„Trots op Puddingpop" „Sociale woningbouw in Leusden komt in gedrang" Uddingpop 1986 leusder* k Programma „Het is weer voorbij die mooie zomer..." Leusden '85 in brief aan GS: luzikaal feest rond 5-jarig bestaan De Geut Geut-bestuur: ^Commissie financién vergadert Aanrijding MEUBELBEURS IN UTRECHT Lieshout b.v. plaatselijk nieuws kanten uit Nijmegen en omgeving een nieuwe band. Al snel raakte Extra Lux in die regio bekend als een enthousiaste, ongecompliceer de en swingende live-act. Basis van de muziek is Engelstali ge reggae en ska met in toenemen de mate uitstapjes naar afro- en funknummers. Het repertoire be staat geheel uit eigen composities. Een sterke troef van Extra Lux is het feit dat drie van de vijf muzikanten de capaciteit bezitten om nummers te zingen. Dat maakt de afwisseling binnen de muziek nog groter en biedt de groep de mogelijkheid tot geraffineerde samenzang en koor tjes. De definitieve drummer vond Ex tra Lux in 1985 toen, direkt na het uiteenvallen van Toontje Lager, Joost Witte zich bij de groep meld de. Onder het motto's „een band rijpt niet in de repetitieruimte" en „pu bliek trekken zonder wereldhit" staat Extra Lux nu klaar om ook het Puddingpop-podium te bestormen. Voor band en publiek iets om zich op te verheugen, want de bijdrage van Extra Lux maakt van pudding pop een swingend feest. Bezetting Extra Lux: Carel Copier - bas en zang Ren'e Oliemuller - gitaar, toetsen en zang Hans Sprangers - gitaar en zang Joop Wolvers - saxofoon Joost Witte - drums BLIKSEMSTART Centerfold, Neerlands meest in Het tno Centerfeld stond onlangs nog in de Nederlandse hitlijsten met het liedje Dictator het oog springende damestrio, be hoeft waarschijnlijk nauwelijks eni ge toelichting. Laura, Rowan en Ce cilia verstaan hun vak m al haar boeiende facetten. Ze zien er fan tastisch uit, brengen een perfecte show en beschikken over pnma stemmen. Na een ware bliksemstart is Cen terfold inmiddels een begrip en trekt het trio in binnen- en buiten land volle zalen. De succesvolle hit single „Dictator" (van Peter van As ten en Richard Dubois, de heren die onder andere de Dolly Dots bij el kaar brachten) werd sterk onder steund met een videoclip en een fotosessie in de Play Boy. Een andere single, „Pump it up", kreeg het predikaat Tros Parade plaat en Muziekkrant Oor koos de ze plaat bij de beste vijf singles van 1984. Ondanks het overvolle pro gramma is het de organisatie van Puddingpop gelukt om Centerfold te strikken. Laura Fygi is een zangeres in hart en nieren. Haar culturele en etni sche achtergrond (haar moeder is Egyptische) zijn zeker van invloed geweest op haar „gekleurde stem". Haar muzikale achtergrond {jazz en latin) heeft haar gesteund in haar ontwikkeling als zangeres. Haar collega Rowan Moore werd gebo ren m Israe'l, maar groeide op in Engeland. Zij ziet Centerfold als een fantastische manier om haar ta lenten als fotomodel, actrice en zan geres te combineren. Cecilia de la Rie tenslotte is hon derd procent Hollands en heeft een passie voor muziek. Mysterieus en enigszins introvert, maar op het po dium een sterke personality met veel uitstraling. Haar aparte, hoge stem geeft de opmerkelijke kleur aan Centerfold. HOOGTEPUNT Wie dacht dat Centerfold het hoogtepunt van het festival is, heeft het rrus. Die eer is namelijk wegge legd voor I've Got The Bullets. Toen de organisatoren van Puddingpop emge maanden geleden via de ra dio de hitsingle „In the Middle of the Night" hoorden, stond voor hen onmiddellijk vast dat ze alles op al les gingen zetten om deze groep te contracteren als hoogtepunt van het festivaL I've Got The Bullets is een wat mysterieuze naam die verwijst naar de film „Rebel without a cause" met de nog steeds legendarische James Dean. De uitspraak van dit te vroeg overleden idool is inmiddels we derom een begrip vanwege de ge lijknamige Rotterdamse groep, die op zich ook al weer een begrip is op de Nederlandse podia. I've Got The