Wervelende show van circus Toni Boltini [leusden Super pompoen A leusder krant boltini een dag in Leusden: Nog geen „Oude Wijven" Licht gewonde bij ongeval Nijntje nog in Hakhorst Huizenga Miele Aanrijding op Noorderinslag HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? 1- LEUSDER JKABELLZ KRANT Lantaarnpalen beschadigd Bestel nu uw abonnement: 10% korting! Alleen deze week nog! Leusden Achterveld r plaatselijk nieuws Als kind was ik altijd al gek op het circus. Zo gauw de aanplakbor den rond de lantaarnpalen stonden, kriebelde ook bij mij het bloed. Met al het speelgoed wat ik had, schiep ik mijn eigen circus. Het liefst mid den in de kamer, met zakdoeken als tentzeil en zaagsel van de ham ster voor in de piste. Het was net echt. Zelfs de aanplakbiljetten wer den nagetekend en aangebracht op poten van tafels en stoelen. Mijn laatste circusbezoek moet minstens tien jaar geleden zijn. De plaatselijke carnavalsvereniging vierde toen haar tweede lustrum en enkele helden uit ons dorp gaven, tussen de echte artiesten door, een staaltje van hun eigen kunnen. De gigantische tent van Boltini (een an der circus kwam er bij ons m die tijd nooit) was twee avonden tot de nok toe gevuld. Sindsdien heb ik nooit meer een circustent van binnen gezien. Het eerste wat mij gisteravond dan ook op viel, was dat de tent niet vol zat. Bovendien is de nieuwe circus schepping van Boltini veel en veel kleiner dan vroeger. Begrijpelijk, want hoe groter de tent, hoe meer werk het op- en afbreken met zich meebrengt. Maar ook: hoe groter de financiële nadelen kunnen zijn. Laat het publiek het afweten, een door Martin Hermens seizoen lang, dan kun je je zaak wel inpakken en naar de bijstand gaan. OUDE ROT Toni Boltini is een oude rot in het circusvak. Vroeger was hij de grootste in Nederland. Hij schijnt dat nog steeds te zijn. Boltini: „Na mijn laatste toernee in 1980 heb ik in Boltini's Pretpark te Naarden nieu we taken op mij genomen. Maar als je, zoals ik, bent geboren en geto gen met circus, applaus en muziek, laat die unieke sfeer van het leven de, reizende circus je toch nooit meer los." Boltini is een vakman. Dat heeft hij ook gisteren in Leusden bewe zen met de twee voorstellingen die hij daar gaf. Met name de opzet van het programma getuigt daarvan. Het eerste nummer: patsboem, de tijgergroep van landgenoot Job Lij- fering. Een spectaculair circusnum mer, waarbij een mens een gezel schap roofdieren onder controle weet te houden. Zelfs als een der tijgers duidelijk laat merken niet, zo'n zin te hebben om kunstjes te verrichten. 'jEUSDEN - Het fruit doet het goed dit jaar op Nederlandse grond. Jan Willem van Asperen (12 jaar) en Willem Ohns van de Brugge (11 jaar) kwamen vonge week aanzetten met een pompoen van maarhefst 18 kilo Ongetwijfeld herinnert u zich nog de enorme cougettes van vonge maand. Wij wachten nu met spanning op de jrootste banaan, smaasappel, goudrenet, et cetera. MIELE Keukencentrum Miele Keukens Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op w^dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur befcJrgmg. overdag 03420-94206 LEUSDEN- Op de kruising Groe ne Zoom/Noordennslag vond afge lopen weekend een aanriidincj plaats tussen twee personenauto's. De heer N. uit Bussum reed over de Groene Zoom, keek naar de be wegwijzering terwijl hij automobi list K. uit Soest, die uit de richting Amersfoort kwam, niet zag aanko men. Een aanrijding was het gevolg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: - KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 Ook na de pauze opent Boltini met een kanjer van een act: the Flying Falcons, een gezelschap jon gelui dat een ïjzersterk trapeze- nummer brengt. Of zo'n Miss Volta, een gezette dame die onder 220 Volt wordt gezet en zo met haar lichaam lampjes laat branden. Ook het duo The New Elisons is zo'n sterk onderdeel van het program ma waarvan je zegt: Boltini heeft het. OLIFANTEN Indrukwekkend is verder het vijftal baby-olifantjes uit Afrika waarmee Alberto Althoff Boltini's piste betreedt. Zo gauw de logge beesten binnenkomen, komt ook die overduidelijke circuslucht de tent in. En alsof het niet genoeg is: tot slot een zeer leuke act van de muzikale clowns Los Ginos. Deze heren blijken niet alleen begaafde clowns te zijn, maar tegelijkertijd ook virtuoze muzikanten. Maar al bij al: het circus is niet meer wat het is geweest. Er is een heel commercieel circus rond het circus gekomen. Niet zo verbazing wekkend, natuurlijk. Voor een bui tenstaander mag het allemaal zo mooi zijn: publiek, applaus, rond trekken. Maar in werkelijk voeren de circusartiesten een strijd om hun bestaan. Het is echt geen vetpot. Desondanks is het Boltini toch weer gelukt om met een sterk pro gramma op toernee te gaan. Zoiets aandurven is al een compliment waard. Jammer alleen dat het grote publiek de weg naar het circus blijkbaar met meer zo snel vindt. Ook in Leusden viel de belangstel ling eerlijk gezegd tegen. Maar zij die er wel waren, zullen er geen spijt van hebben gehad dat ze zijn gegaan. Ook al moest het program- ma in een snel tempo worden afge werkt vanwege een naderende storm. „Door deze belangstelling werkt u er aan mee dat deze (nog altijd ongesubsidieerde) circuscultuur behouden blijft voor deze en ko mende generaties", schrijft Toni Boltini in het programmaboekje. Die belangstelling is en blijft hard nodig, want wat voor een groot kun stenaar Boltini ook is, hij is met on sterfelijk. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- •(fantenkombinatie te Barneveld. De ballonvaart van het echtpaar Brink en de vlieger Hageman is in een record tijd verlopen. Dat was te danken aan een sterke straalstro- ming boven de oceaan. Deze liep van New Foundland vrij wel rechtstreeks naar Schot land en onze omgeving. Met dezelfde stroming pas seerde gisteren met grote snelheid een oceaanstoring ons land.. Dit ging gepaard met veel regen en wind. Daarna draaide de wind naar Noordwest en werd onstabie le lucht aangevoerd. De temperatuur ligt ver on der de maat. Met zo'n 17 gra den is deze ongeveer vier graden onder normaal voor deze tijd van het jaar. Na vandaag breidt een ho- gedrukgebied boven de At lantische Oceaan zich uit over West-Europa. Dit bete kent een afname van de neer slag en de wind. Er komt meer zon en de temperatuur loopt geleidelijk op naar een graad of 20. Op de kaart van het week einde zien we een bedreiging in de vorm van een depressie, welke zich dan heeft uitge breid in de richting van Schotland. De fronten ervan kunnen het weer van zater dag en zondag doen ver slechteren. De neerslagkans stijgt dan weer en de tempe ratuur gaat mogelijk weer te rug naar 17 of 18 graden. Al met al tekent zich nog geen stabiele periode van wat langere duur af. Daar voor is de stroming in de ho gere luchtwegen nog te veel west/oost gericht. Zo lang dat het geval is, kunnen oceaan storingen ons gemakkelijk bereiken. Voor een „altweibensom- mer" (Oude Wijven-zomer) is hogedruk boven ons land of boven midden-Europa nood zakelijk. Dan ontstaat er een zuidelijke of zuidoostelijke stroming met aanvoer van re latief warme lucht. Misschien lukt het nog de ze maand. Maar de ervaring leert dat, wanneer een oude cycloon (Charly) de atmo sfeer op stelten heeft gezet, het enige tijd duurt voordat deze weer tot rust komt. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Heiligenbergerweg/Lock- horsterweg, dinsdagmiddag rond 16.10 uur, is de bromfietser W.G.B. uit Leusden licht gewond geraakt. De jongeman moest uitwijken voor automobilist G.K. uit Amers foort. Die gaf hem geen voorrang. B. moest daardoor uitwijken, kwam op de vluchtheuvel terecht en uit eindelijk tegen de auto van W.A P uit Amersfoort tot stilstand De bromfiets en de auto van P liepen behoorlijk war schade op. Een ambulance was snel ter plek ke, maar G. hoefde met naar het ziekenhuis overgebracht te wor den. LEUSDEN - De PUEM heeft dinsdag bij de rijkspolitie te Leusden aangif te gedaan van vernieling van twee lantaarnpalen in die gemeente. De vermelde lichtmasten werden tij dens een controle aangetroffen in de Claverenbladstraat en de Waar den. Hoe de schade is ontstaan, is niet bekend. LEUSDEN - Peuterspeelzaal Nijntje is nog steeds gehuis vest in boerderij De Hakhorst. Ouders en peuters zullen tij dig geinformeerd worden over het tijdstip waarop de ruimte in de Wip Wap vrij komt. (advertentie) LEUSDEN - Het bloed stroomt ook waar het niet gaan kan. Directeur Toni Boltini van het gelijknamige circus kan daar over meepraten. In het najaar van 1980 nam hij, zo leek het toen, definitief afscheid van het hooggeëerde publiek. Maar begin dit jaar, in maart om precies te zijn, maakte hij zijn rentree. En hoe! Met een schitterende show herleeft het fameuze Circus Boltini uit vroeger dagen weer. Slechts één dag mocht men in Leusden meegenie ten. Tot 8 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint. Er is nog plaats, maar het gaat op volgorde van binnenkomst. Haast u dus! De Flint, Conlnckstraat 60. 3811 WK Amersfoort. Tel. 033 75 11 84. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant - redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tanet eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. t Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (t)m mtinckc/emeente/' Zaterdag 6 september 07.30 uur: Starten voor negende Ba- tavus fietstoertocht door Midden- Nederland vanaf De Hakhorst aan de Middenweg.. 09.00 uur: Opening brandweer feesten bij de brandweergarage 14.00 uur: Puddingpop in De Geut aan de Zwarteweg. 14.00 uur: Start optocht brand weerauto's met defile voor ge meentehuis. 15.00 uur: Pompoenenwedstrijd in De Biezenkamp. Zondag 7 september 14.00 uur: start puzzelrit AMBC bij De Roskam. Inschrijven vanaf 13.30 uur. 14.00 uur: Open dag van Latent Ta lent in Groot Krakhorst aan de Bol derikhof. 16.00 uur: Informele feestbijeen- komst in het kader van tien jaar La tent Talent, eveneens in Groot Krakhorst. Maandag 8 september 19.00 uur: Grote brandweer- en hulpverleningsdemonstratie op het terrein achter De Geut. 20.00 uur: Vergadering van de commissie Financieel Beheer en Beleid in de commissiekamer van j het gemeentehuis Zaterdag 6 september 20.00 uur Gehuwdenbal in cafe Buitenlust. 20.00 uur: Disco show m De Klaveet. Zondag 7 september 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 8 september 20.00 uur: Volksdansen m De Moespot. Dinsdag 9 september 09.00 uur Welfareclub van De Zonnebloem in Ons Gebouw. 19.00 uur: Bloedafname voor de EHBO in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3