Leusden'85 zoekt burgers op ALS JE ALLES GOEO BEKIJKT Wiener Sangerknaben komen naar Amersfoort Autopuzzeltocht weer afgelast leustien krant Groeneveld opticiens Oud papier actie D WS AMBC houdt puzzelrit Vredeskraai in Hamersho GS: 13,8 miljoen voor wegen UNIEK CONCERT OP 24 SEPTEMBER IN ST. JORISKERK Gemeentepolitiek toegankelijk maken voor publiek" Onze krant opent het theaterseizoen met groots concert in de St. Joriskerk te Amersfoort 'WIENER SANGERKNABEN' plaatselijk nieuws LEUSDEN - Leusden'85 gaat de boer op. Met ingang van komen de zaterdag gaat de partij in totaal driemaal met een versierd personenwagenbusje ergens in Leusden staan om de burgerij de gelegenheid te geven informatie in te winnen, kritiek te spuien, op- en aanmerkingen te maken of idee'en te lanceren. Deze activiteit maakt onderdeel uit van een actie om veel contact met de lokale bevolking te krijgen en zo de beloften van voor de verkiezingen gestand te doen. 'We draaien de rollen nu eens om', zegt fractievoorzitter Ben Stoe- linga. 'Meestal komen de mensen naar ons toe. We hopen op deze manier meer contact te krijgen met het publiek.' Het tweede onderdeel van de ac tie is het verschijnen van het vierde informatieblad dat in oktober huis- aan-huis verspreid wordt. 'Tegen het eind van het jaar gaan we dan bestuurders van sportverenigin gen, stichtingen, clubs, kortom die mensen die op emgerlei wijze met het gemeentelijk beleid te maken hebben, benaderen. Velen zijn na melijk niet tevreden over de relatie door Hans Bouwman tussen gemeentebestuur en inwo ners en daar willen wij concreet iets aan doen,' aldus Stoelinga. 'In de brief geven we een aantal voorzetten over de manier waarop de communicatie verbeterd kan worden. We vragen de mensen wat ze van die voorstelen vmden door het geven van een waardering van een tot tien. Mensen kunnen ook suggesties doen; er wordt namelijk onderschat wat er bij de bevolking voor 'n ideeen leven. Dat is mis- schein wel meer dan in de hele raad bij elkaar.' VOORZETTEN De 'voorzetten' die Leusden'85 wil geven bestaan al enige idee'en, al moeten de details volgens Stoe linga nog verder uitgewerkt wor den. Een voorstel is bijvoorbeeld om het gemeentelijke Info vaker te laten verschijnen en daarin ook di verse groeperingen aan het woord te laten. Verder wil men de ope ningstijden van het gemeentehuis aan de orde stellen en wordt er ge dacht aan voorlichtingsavonden over inspraakprocedures. 'Een voorstel is ook om het abon nementsgeld voor de raadsstukken en notulen te verlagen en om bij voorbeeld een keer per maand col legeleden een partijmensen ergens bij elkaar te laten komen zodat de inwoners vragen kunnen stellen (advertentie) John van der Linden's Theaterprodukties presenteert i.s.m. de BDU-Krantenkombinatie op woensdag 24 september a.s. „Wiener Sangerknaben" Entree 22,50. Lezers van ons blad ontvangen 2,50 -eduktie op entreeprijs bij inlevering bon op pagina, maximaal twee per bon, dus betalen slechts 20.- om dit grootse concert van de wereldberoemde Wiener Sangerknaben mee te maken op woens dag 24 september in de St. Joriskerk te Amersfoort, aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.00 uur. Voorverkoop vanaf heden hij de volgende adressen Alle Rabobanken. Amersfoort 1)33-030224 VVV Amersfoort 033-635151 Muziekhandel Willemsen. Langestra.it 72 033- 16225 Sl Joriskerk. Groenmarkt IV. Amersfoort 033- 1617,S Bloemen Visser. Leusderweg 161 Amersfoort 033- 14176! BDUh.v 03420-9491! p-«-Speciale kortingsbon— -j .voor het concert op woensdag 24 september 1986, ■aanvang 20 00 uur, in de St Joriskerk te Amersfoort IGELDIG VOOR MAXIMAAL 