LEOS-heren moeten volgend lar grote klapper maken" [eren-polo Haaien p non actief Heren Green Giants onzeker op drempel nieuw seizoen „Het was kiezen of delen" Overvolle agenda Haaien-zwemmers leusBler splinters 'ainer Bert van Doorn: Dorzitter Fieseler: jeugd klaarstomen or het grote werk )ileum |onsorloop Sportkrant Waterpoloër Willem Burger: DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 NEUSDEN Waar de dames van LEOS inmiddels op divi sie-niveau terecht zijn gekomen en er plannen liggen om de ploeg naar grotere hoogten te laten reiken, daar zwoegt het herenteam nog steeds in de tweede klasse van de kring Eemland. Zwoegen, omdat de heren al een aantal seizoenen tegen promotie naar de eerste klasse zitten hikken, maar er EOS-herenselectie, met van links naar rechts staand: Alex Moraal, Rob de Koning, Rene Heytmg, Enk newille, Peter van Veen en coach/trainer Bert van Doorn. d van links naar rechts: Jos Hazelaar, Marco van Roosendaal, Ronald van Doom, Bas-Jan Kiesling en John >y. Op de foto ontbreekt Roel Steenman. evenzo vaak in promotiewedstrijden niet in slaagden een droom werkelijkheid te laten worden. Toch is er de vereni ging ook alles aan gelegen om het niveau bij de LEOS- heren op te krikken. Wij informeerden aan de vooravond van het nieuwe seizoen bij trainer Bert van Doorn hoe de vlag er bij hangt en kregen ondermeer te horen dat de klapper volgend jaar moet gaan vallen. „Voor de korte termijn zijn mijn verwachtingen niet al te hoog ge spannen", aldus Van Doorn, „want ik zie me geconfronteerd met het vertrek van een aantal spelers, zo als Raymond Nierkens (naar Voll- kei, Amersfoort) en Thijs Smedes, die zijn woonstee Leusden gaat ver ruilen voor Breda. Verder is het van nog een aantal spelers onzeker of ze het volleybal kunnen blijven combineren met werk of studie." „We hebben de selectie aange vuld met eigen materiaal, maar een aantal jeugdspelers is nog niet he lemaal rijp voor het eerste team. De jeugd gaat dit jaar wel met de selec tie meetrainen, met de bedoeling om de jeugd in de nabije toekomst sterker te laten doorstromen." „Daarom denk ik dat ik me rea listisch opstel als ik zeg dat we dit jaar moeten proberen ons in de tweede klasse te handhaven, om volgend jaar te kunnen oogsten. Want dat we weg moeten uit deze klasse zie ik als een noodzaak. En het is mooi dat we een enthousiast bestuur hebben, die ons streven met het ter beschikking stellen van middelen wil ondersteunen." „Dat móet vruchten gaan wer pen, dat kan niet anders. Maar het neemt met weg dat ik al met al toch denk dat we dit jaar, ondanks het enthousiasme dat volop in het team aanwezig is, wat zwakker zijn dan afgelopen seizoen. Ik schat ons dan ook voorzichtig m als een goede middenmoter." TEGENSTAND De LEOS-heren zijn komend sei zoen ingedeeld in een poule die met 12 teams bepaald niet onder bezet te noemen valt. Waar denkt Van Doorn komend seizoen de meeste tegenstand van te duchten te hebben? „Ik denk dat het meeste gevaar zal komen van VTF 2 uit Hil versum en van Voleem uit Eemnes Naar mijn idee zullen die ploegen dit jaar de dienst gaan uitmaken in deze klasse. Daarnaast schakel ik Baarn 2 niet uit. Maar veel zinnigs kan ik daar niet over zeggen, omdat die ploeg het resultaat is van een fusie tussen Limvio en BG SV. Toch zullen die ook wel bovenin gaan meedraaien." De andere ploegen tegen wie de LEOS-heren komend seizoen in het strijdperk zullen treden zijn: Obe- ron 2 (Hilversum), AGAVS 2 (Soes- terberg), LEOS 3, SOVOCO 