Gemeente Leusden bood kopers kavel 25 andere grond aan na ontstaan problemen oostenrijks feest in Achterveld TOYOTA leusden, bokaal JUID opent seizoen Aanrijding Wisselvallig leusder krant AUTO EEMHAVEN HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? L LEUSDER KABEL KRANT rï \Tijdens getuigenverhoor voor rechter-commissans blijkt: fbm mkindegemeerie/ Achterveld plaatselijk nieuws Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 Ruige Veld was volgens hem hele maal volgens de regels, zoals die in Leusden gelden. 'De heer Eising had ons verteld, dat hij binnen een penode van dne jaar op zou hou den met werken. En gezien de huis- vestingsregels in Leusden, kan er m 't Ruige Veld grond worden aange boden aan mensen, die met meer aan het arbeidsproces deelnemen Omdat het plangebied 't Ruige Veld pas over een jaar of vier zal zijn afgewikkeld, zou de heer Eising te gen die tijd aan die voorwaarde vol doen', aldus de heer Roggenkamp. De heer Roggenkamp verklaar de verder geen contact te hebben gehad over het met de heer Eising gevoerde gesprek met de gemeen tesecretaris Ook was hij er niet van op de hoogte, dat de familie Bos alternatieven waren aangeboden nadat zij de omstreden kavel aan Landjonker al hadden gekocht. VERHOREN Beide partijen zullen nu binnen veertien dagen aan de rechter commissaris laten weten, of zij nog meer getuigen wensen op te roe pen. Het is daarbij mogelijk, dat er een contra-enquete komt, waarin gemeentesecretaris Reier van Gooi wederom gehoord wordt. Het Leus- dense college van B%W heeft een advies met die strekking van het advocatenkantoor Stibbe, Blaisse en De Jong m de kast liggen. Het college heeft dat advies ge vraagd nadat was gebleken, dat de verklaring onder ede, die de ge meentesecretaris in deze kwestie had afgelegd, tegenstrijdig was aan de verklaring van drie leden van de Leusdense gemeenteraad. De heer Van Gooi zou volgens de verklaring van de raadsleden tegen hen heb ben gezegd, dat de gemeente 'nat' zou gaan, of woorden van gelijke strekking, die inhielden dat de ge meente Leusden in elk geval fout zat in de kwestie rond de grondver- koop. Voor de rechter-commissa ns vertelde de heer Van Gooi ech ter, geen woorden van die strek- long te hebben gebruikt. In de aanbiedingsbnef van bur gemeester Rademaker, die het ad vies van het advocatenkantoor ver gezelde, werd gemeld dat ernaar gestreefd werd, de voorgestelde contra-enquete zo spoedig moge lijk te houden. Dat was op 22 april van dit jaar. Gezien de afspraken, die afgelopen vnjdag met de rech ter-commissans zijn gemaakt, zal het college nu binnen veertien da gen moeten besluiten wat men wil. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- Jongerenvereniging Juid start komende vrijdag het nieuwe seizoen met een soosavond in De Woelige Hoek te Leusden- Zuid. Behalve de disco zorgt ook de band Direct Inject voor gezellige muziek. Van 19.00 uur tot 20.30 uur kunnen de kinderen tot en met 13 jaar LEUSDEN - Het niet verle nen van voorrang was vorige week woensdagochtend rond 09.45 uur de oorzaak van een aanrijding op de kruising Mid denweg/ Asschatterweg. Twee auto's liepen daarbij be hoorlijk wat schade op. Per- terecht in de Woelige Hoek. Daarna is de jeugd vanaf 14 jaar van harte welkom. Voor de eerste groep bedraagt de entree een gulden met en twee gulden zonder pasje. Voor de jeugd vanaf 14 jaar zijn de toegangsprijzen respektievelijk 2,50 gulden en 3,50 gulden. Mensen die nog geen pasje hebben, kunnen dat woensdagavond 3 september aanschaffen of op de soosavond zelf. De koster ervan zijn tien gulden. Na september moet men 2,50 gulden meer betalen. soonlijke ongelukken deden zich er niet voor. Mevrouw G.J.B. uit Leusden reed met haar Volkswagen over de As schatterweg en gaf geen voorrang aan haar plaatsgenoot J.S. die in zijn Datsun over de Middenweg reed. De schade aan beide auto's was zodanig dat garage Buitenhuis bei de voertuigen moest afvoeren. De politie maakte proces verbaal op. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) De oude cycloon Charly heeft ons langer parten ge speeld dan werd verwacht. Trok hij eerst naar de Oost zee, vrijdag verscheen hij weer boven de Noordzee en zorgde hij voor veel buien in het weekeinde. Daarbij bleef het veel te koud voor de tijd van het jaar. Gisteren pas seerde een front van een de pressie boven IJsland. De verwachting is dat de eerste helft van deze week wisselvallig zal verlopen met af en toe wat regen. De tem- pcxatuur zal wel geleidelijk iets hoger worden. De droogteperiode is nu ten einde en boer Tijmensen in Achterveld vertelde mij dat hij nu wel genoeg regen heeft gehad. Zo zie je maar dat het leed weer snel gele den kan zijnQR In de tweede weekhelft komt er wat hogedruk nader bij. Er kan dan iets meer zon komen en de buien-aktiviteit vermindert dan geleidelijk. Echt zomers zal het waar schijnlijk op korte termijn niet worden. Augustus zit erop en daar mee de meteorologische zo mer 1986. Een zomer die er zijn mag. Augustus was ech ter de zwaktste maand, met name de laatste week. Toen viel er ook de meeste neer slag. Hier volgt het overzicht voor de statistici: Augustus 1986: normaal: Gem.max. temp.: 20,7 21,2 Gem.min.temp.: 11,9 12,1 Gem.temp.: 16,2 16,6 Neerslag: 79,1 mm 88,0 mm Zomerse dagen: 4 4,6 Tropische dagen: 2 0,5 Conclusie: de maand au gustus 1986 is gemiddeld iets onder normaal gebleven. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nadat er problemen waren gerezen rond de ver koop van kavel 25, de omstreden bouwkavel in de Leusdense rijk Munnikhove/Bosveld, heeft men van gemeentewege nog geprobeerd de koper van de kavel, de familie Bos, in een ilternatief stuk bouwgrond te interesseren. Dat bleek vorige week tijdens het - voorlopig laatste - voorlo pige getuigenverhoor voor de rechter-commissaris van de Utrechtse rechtbank. Dat voorlopige verhoor vindt plaats op Jverzoek van de heer G. Eising uit Zeist. Deze meende vorig jaar |een kavel te hebben gereserveerd. Maar bij terugkomst van vakantie, in oktober, bleek die kavel inmiddels te zijn verkocht. De heer Eising heeft daarop het voorlopige getuigenverhoor Jdoen plaatsvinden om na te kunnen gaan of het zin heeft ge rechtelijke stappen tegen de gemeente Leusden te onderne men. Tijdens dat verhoor is een aantal zaken boven tafel gekomen, |dat het waarschijnlijk maakt dat de kwestie nog verdere juridi- che afwikkeling zal krijgen. Tijdens het verhoor van afgelo- »en vrijdag verschenen drie getui- Jgen voor de Utrechtse rechter- Icommissaris. Dat waren de heer G. >s, die kavel 25 kocht, zijn dochter jieke, die daarbij betrokken [was, en de Leusdense gemeente- htenaar H.J. Roggenkamp. Uit het verhoor van Anneke Bos |bleek dat, nadat er de nodige op schudding was ontstaan over de westie rond de kavelverkoop, gemand bij de gemeente Leusden jen poging heeft ondernomen, om be familie Bos alsnog in een andere Icavel te interesseren. KOKKE LAANTJE Het ging daarbij om een kavel n het Kokkelaantje. Wie dat aan heeft gedaan, kon mevrouw s zich met herinneren. 