SB rA1 "eestweekeinde in Leusden jpslatend wegdek sorcrt voor hilariteit Scholen krijgen computers wandaag in "de leusder krant- krant gemeente Leusden IcEjl EHBO houdt bloedafname- avond in Achterveld >chade is beperkt: Gedronken CJP's weer verkrijgbaar BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden AUTOlSSELT Zaterdag uitzending Omroep Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Jeugdwerk Leusden start 7 september EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Uitgave BDU BV leu rkrant DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 37 De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken LEUSDEN - Omroep Leus den verborgt komende za terdag wederom een tele visie-uitzending via ka naal 4. Het betreft een half uur durend programma rondom het tienjarig be staan van Latent Talent. De opnames hierover zijn het afgelopen halfjaar ge maakt. De uitzending be gint om 17.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420 94911. Circus Boltini was in Leusden Pag. 3 Super pompoen Pag. 3 Grandioze receptie pastoor Ter Bekke Pag. S Leusdens verleden: Lisiduna Pag. 5 Leusden '85 zoekt de burger op Pag. 6 Wiener Sangerknaben naar Amersfoort Pag. 6 Puddingpop 1986 in De Geut Pag. 7 Nuttige oefencampagne Leos op eigen vierkamp Pag. 9 Veelbelovende start De Haaien Pag. 9 Servicepagina Pag. 11 WEEKEND-DIENST: TEL. 033-948080 zaterdag 13 september afgesloten met een zeskamp. Vanaf 14.00 uur zullen verschillende teams om de hoogste eer strijden. Voor de kleintjes is er een vliegerwedstrijd. Bovendien is er een springkussen aanwezig. Diezelfde avond start de jongerensoos met haar wekelijkse zaterdagavondaktiviteiten. En omdat het de eerste avond van het nieuwe seizoen is. krijgt die happening een speciaal tintje mee. Voor meer informatie over clubavonden en -tijden kan met telefonisch verkrijgen bij Piet Renkema, telefoon 033-940714. lees je ook tijdschriften voor min der geld met je CJP, want 67 tijd schriften hebben een speciale CJP- abonnementenprijs. Het CJP-tijdschriftenpakket om vat bladen over muziek, theater, li teratuur. beeldende kunst, strips, hobby- en opiniebladen. Het CJP is ook een Museumkaart. Dat bete kent dat je in de meeste musea, waaronder alle Rijksmusea, gratis toegang hebt. Regelmatig biedt het CJP goedkope culturele reizen aan. Soms zijn er aanbiedingen van boe ken en platen. In een aantal jonge rencentra, die geregeld muziek en theater programmeren, krijg je ook korting Veel CJP-bureau's sturen maan delijks informatie aan hun CJP-hou- ders. Daarin vind je nieuws over theatervoorstellingen, concerten, films en andere manifestaties bij jou in de buurt. Bovendien bestaat het CJP dit sei zoen 25 jaar. Dit zul je merken aan allerlei acties en extra jubileum aanbiedingen. Hou wat dat betreft je ogen en oren open. Het CJP is bestemd voor ieder een die nog geen 26 jaar oud is en is geldig van september 1986 tot sep tember 1987. Hakhorst verkocht: IBIICflBM Onafhankelijk |BOU| CliailCI nieuwsblad m Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten ...krijgt het eindelijk zijn beslag nenkwamen, is de trein in gang ge zet om de weg af te sluiten", aldus de woordvoerder. „In de ergste ge vallen hebben de gemeente en de aannemer meteen een helpende hand geboden op de gemeente- werf. Er bleken ook mensen door de afzettingen heen gereden te zijn en die vervolgens ook naar de ge- meentewerf kwamen. Die hebben we natuurlijk niet geholpen." „Er worden nog steeds auto's schoon gemaakt, maar de schade is beperkt", deelde de woordvoerder LEUSDEN - De grootste en de kleinste school in de gemeente Leusden hebben gisteren de eerste computers voor het basisonderwijs in Leusden ui ontvangst genomen. Dat waren de christelijke