„Vorming nieuw team komend seizoen belangrijkste taak" Handhaven in eerste klasse primair bij Avanti LEOS-trainer Van Woensel: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT LEUSDEN Het nieuwe, enthousiaste bestuur van vol leybalvereniging LEOS, onder aanvoering van de nieuwe voorzitter Willem van de Ven, presenteerde op de recent gehouden algemene ledenvergadering een beleidsplan voor de komende jaren. Daarin kwam onder meer naar voren dat de prestaties van de selectieteams de basis moeten gaan vormen voor een gezonde vereniging. Het bestuur huldigt de opvatting dat slechts het spelen op hoog niveau de zuigkracht van verenigingen in de omgeving kan doen verminderen, ja zelfs in het voordeel van LEOS kan doen omslaan. Men streeft er dan ook naar om met name de damesploeg, die op dit moment het vlag- geschip van de vereniging vormt door te laten dringen tot in de hoogste echelons van de volleybalwereld. Wij informeerden bij trainer/coach Advan Woensel of de dames dit seizoen al rijp zijn om de sprong naar de tweede divisie te maken. Desgevraagd houdt Van Woen sel echter de nodige slagen om de arm en, naar blijkt, niet zonder re denen. „Ja, de plannen waren grootst," begint Van Woensel. „De aantrekkingskracht van verenigin gen in de omgeving is erg groot en we zouden proberen die wat te la ten verminderen. Daarnaast wilden we proberen de selectie te verster ken met speelsters van buiten. Maar ik moet nu constateren dat we daar vooralsnog niet in geslaagd zijn. Ik ben dan ook erg voorzichtig waar het mijn verwachtingen voor het komende seizoen betreft. Ik hoop dit jaar goed mee te kunnen draaien in de derde divisie, probe ren boven de middelmaat uit te ko men, maar in een kampioenschap geloof ik dit jaar niet." ADERLATING Na het uitspreken van deze ver wachting, gaat Van Woensel wat dieper in op de situatie rond de selectie: „Allereerst betekent het vertrek van m'n middenblokkeer- ster, Jolanda Christ (naar Brother Martinus), een forse aderlating. Het is maar helemaal de vraag of we dat verlies op de éen of andere manier kunnen opvangen." „Maar daarnaast zijn er ook ver sterkingen. Zo komt Gemma Moors, afkomstig van SOVOCO, volgend jaar voor ons uit en er is sprake van dat er nog een speelster uit de omgeving gaat komen. Maar omdat dat nog allemaal erg onze ker is, lijkt het mij weinig zinvol om daar op dat moment dieper op in te gaan. Verder haal ik dit jaar een jonge speelster uit het tweede bij de selectie: Natja Gijssen. Maar die wil ik voorlopig alleen maar zacht jes laten wennen aan het niveau, zodat ze misschien volgend jaar een vaste plaats m de basis kan krijgen." TAAK Aan de voorbereidingen zal het overigens niet liggen. De selectie is Ad van Woensel en de LEOS dam dit jaar vroeg begonnen en de da mes zijn zo'n dne maal per week ergens in Leusden hard aan het trai nen. Een frequentie die voor een derde divisie ploeg uniek ge noemd mag worden. „Nee, daar zal het inderdaad met aan schorten," laat Van Woensel weten. „En die hoge trainingsintensiteit bevalt ook wel goed. Conditioneel mogen we dan ook geen problemen knjgen, maar de belangrijkste taak waar voor ik me dit jaar geplaatst zie, is dat er een meuw team gevormd moet worden." Tot slot wil Van Woensel nog wat kanttekeningen plaatsen bij tegen standers, die dit seizoen het pad van LEOS zullen kruisen. „We ko men dit jaar een hoop ploegen te gen die mij totaal onbekend zijn. In die zin wordt het een sprong in het duister. Maar we zijn bijvoorbeeld weer ingedeeld bij Trivos mt Wij- chen, en daar hebben vong jaar twee keer van verloren. Die ploeg is vorig seizoen derde geworden en ik verwacht dat dat team op nieuw hoge ogen gaat gooien. Daarnaast zitten we bij VC Utrecht, een fusieploeg ontstan uit SOS/DPC en Utrecht, en daar valt wat mij be treft geen pijl op te trekken. Har derwijk ken ik erg goed, die zijn dit jaar gedegradeerd uit de tweede divisie, maar ik denk dat we die met een beetje zelfvertrouwn moe ten kunnen pakken." Op het moment dat deze b verschijnt, werken de LEOS-d 1 een omvangrijk oefenprogr; af. Het meest in het oog spring onderdeel vormt ongetwijfe! Vierkamp, die voor aanstaart terdag m de Meent gepland Daar kunnen de dames hun k ten meten met twee eredivisie gen (Brother Martinus en Su r, en een eerste divisie vererug Naast jong-oranje interna y Lisette van de Ven bestaat de a tie mt Ad van Woensel dit ja1€ Asja Vermeulen, Jolanda Q c broek, Jolanda Hazelaar, Ca Dirksen, Wendy Bosboom, Ro Koning, Marjolein Lourens en Gijssen. ACHTERVELD - Omdat volleybalvereniging LEOS uit Leusden (die de laatste tijd nogal wat ambitie aan de dag legt) de nodige aandacht voor zich opeist, zou den we haast vergeten dat er in Achterveld eveneens ballen over het net worden geslagen. In de schaduw van de grote broer bewerkstelligden de dames van Avanti vorig jaar promotie naar de eerste klasse van het district Eemland, zonder dat daar al te veel rucht baarheid aan werd gegeven. Is deze bescheidenheid typerend voor de sectie vol leybal van de omnivereniging? De sportredactie van de Leusder Krant gaf trainer/coach Huub van Wees, die voor het zesde jaar de scepter zwaait over dames- 1 en -2, een set-up die door de oefenmeester bekwaam werd afgesmasht. buurt bent, kan dat een dusda nige druk op de ploeg leggen, dat dat ten koste gaat van de prestaties. Ik zie de ploeg dus liever iets hoger geklasseerd." STIMULANS Over de mogelijkheden voor Avanti op de langere termijn is Omdat het damesteam van Avanti het afgelopen seizoen afsloot met een tweede plaats in de tweede klasse, was de ploeg gerechtigd te proberen via F'omotiewedstnjden als nog een plaats in de eerste klasse te bemachtigen. Een kans die door de ploeg met beide handen werd gegrepen. Overtuigend keerden de da mes terug op het niveau dat men een aantal seizoenen gele den noodgedwongen moest verlaten. Hoe ziet tramer- /coach Huub van Wees de kan sen van zijn ploeg in het ko mend seizoen? "het zal duidelijk zijn dat we het niet gemakkelijk zullen krij gen. Maar even zo goed zal het voor zichzelf spreken dat we er alles aan zullen doen om het eersteklasserschap vast te hou den. En ik denk dat het met deze ploeg toch mogelijk moet zijn om ons in de middenmoot te handhaven." "Veel zal afhangen van het competitieverloop Uit deze klasse degraderen twee teams. En als je daar constant bij in de Van Wees heel nuchter denk dat je realistisch moe i en dat je in een dorp niet meer moet streven dan m. lijk is. Je hebt gewoon te ac i teren dat je moet werken een smalle basis. We zijn maar een kleine verenii Als je meer wilt prestere 1 het enige alternatief dat je i sen van buiten gaat aantrek1 Maar dat lijkt mij voor Ac veld niet geschikt." Huub van Wees en de dames van Avemti 1: ...debuut in de eerste klasse...

Leusder Krant | 1986 | | pagina 26