Start competitie maatgevend" Handhaven het parool" Volop activiteit in tennis- en squashccentrum IHC-trainer Rob Weers wil hogerop: ainer MHC-dames Bob Ebbink: -J INDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 13 jEUSDEN - Amersfoorter Rob Weers is er van over- uigd dat zijn ploeg in de eerste klasse landelijk van Ie hockeycompetitie als debutant geen gek figuur zal laan. "Technisch kunnen we zonder twijfel met de lesten mee, maar of Leusden werkelijk in de top van le eerste klasse D zijn gezicht zal laten zien, hangt leheel af van de competitiestart. Pakt Leusden in de terste maand voldoende punten, dan ziet de hockey- oekomst er bijzonder zonnig uit", meent de hockey- rainer, die alweer aan zijn vijfde seizoen bij de plaat- elijke MHC begint. de aanvangsfase van de npetitie zal maatgevend zijn moeten bevestigen of Leus- de klasse bezit om in één naar de overgangsklasse lelijk door te stoten", ver- t Rob Weers zijn relaas, voortekenen zijn bijzonder stig. De ploeg is voor het C-trainer Rob Weers. eerst sinds jaren compleet ge bleven en we hebben op het scheiden van de markt Martijn Marree weer terug op het oude nest omdat hij zijn studie niet meer kon combineren met hoofdklasse hockey bij SCHC." "In de breedte zijn we sterker dan ooit. Er leeft wat binnen de groep. Iedereen heeft er veel voor over. Drie maal trainen in de week, gecombineerd aan het omvangrijke oefenpro gramma, zal vruchten af moe ten werpen. De spelers besef fen dat er voor Leusden met een beetje geluk een titel in het vat zit." OOSTELIJK GETINT De vaderlandse hockeybond kwam de Leusdenaren tege moet door ze in de oostelijk ge tinte eerste klasse D onder te brengen. Alleen Amersfoort komt uit de buurt, de overige clubs komen uit de noord-oost hoek van Nederland. "In ver gelijking met de meer westerse eerste klasse maakt het wat reistijden betreft niet eens zo veel uit, op de reis naar Gronin gen na dan", rekent Rob Weers voor. MHC-heren debuteren in eerste klasse. "Hoewel ik het liefst uit was be gonnen, ben ik toch in mijn sas met de openingswedstrijd te gen Hengelo. Dat moet de volle winst kunnen opleveren, zodat Leusden met twee punten op zak naar Tempo in Zwolle en Meppel kan afreizen, alwaar twee zogenaamde grasduels af gewerkt moeten worden. Heb ben we die ontmoetingen met verve doorstaan, dan kunnen we al een voorlopige (tus senbalans opmaken over het spelpeil in de eerste klasse D en voorzichtig inschatten welke rol er voor Leusden op dit niveau is weggelegt", voor spelt de Amersfoorter. HOGER TEMPO "Fysiek zal in de eerste klasse meer gevergd worden van de spelers. Ook het tempo ligt ho ger. Daar houden we nu al re kening mee door ons spelsys teem aan te passen. Door het formeren van een vier man sterke middenlinie en twee vooruitgeschoven puntspelers, meen ik het concept gevonden te hebben dat menig tegenstan der zal verrassen. Het loopver mogen is enorm, dat eist disci pline en organisatie binnen de ploeg. Indien de spelers dat één seizoen lang kunnen blij ven opbrengen en het zit daar naast ook allemaal een beetje mee. dan voorspel ik dat Leus den in de eerste klasse een top per gaat worden." Selectie heren MHC-Leusden: F. van de Lee, J. Roseboom, F Roggenkamp, F. Ruiter, F. van Dalen, B. van Dalen, T. van Eek, M. Jonges, H.R. van de Doe, T. Goosman, P. Breugel, R. Quick M. van Vuuren. Vertrokken: geen. Nieuw: M. Marree (SCHC) en trainer R. Weers. EUSDEN - "We beginnen eigenlijk opnieuw", laat ameshockey-trainer van Leusden Bob Ebbink alvast an het begin van het korte vraaggesprek weten om istige vragen over eventuele