basisschool De Regenboog m Achterveld en openbare basisschool De Heerd in Leusden-Centrum. Het was een soort van verlaat cadeautje van de verzekermgsmaatschappij ARAG, die zich eerder dit jaar in Leusden vestigde. Wethouder Van Woudenberg mocht toen uit handen van ARAG-directeur Algers en enveloppe met daarin een cheque ter waaide van zesduizend gulden in ontvangst nemen Dat geld was bedoeld als aanzet voor het invoeren van computer- I onderwijs in Leusden. Gisteren was dan het grote moment daar: de overhandiging van de eerste computers. En daar werd iedereen wel eventjes stil van. an een onzer verslaggevers) EUSDEN - Leusden gaat een feestelijk weekeinde tegemoet, lefhebbers van popmuziek kunnen terecht bij jongerencen- um de Geut, waar men het eerste lustrum viert. Verder zet itent Talent haar tienjarig bestaan enige luister bij in de vorm m een open dag en een informele lustrum-bijeenkomst. Ook ordt komend weekeinde het startschot gegeven voor de randweerfeesten. Kortom, er is voor iedereeen wat te beleven Leusden. Het feest van de 150 jaar jonge andweer begint 's ochtends- oeg om negen uur. Op dat tijdstip ïeft burgemeester Rademaker iét startschot voor de festiviteiten het kader van dat jubileum. Dat «beurt op het terrein bij de brand- eergarage aan de Zwarteweg in iusden-Centrum. Tussen 12.00 uur en 14.00 uur stel en vervolgens de voertuigen, die nee doen aan de grote optocht, :h op m de Larikslaan. Om 14.00 ftr gaat die optocht door Leusden fccken met een defile voor het ge-' Weentehuis. Zo'n 55 brandweer- mertuigen uit Midden-Nederland Mllen zaterdag te zien zijn. Tegen m30 uur worden die voertuigen bij •Ie brandweergarage verwacht, al- Waar de optocht ontbonden zal orden. De band Jingles uit Utrecht >rgt daarbij voor een vrolijke noot. „Helaas kunnen we in de feest- jeek niet de eerste paal voor een lieuwe kazerne in Leusden slaan", d schrijft brandweercommandant ng. J. Upperman m het programma- oekje voor de feestweek. „De bei- e kazernes, zowel die in Leusden lis die in Achterveld, zijn dringend aan vervanging respektievelijk re latie toe." Desalniettemin, zo lijkt uit de woorden van Upper- lan, zal dat geen demper op de testvreugde zijn. 1UZIEK Muziek is de hoofdmoot van het test bij O.J.J.C. De Geut, eveneens tan de Zwarteweg gevestigd. Daar rordt het eerste lustrum gevierd iet een gigantisch popspektakel nder de naam Puddingpop 1986. i een grote tent, die naast het jon- erencentrum zal verrijzen, treden nder andere op Litho, Rocks Off n Blues Affair. De organisatoren van Pudding pop zijn erin geslaagd om twee gro te acts naar Leusden te halen, te weten I've Got The Bullets en het veelbesproken damestrio Center fold. Een uitgebreid overzicht van de aktiviteiten m De Geut, die om 14.00 uur van start gaan, vindt u el ders in deze krant. OPEN DAG Een ander feestvarken is dit weekeinde Latent Talent. Die orga nisatie bestaat tien jaar. „Tien kaarsjes, die je nog in een adem kunt uitblazen", zo schrijven de me dewerkers van Latent Talent in hun recent verschenen brochure. „Maar Latent Talent is niet uitgebla zen op uitgeblust!" Met enkele cijfers geeft men aan hoe die voorbije jaren zijn verlo pen. Zo blijkt ongeveer 85 procent van de aangekondigde cursussen ook werkelijk van start zijn gegaan. Meer dan achttienduizend cursis ten hebben aan een der cursussen deelgenomen. Kortom, Latent Ta lent voorziet in een duidelijke be hoefte. Om het programma voor het ko mende seizoen uitgebreid onder de aandacht te brengen, is er zon dag een open dag in boerderij Groot Krakhorst aan de Bolderikhof 8. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur kan men daar alle informatie verkrijgen over de 76 cursussen die het ko mend najaar zijn te volgen. Na afloop van die open dag vindt er informele lustrumbijeenkomst plaats, eveneens in Groot Krak horst. Die duurde tot 18.00 uur. (Oud) docenten en leden van de werk groep kunnen daar onder genot van een drankje en een hapje herin neringen ophalen. dinsdagavond mee. Het is overi gens nog niet duidelijk wie precies waar verantwoordelijk voor is. Wel is uit soortgelijke gevallen elders duidelijk geworden dat de aanne mer aansprakelijk blijft voor de producten, totdat de bedoelde hechte binding is ontstaan. Maar, zoals gezegd, wie waar verantwoordelijk voor is, staat nog met vast. Tegen het weekemde krijgt de Lockhorsterweg een spe ciale behandeling, waardoor de weg voorlopig weer gewoon ge bruikt kan worden. Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. De kleine calamiteit, zoals burge meester Rademaker het voorval noemde, zorgde in het weekemde nogal voor wat paniek en hilariteit. Auto's liepen zaterdag als het ware vast m de wegbedekking en raak ten onbestuurbaar. Oorzaak van het voorval, zo werd dinsdagavond meegedeeld, is waarschijnlijk het slechte weer van de donderdag ervoor. Vandaag een week geleden werd, onder meer op de Lockhorsterweg, een meuwe slijtlaag aangebracht. Dat werk werd uitgevoerd door een ge specialiseerd bedrijf. Bij het aanbrengen van die slijt laag werd een betumenlaag gelegd met daarop een laag grint. Normaal gesproken resulteert dit in een ste vig wegdek. Nu is de vochtigheid vonge week blijkbaar zodanig hoog geweest (als gevolg van een onweersbui) dat het chemische proces niet is verlopen zoals het behoorde. Dat resulteerde zater dag in de opmerkelijke problemen: auto's leken vastgeplakt te zijn aan het wegdek. „Nadat de eerste klachten bin- ACHTERVELD Evenals voorgaande jaren zal de plaat selijke EHBO weer een bloed afname houden en wel op 9 september. Een ieder van 18 tot 65 jaar zal in de gelegen heid worden gesteld bloed af te staan, waarmee eventueel een medemens kan worden gered. Op deze avond zal ook weer wor den gelet op de gezondheid van de bloedgever. Er moet een vragen lijst worden ingevuld en een vin- i gerpnkje afgenomen worden voor het vaststellen van eventuele bloedarmoede. Ook wordt de bloeddruk opgemeten. Degenen die het laatste jaar een ernstige ziekte, operatie of zwangerschap hebben doorgemaakt, moeten zich dit jaar niet voor bloedafname op geven. Bij twijfel kan men de huis arts raadplegen. 209 MENSEN Vorig jaar hebben 209 mensen hun bloed afgestaan. Men hoopt ook nu weer op een grote opkomst. De bloedafname vindt plaats op dinsdagavond 9 september van 19.00 uur tot 21.00 uur in Ons Ge- j bouw, Hessenweg 214 te Achter- I veld. De bewoners van Achterveld en Stoutenburg zullen zoveel mogelijk huis-aan-huis worden bezocht, waarbij men zich dan kan opgeven. Indien men door omstandigheden geen bezoek heeft ontvangen, is men dinsdagavond van harte wel kom om bloed af te staan. Voor een goed en vlot verloop hoopt het bestuur dat veel leden zich deze avond weer beschikbaar zullen stellen om te helpen. EHBO- ers die willen helpen worden ver zocht, indien dit mogelijk is, een witte schort en een ballpoint mee te brengen. REANIMATIE De EHBO Achterveld organiseert ook reanimatie-cursussen. Dinsdag 16 september zal om 20.00 uur m Ons Gebouw, Hessenweg 214 te Achterveld een algemene infor matie-avond over het reanimeren worden gehouden. Er zal onder meer de film „Wanneer iedere se conde telt" worden vertoond. Op deze avond is iedereen die belangstelling heeft voor het reani meren en tevens de EHBO-leden en degenen die een reanimatiecursus hebben gevolgd zijn van harte wel kom. Degenen die m het bezit zijn van een reanimatie-diploma worden verzocht hun diploma mee te bren gen. USDEN - De schade die is gen in Leusden, blijkt mee te Uitstaan naar aanleiding van vallen. Dat zei een gemeente- liet loslatende wegdek, afge- lijke woordvoerder dinsdag- Jopen zaterdag op enkele we- avond in de vergadering van (advertentie) LEUSDEN/ACHTERVELD- Komende zaterdag starten de brandweerfeesten FIETSTOCHT Mensen die zaterdag sportief be zig willen zijn, kunnen deelnemen aan de negende Batavus toertocht door Midden-Nederland. Er zijn drie routes uitgestippeld: 40. 