4 (Soest), SURF (Hoevelaken), LOVO- CO 2, Servio, en Gemini 4 (Hilver sum). Tot slot laat Van Doorn nog weten gelukkig te zijn met het feit dat de thuiswedstrijden het komend sei zoen in De Meent op een vast tijd stip zullen worden gespeeld. Al leen was het nog met bekend of dat tijdstip 13.00 uur zou worden (vóór dames 1), of 17.00 uur (na dames 1). IUSDEN - Het bericht dat de Leusder Zwem- en lo-Club De Haaien komend seizoen niet in staat is een volwaardig eerste herenzevental in het water brengen, kwam als een donderslag bij heldere he- 1. Hoe is dat nou mogelijk, vroeg men zich in spor- f Leusden af? Een groeigemeente als Leusden moet h groot genoeg zijn om na 18 redelijk succesvolle en ook voor de 19e maal een herenwaterpoloteam de been te brengen? is met, moest Haaien-voor- Fieseler tot zijn spijt me len Allerlei factoren heb- ïr in de zomervakantie toe dragen dat De Haaien dit net in staat is om een he- team te formeren. Door rertrek van Ronald Spek- ler en Silverster Claassen Flevo en het niet meer be- baar zijn van Jos van Dord ost de Vries werd de basis al om nog verder te gaan. BER wel er bij heren in een la- Jeam de bereidheid was Jij te springen, lieten de ;ende waterpoloërs van Jerste team weten dat ze (niet veel voor voelden, rainer Ries van de Vlasak- feg het allemaal bijzonder Ter in en diende prompt ptslag in, zodat we van de P de andere dag ook zon- ^fenmeester zaten", me- frt Fieseler. lies was voor het (po- "uur van de Haaien aan leiding om het herenwaterpolo team uit de landelijke derde di visie terug te trekken. Een bij zonder vervelende zaak voor de Haaien want dit heeft ook voor het andere herenwater- polo-team in de Kring conse quenties. De reglementen ver bieden directe terugkeer in de bond. En dat is uiteraard bijzon der jammer." ERVARING Het is de vraag of de overge bleven heren bij de Haaien zul len blijven. Ik hoop van wel, want de polo-ervaring van bij voorbeeld een Jan Waanrooy kunnen we uitstekend gebrui ken om de jeugd klaar te sto men voor het grote polowerk. De jeugd zal ons hopelijk op niet al te lange termijn weer aan een herentopteam helpen dat in competitieverband de kleu ren van De Haaien zal gaan ver dedigen." "We zullen echter weer van onder af aan moeten beginnen; een rechtstreekse terugkeer in de landelijke derde klasse is niet mogelijk", meldt de Haaienvoorzitter nog maals. Het herenpolo is dus echt terug naar af, of beter gezegd: kopje onder gegaan. Het jeugdpolo (twee teams), en het damespolo (twee teams) zal op de oude voet verder gaan, terwijl ook de zwemafdeling van De Haaien ondanks het gemis aan een eigen home, na de brand in zwembad Bavoort, klaar is voor de start. AANWAS Fieseler: "Hoewel de aanwas wat minder is omdat voor ou ders toch een hele opgave is om de kinderen steeds maar weer naar het sportfondsenbad in Amersfoort te brengen, is er van een leegloop geen sprake. Promotie-activiteiten die we al tijd rond het diplomazwemmen ontplooiden moeten we bij ge brek aan een eigen bad m Leusden nalaten. Dat scheelt nieuwe leden." "Onze hoop is dan ook duide lijk op de nabije toekomst ge vestigd, zowel voor het water poloën als het zwemmen. De Haaien rekent erop dat het 20- jarig bestaan in het nieuwe zwembad gevierd zal kunnen worden. Daar kijken we met z'n allen al vol spanning naar uit De Haaien zal dan zeker van zich laten horen." DEN De evenementen- fiissie van de dit jaar ju inde voetbalvereniging '46, organiseert een fcorloop, die voor volgen- Bnderdag (4 