„LHV moet weelde van voorsprong leren dragen" Dntwikkeling handbalspel it seizoen primair" op van de Willik, trainer herenteam: IV-damestramer Joop Douma: NDERPAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 9 EUSDEN - Waar de trainer van het eerste dames- iam van de Leusder Handbalvereniging, Joop ouma, zich nogal voorzichtig opstelt ten aanzien de kansen van zijn team, ziet Joop van de Willik or de herenselectie opnieuw een hoofdrol wegge- gd in het nieuwe seizoen. !k vind dat we maar gewoon kampioen moeten wor- concludeert de oefenmeester aan het eind van jet gesprek. Grootspraak, of een bewering die met feiten kan worden gestaafd? [e zijn vong seizoen enorm <eid", begint Van de Wil- jn bespiegelingen aan de ivond van zijn tweede sei- in Leusden. "In de zaal len we nog tekort, al be- len we daar toch een tweede plaats. Op het zijn we echter met grote nacht kampioen gewor- Daar hebben we maar één noeven af te staan." ti moeten we ons door dat aat ook weer geen zand in gen laten strooien, want ompetitie gaf geen rëeel van onze mogelijkheden, roor was de tegenstand te Als dat de enige graad- zou zijn, is er met het oog >rognoses voor de ko- ie competitie in de ie klasse, waar het spel- beduidend hoger zal lig- log voldoende ruimte om jfelen", aldus Van de Wil- hij daarmee te kennen, e zijn uitspraken over een kampioenschap toch wat n relativeren? "Nee ik ben er echt van over- dat we een duchtig ije gaan meespreken. En ik dat ik over voldoende lenten beschik om een lijk uitspraak meer te la in dan alleen maar lucht- D ib de ploeg vong seizoen aar maal aan het werk ge- egen eerste en tweede ;rs. Met name op het Snel- oernooi in Rotterdam, aan ind van de vonge veld- etitie, heb ik verbaasd ge- over de vorm van het team, maar vooral over de men taliteit waarover men ineens bleek te beschikken. Als we die lijn kunnen doortrekken dan zie ik de toekomst roos kleurig tegemoet." ACCENTEN "De fout van het vonge seizoen was dat we een aantal malen verzuimd hebben zwakke te genstanders af te maken. En voor de ontwikkeling van een goede wedstrijdmentaliteit is het noodzakelijk dat we de weelde van een voorsprong le ren dragen. Anders komen we in deze klasse gegarandeerd op de koffie." "Ik ga dat komend seizoen pro beren te bevorderen door strakker te gaan coachen. Ont breekt de vorm? Zitten! Verder ga ik op de trainingen vooral aandacht besteden aan het combinatievermogen, met name om een stuk rust te krij gen in de aanval en de druk op de verdediging van de tegen standers te laten toenemen." "Verdedigend zat het al rede lijk goed. We hebben vorig sei zoen wel wedstnjden voorin verloren, niet achterin. Daar zullen wat mij betreft de accen ten komen te liggen dit sei zoen." "Daarnaast ga ik in de ko mende wedstrijden en op de trainingen nog heel even expe rimenteren met verschillende spelers op verschillende plaat sen, maar ver voor de zaal wil ik beschikken over een vaste ba sis met vaste wissels. Overi gens wil ik nog wel even het misverstand uit de wereld hel pen, als zouden de wissels te vens mindere spelers zijn. Dat hoeft helemaal niet zo te zijn." LEF Over de spelers: "Ik ben erg blij met de terugkeer van Ro nald Morren. Sowieso omdat hij momenteel de enige linkshan dige speler is waarover ik kan beschikken. Ik hoop dat ik hem op de rechteropbouwpositie kan gaan gebruiken. Verder vond ik de inbreng van de rou tiniers Theo Prinsen en Jos de Valk vong seizoen erg positief, Het LHV-herenteam zoals dat vong seizoen kampioen werd. V.l.n.r. staand: John Kiers, Will van Kollenburg, Daan Bleuel, Arjen Schneiders, Rob Schneiders, Joop van de Willik. Zittend: Paul Lindeboom, Willem van derHeyden Theo Prinsen, Mathijs Jantzen en Jos de Valk. Op de foto ontbreekt Ronald Morren. Herencoach Joop van de Willik: ...ambitie... met name de laatste wedstnj den. Rob Schneiders heeft zich het afgelopen seizoen goed aan het team aangepast, en hij was voor mij een erg nuttige speler, die ik bijna overal kon inzetten." "Doelman Matthijs Jantzen, vo rig seizoen voor het eerst in de basis, maakt een stormachtige ontwikkeling door Maar er ont breekt in deze groep nog steeds een goser met een stuk lef. Iemand die erop momenten dat de wedstrijd op slot zit ge woon een paar goals inflik- kert!" ZWAAR Cver de tegenstanders: "We zullen het komend seizoen on getwijfeld erg zwaar krijgen. Toch ben ik met de indeling niet ongelukkig. We krijgen vooral technische ploegen te genover ons en daartegen spe len wij onze beste wedstrijden. Alle teams die het van fysiek geweld moeten hebben en die ons niet zo liggen, zijn in de an dere poule ingedeeld." "Ik denk dat vooral Laren, BHC en EMM de ploegen zullen zijn waar we concurrentie van te verwachten hebben, maar ik blijf erbij dat we toch maar kampioen moeten worden, zo dat we op het niveau komen waar LHV, op grond van het huidige spelersmatenaal. thuis hoort", besluit Van de Willik zijn relaas. IUSDEN - Het gaat goed met het dames handbal in usden. Met trainer Joop Douma, die nu aan zijn rde seizoen bij de Leusder Handbalvereniging be nt, kwamen ook de prestaties. Het succes begon al iteen het eerste jaar, toen de dames op het veld de ;1 in de wacht sleepten. Daar zat het team toen al n aantal seizoenen tegenaan te hikken, rig jaar werd er een zaaltitel aan toegevoegd. Op veld draaiden de dames vorig seizoen zelfs boven rwachting lang mee in de top van de tweede klasse. Slechts blessures hielden de ploeg indertijd af van een hoge klassering, maar er was toch nog een plaats in de middenmoot weggelegd. Nu aan de vooravond van het nieuwe seizoen de blessureperikelen zijn op gelost en het team met de komst van een aantal Fideli- tasspeelsters aanzienlijk versterkt werd, lijkt het ge rechtvaardigd te veronderstellen dat LHV rijp moet worden geacht voor een sprong naar hogere regio nen. )ouma toont zich echter oudend wanneer we >nze prognose voorleg- Ik wil me op het veld zien dhaven", is de beschei- oelstelling van de LHV- neester. Spoedig wordt duidelijk waarom hij voor een behoudende opstelling kiest. "Mijn prioriteit ligt in de zaal. Daar wil ik komend seizoen in de top gaan meedraaien. En met name de eerste helft van de veldcompetitie ga ik benut ten om te experimenteren. Ex perimenteren om te komen tot een vaste basis, maar ook om spelsystemen in te studeren Daaraan maak ik de prestatie op het veld ondergeschikt." "Natuurlijk is het niet zo dat ik een kampioenschap bewust zal laten lopen als die kansen zich voordoen. Maar vooralsnog is voor mij de prestatie minder van belang dan bijvoorbeeld de ontwikkeling van het hand- Joop Douma: Damesteam op de goede weg. bal en het kweken van mentali teit en spelvreugde." VERSTERKING De ploeg werd met de komst van een tweetal Fidelitas 1-

Leusder Krant | 1986 | | pagina 21