O* O* Eerste winst (zo) toda (za) laat punt liggen )ij nieuwkomer WA'71 Dubbelslag LHV Moeizame start voor Antilopen hn Jansen matchwinnaar: Knap herstel heren tegen Laren: 'eleurstellend gelijkspel: AMBC herfstrit ui t-, e sla - wi i USDEN - Na de voor Roda teleurstellend verlopen sei- msouverture vorige week tegen VVZA, kwamen de nnen van Meindert Vlugt zondag tot een tot de verbeel- g sprekende prestatie. t bezoekende Zuiderzeevogels uit Lelystad werd gedu ide het grootste deel van de wedstrijd stevig onder druk louden, waarna de Leusdenaren, na een treffer van ji Jansen in de eerste minuut van de tweede helft, de iten in eigen huis hielden. rlies was er echter ook, omdat Roda-voorstopper Johan ithof op de wreef geraakt werd en naar het ziekenhuis B worden afgevoerd. Hoewel er daaromtrent nog geen :erheid te krijgen was, liet de blessure zich ernstig aan- n, zodat er rekening mee gehouden moet worden dat da de centrale verdediger voor langere tijd zal moeten ssen. 'stani bruik ep e A cl d« spi rlede voc n een de teleurstellende, en iral onnodige, nederlaag die zondagelf van Roda'46 vo- week te slikken kregen in duel met WZA, was het idzakelijk om tegen Zuider vogels één en ander recht letten. Zeker gezien het feit de Leusdenaren aspiraties isteren om dit jaar een rol betekenis te gaan spelen in dans om de hoofdprijs in de ste klasse A. En dat waren de mannen van Meindert Vlugt duidelijk van plan. Roda kwam fris uit de startblokken en liet redelijk voetbal zien, zodat op de rede lijk gevulde tribune optimisme al snel de boventoon voerde. Ten opzichte van de vorige week was de basis, die aan de start verscheen, op twee plaat sen gewijzigd. Peter van de Hengel maakte zijn rentree ten koste van Hans Heijmen, die van een vakantie geniet, terwijl Wim Klumper werd opgeofferd ten faveure van de 17-jarige de butant Martin Daatselaar. De jonge rechtsback kon terug zien op een uitermate geslaagd eerste optreden in de selectie. DIAGONAAL Gedurende de eerste helft ont wikkelde Roda langzaam, maar zeker een overwicht. Hoewel het spel zich voornamelijk rond de middencirkel concen treerde, ontstonden er voor het vijandelijke doel de beste mo gelijkheden. Zo kwam John Jan sen, na een goed opgezette aanval diagonaal vrij voor het doel. De spits aarzelde geen moment, maar zag zijn inzet precisie missen. In deze fase werd het veldoverwicht van Roda uitgedrukt in de nodige corners, die de Zuiderzeevo- geldefensie weggaf. Eén daar van leverde bijna succes op. Jaap Zwijnenberg vond het hoofd van John Jansen, die ech ter rakelings over kopte. De offensief ingestelde Leusde naren werden even later overi gens bijna het slachtoffer van hun dadendrang. Door een mis verstand in de achterhoede, zag uitblinker Michel Vrijhoef ineens een tegenstander vrij voor zijn doel opduiken. Slechts door middel van een kamikaze-achtige actie wist de keeper zijn ploeg voor een ach terstand te behoeden. De lange uittrap, die volgde op dit ang stige ogenblik, stichtte echter meteen weer gevaar voor het doel aan de overzijde. De bal werd verlengd in de richting van Jaap Zwijnenberg, die zijn snoeiharde schot net gekeerd zag door de goed opgestelde doelman. Diezelfde Jaap Zwijnenberg had even later weer geen ge luk. Nadat hij de bal had ont vangen, die via een aantal sta tions was opgebracht, kogelde de Leusdenaar naast. Roda ont wikkelde in de laatste minuten van de eerste helft een waar slotoffensief, in een poging nog voor de thee een doorbraak te forceren. Peter Knijf moest ech Een spelmoment uit de wedstrijd van Roda. ter toezien hoe zijn goed ge plaatste schot in de rechteron- derhoek via een fraaie