belangstelling voor pompoenen in De Biezenkamp Jeugdsoos brengt dit jaar wervelend programma leusder krant er gelegenheid van vijf-jarige Geut: SE? Jazzgymnastiek in Achterveld Bromfiets onverzekerd Familie Stienen sterk in toernooi jeu de boules Warkruid KWIEK WINKEL Aanrijding L DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986 plaatselijk nieuws 5 oo<v£.Li» rend is bij de popfestivals. Het muzikale niveau van Puddingpop was uitstekend. WELKOM Dat veel publiek gewacht had op het optreden van Centerfold bleek uit het gigantische welkomstap- plaus toen de goedogende dames het podium beklommen. JASJES Dat de dames zonder life-bege- leiding zongen, wat jammer genoeg emge technische problemen ver oorzaakte, kon met wegnemen dat het optreden zeer goed aansloeg bij het publiek. Vooral toen de jas jes uitgingen bleek dat, hoe de zangkwaliteit ook geweest zou znn. het optreden al als geslaagd kon worden beschouwd. EENHEID Muzikaal hoogtepunt van de dag was de groep I've got the Bullets. Deze groep is de laatste tijd zeer m opmars, met wat hitsingles achter hun naam. Op te merken viel dat de leden van de groep een duidelijk muzika le achtergrond hebben, waardoor samenspelend een volmaakte een heid wordt gevormd. De organisatoren hadden geen betere keuze kunnen doen dan de ze groep. Wat echter niet weg neemt dat men meer tevreden was geweest als er meer toegangsbe wijzen verkocht waren. Financiën zijn bij OJJC De Geut een heet hang ijzer. Leusdense jongeren hebben rechtop hun eigen centrum met di verse activiteiten, waarbij samen werking met gemeente en bedrijfs leven in dezen misschien een grote re rol zou kunnen spelen. Het zaterdag aanwezige publiek heeft blijk gegeven van waardering voor de organisatoren van Pudding pop en velen hopen dat een derge lijk popgebeuren zich m de toe komst vaker zal herhalen. ACHTERVELD - Met in gang van het seizoen 86/87 start S.V Avanti te Achter veld met 2 uur jazzgymnas tiek voor dames. Deze lessen zijn speciaal voor diegenen die het leuk vinden om op eigentijdse muziek oefeningen en een dansje te doen en zo hun conditie op peil te brengen en te houden. Tijdens de lessen wordt op de houding en een juist ge bruik van de spieren gelet. Dit alles gebeurt onder deskundige leiding van Margreet Boom uit Amers foort. Belangstelling? Kom eens kijken of doe een proefles mee in de gymnastiekzal aan de W v Amersfoort- straat te Achterveld. De lessen worden gegeven op dinsdagavond van 19-20 uur en van 20-21 uur. Voor inlichtingen kunt u mevrouw Bomers bellen tel: 03425-2121 LEUSDEN - Maandagmorgen heeft de politie een bromfiets van de weg gehaald, dat gebeurde op de Doornseweg. W.O. uit Langbroek bleek daar te rijden op een brom fiets, die niet verzekerd was. De man wordt in de gelegenheid ge steld, dat alsnog te doen. Pas dan kan hij zijn bromfiets terug krijgen. kantoor benodigdheden? Pr. Julianaplein 7. 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* I LEUSDEN - Met een wervelend programma is de jeugd soos van de hervormde en gereformeerde kerken in Leus den van plan het komende seizoen de Leusdense jeugd te bereiken. Verwacht wordt dat met het aantrekkelijke pro gramma een vaste kern bezoekers in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg kan worden begroet. cember) en nog een disco (20 december) wordt de eerste helft van het seizoen afgesloten met een after-chnstmas even ing. Wat dat precies inhoudt, wordt pas vlak voor die