|CL kiest voor progressie Lecord aantal teams BVO'79 Minstens een team naar promotieklasse" dmintonners wacht zwaar seizoen )ERPAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 11 de jeugd goed te begeleidea „We willen de jeugd vasthouden door ze faciliteiten te bieden, met name veel trainingsgelegenheid." „De verjonging is dit jaar bij de samenstelling van de eerste teams begonnen. Zo zullen de eerste twee teams voornamelijk door jeugd ge vormd worden. Het derde team zal door wat oudere spelers gemand worden. En het zou leuk zijn als één van deze teams, die alle in de eerste klasse uitkomen, kans zou zien de promotieklasse te halen dit jaar Op de vraag welke van de drie teams daar naar Westbroeks me ning het best voor in aanmerking zou komen, moet hij het antwoord schuldig blijven „Daar kan ik mets zinnigs over zeggen, omdat dat van een aantal factoren afhankelijk is, die je niet allemaal in de hand hebt." „Zo is de poule-indeling alleen al van essentieel belang. In principe hebben alle dne de teams evenveel kans", aldus Westbroek, die naast zijn trainmgsactiviteiten nog zittmg heeft in een werkgroep die de re creatiesport binnen de Badminton- bond wil pushen. Teamsamenstelling BCL team 1: René Hodde, Albert den Hollander, Milly Pelikaan, Evelyn Edwards. team 2: Erik de Wit, Robert-Jan van Loon, Marleen van der Horst, Ma rianne Bastmeyer. team 3: Bob van Leeuwaarden, Leo Lackm, Tineke van Leeuwaarden, fane van der Haar. JSDEN Het verhaal van Ton Westbroek, trainer van jadmintonvereniging BCL, is een succesverhaal. In de jaar dat de naam van deze B-trainer aan BCL verbon- is, leidde hij drie teams van de derde naar de eerste sse van het district. [oewel de aanvraag van het badmintonseizoen nog en op zich laat wachten, de competities starten eind iptember, begin oktober, zochten wij Ton alvast op en fraken met hem over zijn verwachtingen voor het ko tende seizoen. „Het zou mooi zijn om dit jaar in ieder fval met één team de overgangsklasse te halen." ineer hij in dit nobele streven slagen, dan bevindt BCL zich drempel van de landelijke stitie. Hoewel dit in sportief t natuurlijk toe te juichen zou jn er aan het optreden in de ijke competitie toch nog wel iken en ogen verbonden, zo- jkt uit Westbroeks woorden, t verschil tussen de landelijk- ïpetitie en die van het district groot. En dan heb ik het nog ver de prestaties in sportief it. Ik neem aan dat dat voor preekt. Maar je knjgt te ma- let grote afstanden die er ge reisd moeten worden, hetgeen van de spelers het nodige zal eisen. Het kostenaspect echter zal voor veel verenigingen het belangrijkste ne gatieve verschijnsel zijn waar men mee geconfronteerd zal worden." „Er hangt duidelijk een fors prijs kaartje aan deelname in de landelij ke competities. Ik denk hierbij bij voorbeeld aan het feit dat daar ge speeld wordt met veren shuttles m plaats van kunststof exemplaren. Als je dan bedenkt dat die dingen zo'n gulden of vier per stuk kosten en dat ik het wel heb meegemaakt dat er per wedstrijd vier kapot wer Bob... den geslagen, dan begrijp je dat dat niet niks kost. Het is in het verleden dan ook regelmatig voorgekomen dat verenigingen, en dat waren vaak niet de minste, zich de weelde van het landelijk spelen niet kon den permitteren." ....en Tineke van Leeuwaarden. ...routine in derde team van BCL... PROGRESSIE „BCL kiest voor progressie", laat Westbroek verder weten als we hem vragen naar de plannen op de langere termijnen. Die progressie moet vooral gestalte knjgen door ïlsters duidelijk versterkt, bleek al tijdens toernooien afgelopen zomer werden Dcht. "Ik ben natuurlijk erg ikkig met de komt van Jea- e Kok en Carla Mossel Die den brengen, omdat ze zo g gespeeld hebben, een wedstrijdmentaliteit mee rvan ik hoop dat ze dat op rest van de ploeg zullen rbrengen. Daarnaast zullen owel aanvallend als verde- nd impulsen