Bullets is samenge steld uit ex-leden van Health Band, Stealer en Gruppo Sportivo. De Litho, goed voor stevige funk ens swingende, zwarte disco. LEUSDEN - „Nog voordat er een noot muziek gespeeld is en terwijl de eerste bezoeker nog het hek moet passeren, is het bestuur van De Geut al trots op Puddingpop", aldus voorzitter Frits Ringers. „Uitgerekend een groep jongeren uit De Geut, jarenlang het zorgen kindje van het Leusdense jon gerenwerk, realiseert een fes tival dat een programma biedt zoals de Leusdense jongeren nog nooit hebben meege maakt." Ringers: „Wij hadden enke le jaren geleden nog niet dur ven dromen dat de jongeren van De Geut op een dergelijke grootschalige wijze hun eerste lustrum kunnen vieren. Op de ze manier wordt het eerste Geut-lustrum geen intieme re ceptie voor besturen en hoog waardigheidsbekleders. In te gendeel: op de dag van Pud dingpop zijn wij meer dan ooit een open jongerencentrum." „De hele voorbereidmg van Puddingpop verliep zorgvul dig en doordacht", aldus de voorzitter van het Geutbestuur. .Juist daarom zijn wij nu al trots op Puddingpop. Wij rekenen erop dat talloze Leusdense jon geren op 6 september deze trots door middel van hun aan wezigheid met ons zullen de len." LEUSDEN - De commissie Finan cieel Beheer en Beleid houdt maan dagavond 8 september een open bare vergadering in de commissie kamer van het gemeentehuis aan 't [Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende pun- operung en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; mededelingen; vaststelling verslag van 18 augus tus 1986; jaarrekening 1985 van Sportstich ting; jaarrekening 1985 Zwembad stichting; voorlopige vaststelling jaarreke ning 1985 van bednjf gemeente werken, grondbedrijf, bedrijf CAI en algemene dienst; aanvraag basisschool Groen- horst; financiële bijdrage m aansluit kosten Leusden op Rijksweg 28; verkoop perceel bouwgrond op De Fliert te Achterveld; peilbeheersiitg bosjes Zwanen burg; extra kosten onderhoud wegen; verbouw/verhuur raadszaaltje Achterveld ten behoeve van huis vesting Rijkspolitie; verkoop pand Lijsterbeslaan 30; verkoop pand Zwarteweg 16; aanschaf portofoons voor brand weer; rondvraag en sluiting. ACHTERVELD- Op de Hessen weg te Achterveld heeft zich zater dag een verkeersongeval voorge daan tussen twee personenauto's. Bij een inhaalmanoeuvre botste de heer B. uit Achterveld tegen een tegemoetkomende personenwa gen, bestuurd door L. uit Leusden. Beide voertuigen probeerden el kaar nog te ontwijken waardoor de schade beperkt bleef tot de linker zijde van beide voertuigen. (advertentie) Zondag 7 september a.s. is deze grootste beurs open gesteld voor partikulieren. Wellicht is dit uw kans om het bankstel, de kast, fauteuil of slaapkamer te zien welke u allang zocht. Als wij bij uw aankoop kunnen bemiddelen, noteer dan de gegevens Bewaar dan het bewijs van entree en van 'n bapje. dit krijgt u van ons cadeau Wij horen graag van I Hamersveldseweg 22 Leusden-C Tussen de middag geopend, s Maandags gesloten. Vrijdag koopavond Voor de deur parkeren. U vindt ons zo. I Komplete woninginrichting, I een van de grootste op dit Igebied uit uw omgeving. (Door Jan Versteegt) Op 31 augustus eindigde de meteorologische zomer van 1986. Na het opmaken van de balans mag hij tot een van de betere zomers van deze eeuw worden gerekend. Kenmerkend waren de aanhoudende droogte en de grote hoeveelheid zon. De zomer krijgt de kwalificatie warm, met een gemiddelde temperatuur over de maanden juni, juli en augustus van 17,0 graden (in Achterveld). De rangorde wordt als volgt bepaald: Heet: 18,1 graden Zeer warm: 17,3-18,0 graden Warm: 16,5-17,2 graden Normaal: 15,9 -16,4 graden Koel: 14,9-15,8 graden Zeer koel: 14,9 graden De zomer oegon slecht. De eerste week van juni was ronduit koud. Pas op 10 juni verbeterde het weer en ontwikkelde zich een langdurige zomerperiode welke, met enkele korte onderbrekingen, duurde tot begin juli. De maand juni