tijd be kend gemaakt Het soosbestuur is inmiddels al bezig om in de tweede helft van het seizoen net zo'n aan trekkelijk programma samen te stellen. LEUSDEN - Split op de weg was afgelopen zaterdag de oorzaak van een ongeval op de Hessenweg on der Stoutenburg. Bestuurster J.S. uit Leusden raakte met haar auto in een slip, waarna de auto over de kop sloeg en over het fietspad, in een sloot belandde. De 24-jange A.v.d.H. uit Leusden, die eveneens in de auto zat, raakte dusdanig aan hoofd en benen gewond, dat ver voer naar het ziekenhuis noodzake lijk bleek. De politie waarschuwt overigens voor het split op de wegen, dat mo menteel m het kader van onder houd, op de wegen wordt aange bracht. !Het nieuwe seizoen wordt ge opend met een grootse barbe cue/disco op zaterdagavond 13 ^September a.s. Aanmelding kan telefonisch gebeuren bij eanette Kelder, tel.nr. 943574. Uiterste aanmeldingsdatum: donderdag 11 september Bel len tussen 18.30 - 19.30 uur. Na Jeen open soosavond (20 sep tember) is er - twee weken later een vertoning van het Wood stock muziekfestival (27 sept.). 4 Oktober is het dierendag: de jjeugdsoos past zich qua entou- volledig aan en houdt die avond een gezellig dierencar- [aval. ha twee open soosavonden (11 on 18 oktober) zal op 25 okto ber een live band - welke is nog een verrassing - optreden. November wordt begonnen met een mosselavond (1 no vember), waarbij voor iedereen mosselen en andere lekker nijen te nuttigen zijn. Op 8 no vember open soosavond, op 15 november een grandioze disco, en op 22 november weer een open soosavond. Een week voor sinterklaas, op 29 november, brengt de jeugd soos vast iedereen in de juiste stemming met een formidabele Spaanse avond, compleet met paëlla en sangna. Natuurlijk ontbreken ook de castagnetten en de flamengo niet. Op 6 de cember is het Jeugdhonk ge sloten, zodat iedereen - zonder iets te hoeven missen - thuis of ergens anders sinterklaasfeest kan vieren. Na een open soosavond (13 de- LEUSDEN - De Leusdense jeu de boulesvereniging De Hakhorst heeft het eerste toer nooi van de tweede seizoen helft achter de rug. Dat toer nooi, een hussel doublette- en triplettetoernooi, werd ge wonnen door Thieu Stienen, voor zijn in de boulesclub de buterende dochter Katinka. Het aantal deelnemers aan het toernooi was met zo groot omdat diverse jeu de boulers moesten deelnemen aan de voorrondes van het Nederlands kampioenschap. Toch werd een geanimeerd toer nooi, waarbij nei er spannend aan toe gmg. Aanvankelijk leek Jo van Riezen- daal, na dne rondes nog ongesla gen, rechtstreeks op de zege af te steven. In de vierde ronde gmg ze echter in de fout, waarna Benue Houkes de leiding overnam. Prompt de volgende ronde leed Bernie Houkes een nederlaag, waarmee de weg naar de overwin ning voor Thieu Stienen openlag. De meeste concurrentie kreeg Stienen van zijn dochter Katinka, die met slechts enkele boules-pun- ten achterstand tweede werd. Dat het spannend was, blijkt wel uit de einduitslag: maar liefst zes boulers eindigden met vier overwinningen uit zes partijen. De boulespunten moesten zo de beslissing brengen De einduitslag na zes ronden is: 1. Thieu Stienen 4 34); 2. Katinka Stienen 4 28); 3. Benue Houkes 4 26), 4. Hanneke Noom 4 19); 5. Hans Manuel 4 15); 6. Jo van Riezendaal 4 (+10); 7. Martijn Kuijk 3 (+4); 8. Martin Slingerland 3 (-1); 9. René Stienen 3 (-10); 10. Nettie Sikkema 2 (-18); 11. Charles Snoek 2 (-22); 12. Hetty Stienen 2 (-33); 