„Wij hebben het alleenrecht op mooi weer" 9eBATAVUS TOERTOCHT Kantongerecht Amersfoort ALS JE ALLES GOED BEKIJKT Groeneveld opticiens lei De heer en mevrouw Meeuwsen over Batavus Toertocht: Negende Batavus Toertocht op zaterdag 6 september Vernielingen bij Klimrakker Avond voor alleenstaanden Vernielingen op terrein Eemelaar Automobilist tegen boom 26-er Avond voor alleenstaanden Collecten in september Leuk cadeautje ADB organiseert vier haardvuur vakantieweken Openbare vergaderingen in september midden-nederland Ingezonden Bestel nu uw abonnement! 10% korting! plaatselijk nieuws DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN Vier fïetsenthousiastelingen kwamen ne gen jaar geleden terug van een fïetstoertocht. Onder hen bevond zich de in Leusden woonachtige heer M. C. M. Meeuwsen. Hij is verkoopleider van Batavus. Hij en zijn vrienden waren het er meteen over eens: zo'n fietsevene- ment moest ook in Leusden mogelijk kunnen zijn. Ook mevrouw Meeuwsen was het daar roerend mee eens. Toen wist zij nog niet, dat ze zich heel wat organisatiewerk op de hals zou halen. Nederland reageerde enthousiast op het idee. De eerste keer het was toen nog niet bebouwd bij de Hakhorst stond het weiland helemaal vol met auto's van deelnemers: zover als je oog reikte. Een machtig gezicht was dat. De deelnemers aan de routes met verschillende afstanden vertrokken toen door elkaar. Daar is van ge leerd. Op zaterdag 6 september 1986 vindt de tourtocht inmiddels voor de negende keer plaats. We praten met het echtpaar Meeuwsen over de aanstaande tocht. De heer Meeuwsen vertelt eerst over zijn functie bi) Batavus, waar hij algemeen verkoopleider is. We blijken geluk te hebben gehad met het tijdstip van het gesprek: „Ik heb het nogal druk. Er ligt een aantal berekeningen dat gedaan moet worden. De helft van de ochtend heb ik al aan de telefoon gehan gen." Vervolgens gaat het gesprek naar het onderwerp waar het in dit verband om draait. NEGEN JAAR „De Batavus Toertocht Midden-Ne derland is negen jaar geleden van start gegaan. In Leusden is dat alge meen bekend. Dankzij mij en een aantal vrienden is deze toer uitge groeid tot éen van de klassiekers in Nederland op het gebied van de fietssoport. Onze tocht wordt altijd op een rij gezet met Elfsteden en Vale Ouwe met dit verschil, dat wij na terugkeer van de snelle rakkers altijd een zeer gezellig samenzijn hebben in De Hakhorst m een bij zonder plezienge ambiance. Een prettig klinkend dixielandmuziekje en een drankje voor eigen reke ning, terwijl het eerste wordt aan geboden. Daarbij komt, dat wij het alleenrecht hebben op mooi weer." Mevrouw Meeuwsen vertelt, dat ze maar een keer slecht weer heb ben gehad. Voor de rest is het in derdaad al die jaren prachtig ge weest. De heer Meeuwsen gaat in op het aantal deelnemers aan de toer. Hij noemt het een groot aantal deelnemers: „Gemiddeld zo'n drieeneenhalfduizend mensen ko men jaarlijks naar Leusden. Zelfs uit Duitsland en Belgiè hebben we deelnemers. Zo'n derde deel van de inschrijvers is afkomstig uit Leusden zelf. Op dit moment zitten we al weer aan zo'n duizend fanaten die zich nu al weer hebben inge schreven." PLEZIERIG De samenwerking met de ge meente Leusden is bijzonder ple zierig: „Op het ogenblik hebben we alweer besprekingen gehad met gemeentewerken. Op de plaats waar het Bouwdorp'86 zich heeft af gespeeld, zal nu een ruime par keergelegenheid worden uitgezet voor auto's van alle deelnemers. De deelnemers worden goed opge vangen. Er wordt een wegbewijze- nng aangebracht