2 PERSONEN Prijs 20,- p.p. Inleveren bi| onze voorverkoop-adressen Lezers-service leusder krant Voor informatie BDU Krantenkombinatie, telefoon 03420-94911. over allerlei onderwerpen. Nu heb je wel de spreekuren met de wet houders, maar mensen moeten een hele drempel overwinnen om daar eens een keer naar toe te gaan.' .Leusden'85 zou ook willen dat bij veranderingen in de directe woon omgeving van Leusdenaren de di rect betrokkenen beter op de hoogte worden gesteld, onder an dere door folders en dergelijke. Over hoe het activiteitencentrum De Korf momenteel gerund wordt is de politieke partij ook niet al tevre den. Stoelinga: 'Daar zou een heel ander centrum van moeten worden ge maakt. Het moet een centrum van activiteiten worden. Nu gebeurt er bijna niks, buiten de sportvereni gingen dan. Meer groeperingen, verenigingen, wijkraden en derge lijke zouden daar terecht moeten kunnen. Een ander voorstel wat we de mensen in de bnef willen doen is dat de gemeente een beter en in tensiever gebruik gaat maken van de media zoals de kabelkrant en de lokale omroep. Dit om beter con tact met het publiek te knjgen.' HANDTEKENINGENACTIE De politieke partij wil in het na jaar met het rondsturen van de brie ven beginnen en begin 1987 de in ventarisatie afgerond hebben. Zittend voorzitter Blauw en staand fractie-voorzitter Stoelinga. Daarna zullen de definitieve voor stellen aan het college overhandigd worden. 'Voorstellen waarmee je direct wat kunt doen; dus geen no ta, en geen inspraakprocedures" aldus fractievoorzitter Stoelinga. De eerste activiteit van het actie plan, de 'toernee' met het busje, be gint zaterdag bij de Hamershof in Leusden Centrum. Op 4 oktober staat men aan de Hessenweg in Achterveld en op 1 november in het winkelcentrum in Leusen-Zuid. Bij het busje kunnen voorstan ders van een buitenbad m Leusden overigens hun sympathie betuigen door het zetten van een handteke ning. De partij start namelijk een actie onder de bevolkmg omdat de inwoners niet betrokken zijn ge weest bij het maken van plannen voor het nieuwe zwembad. Er is ook geen onderzoek gekomen zo als de dne fractieleden van Leusde n'85 dat wilden. Partijvoozitter Blauw: 'Alle gelui den over het buitenbad zijn in het college gebagatelliseerd. Er is ge zegd, dat is ouderwets en die wens verstompt wel als de zomer voorbij is. Ook de exploitatie zou niet haal baar zijn. Over een onderzoek on der de bevolking zei men dat dat in de toekomst wel kwam.' INCOMPLEET Ben Stoelinga vult aan- 'Een bui tenbad mag best iets kosten, want een zwemaccommodatie zonder buitenbad is incompleet: het hoort er gewoon bij. Waar moeten bij voorbeeld kleine kinderen naar toe. Ik stuur m'n kinderen met al leen naar het Bosbad of naai het Winschotermeer. Dat is veel te ge vaarlijk.' ACHTERVELD In ver band met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS wordt er zaterdag weer een container geplaatst op het Groot Achterveldplein. Dege nen die hun oud papier op wil len ruimen, kunnen dit zater dag in de container komen de poneren. Zij die door bijzondere omstan digheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen brengen, kunnen bellen vóór vrij dagavond 19.00 uur, naar Wout van Hamersveld, telefoon 03425-1688 of naar Willem Wouters, telefoon 033- 941197. Het papier zal dan worden afgehaald. Inwoners van Stoutenberg en omgeving kunnen hun oud paier eventueel ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 in Stouten- burg. zuurstofdoorlatend? En... altijd een proefperiode van 2 maanden. Daarnaast hebben wij een uniek kortingssysteem met onze kontaktlenspas Kom langs voor gratis advies. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. ACHTERVELD Zondag houdt de AMBC een puzzelrit. De lengte van de rit is onge veer 40 kilometer. Er wordt gereden onder een eigen reglement. Er kan worden deelgenomen zowel in de sport- als in de tourklasse. De uitzetters zijn de gebroeders Van Loenen uit Leusden. Inschrijven voor deelname vanaf 13.30 uur in Hotel De Roskam. De eerste deelnemer start om 14.00 uur. Met deze rit is weer een aantal mooie prijzen te winnen. Tijdens het uitrekenen van de stafkaarten wordt er, bij voldoende deelname, een bingo gespeeld om het wachten te bekorten. Deze rit telt mee voor het club kampioenschap 1986. (Van één onzer medewer kers) LEUSDEN - De Prins Bern- hard Puzzelrit voor auto's is - afgelopen zaterdag - voor de tweede keer niet doorgegaan. Aan het be stuur van de Oranje Ver eniging Leusden heeft het beslist niet gelegen. Op zaterdagmiddag rond kwart voor een heerste er bij de bestuursleden een stemming die het beste kon omschreven worden met de uitspraak: "De rit wordt verreden: desnoods in De Til!" Zo is het ook geweest: rond één uur, het tijdstip waarop de aanmeldingen voor deelname konden plaats vinden, stonden de deelnemers nog niet in rijen te dringen; er was nog niet één deelnemer Deze keer zal het weer wel opnieuw boosdoener zijn geweest. De eerste maal moest de tocht uitgesteld wor den vanwege het tropische zo merweer; ditmaal stroomde de regen bij bakken tegelijk uit de lucht. De enthousiaste bestuursleden van de Oranjevereniging gin gen toch op weg om de diverse controleposten te bemannen. Ze hebben een uur voor niets doorgebracht op hun eenzame posten. Want om tien minuten voor half drie werd het besluit genomen om de tocht we derom niet te laten plaats vin den door gebrek aan deelne mers. Het aantal auto's dat inge schreven stond op dat moment bedroeg niet meer dan een schamel zestal. Troost De zes inschrijvers kregen als troost toch een waardering van de Oranje Vereniging Leusden: zij kregen een consumptie aan geboden in De Til alsmede een fraai aandenken aan deze tocht in de vorm van een kaars met de beeltenis van de vijfenze ventigjarige Prins Bernhard. Het bestuur van de Oranje Ver- LEUSDEN - De IKV-kern Leusden staat komende zaterdag met een kraam in winkelcentrum De Hamershof. In die stand zijn onder meer de affiches voor de komende Vredesweek, dj van 21 tot 28 september won gehouden, verkrijgbaar. Ook zijn er steunkaarten en affiches voor de Soesterberg-alct 1986. Die aktie wordt op 27 september gehouden. LEUSDEN/UTRECHT - deputeerde Staten van de pr vincie Utrecht stellen Provi ciale Staten voor om in 19 bijna 13,8 miljoen gulden uit trekken voor investeringen wegen. Het college legt de ten daarnaast de mogelijkhe voor om twee miljoen guld te reserveren voor grote pi jecten, waarbij men denkt a de aansluiting van Leusdeni de rijksweg A28 en een ron weg om Woudenberg. Om alle plannen en wensen ui voeren zou in 1987 meer dan 23 g joen gulden nodig zijn. Dc werken uit te stellen of de uitvt ring te spreiden kan dat bedi met 8,5 miljoen gulden worden vi laagd. eniging Leusden was teleuig steld over het feit, dat de tocl die tevens was georganisee in het kader van het vijftigjai bestaan van de vereniging -m derom niet kon plaats vindt Men blijft echter enthousi hopen, dat de tocht alsnog e keer verreden kan wordt maar dan met voldoende de nemers. AMERSFOORT Eén van de meest befaamde koren ter wereld komt naar Amersfoort. Aan het begin van het theater seizoen, op woensdag 24 september a.s., zullen de ongetwijfeld talrijke liefhebbers kunnen genieten van de wereldberoemde „Wiener Sangerknaben", die