I Barbecue van Juid ging niet door Inventarisatie milieu binnenkort van start ieusder krant? ezers-servicen TOYOTA IKV richt blik op ontspanning Graffiti in Hamershof Notaristelefoon start maandag Vijf gulden voordeel Cfl Drie terreinen voor loslopende honden LEUSDEN Vergunning te laat aangevraagd: Ieusder krant —2okaal AUTO EEMHAVEN Tijdens komende Vredesweek: VRIJE TIJD? - VOLKSUNIVERSITEIT! niversiteit 'Charly' DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 plaatselijk nieuws GENUANCEERD LEUSDEN Afgelopen zater- lag (23 augustus) zou rond de dorpsvijver in Leusden-Zuid een barbecue-avond georga niseerd worden door de Jonge nvereniging JUID. Het was ,en stille bedoening: de bar becue-avond bleek niet door te gaan. De moeder van Henk-Jan Ab- bnng - de laatste is bestuurslid van J1D - deelde desgevraagd mee, da! de gemeente geen toestem ming kon verlenen voor de barbe cue. Het niet afgeven van de vergun ning werd een week geleden be kend. De jongerenvereniging was behoorlijk boos op de gemeente. Men wist inderdaad wel, dat de vergunning vrij laat, zeg maar te laat, was aangevraagd door Leus- dens jeugd- en jongerenambtenaar Roy Robbemond, maar tussen de regels door kreeg JUID van de ge meente te horen dat er eerst nog een uitvoerig gesprek met de Leus- dense plantsoenendienst gehou den zou moeten worden. Reden daarvan was het feit, dat die dienst twee jaar geleden na een soortgelijk festijn 's morgens men selijke poep had aangetroffen rond de vijver. De vraag van JUID was natuurlijk: Waarom komt de ge meente daar pas twee jaar later mee aan? Dat hadden ze toen met één moeten doen. Bovendien ontkende JUID, dat een en ander gebeurd zou zijn. Af gelopen donderdag zijn er heel wat telefoontjes gepleegd tussen JUID en de gemeente. Echter: dit alles was zonder resultaat! Een gesprek met gemeente- voorlichter Hans van den Brink le verde echter een wat meer genuan ceerd beeld op. Wat het tijdsaspect betreft: in derdaad was een en ander véél te laat aangevraagd. Bovendien was het verzoek zeer incompleet te noe men. Dat is aan de heer Robbe mond meegedeeld. Hij heeft daar verder niet op gereageerd. Politie en brandweer hadden ook met meer voldoende tijd om zich over alle aspecten van deze barbecue op een gemeenteterrein een beeld te vormen. Wanneer een en ander aange vraagd was voor een week later, dan zou de toestemming wél afge geven kunnen worden. Wél zou er een gesprek met de plantsoenen dienst moeten plaats vinden om goede afspraken te maken over het weer correct achterlaten van het terrein. Het verhaal over menselijke ont lasting was overigens niet bekend. LEUSDEN Evenals voorgaande jaren zullen provinciale ambtenaren dit jaar gedeelten van de gemeente Leusden, met name het buitengebied, bezoeken om daar veldwerk te verrichten ten behoeve van een zogenaamde „Milieu inventarisatie". De bedoeling van het onderzoek is gegevens te verza melen, in het bijzonder op het gebied van de flora, die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden bij het vaststellen van provinciale plannen. Hoewel agrariërs en bewoners van het betrokken ge bied bezwaar kunnen aantekenen tegen de aanwezigheid van de onderzoekers op hun land, hoopt de provincie op de medewerking van een ieder te kunnen rekenen. In de jaren 1975/76 werd in het kader van de rrulieukartering het gebied rond Leusden voor het eerst bezocht, terwijl vorig jaar een herhaling van dat on derzoek plaatsvond. Herhaling van dergelijk on derzoek is noodzakelijk om de gegevens in de tijd met elkaar te kunnen vergelijken. De uit komsten van het onderzoek worden gebruikt om een goe de afweging in beleidskwes ties, met name op het gebied van de ruimtelijke ordening, op