die de deelne mers naar de centrale parkeer plaats leidt." De officiële vóórinschrijving was tot 23 augustus. Maar voor de Leus- denaren maakt het echtpaar Meeuwsen altijd een uitzondering: tot en met 30 augustus kan men aan de Benedictijnenhove 68 terecht voor de inschrijving. Eveneens is het mogelijk om kaarten aan de start te kopen. Men moet er dan wel twee gulden meer voor betalen. Men kan kiezen uit drie routes van verschillende lengte: 40, 75 en 150 kilometer. De eerste tocht komt in de buurt van de plaatsen Scher- penzeel, Amerongen, Maarn en actief op het gebied van sponso ring. Batavus heeft een eigen ama- teurploeg, die jaarlijks de jonge kweek voor de professionals le vert. Bijna altijd komt er een lands kampioen uit. In samenwerking met de NRTU, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, sponsort Batavus een aantal andere toertochten. VLAGPOSTEN De heer Meeuwsen: „Aanvanke- Doorn. De tweede tocht gaat uiter aard wat verder. Men komt m de buurt van Amerongen, Leersum, Maarn, Soesterberg, Den Dolder, Lage Vuursche, Baarn, Soester- veen, Soestduinen en Amersfoort. De laatste en langste tocht beweegt zich om Leusden met als uitersten: Putten, Lunteren, Scherpenzeel, Maarn, Soesterberg en Baarn. HAKHORST Vertrek en aankomst van de tocht vrnden beide plaats bij Café- Galerie „De Hakhorst". Wie 150 ki lometer fietst, vertrekt 's morgens tussen half acht en half negen. De inschrijvers voor de tweede tocht krijgen vervolgens een uur de tijd om te vertrekken, terwijl de deel nemers aan de kortste, maar zeer gezellige tocht vervolgens tot 11 uur in de gelegenheid worden ge steld om te vertrekken. Deelnemers ontvangen een start kaart en een reglement; een route beschrijving is op de startkaart aan gegeven, terwijl de route zelf met pijlen wordt uitgezet. Het is dus niet nodig dat wielrijders verdwalen tij dens hun sportieve prestatie, zoals onlangs in Amenka gebeurde. De heer Meeuwsen vertelt, dat dit jaar de Amerongse Berg uit de route van de 40-kilometertocht is gehaald om meer gezinnen de ge legenheid te bieden de tocht tot een goed einde te brengen. De sponsor Batavus verzorgt de fietsers onder weg voortreffelijk. Bij pech hoeft men niet bang te zijn: een zestal reparatiewagens is voortdurend actief. De organisatie van deze re- paratieploegen ligt bij rijwielbedrijf Blom. Het is gebruikelijk, dat de technische verzorging bij toertoch ten in handen is van de plaatselijke rijwielhandelaren. Batavus staat wel borg voor de tekorten op de balans. Eveneens zorgt Batavus voor de proviandering van de repa- ratieploegen. Dit fietsbedrijf is trouwens erg Het echtpaar Meeuwsen. lijk hebben De Fietsvrienden, dat is de toerclub Amersfoort, ons gehol pen met het bemannen van de vlag- posten. Zo'n honderddertig men sen langs de weg hebben deel in de organisatie van de tocht voor het beveiligen van oversteekpunten, het bemannen van eerstehulppos- ten, drankposten, controleposten. De Amersfoortse fietsclub is inmid dels ter ziele. Maar nog altijd komt een aantal oude fietsvrienden ieder jaar assisteren bij de bemanning van verschillende posten. Ze zijn er aan gewend geraakt en ze hebb« er plezier in. Ze zijn ook erg de? kundig geworde: ze staan va= jaarlijks op dezelfde post." „De Toer- en Trimclub Leusd? geeft ook veel medewerking bij^ bemanning van de posten en h uitzetten van de route. En dat is t gigantische klus. Want het ook allemaal weer gecontroleei worden in verband met vand me." Met nadruk moet gesteld wc den, dat het niet om een wedsi gaat. Er is dan