safe van de Zuiderzeevogeldoelman tot hoekschop verwerkt werd. Praktisch in het fluitsignaal van de scheidsrechter zag Van Oussoren met lede ogen hoe zijn schot over de lat in de bos schages verdween VOORTEKENEN Hoewel Roda er voor de rust niet in slaagde afstand te ne men van de tegenstander, we zen alle voortekenen in de rich ting van het feit dat een doel punt aanstaande was. En spoe- dia na rust werden de wach tende fans voor hun wachten beloond. Een afgeslagen Zui- derzeevogelsaanval betekende de inleiding tot de Roda treffer. Harry van Oussoren ruimde de bal met een blinde trap op, waarna deze bij Bob Schoordijk belandde. De laatste speelde Peter Knijf aan die in de breedte John Jansen bediende. De doelman van Zuiderzeevo gels was kansloos op het schot van de Roda-spits, die dit maal wel de juiste richting vond, 1-0. Na de openingstreffer kwam Roda enigszins in de proble men. Zuiderzeevogels togen, op zoek naar de gelijkmaker, fanatiek ten aanval. Dit leidde tot enkele angstige ogenblik ken voor het doel van Michel Vrijhoef, die echter als een vorst over zijn domein heerste In de 66e minuut belandde de bal toch nog in het Roda-doel, maar de scheidsrechter consta teerde terecht dat er een bui tenspelsituatie aan de treffer vooraf was gegaan. Het feest ging dus niet door. Pas in de slotfase konden de Leusdenaren zich weer ontwor stelen aan de houdgreep van de tegenstander. Maar voor die tijd moesten de mannen van Meindert Vlugt nog wel een gevoelig verlies incasseren. Geblesseerd aan de wreef moest namelijk voorstopper Jo han Riethof per ambulance naar het ziekenhuis worden af gevoerd. Naar het zich laat aan zien, zal de centrale verdediger voor langere tijd in de basis ontbreken. Bob Schoordijk en Peter Knijf kregen nog een paar maal de gelegenheid Roda definitief m veilige haven te loodsen, maar faalden. Toch haalde de ploeg verder ongeschonden de eind streep, en met twee punten kreeg men loon naar (hard) werken. ie, di ïer g< oegd i ze la an zij )ben. USDEN - In Achterberg bij promovendus WA'71 heeft Roda-zaterdag één punt laten liggen. De Leusdenaren en gedurende de hele wedstrijd veel sterker, maar ngen slordig met de talrijke kansen om en speelden al de eerste helft tempoloos en zonder enige variatie. :der dan een puntendeling (1-1) kwam Roda niet. Trai- Van de Linden mag echter blij zijn, dat zijn ploeg zon- blessures het veld kon verlaten. VVA'71 speelde na veel te hard. Via intimidatie-voetbal probeerde het van de wijs te brengen. fcv- ymnas p. N< ie laa i. Me ust Laten orden tevre la met de weer aanwezige e Kersies rechts op het Idenveld opende net als vo- e week veelbelovend. In de de minuut kwam het al op i\ voorsprong door Coen van k, die een vrije trap geno- in door Co de Smalen keurig iter de weifelende WA- eper kopte. Roda leek op n gemakkelijke overwinning te stevenen, maar verzuimde fA onder druk te houden. De bouw van achteruit via libero In Leyenhorst verliep veel te »g- De passing was slecht zorgd, waardoor de spitsen Haas, Va^Dijk en Settels en momen^min spel raak- i. Er was variatie, te- al werden a^openingen aan linkerkant gezocht. Midden velder Harrie Kersies werd hiervan min of meer de dupe. In plaats van het veld breed te houden liepen de spelers naar de bal toe, waardoor er een overbezet middenveld ont stond. Typerend was het dat, wanneer tempo werd gemaakt WA in de problemen raakte. Uit snelle spelhervattingen creëerde de Roda-ploeg kan sen. Ronald de Haas stuurde op links Coen van Dijk weg, deze trok de bal voor, waarna Harrie Kersies te gehaast over het doel schoot. In de slotfase zou hij het beter doen. WA, dat in het