Zowel in de zaal als op het veld steken de Leusdenaren met kop en schouders uit boven clubs als Soesterkwartier, Amersfoort en Revival, om er maar een paar te noe men. Wie denkt dat het daarmee bij Antilopen alle maal van een leien dakje gaat, heeft het toch mis. Na de interne bestuurlijke problemen, die kort voor de zomervakantie eindelijk werden opgelost, ontstonden er strubbelingen in de spelersgroep. Antilopen trainer Kees van Buren met Eddy Hendriks in betere tilden. Eddy Hendriks en Frans ter Ma ten bedankten voor de eer om onder trainer Kees van Buren verder te gaan. Daarnaast zag Antilopen de gebroeders Ur- bach, Jerry en Richard naar el ders vertrekken. Het potentieel aan heren werd dus in een klap van een ruime schat aan erva ring beroofd. "In de breedte zijn we zeker smaller geworden", moest Kees van Buren erkennen. "Een verlies van vier man vang je niet zo maar op. We kunnen het gerust een fikse aderlating noemen. Antilopen moet ech ter verder. De open gevallen plaatsen zullen worden opge vuld door eigen jeugd. En daar heb ik het volste vertrouwen in, omdat de junioren weten wat er van hen verwacht wordt. COMPENSEREN "Ze kennen mij als trainer door en door. Het gebrek aan erva ring zullen ze moeten compen seren door hun technische mo gelijkheden uit te buiten. De spelpatronen zal ik nog nadruk kelijker uiteen moeten zetten. Maar gelet op de kwaliteiten die de Antilopen dames bezit ten, moeten we toch in staat zijn om ons in de bovenste helft van de ranglijst te nestelen, zodat we ook in 1987 op het veld in de landelijke overgangsklasse zullen uitkomen." Doordat de korfbalbond de lan delijke promotieklasse laat ver dwijnen ten gunste van een grotere hoofdklasse, is Kees van Buren dus genoodzaakt om zich vanaf het begin in de stnjd om de top vier te mengen. En dat is geen gemakkelijke op gave in de louter uit zaterdag clubs opgebouwde promotie klasse. ZWARE INDELING "Het is een zware indeling. Drachten, Pernix en Ritda zijn doorgewinterde promotieklas- sers die weten wat erop dit ni veau te koop is. De punten om in deze klasse ons doel te be reiken zullen we moeten halen bij Thor en Ves", veronderstelt de Antilopen-trainer. "De col lectiviteit en saamhorigheid zullen voor ons een belangrijk wapen in de stnjd worden om de fysiek sterkere ploegen het hoofd te bieden." In de zaal debuteert Antilopen in de overgangsklasse. Ook hier zullen de Leusdenaren al les uit de kast moeten halen om niet in het geweld ten onder te gaan. In De Korf voor eigen pu bliek zullen de Leusdenaren de punten moeten pakken om als nieuweling te overleven. Want j zonder de schotkracht van Frans ter Maten, de werklust j van Eddy Hendriks en de in i breng van de gebroeders Ur- i bach zijn het de dames die het moeten gaan doen. En of ze dat i een hele competitie zullen vol- I houden is afwachten geblazen. Selectie Antilopen: E. Ver steeg, J. Versteeg, M Ver steeg, J. Jekel, E. van Rooyen A. Krikke, N. Lahey, J. Costa W. Urbach, G. Graafland, K Meinsma, F. van Pijpekamp Nieuw: D. Beekmans (NIK). Vertrokken: J. en R. Urbach. La ger: F. ter Maten en E. Hen driks. LEUSDEN - Evenals vong seizoen zal de sportredaktie van de Leusder (Kabel) Krant, in samenwerking met sporthuis Pim Berghuizen in winkelcentrum De Ha mershof, garant staan voor de verkiezing van de Spor ter van de Maand. Zoals bekend in sportief Leusden gaat het specifiek om sporters uit de gemeente Leus den (Leusden-Centrum, -Zuid, Achterveld en Stouten- burg) die op de één of andere wijze in de bepaalde maand zijn opgevallen in positieve zin. De man, vrouw, jongen of het meisje die voor deze maandelijkse titel wordt uitverkoren, ontvangt uit han den van Pim Berghuizen een passen sportartikel, naast de felbegeerde Sporter van de Maand-bokaal. Iedereen in Leusden komt voor deze nominatie in aan merking. Suggesties doen en namen inzenden kan tot en met de laatste dinsdag van de maand via de spe ciale sporter van de maand bon, die in de Leusder Krant op de sportpagina's verschijnt of via een briefje (dat u naar de Leusder Krant stuurt) met daarop de naam van uw kandidaat, gegevens over de aard van de sport en van welke sportclub zij of hij lid is. Over de keuze van de sporter van de maand is geen correspon dentie mogelijk. Ons adres: Sportredaktie Leusder (Kabel) Krant, As- schatterweg 19 of Postbus 11, Leusden-Centrum. Doe mee en stuur uw suggestie maandelijks in! Wie nu denkt dat Frans ter Ma ten in no time weer in het eer ste twaalftal zijn onmiskenbare talenten zal tonen, moeten we toch teleurstellen. "Het ver schil van mening tussen Kees en mij is nog steeds aanwezig. Ik zie nog geen basis om weer onder hem de training te her vatten. De deur zit vooralsnog potdicht", benadrukt Frans ter Maten. AKKEFIETJE Een akkefietje bij de uitwed strijd tegen ROG, die Frans ter Maten overigens als toeschou wer volgde, escaleerde tijdens een toernooi in Antwerpen. "Op het technische vlak zitten we wel op dezelfde golflengte, maar in de persoonlijke bege leiding schiet hij mijns inziens een beetje te kort. Voor een trainer is Kees eigenlijk te veel Frans ter Maten in volle actie. LEUSDEN - Even zag het naar uit dat Frans ter Ma ten helemaal voor Antilo pen verloren zou gaan. In juni zegde hij zelfs, na pre cies twintig dienstjaren, zijn lidmaatschap op na een onderlinge controverse met trainer Kees van Buren. Gelukkig voor Antilopen kwam de uit de kluiten ge wassen Antilopen-heer op zijn beslissing terug. Niet om weer een positie in de hoofdmacht te claimen, maar om zich beschikbaar te stellen voor het tweede team van de Leusdense korfbal club. Het bloed kruipt immers waar het niet gaan kan. met de club vergroeid. Zijn voorganger Herman Bruins was veel directer in de persoonlijke benadering en zei iedereen keihard waar het op stond als het niet naar zijn zin was. "Ik hoop dat Antilopen het zal redden, want ik houd er zelf echt wel rekening mee ooit nog eens in het eerste uit te ko men. Vooral de overgangs klasse in de zaal lijkt me wel wat. Dat zal voor Antilopen een geweldige uitdaging worden." SERIEUS Dat Frans ter Maten het seneus meent en zichzelf nog lang niet uitschakelt ondanks zijn 31-ja- ng leeftijd moet voor de club Antilopen als muziek in de oren klinken. Spelers met een der gelijke staat van dienst liggen niet voor het oprapen en kun nen voor de jeugd een nuttige voortrekkersrol vervullen. Alleen al uit dat oogpunt gezien moet Kees van Buren en Frans ter Maten de strijdbijl begraven en het algemeen belang van Antilopen laten prevaleren bo ven de onderlinge controverse. Juist op dit moment, nu de Leusdenaren door gebrek aan ervaring en lengte een zwaar seizoen tegemoet lijken te gaan.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 20