september) |t programma staat. De |ngsten komen ten goe- de kas van de commis- 6 hieruit de festiviteiten (tegenheid van het veer- bestaan gedeeltelijk [kostigen. loeling van één en ander is Jeugdleden van de D-, E- en Pen in looppas een x- |ronden om een voetbal en (ca 325 meter), terwijl Oren en de jeugdleden van ■n B-elftallen rondjes van ometer dienen af te leg- e sponsors betalen een be drag naar rato van de afgelegde ronden. Het startsein van het gebeuren zal rond de klok van zeven uur klinken. De deelnemers kunnen vanaf zes uur terecht in de kanti ne om startnummers en stempel kaarten af te halen ERWIN ZIJLSTRA WINT ZOMER- SCHAAKTITEL SVL LEUSDEN Met grote over macht heeft Erwin Zijlstra zich voor de tweede achtereenvolgende maal de zomerschaaktitel van de Schaak Vereniging Leusden toe geëigend. Zijlstra hoefde slecht één verliespunt toe te staan op zijn con currenten, via twee remises in het begin van de competitie tegen Cees Kerkhof en Jaap de Jager. De rest van zijn partijen sloot hij win nend af. De zomerschaakcompetitie past in een programma ter opvulling van de wat stillere perioden in het schaakseizoen. OPEN DAG SQUASH VERENIGING LEUSDEN Het Squash Rackets Genootschap Leusden organiseert een open dag, welke voor aan staande zondag (7 september) ge pland staat. Een ieder die trek heeft om met de squashsport kennis te méiken, kan van 14.00 uur tot 17.00 uur terecht op de banen in het Ten nis- en Squash-Centrum Leusden. Degenen die bever eerst de kat uit de boom kijken, worden uitge nodigd aanstaande zaterdag de de monstratiewedstrijden tussen twee A-spelers bij te wonen. De wedstrij den zullen tussen 15.00 uur en 17.00 uur worden gespeeld. Aan de open dag zijn voor de deelnemers verder geen kosten verbonden. Materiaal is in de hal aanwezig. Men dient alleen sport- kleding mee te nemen. Voor meer informatie kunt u bellen met de Tenmshal via nummer 033-946732. LEUSDEN Techni sche problemen hebben er toe geleid dat een aantal verhalen niet meer in de bijlage kon worden mee genomen. Om de betrok ken verenigingen recht te doen, hebben we besloten de betreffende interviews en voorbeschouwingen, vergezeld van onze op rechte excuses, alsnog in deze editie op te nemen. De sportredactie. Het herenteam van de Green Giants. Rechts zittend speler/coach Ruud Neure. LEUSDEN Vanaf zaterdag 20 september zal het in ons land weer lay-ups, duncks, hook-shots en wat dies meer zij regenen, want dan gaan de basketballcompetities van start. Ook de Leusder Green Griants zullen daar ongetwij feld het hunne toe bijdragen. Wij spraken met speler/trainer/coach Ruud Neure die, bij ontstentenis van een „echte" trainer, de herenploeg voorlopig onder zijn hoede heeft genomen. Neure die met zijn 36 jaren, tenzij met het nodige gevoel voor understate ment, nauwelijks een jeugdspeler genoemd kan worden, signaleert heel duidelijk een probleem dat symptomatisch genoemd kan worden voor zoveel Leusder sportverenigin gen: het vasthouden van leden op het moment dat ze hun junioren-tijd ontgroeien. „Dat maakt het zo moeilijk om hogerop te komen", begint Neure zijn analyse. „Je slaagt erin om de junioren op peil te brengen, maar dan gaan ze studeren en ben je ze kwijt, juist op het moment dat ze voor de selectie gebruikt zouden kunnen gaan worden. Prestatief zie je dan ook een golfbeweging van een jaar of twee, drie. Een bewe ging die gekenmerkt wordt door een opbouwfase en een terugval. Dat is bijzonder frustrerend, maar ik zie ook nauwelijks