leverde maar liefst twaalf zomerse en dne tropische dagen op. De luchtdrukverdeling werd gekenmerkt door hoge druk op de Noordzee en Skandinavi'e; een echte blokkade dus. Dat was te merken aan de hoeveelheid neerslag, die beneden normaal was en veelal viel uit lokale (onweers)buien. In juli wijzigde de stroming enigszins. Er ontstond een noordwestelijke stroming. Depressies volgden echter een verre, noordelijke baan. zodai opnieuw veel neerslag uitbleef. Wel waren de temperaturen gemiddeld wat lager dan in juni. Toch leverde juli een boven-normale hoeveelheid zomerse dagen op. namelijk acht, en twee tropische dagen.25 juli was een van de weinige echt slechte dagen van deze zomer. Het regende de hele dag. Augustus begon zeer warm. In het weekeinde van 2 op 3 augustus hep de temperatuur m Limburg op tot 36,7 graden. Dat was met ver vein het landelijk record, 38,6 graden. Het zomerweer hield stand en daarmee ook de droogte. De tweede helft van augustus gaf een langzaam aftakelende zomer te zien. Het werd geleidelijk aan koeler en de oude orkaan Charly bracht in de laatste week een herfststorm. Zo eindigde de zomer even slecht als hij begon. Van de 92 dagen mochten we 24 keer een temperatuur van 25 graden of meer noteren. Ik teken voor zo'n zomer. U denk ik ook! LEUSDEN - Leusden '85 heeft een brief gestuurd aan Gedepu teerde Staten van de provincie Utrecht, waarin de partij haar bezwaren en bezorgdheid uitspreekt over een besluit van de Leusdense gemeenteraad in verband met de aankoop van een perceel verpachte grond in het gebied 't Ruige Veld van UBA. Volgens Leusden '85 is het raadsbesluit zo onduidelijk, dat het moeilijk is om het te beoordelen. Volgens partijvoorzitter Blauw wordt er in het voorstel een be drag genoemd dat niet re'eel is. Daardoor zou de kavelprijs hoger uitvallen, met als gevolg dat de toekomstige kopers duurder uit zijn. En dat, zo meent de partij, brengt de sociale woningbouw in gedrang. „Uit het bij eerder vermeld raadsbesluit (dat van 29 mei j.l., red.) behorende koopcontract en de terzake van dat contract rele vante stukken blijkt, dat er zich met betrekking tot de onder- werpelijke transactie en de ge volgen daarvan zoveel onduide lijkheden en zoveel (potentiele) complicaties (met eventuele fi- nanci'ele gevolgen) voordoen, dat naar mening van Leusden '85 reeds daarin voldoende grond is gelegen aan het voorliggende raadsbesluit goedkeuring te ont houden: de juistheid ervan kan niet worden beoordeeld", schrijft de partij aan GS. „Naar mening van Leusden '85 is met name de vrees ge rechtvaardigd, dat de aankoop van de onderwerpelijke grond door de gevolgde procedure(s) de gemeente de facto aanzienlijk meer gaat kosten dan de -keurig in overeenstemming met de ge schatte waarde zijnde- in het koopcontract en het raadsbesluit vermelde koopprijs." ONDUIDELIJK Gewezen moge worden op 233.000 gulden die de gemeente blijkens het zich bij de stukken be vindende overzicht aan UBA zou moeten betalen, zonder dat duide lijk blijkt waarvoor dit is c.q. hoe dit bedrag is samengesteld, op 200.000 gulden die de gemeente aan Bel- com B.V. en/of de heer Stalenhoef zou moeten betalen, eveneens om onduidelijke redenen, en vervol gens op een met nader genoemd bedrag dat de gemeente zou moeten betalen aan Van Wijnen Vastgoed, ook hier afgezien van het niet aanduiden van de hoogte van het bedrag, dat op zichzelf reeds onduidelijk genoeg is zon der enige duidelijke aanduiding van redenen c.q samenstelling." De stukken waarop Leusden '85 bovenstaande baseert, lagen voor de raadsleden in de raadskamer ter inzage met de mededeling „ver trouwelijk". Volgens een woord voerder van de partij waren deze stukken „niet geheim" omdat ze in commissievergaderingen uitge breid aan de orde zijn geweest. wordt -naar Leusden '85 vernam- geschat op 600.000 k 1.000.000 gul den!" Leusden '85: „Zo de gemeente er al in zou slagen alle extra kosten af te wentelen, zal dit zonder