13. Vine Snoek 0 (-42). Het volgende toernooi is het bekende Herfsttoernooi, dat op zaterdag 13 sep tember wordt gehouden. Een wel zeer merkwaar dige plant is Klein War kruid of Duivels Naaiga ren. Het is een parasiet die, vooral op heidestrui ken, maar ook op thijm en klaver woekert. Het slin gert zich met zeer dunne, roodachtige en windende stengels om de gastheer- plant heen om overal, waar het in aanraking komt met de delen van de gastheer, daarin met kleine boorwortels door te dringen en de levenssap pen er uit te halen. Bla deren ontwikkelt het War kruid niet; alleen in de bloeitijd roomwitte bloem- trosjes die, om de nectar, door insecten worden be zocht en bestoven. Als het Warkruid opkomt uit zaad, wortelt het even in de grond, schiet met een slingerend stengeltje om hoog tot het een geschikte gastheer heeft gevonden en groeit dan snel verder. Dat is het kritieke moment in het leven van de plant, dat zoeken naar een ge schikte waard waarop ze kunnen parasiteren, want als die niet spoedig wordt gevonden is het met de pa rasiet gedaan. Door het volkomen ontbreken van groene bladeren is het niet in staat om zelf voor de no dige voeding te zorgen. Wordt de geschikte plant wel gevonden dan windt het zich hier omheen en werkt zich snel omhoog, onderweg wortelend in de buitenste lagen van de stengels en daarmee de gastgever op talrijke plaatsen aanvallend. Soms ziet men een draperie over de struiken liggen, die verscheidene vierkante meters kan beslaan. De aangetaste planten lijden kennelijk onder het aftap pen van hun levenssap pen; hele twijgtoppen ster ven af, doch dan heeft de parasiet zich al verder over de natuurplanten ver spreid. Er bestaan verschillende soorten in het Warkruid, die echter moeilijk van el kaar zijn te onderschei den. In de meeste gevallen is de waardplant, waarop het parasiteert, een aan wijzing om welke soort het gaat. Groot Warkruid vindt men op brandnetel en walstro, Hop warkruid op wilg en braamsoorten. Verbreid is ook het Vlas warkruid, dat echter twij felachtig inlands is. Hoe de volksnaam Duivels Naaigaren is ontstaan is niet moeilijk te raden. Wat was eenvoudiger dan in de dunne draadvormige sten gels naaigaren te zien en daar het de hei en andere gewassen aantastte, moest het wel van de duivel zijn. G.van L. iEUSDEN - Zaterdagmiddag om 3 uur werd de grote pom- oenenwedstrijd in de Biezenkamp gehouden. Ondanks e grote belangstelling voor de optocht van de Brandweer varen er veel mensen gekomen. Sommigen hadden een oniwagen vol pompoenen mee genomen. lager Timmer, voorzitter van le winkeliersvereniging woog ,e pompoenen met een unster landweegschaal). )e grootste pompoen woog 39 tg en was het bezit van de fami- ie Kok uit Terschuur. )e tweede woog 28 kg en bezit ran de familie Veenendaal. De leer Hofland had de kleinste, lie nog kleiner was dan een >ing-pong bal. )e eerste prijs was de enorme liezenkamp mand gevuld met :adeaus uit elke winkel. )e tweede prijs een bijna even frote mand en de poedelprijs roor de kleinste pompoen een les wijn. )e pompoen is in Nederland ren niet zo bekende groente, lie zelden als voedsel wordt jebruikt. Toch zijn er vele mo gelijkheden voor het bereiden ervan. Men kan hem stoven met tout en peper of raspen en er een salade van maken. Heel speciaal is de pompoen cake, bekend in Suriname, waar hier het recept van volgt. POMPOENCAKE Benodigdheden 250 gr. boter 250 gr. bloem 250 gr. suiker 5 eieren 2 theelepels