'Het was »en heel kort, telefonisch contact, tof het de heer Pais (directeur ge meentewerken, red.) of de heer Zijlstra (de met de verkoop van bouwkavels belaste ambtenaar, red.) was, dat kan ik me met herin neren. In elk geval werd gezegd, dat er wat onverkwikkelijke ont wikkelingen waren voorgevallen rond kavel 25. Dat hadden we in middels echter al uit de pers verno men. Maar de vraag was: 'Zou uw vader eventueel een kavel op het Kokkelaantje willen accepteren.' Maar dat was ons al eens eerder aangeboden, en toen was het huis dat we er bouwen wilden met pas send. Dus daar ben ik toen niet op ingegaan', aldus mevrouw Bos. Met deze getuigenis wordt aan gegeven, dat men bij de gemeente in eerste instantie mogelijk toch van mening is geweest, dat de transac tie rond kavel 25 niet helemaal vol gens de regels is verlopen. Immers, wat zou anders de reden kunnen zijn van een dergelijk verzoek. In elk geval betekende het een po ging om de zaak in der minne te regelen. ACHTERVELD De mu- dekverenigirig D.W.S. en de terfelder musikanten hiel- len wederom een Oosten- ijks weekeinde. In verband iet dit feestweekeinde werd door D.W.S. vrijdag een dis- i-avond voor de jeugd geor eerd. Hieraan verleende Ie Tros Pop Formule Drive Show medewerking. Dit ird een hele gezellige ivond. Jammer was wel dat de eersomstandigheden wel immend werkten op het be- kersaantal. In het begin waren er slechts een ^•joede honderd jeugdige bezoe- :ers. Later op de avond werd het dnikker en telde men ruim 400 be oekers. Zaterdagavond was het tijd voor ie Lefhebbers van de gezellige )ostenrijkse muziek. Aan deze avond werd medewerking ver leend door de Kraxenbacher Musi- kanten uit Beieren, De Schuplatter groep uit Ruhpolding en de Hinter- felder Musikanten. De avond werd geopend door de Hinterfelder Musikanten en het op treden van Cees Blom en Hans Jans sen, die beide binnen kwamen met een grote koffer. Hierin bleek nog een aantal steeds kleiner worden de koffers te zitten, waaruit tot slot een miniatuur muziekinstrument te voorschijn kwam. Beide heren speelden daarop een leuke melo die. Dit zorgde er voor dat er al direct een hele gezellige stemming heerste. Vervolgens stond op het pro gramma een optreden van de Hin- terfelde Musikanten, gevolgd door het optreden van de Beierse groep die met hun gezellige Oostenrijkse muziek de stemming steeds deden verhogen. De optredende Schuplatter Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Er waren afgelopen vrijdag ech ter meer tegenstellingen die aan het licht kwamen. Een rol zal daar bij gespeeld hebben, dat de zaken waar men over spreekt zo onder hand een jaar geleden zijn ge beurd. In elk geval kan het zo bestaan, dat mevrouw Bos met grote stellig heid beweerde dat zij de kavel op een maandag kocht. 'Ik belde de heer Zijlstra op een maandagmor gen op met de vraag, of de kavel nog vrij was. De heer Zijlstra ant woordde daarop: 'We zijn wel met iemand bezig Ik kan er met zoveel over zeggen, ik bel u vanmiddag terug', 's Middags belde hij me daarna op en zei:'Onze handen zijn vrij voor de verkoop, u kunt de ka vel kopen.' Zo is het gegaan, heel snel', aldus mevrouw Bos. Op de vraag, of de heer Zijlstra haar had verteld dat de kavel was gereserveerd, antwoordde zij ont kennend. 