meer re sulteren m een forse verhoging van de pnjs van de bouwkavels in 't Rui ge Veld. Afgezien van het feit dat daardoor de „pnjs" van de handel wijze van de gemeente wordt be taald door de burger, kan men zich in gemoede vragen of de aldus op geschroefde kavelpnjs er met toe zal leiden dat de realisering van in Leusden toch al niet zo dik gezaai de sociale woningbouw onmogelijk wordt." SCHADE-CLAIMS „Voort", zo staat er verder in de brief aan GS, „is de kans met gering dat de recentere onderhandelings problemen nissen de gemeente Leusden en de betrokken bouwon dernemingen -Eurowoningen, Bouwfonds en (de projektontwik- kekngszuster" van) UBA- zullen re sulteren in een of meer (forse) schadeclaims." „Daarnaast speelt de kwestie van de ontpachtmg. De gemeente koopt de grond in verpachte staat en zal dus m eerste instantie voor de kosten van ontpachting opdraaien. Het daarmede gemoeide bedrag GEHARREWAR „Het procedurele en/of financi'e- le geharrewar rond het voorliggen de koopcontract -met alle eventue le fmanci'ele gevolgen vandien- ge voegd bij de mede hierdoor ontsta ne onzekerheid ten aanzien van de vraag, wat nu feitelijk planologisch in het bestemmingsplan 't Ruige Veld zou moeten c.q. (nog) zou kun nen worden gerealiseerd, leidt Leusden '85 ertoe uw college te ver zoeken het voorliggende raadsbe sluit met goed te keuren", zo legt Leusden '85 de reden van de brief aan GS uit. GROTE PRIJS Het gaat overigens erg hard met de carriere van I've Got The Bullets. Sinds de start, halverwege 1985, heeft de groep een lange rij optre dens afgewerkt en werd bijna moeiteloos de finale gehaald van de Grote Pnjs van Nederland, waarin ze de derde prijs binnen haalden. De eerste single sloeg in als een bom. De bezetting van I've Got The Bul lets: Frederique - vocals Nel de Bruin - backing vocals Niki Roman - backing vocals Peter van Gameren - guitars Tijn Smit - keyboards Jan de Ligt - sax/synthesizer Kees Trappenberg - trumpet Ock Klootwijk - bass Max Mollinger - drums De toegangskaarten voor Pud dingpop 1986 kosten 12,50 gulden en zijn zaterdag verkrijgbaar bij De Geut aan de Zwarteweg 29 te Leus den-Centrum. In de voorverkoop zijn de kaarten slechts een tientje. Bij Cafe De Brouwerij (Zwarteweg 3 in Leusden) en Cafetaria Midi (Prin ses Irenelaan 15) zijn de kaarten tot en met vrijdagavond verkrijgbaar. Bij de Free Record Shop aan de Langestraat 45 in Amersfoort slechts tot vanavond 21.00 uur. DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 Extra Lux se blues te brengen. Zo zullen de eigen bewerkingen van nummers van Eric Clapton, John Mayall en John Lee Hooker tot de verbeelding van velen spreken. De bezetting van Blues-Affair: Ron Flink - slagwerk Kees Borgers - bas Johan Filippo - gitaar Peter Simon - zang en gitaar. SOLID BODY FUNK Ook de derde band die het Pud- dingpop-podium betreedt is een vertrouwd gezicht bij De Geut: Li tho. Bij een eerder optreden van de groep was het Geut-podium bijna te klem voor de negen man sterke for matie uit Utrecht. Zelf omschrijven de leden van Li tho hun muziek als solid body funk. Deze benaming staat voor een com binatie van stevige funk en swin gende zwarte disco. Het accent van de muziek ligt op de dansbaarheid. Maar Litho besteedt ook veel aan dacht aan de melodische aspecten. Met name het vocale werk is van uitzonderlijke klasse. Naast eigen werk kan het Pud dingpop-publiek rekenen op enke le covers van onder andere The Houseband en Mothers Finest. Daarnaast brengt Litho veel muzi kale hoogstandjes en een aansteke lijke podium-presensatie, die, zo zeggen de organisatoren, de feest tent achter De Geut kan omtoveren in een danspaleis. De bezetting van Litho: Annemay de Bruin Prince - zang Margot Loop - zang Frank Weber - toetsen Pol Hoffman - toetsen Ralf van de Pas - gitaar Paul Verburg - gitaar Eric van der Rijst - basgitaar Andrew F1 amant - percussie René Troostheiden - drums SNELLE TERUGKEER De circa honderd beozkers