eerste kwartier nauwelijks gevaarlijk was geweest, mocht in de 20e minuut een hoek schop nemen. De indraaiende corner werd verkeerd beoor deeld door keeper Buunk. De Coen van Dijk. met de wind meegevoerde bal vloog over de goalie heen. Een opkomende WA-speler liet zich dit buitenkansje niet ont gaan en scoorde de gelijkma ker: 1-1. SCORINGSKANSEN Roda enigszins wakker ge schud antwoordde direct. Een vrije trap even buiten het zes tienmeter gebied werd op een geraffineerde wijze uitgevoerd door Co de Smalen en Ronald de Haas. Harrie Kersies, de laat ste pion bij deze vrije trap, kon de bal echter net niet het be slissende tikje geven. De man nen van trainer Van de Linden kregen nog meer scoringskan sen, maar de precisie ontbrak helaas. Met een gelijke stand gingen beide partijen naar de kleedcabines. Na rust speelde Roda in een hoger tempo, maar een (te) hard WA maakte het voetballen onmogelijk. Zo doende ontstond er een verve lende tweede helft met veel overtredingen van WA-zijde en een clubgrensrechter, die het niet zo nauw nam met ver meende buitenspelsituaties. De Leusdenaren openden wel weer uitstekend en met name aan de linkerkant (toch weer op deze flank maar ditmaal in een hogere versnelling), waar De Smalen veelvuldig de achterlijn opzocht. Er werden enkele ge vaarlijke aanvallen opgezet, echter de goede voortzetting liet nog weieens te wensen over. Zo stevende De Smalen moederziel alleen op het WA- doel af. In plaats van de bal te rug te trekken schoot de offen sieve linksback in de handen van de keeper. WISSEL Een kwartier na rust wisselde trainer Van de Linden Harry Settels voor Pim Bastiaanse, die rechts op het middenveld ging spelen. Hierdoor schoof Ker sies op naar de rechtsbuitenpo sitie. Een kwartier voor tijd volgde er nog een wissel. De Haas verliet het veld voor Wout Buennk. De ex-WOGer leidde bij zijn eerste balcontact met een een goede aanval in. Hij passte op Co de Smalen, die zich naar de achterlijn snelde en een prima voorzet losliet. De bal belandde bij Harrie Kersies, maar zijn schot ketste via on derkant lat weer het veld in. Door het offensief van Roda vie len er enkele gaten in de de fensie. Rechtsback Klaas de Vnes en voorstopper Karei Ou- werkerk bleven echter gecon centreerd en sober spelen. De kansjes van WA waren dan ook op één hand te tellen. Roda kreeg in de slotminuten nog mogelijkheden. Nico Romeijn dook veelvuldig in het centrum op maar zijn kopballen kregen net met de juiste richting mee. Het greintje geluk ontbrak om de voiie winst alsnog naar Leus den mee te nemen Opstelling: Buunk, Van Leyen horst, Ouwerkerk, De Vries, De Smalen, Kapers, Romeijn, Ker sies, De Haas (Buerink), Van Dijk en Settels (Bastiaanse) LEUSDEN - De derde speeldag van de handbalcompetitie heeft de teams van LHV geen windeieren gelegd. De he ren zorgden voor een daverende verrassing door van één van de favorieten in de tweede klasse te winnen (14-17). Voor Laren betekende dit resultaat de eerste nederlaag, terwijl de Leusdenaren met het behalen van de eerste punten een duidelijke stap in de richting van lijfsbehoud zetten. De dames deden wat van hen verwacht mocht worden. Opponent Laren werd op eenvoudige wijze aan de kant gezet en na de 5-10 overwinning nestelt LHV zich in de bovenste regionen van de tweede klasse. Hoewel de uitslag misschien anders doet vermoeden, lever den de LHV-heren afgelopen zondag in Laren zeker geen vlekkeloze partij af. Daarvoor was het optreden van de ploeg nog te wisselvallig. Maar de LHV-trein lijkt met horten en stoten toch langzaam op gang te komen. En dat dit tegen La ren in de vorm van winst, tot re sultaat