'Nee, en dat zou ook niet logisch geweest zijn. Want we wa ren helemaal met geïnteresseerd in reserveren. We wilden het perceel meteen kopen', aldus mevrouw Bos. De koop, althans de voorlopige koopakte, werd de dag daarop be klonken, zo deelde mevrouw Bos mee. Ook dat was m tegenstelling tot de dag die de heer Zijistra zich meende te herinneren, die sprak namelijk over woensdag de vijftien de oktober. VERKLARING Uit de eerder onder ede afgeleg de verklaring van de Leusdense gemeente-ambtenaar P. Zijlstra valt iets anders op te maken. In zijn verklaring, die in januari van dit jaar werd opgenomen, be weert Zijlstra de familie Bos wel de gelijk van de reservering op de hoogte te hebben gebracht. Enkele citaten uit die verklaring van de heer Zijlstra: 'Toen de kavel aan de familie Bos werd verkocht heb ik gezegd, dat er een reserve ring op zat...' en:'lk heb de familie Bos mtgelegd wat de reservering inhield. Ik heb de familie Bos toen ook gezegd dat zij deze kavel kon den kopen als degene die gereser veerd had ruet onvoorwaardelijk wenste te kopen of als ik met die persoon geen contact kon knjgen om te vragen of deze tot aankoop bereid was. Daarna heb ik tegen de familie gezegd, dat ik geen contact had kunnen krijgen met degene die de kavel had gereserveerd en dat zij dus de kavel konden kopen.' Waarmee beide verklaringen lijnrecht tegenover elkaar staan. PROCEDURE Het verhoor van gemeenteamb tenaar J.H. Roggenkamp leverde geen meuwe feiten op. In grote lij nen was het een bevestiging van hetgeen Manus Pais, directeur ge meentewerken van de gemeente Leusden, tijdens zijn verhoor al had verklaard. Overigens was de verklaring van de heer Roggenkamp met al te dui delijk. Zo herinnerde hij zich wel een aantal details uit een gesprek dat op 31 oktober vorig jaar had plaatsgevonden tussen de heren Pais en Roggenkamp enerzijds na mens de gemeente, en de heer Ei sing anderzijds. Aan dat gesprek was vooroverleg tussen beide ge meente-ambtenaren voorafgegaan Maar wat er tijdens dat vooroverleg was besproken, wist de heer Rog genkamp zich met te herinneren. 'Ik neem aan, dat we vooraf overleg hebben gehad, omdat we regelma tig ambtelijk contact hebben. Maar wat er tijdens dat overleg is ge zegd, staat me niet precies meer voor de geest', zo verklaarde hij. De heer Roggenkamp bevestig de desgevraagd, dat de heer Eising alternatieven waren angeboden aan het Kokkelaantje en m 't Ruige Veld. Maar de voordelen die daar aan verbonden waren, zouden voor iedere koper hebben gegolden, zo stelde hij. Dat er grond was aangeboden in 't (advertentie) van de vloer. De deelnemers aan het Oostenrijkse weekeinde in Achterveld presenteerden zich m gepaste kledij Groep met hun originele Volksdan sen droeg ook hun steentje bij aan de gezelligheid. Tijdens de optredens was het heel gezellig in de grote tent, welke was geplaatst aan de Ruurd Visser straat. Op de tengehore gebrachte muziek werd veel gedanst. Het feestweekeinde werd zon dag afgesloten met het Fruhschop- pen. Ook dit werd een heel gezelli ge middag waar de bezoekers ge- zellig met elkaar feest vierden en ook nu vele malen de beentjes los J maakten met dansen. Ondanks het feit dat er minder bezoekers waren dan vong jaar, tij dens de beide feesten waren er ruim 500, kon men toch terugzien op een heel gezellig Oostenrijks - weekeinde dat zonder moeilijkhe den en problemen was verlopen. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN Dinsdag 2 september 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de commissiekamer van het gemeentehuis. I Woensdag 3 september 09.00 uur: Handwerkhobbyclub m De Moespot. Donderdag 4 september 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Zaterdag 6 september 20.00 uur: Gehuwdenbal in cafe Buitenlust. 20.00 uur: Disco show in De Klaveet. Zondag 7 september 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 8 september 20.00 uur: Volksdansen m De Moespot. Dinsdag 9 september 09.00 uur: Welfareclub van De Zonnebloem in Ons Gebouw. 19.00 uur: Bloedafname voor de EHBO in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3