provinciaal niveau mogelijk te maken. Om vragen als; „waar plan nen we woningbouw, waar moeten we aan natuurbehoud doen en waar moet ruimte ko men, c.q. blijven voor het uitoe fenen van het agrarisch be drijf?", te kunnen beantwoor den, is het noodzakelijk om ook inzicht te hebben/knjgen in het natuurlijk milieu. INSTRUCTIES Vong jaar gaf de aanwezig heid van de provinciale onder zoekers in het veld aanleiding tot problemen met een aantal betrokken bedrijven. Vooral de onbekendheid over het doel van één en ander, en het niet aangekondigde bezoek waren aan die problemen de bet. In overleg met de Utrecht se Landbouworganisaties werd toen onder andere beslo ten dat de betrokkenen vooraf zouden worden ingelicht. Vol gens de Provincie is dat dit jaar ook gebeurd. De milieukarteerders zullen alleen, of in groepjes van twee, in het veld aan het werk zijn en zijn in staat om zich als zodanig te legitimeren. De onderzoe kers hebben duidelijke in structies ontvangen omtrent het niet onnodig vertrappen van gewassen, het sluiten van hekken en het met verstoren van vee. De provincie ver trouwt er dan ook op dat het terreinbezoek geen overlast met zich mee zal brengen. Mochten mensen beslist be zwaar hebben tegen betreding van de grond, dan kan dat schriftelijk worden meege deeld aan Gedeputeerde Sta ten van de Provincie (Postbus 18100, 3501 CC, Utrecht), ter wijl nadere inlichtingen om trent het veldwerk verkregen kunnen worden bij de regiona le adviseurs van de Provinciale Directie Landbouw en Voed selvoorziening. Bij de Provin cie is de heer Hoogendoorn bereid eventuele vragen op dit gebied te beantwoorden (030- 524111, tst. 216). Tegen inlevering van deze bon krijgt u, als lezersservice van de Leusder Krant, 5,- korting op de toegangsprijzen van Circus Toni Boltini, met uitzondering van de derde rang. Naam: Adres: Woonplaats: Deze bon is geldig voor kinderen en volwassenen tijdens alle voorstellingen. Per bon één maal reductie. Wegens administratiekosten bedraagt de korting bij het voorver koopadres slechts 4,50. Het voorverkoopadres in Leus den is: Sigarenmagazijn Schut, Hamersveldseweg 26, tel. 941288. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 eri 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN Het Interker kelijk Vredesberaad vraagt in de komende vredesweek van 21 tot en met 28 september bij zondere aandacht voor de ont spanning tussen oost en west. Het beraad richt zijn blik spe ciaal op Europa. In de vredeskrant voor deze twintigste vredesweek legt het IKV uit waarom juist Europa: „Onze eer ste verantwoordelijkheid ligt hier, in dit verscheurde werelddeel, op dat het niet ten derde male de mensheid meesleurt in de orgie van vernietiging. Daartoe moet de con frontatie tussen oost en west plaats maken voor samenwerking, op al lerlei gebied." De meuwe koers betekent niet dat het IKV niet langer zal pleiten voor eigen stappen op de weg van ontwapening, of zich minder zal verzetten tegen kruisraketten, blijkt uit de vredeskrant. Maar het gaat het vredesberaad nu in het bij zonder om ontspanning. „In de eer ste helft van de jaren zeventig is daarmee een serieus begm ge maakt. Nu moet de ontspanning worden gered uit de handen van hen die slechts eenzijdig politiek voordeel nastreven en dus confron tatie. Ze moet worden verankerd en (advertentie) Een greep uit het cursusprogramma: - talen Engels. Duits. Spaans, Italiaans. Turks, Arabisch Nw. Grieks, etc. - kunst - cultuur - lezingen en excursies - praktisch klein onderhoud aan de auto plantenteelt, gehoorzaamheidstraining voor honden, binnenhuisarchitectuur, etc - kreatiel bloemschikken, truien breien, koken wijn maken, sierknippen. schoonheidsverzorging O LK S T«"«i