leidde, kan het hervin den van de vorm van vorig jaar alleen maar bespoedigen. Zoals in de vonge wedstnjden die in de tweede klasse al wer den gespeeld, kwam de ploeg van Joop van de Willik flitsend uit de startblokken. Geconcen treerd aanvalsspel resulteerde in dne snelle treffers van Jos de Valk, de jarige Arjan Schelders en Wil van Kollenburg. Maar T.sforL t in h« Latei doe eerst dl Bos ui pnj Hei rijs be A.N dstn]ó USDEN - De opening van het korfbaljaar is voor Antilo- -*n minder florisant verlopen dan velen ongetwijfeld had- gehoopt en verwacht. In het eerste duel van het sei- n, dat voor de Leusdenaren van doorslaggevende bete- nis zal zijn, kwam de formatie van Kees van Buren niet frder dan een teleurstellend gelijk spel tegen de debu- ït op dit niveau, Thor, uit Harmeien. Ondanks het feit t Antilopen de gehele wedstrijd een kleine voorsprong esterde, kon de vrij-uit spelende tegenstander in de itste seconden het gelijkmakende doelpunt scoren (8-8), i daarmee Antilopen een punt afhandig te maken, dat in rest van het seizoen wel eens zwaar zou kunnen gaan *gen. Idanks het feit dat Kees van pen met een op talrijke plaat- i gewijzigde basis, ten op- [hte van het redelijk succes verlopen afgelopen sei- jen, aan de start van de com- jbtitie diende te verschijnen, pen de verwachtingen hoog [spannen. ize voorbereidingen uitgebreid oefenpro- pmma hadden geleerd dat p nieuwe team in staat moest i de ploeg van vorig jaar in ferkte te evenaren. Een open vraag bleef alleen of de wegge vallen routine van Frans ter Ma ten en Eddy Hendnks op eni gerlei wijze zo kunnen worden gecompenseerd. Des te opval lender was het daarom, zater dag te zien dat met name de meer ervaren spelers het lieten afweten, terwijl de debutanten in ue selectie, 'buitenlander' Daniël Beekman (overgekomen van NIK uit Groningen), voorop, meer deden dan van hen had kunnen worden ver wacht. Waar iedereen voorspelde dat Thor, als debutant in de lande lijke promotieklasse, het meest gekweld zou worden door ze nuwen, bleken de Leusdena ren de gehele wedstrijd ge plaagd door plankenkoorts. En de parallel met het optreden van Antilopen in het begin van het vorige seizoen drong zich naarmate de wedstnjd vor derde ook steeds nadrukke lijke op; men slaagde er niet in het veldoverwicht voldoende in de score tot uitdrukking te brengen, terwijl een voor sprong met minder dan een mi nuut te spelen, niet over de tijd getild kon worden. NERVEUS Beide ploegen gingen, zich be wust van de belangen die op het spel stonden, uiterst ner veus van start. In de allereerste seconden was het Thor dat de beste uitzichten had op de ope ningstreffer, maar langzamer hand trok de Antilopen aanval, in de personen van Margaret Versteeg, Jeanette Jekel, Koos Meinsma en Daniël Beekman, het initiatief naar zich toe. Dat resulteerde onder andere in een goed opgezette aanval, waarna Jeanette Jekel, via een doorloopbal, riante uitzichten kreeg op een score. Het mocht nog niet zo zijn, maar even later was dezelfde speelster twee maal achtereen wél succesvol. Het leek Antilopen de lucht te verschaffen waarnaar men al een tijdje op zoek was. Maar onmiddellijk na de vakwissel herkreeg Thor de aansluiting, na een ongelukkige verdedi gende actie van Jolanda Ver steeg, die overigens de hele wedstrijd vergeefs naar haar vorm zou blijven zoeken (zij zou later vervangen worden door Esther Versteeg). Niet lang daarna ging zelfs de gelijkma ker, na een fraaie doorloper, door de korf. Vanaf dat moment was het Thor dat de wedstrijd domineerde. Een aantal malen ontsnapten de Leusdenaren aan een ach terstand en het was dan ook enigszins tegen de veldverhou- ding