geven aan het Jeanette beschikt vanaf opbouwpositie over een d schot, terwijl Carla een ndsnelle hoekspeelster slukkig is Hetty Tessel ge ien van een enkelbandbles- e. Samen met Jeanette en To Bnbeek krijg ik zo de be- tkking over een IJzersterk Idenblok. Verder is er dit jaar een aantal junioren doorge stroomd dat in aanmerking komt om in de basis te worden opgenomen. Ik heb nu een vnj grote selectie, waardoor er ge zonde concurrentie gaat ont staan. En dat is alleen maar goed Tenslotte wil Douma nog wel even wat kanttekeningen plaat sen bij een aantal tegenstan ders, die de dames op het veld gaan tegenkomen. "Ik denk dat we in een zware poule te recht zijn gekomen. Maar het zijn over het algemeen wel ploegen waar voor ons goed te gen te handballen is. UHV- /Sport, EMM, Nijenrodes en ASV'65 reken ik tot de meest geduchte tegenstanders. SDO en Laren ken ik niet zo, maar vooral Laren zal best moeilijk zijn gezien het feit dat dat een grote vereniging is, die uit een enorme voorraad speelsters kan putten. Alleen van RHC verwacht ik op voorhand dat dat met zo'n probleem zal zijn", besluit Douma zijn verhaal. De LHV-damesselectie. BVO-trainer Charly van Gestel ziet het er nu een stuk beter uit Maar of dat toereikend is om het ogenschijnlijke te kort aan kwaliteit te compenseren, valt te betwijfelen. Op karakter zullen de BVO'ers moeten aantonen dat ze wel de gelijk op alle fronten gaan mee tellen onder het motto: een dracht maakt macht. ABCA-8 uit Amersfoort, Badge- 3 uit Scherpenzeel, Inside-4 uit Baarn, 't Gein-6 uit Nieuwegein, Iduna-6 uit Utrecht, Selby-2 uit Soest en Eemnes-2 zijn gereno- meerde tegenstanders die al vele jaren in de badmmtoncom- petitie hun partijtje meeslaan. De routine van Orm van de Laan kon bij BVO'79 wel eens een belangnjke rol spelen in de vermoedelijke strijd om lijfs behoud. VOORRANG Bij de teams die in de derde klasse uitkomen heeft de jeugd voorrang gekregen. Een van deze formaties wordt in staat geach. om de degradatie van BVO-2 teniet te doen, zodat de Leusdenaren m 1987 opnieuw met twee teams in de tweede klasse de strijd kunnen aanvan gen. Zover is het echter nog lang niet. Trainer Charly van Gestel uit Soest is bezig aan zijn derde seizoen bij BVO'79 en zal nog heel wat werk moeten verrich ten om de teams volledig inge speeld aan het vertrek te krij gen. Hoewel hij tot eind sep tember de tijd heeft om zijn pu pillen in de vereiste conditie en de juiste samenstelling wat de dubbels betreft te formeren, zal de strijd om de echte punten moeten uitwijzen of dat vol doende is geweest. BRAND In vergelijking met vorig jaar, toen BVO'79 door de brand in de sportzaal De Meent voor de aanvang van de competitie niet in staat was om een behoorlijke voorbereiding af te werken, jUSDEN - Badmintonclub BVO'79, Badminton Voor ntspanning, lijkt op voorhand een bijzonder zwaar ïrioen tegemoet te gaan. Konden we voor het zomer- ces reeds melden dat voorzitter Erich Matray zijn 1 interim functie bij nader inzien had neergelegd en ?t aantal competitieteams tot record hoogte - 9 stuks was gestegen, de kwaliteit van de topteams doet :hter het ergste vrezen. Ans Paschedag, Bea Kaspers, Orm van de Laan en nieuwko mer Koos Kruyd (ex-Badge) hebben de zware last op hun schouders gekregen om de Leusdense badmintonclub we derom in de tweede klasse te houden. Of dat zal lukken, we ten we pas met zekerheid als de competitie voorbij is. Maar gelet op de poule-indeling zal het voor de Leusdenaren een bijzonder pittige klus worden. [het eerste team dat vong len als debutant in de [de klasse van het district m op een keurige derde beslag wist te leggen na terst moeizame competi- t, is geen dame en heer over. Zowel Janny van ren, Nel Brons en Haggis r, als Jan de Neu en Rim hebben een stapje of komen voor met meer in actie.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 23