III BEL VOOR GRATIS CURSUSBOEKJE 633178 633809 Qemland LEUSDEN Zoals wij onlangs al schreven, is onze plaatsgenoot Huub van de Hengel op zoek naar plekjes waar hij legaal zijn hobby, de graffitikunst, kan uitoefenen Naast die oproep ging Huub ook zelf op pad. En met succes. Pim Berghuizen in De Hamershof wilde de rolluiken van zijn winkel wel eens van een kleurige versiering voorzien. Huub gingsamen met twee vrienden, aan de slag. Het resultaat kunt u zelf m het winkelcentrum gaan bezichtigen. Wordt u daarna zó enthousiast en wilt u ook zo'n stukje graffiti in of op uw huis, dan kan Huub u daar aan helpen. Zijn telefoonnummer: 033-941839. op het terrein van familierecht (ver deling van erfenissen, testamenten, samenlevingscontracten, voogdij regelingen en dergelijke). De Notaristelefoon is een extra dienstverlening voor het publiek, via welke men rechtstreeks infor matie kan opvragen. BROCHURES LEUSDEN Vanaf 1 sep tember kan iedereen zich met vragen op notarieel gebied wenden tot de Notaristele foon. Deze notariële informa tielijn is ingesteld op initiatief j van de Koninklijke Notariële Broederschap, de vereniging I van notarissen en kandidaat notarissen in Nederland. Uit de vragen die bij de Broe- derdschap en bij individuele nota rissen binnenkomen, is gebleken dat mensen vaak eerst behoefte hebben aan algemene informatie alvorens zich met een concreet ge val tot de notaris te wenden. Men wil meer weten over de terreinen waarop notarissen adviezen geven, over nut en noodzaak van inschake ling, over de kosten die een bezoek aan een notans met zich mee brengt, etcetera. Er worden vooral vragen gesteld De Koninklijke Notanele Broe derschap verschaft ook informatie aan het pubhek via brochures en informatiekaarten over een groot aantal uiteenlopende onderwerpen (testamenten, het kopen van een huis, samenlevingsregelingen, B.V. etcetera). Deze zijn gratis te verkrij gen bij de Broederschap en bij de notariskantoren in het gehele land. De Notaristelefoon is vanaf 1 sep tember geopend op werkdagen van 9.00 uur tot en met 14.00 uur. Het telefoonnummer is: 070-46 93 93 ondeelbaar gemaakt worden. Ont wapeningsstappen, politieke af spraken, economische samenwer king en tal van contacten op het menselijk vlak moeten elkaar ver sterken." CAMPAGNE Negen jaar geleden startte het IKV zijn campagne met als motto „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland". „Wat is bereikt?" vraagt het beraad zichzelf af in de vredeskrant. „Een ontwaakte publieke opinie, dat wel. Nieuwe discussies m de kerken. Veel aandacht in de politiek. Maar met een wezenlijke ommekeer van beleid. Zelfs is het niet gelukt hel besluit tot plaatsing van 48 kruisra ketten te voorkomen.En naast al le goeds dat de campagne heeft opgeleverd is de pnjs van de pola risatie wel erg hoog geweest. In de kerken en in de samenleving Naast de IKV-vredeskrant is er dit jaar geen Sjalom-krant. De Stich ting Bijbel en Vredesvraagstukken heeft van de uitgave afgezien, om dat de belangstelling voor de Sja- lom-krant aan het afnemen is en er voor het eigen geluid van de stich ting steeds minder aandacht is. LEUSDEN In de ge meente Leusden geldt een aanlijngebod voor hon den. Lang niet iedereen is hiervan op de hoogte. Niet- hondenbezitters hebben vaak angst voor loslopen de honden, terwijl de be geleiders van aangelijde honden ook vaak last on dervinden van loslopende honden. Ook voor spelen de kinderen kan een loslo pende hond zorgen voor zeer onaangename situa ties. De Algemene Politie Veror dening van Leusden bevat een artikel waann vermeld staat dat op overtreding van het aan lijngebod een straf staat van ten hoogste twee maanden hechtenis, of een geldboete van