ook voor de snelste een limiet van 25 km per uur steld. Er vinden ook controles de snelheid plaats. Heeft men snel gereden, dan moet men geg-, randeerd bij de volgende control; post langer wachten, eer men tot stemming krijgt om weer te ve: trekken. Toch blijven veel mensen prest; tiegericht. Daarom worden <j deelnemers nogal eens afgerenv: En dat is alleen al uit veiligheid overwegingen nodig. Iemand uit Scherpenzeel werd op de strafzitting van 14 augus tus veroordeeld omdat hij zijn ezel niet goed verzorgd had. Hij had de hoeven niet tijdig la ten kappen, waardoor het dier alleen nog maar strompelen kon Ter verdediging voerde verdachte aan dat hij de ezel al in verwaarloosde staat als brui- loftsgeschenk gekregen had en dat hij de hoeven wel dege lijk meteen had laten kappen, maar dat het niet in één keer goed had kunnen komen. Het terug gaan voor de vol gende behandeling had hij in derdaad een aantal maanden uitgesteld wegens gebrek aan een veewagen. ,,En dat wordt u kwalijk genomen, want het dier heeft ondertussen onnodig pijn geleden en twee dagen na het proces-verbaal wist u wel aan een veewagen te komen", al dus de kantonrechter, mr. Nu- boer, die conform de eis tot 100 gulden boete veroordeelde. Het hard rijden op de Al in de gemeente Barneveld leverde een paar flinke boetes op. Ie mand die 190 kilometer gere den had en ,,het eigenlijk niet zo in de gaten gehad had dat hij wat hard reed" werd tot 1000 gulden boete veroordeeld en mocht daar nog blij mee zijn. De officier, die tevens een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs geëist had, over weegt om in hoger beroep te gaan. Een andere automobilist ver klaarde het feit dat hij 145 kilo meter gereden had met de sim pele mededeling dat hij haast had. Daar bleek hij echter va ker last van te hebben, want zijn documentatie behelsde veroordelingen uit 1980, 1981, 1983, 1984 en 1985. Allemaal dezelfde overschrij dingen van 45 kilometer, dus een constante rijder. De officier eiste hier nog geen voorwaar delijke ontzegging, alleen een geldboete van 750 gulden. De kantonrechter deed daar nog eens wat van af en ver oordeelde tot 500 gulden boete. In Baarn was nogal emotie ont staan toen acht schapen en der tien lammeren waren doodge beten. De twee honden die in de buurt waren aangetroffen, waren door een dierenarts on derzocht op hun maaginhoud en daarbij was gebleken dat die inderdaad resten schape wol bevatte. De eigenaren van de honden waren opgespoord en één daarvan stond nu te recht wegens het onaangelijnd laten lopen van zijn hond, wat volgens een politieverordening van Baarn verboden is. De man verklaarde dat zijn hond altijd aan een ketting lag en op onbegrijpelijke manier was losgebroken. De officier eiste niettemin 400 gulden boete, waarvan de helft voor waardelijk en verbeurdverkla ring van de in beslag genomen hond. De raadsman van verdachte, die terecht opmerkte dat het de officier hier niet zozeer ging om het los laten lopen van een hond alswel om het doodbijten van de schapen, vond daarom de politieverordening oneigen lijk gebruikt en bovendien het bewijs niet geleverd. Hoeveel vrouwen breiden niet van scha pewol? Dat kon een hond ook wel binnen krijgen. De raadsman had het gevoel dat de - op zich begrijpelijke - emoties bij het zien van de fo to's van de gedode schapen te veel een rol gespeeld hadden, plus de in Baarn heersende me ning: er is hier een woonwa genkamp, daar zijn honden die wel eens los lopen en die zul len het dus wel gedaan heb ben. De kantonrechter verwees het