§B Politie Achterveld krijgt eigen home Pompoenen wedstrijd Biezenkamp Extra geld voor herstel wegen "vandaag in. de leusder /[ai Tai., Donna Lynton en Glenda Peters op podium Noorderinslag afgesloten Voorstel college: In raadszaaltje: kran^ BDU TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT leusdei krant Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden EINDREDAKTIE: j Hans Mosterd Redakiie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Uitgave BDU BV belovende, Elvis Presley-achtige zanger. KLAPSTUK Zaterdag 20 september wordt dan het klapstuk, zoals Pim Berg huizen dat uitdrukte. Vanaf 16.00 uur kunnen de vertegenwoordigers van de ambulante handel hun kraampjes, zo'n 250 in totaal, inrui men. Óm 18.00 uur gaat het spekta- Green zal zaterdagavond regelma tig van zich laten horen. Tussen 19.30 uur en 20.00 uur zingt Glenda Peters voor het Leus- dense publiek. Zij won vorig jaar de KRO Play Back Show met een per fecte imitatie van de Amerikaanse zangeres Randy Crawford. Sinds haar ontdekking heeft Glenda Pe ters diverse platen gemaakt en is zij een graag geziene gaste bij radio- en televisieprogramma's. MAI TAI (Van een onzer verslaggevers) IJSDEN - Voor het zesde achtereenvolgende jaar wordt er in rond winkelcentrum De Hamershof in Leusden-Centrum een gantische jaarmarkt gehouden. Traditie-getrouw gebeurt dat i de derde dinsdag van september. Dit jaar dus op 20 septem- ■r. Qua opzet verschilt de zesde editie van de jaarmarkt, die de grootste van Nederland geldt, weinig met die van voor de jaren. nda Peters, sinds haar succes in de KRO Play Back een veel gevraagd komt ook naar Leusden. LEUSDEN - Op 21 maart, het begin van de lente, deelden de ïezenkamp-wrnkeliers zakjes met pompoenenzaad uit aan e klanten. Men kon de grote vrucht meteen gaan kweken, het gelukt is, dan moeten nu de eerste pompoenen ge- n kunnen worden. De winkeliers zijn erg benieuwd naar de resultaten die her der in Leusden bereikt zijn. Vandaar dat zij een wedstrijd bben uitgeschreven. Voor de mensen die daaraan willen eelnemen, geldt het volgende. Op zaterdag 6 september worden zij om 15.00 uur verwacht, ~en met de zelfgekweekte pompoen, in winkelcentrum De lezenkamp. Daar worden alle vruchten gewogen en geme en. Voor de zwaarste en voor de grootste pompoen zijn rijzen beschikbaar: de inmiddels bekende Biezenkamp- and. Slager en voorzitter van de Winkeliersvereniging De Bie- nkamp Fred Timmer zal zaterdag de rol van keurmeester 'ervullen. (advertentie) Individuele kursussen spreekvaardigheid Veel beter en sneller dan klassikaal onderwijs. Inl. 033-729097 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- •'jks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten De organisatie is dit keer niet in handen van de evenementencom missie van de Belangenvereniging Hamershof, maar in die van het be stuur. Tijdens een vorige week ge houden informatie-avond werden de leden van de belangenvereni ging op de hoogte gesteld van het programma. De festiviteiten blijven immers niet beperkt tot die ene dag. Op maandag 15 september be ginnen de voorbereidende aktivi- teiten. Vanaf die dag tot en met za terdag 20 september wordt er een grandioze kermis gehouden op de verharde parkeerplaats achter de Centra. „We hebben de toezegging van de exploitanten dat het een be hoorlijke kermis wordt", verzeker de Pim Berghuizen tijdens de infor matie-avond. „In ieder geval groter dan de kermis die rond koningin nedag werd gehouden. Er is ook een hogere pachtsom dan vorig jaar toegezegd." In verband met de kermis is de Smidse de hele week voor verkeer afgesloten. HAMERSHOF-LOOP Terwijl de kermis dan op volle toeren draait, kunnen sportliefheb bers op woensdagavond deelne men aan de Hamershof-loop. Deze hardloopwedstrijd voor recreanten werd vorig jaar voor het eerst geor ganiseerd in samenwerking met at letiekvereniging Altis. Toen waren er 480 deelnemers. De organisatie rekent nu op een deelnemersaantal dat tussen de 600 en 700 ligt. In vergelijking met vong jaar is het parcours, dat moet worden af gelegd, iets gewijzigd. Hoe precies kon men nog niet zeggen, omdat er nog gewacht wordt op de goedkeu ring van onder meer de politie. Het startschot wordt in ieder geval om 17.30 uur gelost. Men kan diverse afstanden lopen en voor iedere deelnemer is er een hennnenng beschikbaar. DONNA