in dat Nancy Laheije met een verrassend schot de score weer in het voordeel van Anti lopen omboog (3-2). De uit de junioren overgekomen debu tant Frank van de Pijpekamp bekroonde zijn degelijke op treden met een goed doelpunt. Hij kon echter ook niet voorko men dat Antilopen er niet in slaagde om definitief los te ko men van de tegenstander, want de laatste actie van de eerste helft werd door thor doeltref fend afgesloten, zodat de marge tot één punt beperkt bleef SLEUTEL Na de rust werden de toe schouwers vergast op een tu multueuze openingsfase. In een tijdsbestek van slechts en kele minuten vielen er drie doelpunten te noteren. Meteen na het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter ging Joyce Os- nabrugge in de fout en Thor nam onmiddellijk de gelegen heid te baat om de gelijkmaker te laten aantekenen. De Antilo pen aanvoerster herstelde haar minder sterke optreden door bij de eerstvolgende gelege- heid haar ploeg opnieuw aan de leiding te helpen. Het antwoord van Thor liet niet lang op zich wachten, want de gelijkmaker lag spoedig op het gras onder de Antilopenkorf. De onverzettelijke tegenstan der luidde daarmee een uiterst rommelige eindfase in, waann, de overigens verdienstelijk de buterende, Walter Urbach, de twijfelachtige eer te beurt viel een hoofdrol te vervullen. Rou tinier Gert Graafland stelde Nancy Laheij in staat om 6-5 te laten noteren, waarna hij zelf, met een fraai afstandschot voor de zevende treffer tekende Het zou slechts uitstel van exe cutie betekenen. Thor hield de schade tot één doelpunt verschil beperkt en bleef wachten tot de kans zich voordeed gelijk te maken. Wal ter Urbach kreeg, met minder dan een minuut de spelen, de sleutel voor de wedstrijd in handen geduwd. Bij een 8-7 voorsprong werd hij door de uitstekend spelende Jan Costa voor de keus gesteld een prima kans te benutten en de wed strijd te beslissen, of de bal in de ploeg te houden en de res terende seconden uit te spe len. De ex-junior koos voor de eerste optie en dat werd zijn ploeg noodlottig. Al strui kelend slaagde Urbach er niet in de bal in de korf te krijgen en Thor benutte, een promotie- klasser waardig, de laatste kans van het treffen door de gelijk maker te plaatsen. Het gelijke spel werd aan Harmelense zijde met gejuich ontvangen, maar moet in Leusden toch een wrange bijsmaak hebben ach tergelaten, zeker gezien het feit dat Antilopen voor het eerst sinds lange tijd punten aan Thor moest afstaan. ook nu werd duidelijk dat de heren niet in staat zijn de weelde van een voorsprong te kunnen dragen. Na vijf minuten zag de LHV-defensie zich voor het eerst nadrukkelijk gecon fronteerd met de rechterop- bouwer van de tegenstander, die zich tot een ware kwelgeest zou ontwikkelen. De man over schreed de twee meter royaal en paarde een enorm schot aan dito zuiverheid. Hij zou uiteindelijk voor twaalf van de veertien Laren treffers tekenen, en gaf daarmee ei genlijk al aan dat LHV voor het grootste deel van de wedstrijd het antwoord op zijn spel schul dig moest blijven. Geïntimi deerd door de reus, vergaten de Leusdenaren hun eigen spel te blijven spelen, hetgeen La ren de gelegenheid verschafte nog voor de rust weer orde op zaken te stellen; 6-6. DONDERPREEK De geschiedenis leek zich te j gaan herhalen. Ook in de twee I voorgaande wedstrijden j slaagde LHV erin de tegenstan- j der een helft lang te blijven vol gen, om in de tweede uiteinde- I lijk het onderspit te delven. Er was een donderpreek van j coach Van de Willik voor nodig om die dreigende impasse te i doorbreken. Met opgeheven i hoofd kwamen de heren weer op het veld, met als gevolg dat