mede op initiatief van De Stad Amersfoort 's avonds voor een exclusief concert zullen zorgen in de St. Joriskerk. Een concert dat om 20 uur begint. Wie dit concert bij wil wonen, kan via bijgaande bon gebruik maken van een aantrekkelijke korting, die wij onze lezers aanbieden op de gangbare toegangsprijs. Bij inlevering van deze bon ontvangt u maximaal twee kaarten voor slechts twintig gulden per stuk Daarmee verzekert u zich van een plaats in de St. Joriskerk voor deze voor onze regio unieke gebeurtenis. LANGE GESCHIEDENIS De Wiener Sangerknaben heb ben een geschiedenis van ettelijke eeuwen achter de rug. Knapenko ren vinden hun oorsprong tot heel ver in de middeleeuwen terug. De Wiener Sangerknaben vinden hun oorsprong tot heel ver in de midde leeuwen terug. De Wiener San gerknaben zijn een voorbeeld van hoe een oude, eerbiedwaardige in stelling zich aan de mogelijkheden van een nieuwe tijd aanpast en zich, met behoud van haar essentie, ver nieuwt. Naast de groep van de Wie ner Sangerknaben die steeds klaar staat de wereld te doorkruisen, klinken de heldere stemmen van de thuisblijver, zoals eeuwen gele den, iedere zondag in de kapel van het keizerlijk slot. Daar ook begint de geschiedenis van de Sangerknaben. Door een decreet van 7 juli 1498 werd de be staande toestand van het muziek- gebeuren aan de hofkapel gelegali seerd. Keizer Maximilliaan I, de „laatste ridder" en groot humanist, liet toen een bevel uitvaardigen waardoor de diensten van de Weense Hofkapelzangers besten digd werden. Samen met die „Can- torey" 2ag een tweede instelling, de Wiener Hofmusikkapelle, het le venslicht. Dit eerste ensemble van groot formaat voor profane muziek, „de Wiener Philharmoruker van de 15e eeuw", vormde met het hofkna- penkoor de peilers van een unieke muziek-cultuur. De aktiviteiten van het koor be perkten zich met lang tot de kapel: al vlug werden de knapen ge vraagd kroningen, huwelijken en banketten op te luisteren. Daardoor is de geschiedenis van de Wiener Sangerknaben zeer nauw verbon den met de geschiedenis van het Van de redaktie Oostenrijkse keizerrijk. Ook voor de Sangerknaben was echter de evolutie waann het muziekleven geleidelijk uit handen van het hof bij de burgerij kwam, belangrijk. NIEUW BEGIN Toen in 1918 de monarchie de weg opging van de meeste Europe se monarchieën, wist memand of de koorknapen van het keizerlijk hof ooit nog een nieuwe kans zou den knjgen. Het is niet in de laatste plaats te danken aan de hofkape laan Jozef Schnitt dat onze lezers op 24 september a.s. getuige kunnen zijn van een optreden van de Wie ner Sangerknaben. Aangespoord door kunstvnenden richtte Schnitt in 1924 een knapenkoor op naar de traditie van het vroegere hofkoor. Jozeff Schnitt heeft er zijn persoon lijke fortuin en al zijn energie aan besteed en dat is beslist niet ver geefs geweest. Nog steeds worden de Wiener Sanerknaben door ei gen pedagogen en leraars opge leid in eigen studie- en ontspan ningsruimten in het prachtige Au- gartenpaleis m Wenen. En dat n alleen: het koor is wereldberoen en tal van internationaal beken dirigenten hebben met de Wier Sangerknaben gewerkt, zoals Le nard Bernstein, Herbert von Kaï jan, Carlos Kleber, Claudio Abbac en vele anderen. Op 24 september a.s. zullen i klanken van de Wiener Sangt knaben de St. Joriskerk vullen, i zult u voor een vriendenprijs kn nen genieten van een uniek co cert, zoals al meer dan 65 ja overal ter wereld honderdduize den mensen hebben genoten dit befaamde koor. Een deel van het koor, tijdens een repetitie in het Wiener Augarten-péileis.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6