mogelijkhe den om dat te doorbreken", aldus de routinier van de Green Giants. DEGRADATIESPOOK De heren komen uit in de tweede klasse van de Kern Amersfoort en wisten degradatie afgelopen sei zoen ternauwernood af te wenden. Een logische vraag lijkt derhalve hoe Neure tegen het komende sei zoen aankijkt. Zal de ploeg zich weer de hele competitie in het ge zelschap vein het degradatiespook weten? Voor Neure is het een open vraag. „Ik kan daar moeilijk een voorspelling over maken. We ver schijnen dit jaar met een drastische verjongde ploeg aan de start en het blijft altijd de vraag hoe dat zal uit pakken. Van de oude garde zullen slechts twee spelers terugkeren in de basis. Dus er zal een stuk routine gaan verdwijnen." „Daar staat echter tegenover dat er zes junioren overkomen, die al leen aantal jaren een hecht team vormen. Daarom lijkt het mij ver standig om dit jaar te streven naar handhaving in deze klasse. Te pro beren een basis te leggen, waarna we misschien aan grotere dingen kunnen gaan denken, al zal je altijd stuk blijven lopen op het feit dat de middelen ontbreken, en dan be doel ik zowel financiën als kader, om echt structueel iets te kunnen verbeteren", berust Neure aan het eind van zijn betoog. De selectie, waarmee de Green Giants heren dit jaar de compeütie ingaat, bestaat uit de volgende spe lers; Mark Hakkenes, Olaf Hikke, Ewout Kroos, Martin Sikkens, Ed win Heusinkveld, Robert-Jan de Vries, Freddy Veenstra, Ruud van Neure en Martijn Vink. Willem Burger: kiezen of de len. LEUSDEN - "Er werd ons eigenlijk geen mogelijk heid geboden om op een re delijke manier door te gaan. We moesten vóór 1 juli beslissen of we bereid waren om met een aantal goedwilligen uit het derde en nieuw heren-1 team te vormen. Dat op zich was niet zo'n punt, maar een trainer was al niet meer voor handen. De vooruit zichten waren wat dat be treft weinig rooskleurig. Reden voor mij en de ove rige heren uit het eerste po loteam om voor de eer te be danken", legt Willem Bur ger, één van de waterpolo- heren die bij de Haaien geen mogelijkheden ziet om een redelijk niveau te waterpoloën, uit. Evenals Jan Wanrooy en Hein Pan- nekoek heeft hij overschrij ving aangevraagd naar het Amersfoortse De Amer. "We hadden echt niets tegen de wat oudere spelers uit het derde - het tweede Haaien- team was vorig jaar al afge brand - maar voor een plaats in een eerste team van een club, moet je mijns inziens knokken. Indien je automatisch zeker bent van een vaste stek, dan kan de motivatie om er iets van te maken wel eens op een laag pitje staan. En dat kan nooit de bedoeling zijn van een team sport", aldus Willem Burger. Het feit dat Willem Burger trai ner van het dameswaterpolo- team is, maakt de zaak voor hem wat pikanter." Maar als het Haaien-bestuur mij opnieuwe deze kans geeft en bij De Amer zien ze ook geen problemen, wil ik nog best een seizoen da mestrainer blijven. Waarom niet? vraag ik me af. De Haaien blijft wat dat betreft mijn inte resse houden. Ik sluit trouwens niet uit dat ik in de toekomst weer voor De Haaien als speler zal uitkomen. Als er weer een gezonde basis is om bij De Haaien te presteren, dan zal ik op het oude nest terugkeren. Zeker als Leusden over een goed voor waterpolo uitgerust zwembad beschikt. Ik zal het herenwaterpolo bij De Haaien kritisch blijven volgen", geeft de Leusdenaar te kennen Over de kansen voor het da mesteam in de nieuwe compe titie is Willem Burger kort. "In dien de dames het geloof in ei gen kunnen niet