ten hoogste 300, Voor de hondebezitters die hun honden toch af en toe „los" willen laten, zijn er in Leusden drie terreinen aangewezen waar dat is toegestaan. Deze drie plaatsen zijn: het terrein begrensd door de Groene Zoom, Burge meester van der Postlaan, Bavoortseweg en Noorder inslag; het ruige terrein ten noord westen van het kruispunt van de Groene Zoom en de Heiligeribergerweg; voorts ligt aan de noord kant van het landgoed Den Treek-Henschoten een met borden aangegeven bos gebied. waar honden vnj kunnen lopen. Dit gebied ligt tussen de Dodeweg, de Paradijsweg en de begraaf plaats Rusthof. In de gemeentelijke infor matiegids Wegwijs staat ook nog een terrein in het westelijk deel van de wijk Rossenberg als hondenuitlaatplaats ver meld Dit is echter onjuist. Dit is een natuurgebiedje waar hon den niet mogen loslopen- door Jan Versteegi Het staat 1-0 voor de Engelse weerdienst. Zoals in het weekeinde al gevreesd, stootte de oude orkaan 'Char ly' inderdaad door naar West- Europa. In de nacht van maandag op dinsdag teisterde hij Ier land, Wales en Ierland. Op sommige plaatsen viel daar 40 tot 80 mm. regen in één etmaal. Daarnaast richtte hij behoor lijk wat schade aan. Tijdens het schrijven van dit weerbericht raast 'Char ly' richting Engeland en het stormveld begint nu binnen te komen. Naar verwachting zal Charly overgaan in een actieve depressie, die koers zet in de richting van Dene marken en de Oostzee. Dit proces verloopt erg traag, zodat het waarschijn lijk is, dat die depressie de rest van de week bij ons land in de buurt zal blijven. Gelei delijk raken we aan de ach terzijde van die depressie in een noord-westelijke stro ming. Deze zorgt voor buien en koel weer. Naar het week einde toe neemt de invloed van Charly geleidelijk af en kunnen er meer opklaringen komen. In het verloop van de temperatuur zal voorlopig weinig verandering komen. Is de zomer nu definitief voorbij?? Het weer van deze week geelt eerder een over gang te zien naar de herfst, dan naar een nazomer. Toch hoeft niet alles verloren te zijn. In de zomer van 1983 be gon september ook met een doorbraak van de zogenaam de west-circulatie. Maar na twee weken herstelde het weer zich. Op dit moment is de west-circulatie nog niet erg actief. Op de weerkaar ten zien we nu steeds een golfbeweging in het stro mingspatroon. Daarom kan het weer nog best iets preste ren in september. Maar ja ...dat is vooruitkijken. En het afgelopen weekeinde leer de me opnieuw, dat dit erg moeilijk is. De meteorologi sche zomer zit er zondag aan staande op. Wie weet, de ech te nog niet. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aküviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor pamkulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN Donderdag 28 augustus 20.00 uur: Openbare vergadering van de gemeenteraad in het ge meentehuis aan 't Erf 1. Zaterdag 30 augustus 13.00 uur: Starten voor autopuzzel- tocht van de Oranje Vereniging Leusden vanaf de Til aan de Ha mersveldseweg 30. Maandag 1 september 13.30 uur: Vergadering van De Zonnebloem m De Kom aan de Ha mersveldseweg. 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Welzijn en On derwijs in de commissiekamer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Achterveld Vrijdag 29 augustus 20.00 uur: Tros disco-avond in de feesttent aan de Ruurd Visserstraat. Zaterdag 30 augustus 20.00 uur: Oostenrijkse muziek avond in de tent aan de Ruurd Vis serstraat. 20.00 uur: Hitkrant spektakel met disco show in De Klaveet. Zondag 31 augustus 11.30 uur Fruschoppen in de tent aan de Ruurd Visser straat. 14.00 uur: Disco in de Klaveet. Dinsdag 2 september 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3