van de Tropical Night, nog maar zeer onlangs in De Geut, wilden na slui tingstijd veel en veel meer horen van Extra Lux. Daarmee was de ba sis gelegd voor een snelle terug keer van die band bij De Geut. Za terdag is het zover. Extra Lux ontstond in 1983 toen Doe Maar-drummer Carel Copier vanwege een blessure moest stop pen met drummen. Als zanger/bas sist echter formeerde hij met muzi- band speelt eigen, vooral op rhythm blues gebaseerd mate riaal en weet met een soms modem getinte arrangementskeuze de kracht van de „oude meesters" te bewaren. Het is een groep met enorme ta lenten, die ook volop worden ge bruikt. Prettig gitaarwerk, ritmisch gebruik van de blazerssectie en ijle keyboard-klanken vormen de on dergrond voor de stem van de meest opvallende verschijning bij de groep, de vocale stormram Fre derique. Haar tot de verbeelding sprekende stem is soms fluisterend wanhopig, dan weer in orgastische extase. Wanneer zij zingt, is het me nens en zo overtuigend dat menig een er kippevel van krijgt. LEUSDEN - Komende zaterdag is het zover: Puddingpop 1986. Na lang en vooral hard werken moet dit de topper van het jaar worden voor O.JJ.C. De Geut. Zoals bekend vieren de jongeren op deze muzikale wijze het eerste lus trum van het enige open jongerencentrum dat Leusden rijk is. Puddingpop is het eerste grootschalige popfestival in Leusden en wie weet ook wel het laatste", schrijven de organisatoren (de jongeren zelf dus) in het goed verzorgde programmaboekje. „De finaci'ele afloop van het festival blijft een hachelijke zaak. Aan de Leusdense middenstand heeft het in ieder geval niet gelegen. Ruim vijftig Leusden se middenstanders leveren een bijdrage aan het centrum. Toch dekken die bijdrage slechts een gedeelte van het exploitatietekort, aldus de jongeren. „Bij de planning is ook rekening gehouden met enige sponsoring van het gro tere" bedrijfsleven. Dit heeft duidelijk geen hoge pet op van De Geut." Een uitgebreid gedocumenteerde brief bleef vrijwel on beantwoord, zo kan men lezen in het programmaboekje. „Ook een gemeentegarantie voor een gedeelte van een mogelijk exploitatietekort is onmogelijk gebleken. Dit al les maakt een financieel welslagen van Puddingpop 1986 afhankelijk van een grote opkomst van het publiek." 14.00 uur: Opening zaal en tent. 15.00 uur: Rocks Off en Blues Affair 18.00 uur: Pauze. 18.45 uur: Litho, Extra Lux, Centerfold en I've Got The Bullets ides-Affair trad in het voorjaar ook al eens op in De Geut. De band Rocks Off bijt zaterdag om 15.00 uur de spits af van Pud dingpop 1986. Het gezelschap y/erd voor de Geut op het eiland Texel ontdekt en bracht in januan n dit jaar een veelbelovend optreden, oer Volgens de informatie van de orga nen usatoren staat een optreden van Rocks Off gelijk aan een spektakel, Le waarbij zowel eigen nummers als Kajcovers worden gebracht. De zangeres („Op zich al een sensatie") wordt vocaal bijgestaan door drie mannen, alsmede door de anderen lead-vocalist. „Rocks Off is als geen ander in staat de 1 bezoekers van Puddingpop in de juiste stemming te brengen", aldus *ku 0r9aiusatie- De bezetting van Rocks Off: Joost van Veen - lead vocals Glenda Herman - lead vocals Jan 't Hoen - drums Arjan Bruinsma - piano, synthesi zer en backing vocals Patrick Wenting - solo- en slaggi- taar en backing vocals. TREKPLEISTER Na Rocks Off betreedt het kwar tet Blues-Affair het podium. „Ge zien de reputatie die Bluesmuziek inmiddels heeft opgebouwd binnen het Geut-gebeuren, kan een blues band met ontbreken", luidde de mening van de organisatoren. Dat de keuze op Blues-Affair viel, is ruet zo verwonderlijk: de band was tij dens het eerder dit jaar gehouden smalltown Rhythm and Bluesfestival de grote trekpleister. De band kan gerekend worden tot een van de betere uit het Haags popcircuit en is zonder meer in staat het talnjke Puddingpoppu- bliek in de ban van de hedendaag-

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7