verliezen, kun nen ze in de eerste klasse kring een belangrijke rol vervullen, ondanks het feit dat De Haaien twee dames, Ciska Bosma en Anja van der Veer, zijn kwijt ge raakt. Als alles meezit, kunnen we hoog eindigen. Dat zou leuk zijn, maar is geen must. Gezel ligheid staat bij de dames hoog in het vaandel. En dat gaat niet altijd samen met goede presta ties", onderstreept de oude en mogelijk nieuwe damestrainer van De Haaien. LEUSDEN Een overvolle agenda kenmerkt het pro gramma van de Haaien-zwemploeg komend seizoen. Een seizoen dat door trainer Jules Baars overigens vol vertrou wen tegemoet gezien wordt. Toch pakken er zich ook wat donkere wolken samen boven de Leusder zwemploeg. Zo lijkt het ontbreken van trainings- en wedstrijdfaciliteiten in de eigen gemeente, na het afbranden van zwembad Bavoort, de instroom van jeugdleden negatief te beïnvloe den. Daarmee kan de continuïteit op den duur in gevaar gebracht worden. Ten aanzien van de wedstrijd zwemploeg, die in de landelijke C- afdeling uitkomt, is Baars zeker niet pessimistisch. Ondanks het feit dat de ploeg slechts uit enkele heren en één dame zal bestaan, acht de trainer consolidatie in de midden moot zeker haalbaar. Een verbetering van de positie moet echter niet mogelijk worden geacht, omdat een groot deel van de ploeg oudere tegenstanders te genover zich zullen vinden. Ook hier manifesteert zich het probleem om de oudere jeugd voor de ver eniging te behouden, wanneer die hun middelbare opleidingen gaan verruilen voor voortgezette, meest al buiten de regio. STRUCTUREEL Voor een vereniging als De Haai en betekent dit een probleem dat een structureel karakter draagt. De hoop van Baars is voor het komend seizoen vooral gevestigd op de jeugdcompetitie. Juist daar moet een positieverbetering ten opzichte van het vorige seizoen tot de moge lijkheden behoren. Het derde punt waar de aandacht van Jules Baars het komende sei zoen naar uit zal gaan is het verbe teren van de individuele prestaties van zijn pupillen. Voor de veelbelo vende talenten wordt daar al voor zichtig op ingespeeld door de trai ningsfaciliteiten enigszins te verrui men. Het aantal trainingsuren zal voor deze groep worden opge schroefd naar zeven uren per week, hoewèl dat nog altijd mager afsteekt bij diverse grote vereni gingen, die in staat zijn hun leden tien tot twaalf uur per week te laten trainen. Trainer Jules Baars: tisch. Optimis- Baars vindt het echter van meer belang dat de trainingsarbeid en het aantal trainingsuren juist gedo seerd gaan worden, zodat de jon gere talenten op het juiste moment, dat wil zeggen als ze fysiek vol groeid zijn, hun piek te berei ken. LEUSDEN De diverse zwemploegen van de Haai en staat dit jaar een overvol programma te wachten. Slechts met moeite konden de eigen activiteiten als de clubkampioenschappen, sprintkampioenschappen, de clubrecordwedstnjden en de zogenaamde ladder wedstrijden in het schema worden ingepast. De Haaien-wedstnjd- ploeg zal dan ook nagenoeg elke week m het water van de diverse zwembaden te rug te vinden zijn. De Haaien zullen aan de volgende competities en wedstrijden deelnemen: de Landelijke vererugings- zwemcompetitie in de C- klasse, Verenigingscompe titie in de F-klasse, Landelij ke jeugdcompetitie, twee de divisie (onder 16 jaar), Speedojaargangwedstnj- den en Speedolimietwed- strijden (onder 12 jaar), Kring A- en B-wedstnjden en tot slot de nodige vriend schappelijke ontmoetingen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9