LYNTON Vrijdagavond 19 september gaan om 19.00 uur de aktiviteiten op het grote podium, dat komt te staan op Duizenden mensen kwamen vong jaar af op het muzikale programma met als toppers de Guys Dolls en Peter Koelewijn. de parkeerplaats tussen het ge meentehuis en De Korf, van start. En dat gaat meteen al goed: zange res Donna Lynton treedt als eerste op. Zij werd zon tien jaar geleden bekend in ons land toen zij met de titelsong van de televisie-serie Charlie's Angels een gigantische hit scoorde. Tegenwoordig woont Donna m Nederland. Onlangs maakte zij nog een langspeelplaat met Eddy „Danny Mirror" Ouwens. Na het optreden van Donna Lyn ton, dat zo'n half uur duurt, staat de band Sammy Green garant voor ge zellige achtergrondmuziek. Tegen 19.45 uur betreedt zangeres Marsh? het podium. Zij zong tot voor kort in de damesgroep Babe, maar pro beert nu solo aan de bak te komen. Iets wat haar overigens aardig lukt. Na Marsha is het wederom de beurt aan Sammy Green en consorten. De laatste grote act voor de vrij dagavond is Satisfy, de groep die het afgelopen seizoen op een twee de plaats eindigde m de KRO Play Back Show van Hennie Huisman. Het gezelschap heren verraste tpen vriend en vijand met perfecte clo se-harmony zang. Satisfy is sinds dien regelmatig te horen en te zien geweest op radio en televisie. Tussen de bednjven door krijgt ook Leusdenaar Henry Melgers de kans om zijn talenten aan een groot pubhek te tonen. Volgens de orga nisatoren gaat het hier om een veel- kel van start. Men verwacht tussen de veertig- en vijftigduizend bezoe kers. Die hebben tot 23.00 uur de tijd om een wandeling langs alle kramen te maken. Natuurlijk wordt die zaterdag het podium op het parkeerplaats tus sen het gemeentehuis en De Korf niet vergeten. De organisatie heeft enkele grote en veelbelovende acts weten te boeken. De dans groep N Seven Dance Company, bekend van diverse televisie shows, opent de serie optredens om 19.00 uur. Ook de band Sammy Na een optreden van parodist Appie Brommert is het tijd voor het j absolute hoogtepunt van de avond een live-optreden van de Neder-1 landse disco-groep Mai Tai. De da-1 mes zijn pas enkele jaren bezig, maar hebben al heel wat (interna tionale) successen op hun naam staan. De voor buitenlanders moei-1 lijk te betreden platenmarkt in En geland was voor het trio „een mak kie". Twee elpees en een lange reeks singles bracht Mai Tai in no- time aan de top. Alle aktiviteiten rondom de jaar markt 1986 worden uitvoerig be-| licht in een speciale Hamershof- krant, die in een oplage van 50.000 exemplaren wordt verspreid m de regio. Bovendien adverteert de or ganisatie de gehele maand septem ber vijf maal per dag op Radio Eem- land. Over de plaatsen waar extra par keerruimte kan worden gereali seerd, wordt nog overlegd met on-1 der andere de gemeente Leusden en het bestuur van de SBBO. Om de verwachte stroom verkeer richting Leusden goed op te vangen, zet de rijkspolitie vier extra motoren m. Mensen die met goed wegwijs zijn m Leusden hoeven enkel de bor den te volgen: bij alle invalswegen komen aankondigingsborden te staan en het vinden van een par keerplaats is makkelijk dankzij de bekende blauwe P-borden. Oostenrijks weekeinde in Achterveld Pag. 3 Gemeenteraad gaat akkoord met verkoop van De Hakhorst Pag. 5 De Geut op weg naar eerste lustrum Pag. 6 Goede start Roda-zaterdag Pag. 7 André van Nieuwenhuizen winnaar Eemland-schaaktoemooi Pag. 1 LEOS-heren moeten volgend jaar grote klapper maken Pag. 9 LEUSDEN - Van 8 tot en met 12 september zal het gedeelte van de Noorderinslag tussen de Groene Zoom en de Burg. Van der Postlaan in verband met reparatiewerkzaamheden wor den afgesloten. De busdienst lijn 16 zal tijdens die periode een andere route rijden en wel v.a de Groene Zoom en de Burg. Van der Postlaan De bushaltes op het betreffende gedeelte van de Noorderinslag komen volgende week te vervallen. Voor al het verkeer wordt een omleidingsroute aangege ven. Donna Lynton, een van de vele sterren die tijdens de festiviteiten rond de jaarmarkt optreedt in Leusden. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het voormalige raadszaaltje in Achterveld krijgt, als het aan het Leusdense college van B en W ligt, nieuwe bewo ners: de ter plaatse gevestigde rijkspolitie. Tot nu toe is het rayonbureau ondergebracht op de zolder van een woon huis van de plaatselijke com mandant. „Dit is geheel uit de tijd, immers niet meer in over eenstemming met de dienst verlening aan het publiek, noch met de activiteit van de organieke bezetting, noch met het huiselijke leven van be trokkene", aldus het college in het betreffende concept raadsvoorstel. „Hoezeer het raadszaaltje in Ach terveld ook thans nog enige functie vervult, de tijd is rijp om te bezien of niet een beter en evenzeer aan- sprekelijk gebruik daarvan denk baar is", beargumenteren Ben W „Volledigheidshalve: afgezien van de gevoelswaarde uit de tijd van de stichting van dit zaaltje, het gebruik hedentendage is in hoofdzaak be perkt tot het spreekuur van de bur gemeester, enkele huwelijken en erug incidenteel gebruik." Voor vrijwel al die aktiviteiten, zo vindt het college, is vervanging mogelijk. B en W achten de combinatie van beide uitgangspunten bijzonder aantrekkelijk: het gebouwtje ver der en intensiever bruikbaar doen zijn voor dienst aan de gemeen schap door het in te richten en be schikbaar te stellen als rayonbu reau van de rijkspolitie te Achter veld. Met betrekkelijk eenvoudige in grepen kan het gebouwtje zeer ge schikt worden gemaakt. In overleg met de plaatselijke politie, de dis trictscommandant, de Rijksgebou wendienst en het Ministerie van Justitie is daarvoor een aanpas singsplan opgesteld. Voor de verbouwing, inclusief de aanleg van een parkeerplaats, en overige noodzakelijke aanpassin gen vraagt het college de raad een bedrag van 21.000 gulden beschik- j baar te stellen. Tenslotte wordt in het voorstel voorgesteld om het pand aan het Rijk te verhuren voor 15.000 gulden per jaar. De commissies Algemene Be stuurszaken, Financieel Beheer en Beleid en Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening hebben het voorstel deze maand op hun agen da staan, en wel op respektievelijk 11, 8 en 2 september. LEUSDEN - Het college van B en W stelt de raad voor om een bedrag van 75.000 gulden uit te trekken voor het uitvoe ren van extra onderhoud en herstel van wegen in de ge meente Leusden. De gebre ken, die tijdens de gebruikelij ke jaarlijkse visuele inspectie zijn geconstateerd, zijn zoda nig van aard dat er op korte termijn extra onderhoud dient te worden gepleegd om grote re schade te voorkomen. De geconstateerde gebreken zijn globaal te omschrijven als langsscheuren, dwarsscheuren en krakelévorming. De schade is voor een deel toe te schrijven aan de vorst en opdooiperiode van de win ter 1985/1986. Het overige gedeelte van de schade kan worden toege schreven aan de structurele condi tie van de weg. Bijna een kwart van de gesigna leerde schade heeft betrekking op de Emelaarseweg. Een kwart van de lengte van deze weg blijkt na melijk gescheurd te zijn. Deze weg staat voor 1990 vermeld in het meerjarenprogramma onderhoud wegen om gerenoveerd te worden. Uit metingen is gebleken dat vijf entwintig procent van de Emelaar seweg een kortere levensduur heeft dan anderhalf jaar en zestig procent een kortere levensduur dan drieëneenhalf jaar. Het nu een malig, gedeeltelijk, opknappen van de weg (kosten: 18.750 gulden) heeft ten doel de weg in een dusda nige staat te brengen, dat het voor 1990 geplande groot onderhoud niet vervroegd moet worden uitge voerd. VERKEERSVEILIGHEID De normale onderhoudsbegro- ting voor wegen voorziet niet in het herstel van de gesignaleerde ge breken. Mede uit het oogpunt van verkeersveiligheid wil het college de nodige werkzaamheden toch la ten uitvoeren. Het totale bedrag van 75.000 gulden kan, zo schrijven B en W in hun voorstel, worden gedekt uit het onderhoudsfonds wegen. De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening buigt zich vanavond (20.00 uur, commissiekamer van het ge meentehuis) over het voorstel. De financiële kant van de zaak wordt op maandag 8 september in de commissie Financieel Beheer en Beleid bekeken. Het raadszaaltje in Achterveld knjgt er naar alle waarschijnlijkheid een nieuwe bewoner bij: de plaatsehjke pohtie. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 TONI BOLTINI KOMT! .Eindelijk een echt circus m Leusden. Kwestie kavel 25: gemeente Leusden bood kopers andere grond aan na ontstaan problemen Pag. 3 kpunls DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 36

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1