verhaal van de breiwol naar het rijk der fabelen en vond de politieverordening hier wel te recht toegepast Op de bewering van de raads man dat de officier met zijn eis ver boven de hier toegestane boete van 500 gulden uitkwam, omdat alleen de hond al dit be drag waard was, ging hij niet met zoveel woorden in. Hij handhaafde de verbeurdver klaring van de hond en gaf 200 gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Omdat goudvinken beschermd zijn, stond een inwoner van Bunschoten terecht die twee van deze vogels in zijn volière had gehad. De officier eiste verbeurdverklaring van de in beslag genomen vogels en 100 gulden boete. Dit tot verontwaardiging van de eigenaar die geëmotioneerd riep: ,,Die 100 gulden kan me niet schelen, maar ik wil m'n vogels terug! Al 21 jaar houd ik me met die beesten bezig, ik heb medailles gewonnen, het is m'n liefhebberij". Hij verviel bij zijn verweer dan ook hier en daar in vakjargon. ,,Het vrouwtje is aan komen vliegen, maar het mannetje is eigen broed", deelde hij de kantonrechter mee, die voor zichtig informeerde of dat in hield dat het mannetje bij hem uit een ei gekropen was. Inder daad. Maar begrip mocht niet baten. Deze vogels hoorden in het bos thuis, vond de kan tonrechter en hij veroordeelde conform de eis. ,,In het bos krij gen ze zure regen. Bij mij niet", mopperde verdachte. LEUSDEN - Bij de basisschool De Klimrakker aan de Zonnedauw in Leusden hebben onbekenden tij dens de afgelopen zomervakantie vernielingen aangericht Een re genpijp werd kapot gemaakt en twee ruiten werden bekrast met een scherp voorwerp. Men heeft de vernielingen giste ren pas opgemerkt. De totale scha de is nog met bekend LEUSDEN - Komende zaterdag 30 augustus wordt er in restaurant 'De Mof, Amhemseweg 95 in Leusden Zuid, een avond gehouden voor al leenstaanden. Tijdens deze avond verzorgt een orkest 'levende' muziek, en worden de gasten onthaald op een drankje en een hapje. De avond begint om 20.30 uur, en duur tot één uur. De entree be draagt dertig gulden per persoon. LEUSDEN - Onbekenden heb ben tussen zondag 24 en dins dag 26 augustus behoorlijk wat vernielingen aangericht op het terrein van tennisver- LEUSDEN - De heer L. uit Wouden berg raakte dinsdagochtend rond 09.30 uur licht gewond bij een een zijdig ongeval op de Amhemseweg ter hoogte van het politiebureau in Leusden-Zuid. Door een nog onbe kende oorzaak reed de man met zijn auto tegen een boom. Hij liep daarbij een snijwond en enkele bul ten op zijn neus op. eniging De Eemelaar. De clubvlag, ter waarde van 450 gulden, werd vernietigd en vijf be zemstelen werden door midden ge broken. Daarnaast moesten ook de stroken gravel tussen de tennisba nen het ontgelden. Volgens de politie gaat het hier om „geklier van de jeugd." LEUSDEN - De 22-jarige C.P. uit Leusden is dinsdagavond aange houden toen hij met zijn auto over de Hessenweg reed. De jongeman had te veel gedronken. Er werd een bloedproef geno men. C.P. kreeg verder een proces verbaal en een njverbod opgelegd. LEUSDEN/AMERSFOORT Zondagmiddag 7 september orga niseert de NVSH afdelmg Amers- foortA Gooi een middag voor al leenstaanden met en zonder kinde ren. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacaolaan 49 in Amers foort. De middag begint om 14.00 uur. Wilt u meer over deze middag we ten dan kunt u bellen 's avonds na acht uur. Tel. 033-622217. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders hebben over de maand september vergunning verleend voor de volgende collec ten. t/m 7 september - Koningin Wilhelmina Fonds 8 t/m 14 september - Thuisfronten 15 t/m 21 september - Koningin Wilhelmina Fonds 22 t/m 28 september - Nierstichting Nederland In de nacht van zondag op maan dag jl. hebben vandalen bij de L.D.V. de Eemelaar in Achterveld vernielingen aangericht. Er werd wat materiaal op de ba nen vernield en de Eemelaar-vlag werd verscheurd. Vermist wordt het touw van de vlaggemast. Een flinke buit! Schade zo'n f 800,-. Leuk cadeautje voor de Eemelaar die dit jaar 15 jaar bestaat (De politie stelt een onderzoek in) G. Wessels Van Geynstraat24 Achterveld LEUSDEN In samenwerking met het F.D. Roosevelthuis te Doorn organiseert het Alge meen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken in Nederland ook dit jaar weer een aantal 'haardvuurvakan tieweken'. Deze haardvuurvakantieweken zijn bedoeld voor lichamelijk ge handicapte mensen en personen met een kwetsbare gezondheid, die dit jaar nog niet met vakantie zijn geweest of voor wie een tweede vakantieweek in het na jaar nodig is. Echtparen, waar van één der partners gehandi capt is of een kwetsbare qezond- (advertentie) In het programmaboekje 'Uit in Amersfoort' staan de 160 evenementen voor het komende seizoen op een rij: toneel, cabaret, musical, operette, ballet, concerten, kindertheater, jazz, pop, alles staat er in. Ontving u 'Uit in Amersloort' nog niet, bel dan even: De Flint, 033 75 11 84, waarna het u kosteloos wordt toegezonden. Tot 8 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint. En let op: toewijzing gaat op volgorde van binnenkomst. De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersloort. heid heeft, kunnen ook aan deze vakantieweken deelnemen Men kan inschrijven op de vol gende weken: 15-22 november: voor lichamelijk gehandicapten (23-65 jaar), 22-29 november voor lichamelijk gehandicapten (alle leeftijden), 29 november-6 december: voor echtparen waarvan één der part ners lichamelijk gehaadicapt is en van 6-13 december voor personen met een kwetsbare gezondheid. Voor lichamelijk gehandicapte gasten bedraagt de pensionprijs 700 gulden per persoon of 1090 gulden per echtpaar indien één van de partners lichamelijk ge handicapt is. De bijdrage voor personen met een kwetsbare gezondheid is640 gulden of 1000 gulden per echt paar als één der partners een kwetsbare gezondheid heeft. Indien nodig kan een tegemoet koming in de pensionkosten aan gevraagd worden. Nadere informatie en aanmel dingsformulieren voor deze haardvuurvakantieweken kunt u krijgen bij de recreatie-afdeling van het Algemeen Diakonaal Bu reau. Postbus 2211, 3830 AH Leusden. telefoon 033-943244. LEUSDEN - In de maand septem ber worden de volgende open bare commissie en werkgroep vergaderingen gehouden. 1 Welzijn en Onderwijs en Huis vesting 2 Openbare Werken Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken 8 Financieel Beleid en Beheer 9 Economische Zaken en Werk gelegenheid 10 Algemene Bestuurszaken 16 Plan adviesgroep 25 Raad 30 Centrale Antenne Commissie De vergaderingen beginnen orr 20.00 uur tenzij anders vermeit en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden centrum. De agenda's en stukken ligger vanaf 5 dagen voor de vergade ring ter inzage bij het bureai Voorlichting, 't Erf 1, telefoor 941247, toestel 116 en in de br bliotheek Nieuw-Langenbeek De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderinger worden op de genoemde plaat sen ter inzage gelegd in de wee' volgend op die waarin de verga dering is gehouden. (advertentie) Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4