bakpoeder 250 gr. gekookte pompoen vanille citroenrasp De pompoen zonder kooknat fijn maken. De boter met de sui ker, vanille of citroenrasp en het zout tot room roeren. Een voor een de eieren toevoegen. Een volgend ei pas toevoegen, nadat het vorige ei helemaal in het beslag is opgenomen Het beslag luchtig roeren, tot dat de suiker gesmolten is. De pompoen erdoor roeren. De (door Ada Bijlsma) LEUSDEN Afgelopen zaterdag werd met „Puddingpop" het bestaan gevierd van OJJC „de Geut". Vanaf maart zijn medewekrers in de weer geweest met de organisatie van lustrumviering. Er werd geprobeerd een aantal popgroe- uit de regio te contracteren, maar dit stuitte op de nodige roblemen omdat bijvoorbeeld een groep als Splash on Passion elkaar was. Er werd omgezien naar andere mogelijkheden, ardoor toch een aantrekkelijk programma geboden kon wor- De grote namen van zaterdag waren: Extra Lux, Centerfold ve got the bullets. BLUES Het tweede item van het middag programma was een optreden van Blues Affair. De blues, een stijl die gezien de rol die de bluesmuziek door de „Geutjaren" heen gespeeld heeft niet mocht ontbreken. De publieke belangstelling was in de middaguren enigszins tegen vallen, ca. 150 toegangsbewijzen werden verkocht; in de avondver- koop bleek dit aantal echter tot ca. 550 te stijgen. WERVELEND Na een korte pauze volgde het optreden van Extra Lux. Deze groep werd in 1983 geformeerd door voormalig Doe Maar-drum mer Carel Copier, toen deze van wege een blessure zijn drumstok- ken aan de wilgen moest hangen. Nu functioneert hij in Extra Lux als zanger/bassist. Onzeker is echter de toekomst van deze groep, want drummer Joost Witte (ex-Toontje Lager) gaat de groep verlaten en vat zijn werkzaamheden bij Toontje La ger weer op. Jammer, want Extra Lux gaf er zaterdag blijk van over een veelzijdig repertoire te be schikken. Reggae-klanken deden de temperatuur in de toch al niet zo warme tent duidelijk stijgen en nie mand kon blijven stilstaan bij de opzwepende ritmes van de, overi gens zeer afwisselend door ver schillende leden van de groep m de Engelse en Franse taal gebrachte muziek. Kortom, voor drummer Joost Witte een uitstekend af- scheidsoptreden bij Extra Lux. Puddingpop '86 was iets, waarnaar verwezen kan worden gezeefde bloem met bakpoe- Overdoen in een beboterd ca- In een voorverwarmde oven der er luchtig door scheppen, keblik. plm. 45 minuten gaar bakken. Anderen gingen voor Puddingpop haast door de knieën en toen de jasjes uitgingen Het avondprogramma werd ge opend met een wervelend optre den van de funkgroep Litho, een negenmansformatie uit Utrecht. Grote indruk maakte Annemay de Bruin Prince, die, stevig begeleid door collega's op twee synthesi zers, gitaren en dubbel slagwerk, grote zangkwaliteiten ten toon spreidde. De groep, die door het grote aantal leden een beetje moei lijk uit de voeten kon op het po dium, bracht met swingende funk- Slager Timmer, voorzitter van de winkehersveremging De Biezenkamp. bleek een „streng" jurylid voor waar het het gewicht van talloze pompoenen betrof. Om 15.00 uur werd de spits afge- door Rocks Off, waarbij met ie zanger Joost van Veen door energieke optreden in samen- srking met collega-zangeres Herman de sfeer al snel op wist te brengen. Het gehuurde aggregaat bleek met over voldoende capaciteit te beschikken, waardoor in allenjl voor een extra aggregaat gezorgd moest worden.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5