Proberen snelheid n het spel te krijgen" Plaats in tweede lasse veilig stellen" Dolf Luning nieuwe trainer Green Giants dames: GL-voorzitter Rinus ter Hoeven: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 LEUSDER KRANT 15 LEUSDEN In het vijfde jaar van het bestaan van basket ballvereniging Green Giants, komt het eerste damesteam voor de derde achtereenvolgende maal uit in de eerste klasse van de Kern Amersfoort. Het seizoen, dat nu voor de deur staat, brengt de nodige veranderingen met zich mee. Zo zal dit jaar voor het eerst Dolf Luning de scepter over de ploeg gaan zwaaien. de dit Ca m, Ro en Gevraagd naar zijn plannen voor de korte termijn, ant woordt de trainer, die vorig jaar nog als coach bij de heren op de bank zat, dat het kweken van conditie het belangrijk ste accent zal krijgen, om snelheid in het spel te ontwikke len. Pas later zal de nadruk komen te liggen op verder detaillering van aanvals- en verdedigingspatronen. dames toonden zich het afgelo- seizoen een goede middenmo- Een klassering die Luning ook dit jaar ziet weggelegd: „Ik ik zeker dat een vierde of vijfde dit seizoen tot de mogelijkhe- moet behoren. Maar de be- jrijkste taak waar ik me dit jaar geplaatst zie. is het doorvoe- van een verjonging in het team. ien wat oudere dames kwijtge- maar er staat een aantal ju- en te trappelen om de openge- sn plaatsen op te vullen. En ik daar ook wel mogelijkheden." let juniorenteam is tot nu toe oorlijk sterk geweest,zodat er ien duur duidelijk versterkmg het team te verwachten is. Dit zullen de jonge speelsters zich b er nog verder moeten ontwik- dn." en Hanneke van Dijk, die vooral snelheid in het spel van de Groe ne dames Reuzen zullen moeten brengen. In dames-2 speelt op dit mo ment ook nog een aantal junio ren, die potentieel in aanmerking komt voor een plaats in de selec tie. Maar voor dit seizoen ziet Lu ning voor hen vooral een rol als bankspeelsters weggelegd. Het doel van Luning op de lan gere termijn is te komen tot een vaste basis, waarmee aan resulta ten gewerkt kan gaan worden. OS-> rogr pnr.gfcENOMMEERD fel taan< land hun ivisie selectie waarmee Dolf Lu- zo meteen de competitie ïn- zal gegroepeerd worden een kern van drie gerenom- !n rde speelsters, te weten renig ue Spaargaren, Henriette en a >eth Vuijk. De junioren die ar op een plaatsje in de basis la en rekenen zijn Zwanette de P* die op de centerpositie zal operen, en Sjoukje Wisman hter rken je •r Ac thAeusden Ook bij tafeltennisvereniging TTCL klopt nieuwe seizoen zachtjes, maar dwingend op de deur 7 ff 11 het gezellige onderkomen op het Burgemeester Bui- gpark. De goede luisteraar kan door de muren heen fF eer de vertrouwde ping-pong-geluiden waarnemen, "k teken dat de spelers zich fanatiek staan voor te berei- op de dingen die komen gaan. Een kort gesprek met 1L-voorzitter Rinus ter Hoeven, die in bondige bewoor- tgen vertelde over zijn verwachtingen voor het komen- seizoen. iaat met slecht met TTCL. De dit jaar tien teams ïnschrij- dt de competities en dat zijn stuk of drie meer dan de ten jaren het geval geweest con de vereniging zich bij- eld verheugen in de komst compleet team van TRS uit oort. alle duidelijkheid: de tafel- ers werken per seizoen - illedige competities af, dit in elling tot wat bij de meeste gangbaar is. Dat wil dus igen dat een team twee keer ioen (in theorie) kampioen rden. ams worden ingedeeld in van vijf verenigingen, die vanaf half september tot en met de cember in een hele competitie uit maken wie de sterkste is. De kam pioenen promoveren en worden m de tweede competitie, die in januari start, een klasse hoger ingedeeld. De tweede competitie eindigt in mei, waarna opnieuw de balansen worden opgemaakt. SUCCESVOL Het eerste team van TTCL, vorig seizoen bestaande uit Frank Kooi man, Erwin de Boer en J. van de Louw, sloot het vong seizoen suc cesvol af en promoveerde naar de tweede klasse. Daarmee belandde ze op het éen na hoogste mveau in de regio. Na de eerste klasse wacht de landelijke competitie. Wat denkt Ter Hoeven van de kansen van zijn eerste team, ko mend seizoen? Is verdere verbete ring nog mogelijk? Ter Hoeven: „De samenstelling van de teams is op dit moment nog niet