75 en 150 kilometer. Vertrek en aankomst is bij café-galene De Hakhorst aan de Middenweg. Voor de langste af stand kan men vertrekken tussen 07.30 uur en 08.30 uur. voor de 75 kilometer-tocht tussen 08.30 uur en 09.30 uur en voor de 40 kilometer- tocht nissen 09.30 uur en 11.00 uur. Uiterlijk 17.00 uur worden alle deel nemers weer bij De Hakhorst ver wacht. Voor meer informatie over die toertocht kunt u contact opnemer met mevrouw E. Meeuwsen, Bene- dictijnenhove 68 m Leusden-Cen trum, telefoonnummer 033-942617. Vrijdagnacht is een automobi list de heer P. uit Leusden, van ie v gehaald wegens het rij den cnder invloed. Hij reed over de Koningin Julianaweg te Achterveld. Hij kreeg een rijverbod en een proces verbaal. Op de Hamersveldseweg in Leusden werd een automobilist van de weg gehaald wegens opvallend rijgedrag. Deze bestuurder werd overge bracht naar het politiebureau waar hem een blaastest werd afgeno men. Hij kreeg een rijverbod uitge reikt. Uw official Ma^da-dealer op z 10 minuien nialstand van uw huis mazDa LEUSDEN - Enkele weken is het stil geweest op het Leusdense gereformeerd/ hervormde jeugdfront. In die tijd is er echter hard gewerkt aan het nieuwe programma. Het komende seizoen gaat op 7 september van start met een jeugdweek. Het programma, dat vol zit met gezellige, flitsende, sportieve en bezinnende aktiviteiten, vindt grotendeels plaats in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg. Op zondag 7 september start men met een jeugddienst in de Dorpskerk. Deze begint om 10.30 uur en heeft als thema: „opnieuw beginnen". Dominee J.J. Ruitenberg gaat daarin voor en het jongerenkoor Reformation, de kinderkantorij en de kinderen van de jeugdclubs verlenen daarbij hun medewerking. Twee dagen later, dinsdag 9 september, is er voor de kinderen van zes tot en met 12 jaar kindertheater in het Jeugdhonk. Dit spektakel begint om 19.00 uur. Op 12 september zijn de jongeren van dertien tot en met zestien jaar weer aan de beurt. Voor hen wordt dan een disco-avond gehouden, inclusief disc-jockey wedstrijd Vanaf 20.00 uur is er muziek, die wordt verzorgd door de Leusdense discotheek SOS. Diezelfde vnjdag verzorgt het jongerenkoor Reformation een openluchtconcert in winkelcentrum De Hamershof. De aanvang daarvan is rond 19.30 uur. De jeugdweek wordt op LEUSDEN Ook dit sei zoen zijn de cultureel jonge renpaspoorten verkrijgbaar op de bekende adressen in Leusden. Deze zijn: de open bare bibliotheek de Boeken molen in Leusden-Zuid. Nieuw voor dit jaar is, dat de CJP's ook verkrijgbaar zijn bij de beroepskracht Jeugd- en Jon gerenwerk Roy Robbemond, Agnietenhove 37 in Leusden, telefoon 033-947614, en vanaf 1 oktober bij alle ABN-kanto- ren in Nederland. Tijdens de Culfurade kunt u ken nismaken met het CJP. De kosten van een CJP bedraagt 9,50 en voor een kwartje komt er een mooi plas tic hoesje omheen. Wat is dat, CJP? Het Cultureel Jongerenpaspoort is een kortings kaart voor kunst en cultuur. Wat kun je met een CJP doen? Met een CJP krijg je kortingen bij theater voorstellingen. concerten en mu sea. Bij veel filmhuizen, bibliothe ken en kunstuitleencentra kun je ook goedkoper terecht. Daarnaast Volg de borden naar AUTO ISSELT Industrieterrein De Isselt

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1