favorieten rol te voor- omen. "Door studie en andere factoren is ruim de elft van het elftal, dat vorig seizoen in de tweede lasse landelijk debuteerde, afgehaakt. We kunnen iet de meisjes van junioren A-l weer van voor af aan eginnen om een hecht team op te bouwen dat pas ter een paar jaar kan gaan mee tellen in de strijd om e topposities." hij echter kort. "De clubs lopen weinig uiteen. Shinty uit Drie bergen en Rosmalen zullen om de hoofdpnjs gaan strijden als deze damesploegen tenminste niet al te veel aan kracht heb ben ingeboet. De ovenge elf tallen ontlopen elkaar nauwe lijks, zodat het ongemeen span nend gaat worden om de ver deling van de plaatsen rond de middenmoot." "Hopelijk is Leusden bij machte om in dit spel overeind te blijven, zodat de opbouw voor de toekomst niet in gevaar komt. Want als de voortekenen niet bedriegen gaat het dames- hockey in Leusden een gouden toekomst tegemoet." Selectie dames MHC Leusden: S. Fokkema, W. Fokkema, M. Ankerman, E. Spijkman, C. de Boer, E. van de Harst, I Herder, C. Meinen, S. Meinen, N. Pronk, D. Spiekerman, D. Tex- tor, R. Nieuwenhuis, H. van de Berg, M. van Nieuwkerk. Ge stopt: A Bakker (blessure) en K. Reurslag (studie). Uit selec tie: E Evers, M. van de Belt, G. van Dame en L. van de Wall Bake. op zich kost tijd, maar ik ga >ch vanuit dat Leusden zich e tweede klasse moet kun- redden." de verrassende indeling de MHC-dames in het zui- des lands houdt oefen ster Ebbink zich nogal op lakte. "Ik was uiteraard lie- in de regio gebleven, want lameshockey in het zuiden ert zich doorgaans door spel. Daarop zullen vooral tieuwelingen in de ploeg, iet uit de jeugd zijn overge- en, zich moeten instellen, ik zal veel van de dames aagd worden om het >o dat de zuiderlingen leggen bij te benen." jen technische ploegen Leusden doorgaans beter e verf. Thuis op het kunst van het Valleipark zullen de basis moeten leggen een veilige positie rond de middenmoot", bink. aldus Eb- WENNEN Het zal dus wennen worden voor de MHC-dames. Niet al leen de reistijden maar ook het kleine aantal clubs met kunst gras accommodaties konden wel eens een obstakel gaan vormen voor een ploeg die lou ter uit onervaren speelsters be staat. Zeker als je in ogen schouw neemt dat de MHC-da- mesformatie pas drie weken voor aanvang van de strijd de training gaan hervatten. Bob Ebbink ziet daar echter geen struikelblok in om in de eerste week van september op volle oorlogsterkte op de mat de verschijnen. "Drie weken moeten voldoende zijn om wedstrijdritme en conditie op Damescoach MHC: opnieuw beginnen. te doen. Trouwens, de selectie was niet eerder voltallig en dan heeft het voor mij weinig zin om aan de slag te gaan. Het oefen programma telt genoeg wed strijden om op slagorde en in de juiste samenstelling aan de nieuwe competitie te begin nen", zet Bob Ebbink uiteen. KRACHTSVERSCHIL Over de krachtsverschillen in deze voor de Leusdenaren vrij onbekende tweede klasse E is LEUSDEN Het winterseizoen nadert met rasse schre den en als de voortekenen niet b adriegen, zal het geduren de die periode in het Tennis- en Iquashcentrum Leusden, voorheen bekend als De Inslag, weer gonzen van de activi teiten. Zowel de wedstrijd- als de reci eatietennissers kun nen in de luwte van de overdekte hal via deelname aan diverse wedstrijden en competities hun conditie op peil brengen, c.q. houden. Zo is inmiddels de zogenaamde Bedrijfstennis-competitie van start gegaan, die zijn hoogtepunt zal be leven op vrijdagavond 12 septem ber, wanneer de finales zullen wor den afgewerkt. vervolg op pagina 15

Leusder Krant | 1986 | | pagina 25