helemaal bekend. Het staat al wel vast dat Frank Kooiman en Erwin de Boer het eerste team zullen gaan dragen. En vermoedelijk zal Van der Louw ook dit jaar weer aan het eerste worden toegevoegd." „Met name de eerste twee jon gens zijn nog erg jong (rond de twintig) en hebben ook wel ambi ties om hogerop te komen. Maar ze zullen ook nog veel ervanng op moeten doen. Dus ik zou al heel gelukkig zijn als ze er dit jaar in slagen om hun plaats m de tweede klasse vast te houden. Het liefst zag ik dat er nog een sterke man bij kwam. Daar is vorig seizoen wel sprake van geweest, maar helaas is dat uiteindelijk niet door gegaan." „Toch heb ik er wel vertrouwen in", besluit de TTCL-praeses, die ook nog laat weten dit jaar pogin gen in het werk te gaan stellen om het ledenbestand verder te gaan uitbouwen. Dolf Luning in gezelschap van de Green Giants: een plaats bi] de eerste vijf moet dit seizoen tot de mogelijkheden behoren..." De club moet gaan groeien van 100 leden naar 120. Er zal veel aan dacht besteed worden aan het op zetten van een recreatie-afdeling, waar mensen tegen een kleine ver goeding van de faciliteiten van de club gebruik zullen kunnen gaan maken. Frank Kooiman in eerste team van TTCL..debuut in tweede klasse... Vanaf 28 september start de Win tercompetitie, voor mixed- en he ren-dubbels. Inschrijving voor deze competitie is nog mogelijk. Daarnaast worden voor de leden diverse sociale activiteiten op touw gezet, waar de gezelligheid een grote rol moet gaan spelen. STORMACHTIGE GROEI De spelers van het Squash Rac kets Genootschap Leusden maken zich ook weer op voor het nieuwe seizoen. De vereniging, die in het tennis- en squashcentrum domicilie heeft gekozen, maakte de afgelo pen jaren een stormachtige groei door: van nog geen zestig leden m 1984 naar meer dan tweehonderd leden op dit moment. De oorzaak van deze groei moet mede gezocht worden in het feit dat de sport een antwoord heeft op de vragen van de moderne samenle ving. Het is een ideale conditietrai ning, die na relatief korte tijd al vruchten afwerpt. Bovendien kan de sport het hele jaar door beoe fend worden. Tevens vergt de sport nauwelijks onoverkomenlijke in vesteringen van de toekomstige beoefenaar. Dat het squash zich in een groeiende belangstellmg van het pubhek mag verheugen, blijkt wel uit de cijfers. Het afgelopen jaar vonden zo'n 100.000 mensen regel matig hun weg naar de squashba- nen. In landen als Engeland en Au stralië, die een langere squashtra- ditie hebben, is de sport zelfs popu lairder geworden dan het tennis. De goedgevulde agenda van het SRGL vermeldt onder andere toer nooien en competities. vervolg van pagina 14 "Ik denk overigens dat er met de komst van een eigen sport hal in het dorp wel een stimu lans zal uitgaan met betrekking tot het volleybal. Het betekent in ieder geval dat we over be hoorlijke trainingsfaciliteiten gaan beschikken. Het zaaltje waar we nu trainen is gewoon veel te klein. Bovendien kun nen we zo meteen onze thuis wedstrijden m het eigen dorp gaan spelen en dat is zowel voor de speelster als het pu bliek natuurlijk erg leuk." I Net als bij zoveel andere ver enigingen in Leusden het geval i is, signaleert Van Wees het probleem om mensen vast te houden. Vanwege haar studie zal speelster Irene Jacobs ko mend seizoen geen deel meer uitmaken van de selectie. Van Wees: "Ik vind hef erg jammer dat Irene er komend seizoen niet meer bij zal zijn. Ze was aan het uitgroeien tot een goede speelster, die we goed hadden kunnen gebruiken. Maar ik houd de meisjes ook altijd voor dat de studie voor alles gaat." JEUGD Ook Jeanette den Ouden zal ko mend seizoen niet meer voor Avanti uitkomen. Een verlies dat gedeeltelijk gecompen seerd moet worden door de komst van Mariska Jansen uit dames-2, die behalve haar jeugd ook lengte meebrengt. Voor de rest blijft de selectie ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar De selectie, waarmee Avanti komend seizoen aan de start zal verschijnen bestaat uit. Wil van de Koedijk, Gerda den Ouden, Annie van der Horst, Lia Ossen drijver, Ria Dijkhof, Suzanne van Ruitenbeek, Sjeen Stem man en Mariska Jansen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 27