LHV een prima tweede helft j afleverde. j Arjan Schneiders offerde zich j verdedigend op en stopte de gevaarlijke opbouwer twintig minuten lang. Het gaf de aanval I de gelegenheid LHV steeds een kleine voorsprong te laten nemen. Met nog tien minuten te spelen leken de zaken ech ter alsnog een fatale wending voor de Leusdenaren te gaan nemen. Laren kwam opnieuw langszij en bij 13-12 nam de ploeg uit het Gooise zelfs weer een voorsprong. Het was teke nend voor de groeiende menta liteit bij LHV dat men toen nog de veerkracht op bleek te kun nen brengen, om zich niet bij een derde nederlaag neer te leggen. Onder leiding van Theo Prinsen keerden de kan sen bliksemsnel. Met drie ver raderlijke lage afstandsschoten verschalkte hij de Laren doel man. waarna dankbaar het laat ste fluitsignaal in ontvangst werd genomen (14-17). HANDELSMERK Op de overwinning die de da mes van LHV in Laren boekte viel weinig af te dingen. Opere rend vanuit een hechte verde diging, hetgeen het handels merk van de ploeg kan worden genoemd, creëerde men zich aanvallend opgelegde kansen. Met name in de eerste helft toonde LHV zich twee maten te groot voor de tegenstander, die elk antwoord op het optre den van Joop Douma en de zij nen schuldig moest blijven. Hetty Tessels liet de Leusdena ren razend snel een voor sprong nemen met een af standsschot. Dezelfde speel ster manoeuvreerde even later Petra Wethly in vrije positie, die niet aarzelde de tweede treffer aan te laten tekenen. Via Gien Greefhorst en opnieuw Hetty Tessels nam LHV zelfs een 4-0 voorsprong voor Laren iets terug kon doen. Bij die ene treffer zou het de gehele eerste helft blijven, terwijl LHV, onder andere door een benutte vnje worp van Jeanette Kok, verder afstand nam. Met 1-6 brak de rust aan en hoefde memand meer aan de afloop te twijfelen. In de tweede helft kende LHV een periode waarin het met name aanvallend wat minder liep. De ploeg maakte even de fout te gehaast op zoek te gaan naar meer succes en dat leidde tot balverlies en minder goed verdedigen. Het kwartier dat volgde was dan ook voor La ren, dat met dne treffers op rij de achterstand terugbracht tot 4-7. Maar op tijd hervonden de Leusdenaren zich en via een fraai uitgevoerde break-out luidde Jeanette Kok het herstel van LHV in. Hettty Tessels schreef nog twee scores bij op het conto van de blauwhemden en bracht zodoende de krachts verhoudingen op adekwate wijze in de score tot uitdruk king: 5-10. K.C. Antilopen Pupillen: KW Pl-Antilopen PI 2-1 Antilopen Ql-Zwaluwen Q1 0-2 Ermelo Rl-Antilopen R1 2-0 Aspiranten: Antilopen Al-SMS Al 4-4 Telstar BI-Antilopen BI 10-4 Meeuwen D2-Antilopen D2 2-0 Antilopen B2-DWS BI 3-3 Junioren: Antilopen Jl-Groen-geelJl 5-6 Senioren: Woudenberg 3-Antilopen 5 3-5 Antilopen 4-T.Z. 3 6-2 DOC 3-Antilopen 3 5-6 Antilopen 2-THOR 2 5-5 Antilopen 1-THOR 1 8-8 ACHTERVELD - Zondag orga niseerde de A.M.B.C. de herfst- nt. Er werd gereden onder ei gen reglement. De door de heer Van'Loenen uit Leusden uitgezette rit had een lengte van ongeveer 40 km. Er kon worden deelgenomen in de sport en in de tourklasse. De prijswinnaars waren: A.Klasse le. A. Duits, Putten 67 str.pnt 2e. J.A. Slomp, Hoornaar 98 str.pnt. 3e. A.H. Valkengoed, Leusden 109 str.pnt. De poedelprijs was voor J. Be- bingh, Woudenberg met 194 str.pnt. B. Klasse le. H.W.G. van Drute, Achter veld 72 str.pnt. 2e mevr. Kakebeen, Ochten 199 str.pnt. De poedelprijs was voor A.P. v.d. Meent, Leusden. Teneinde tijdens het rekenen de wachttijd wat te veraangena men werd er een bingo ge speeld waarbij enkele mooie prijzen te winnen waren.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7