3rote demonstratie trok veel publiek ALS JE ALLES GOED BEKIJKT [Jniek aanbod kerken Kamermuziek in Leusden en Barneveld TOYOTA Groeneveld opticiens eestweek jubilerende brandweer: Cursus zieken verzorging thuis Valleiconcerten presenteren programma: AUTO EEMHAVEN Ieu5ilep krant Openbare vergadering van PvdA Agenda werkgroep milieu CML September overgangs- maand DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986 plaatselijk nieuws ■USDEN-Maandagavond 8 september werd er een grote andweer- en hnlpverleningsdemonstratie gehouden op het rrein achter de Gent. deze gelegenheid liet de Brandweer zien, dat zij behalve ^nden blussen ook ingewikkelde hulpverleningsacties kan idernemen. ereerst werd gedemonstreerd e een brand met rookontwikke- g geblust moet worden. Op het rein achter de Geut stond een uwkeet die voor dit doel ge lukt kon worden. Een brand met okontwikkehng wordt geblust met een hoge-druk slang. Er zit 1500 liter water in een brandweer wagen, dat betekent twintig minu ten spuiten met dne stralen. Bij een actie komen er acht mensen aan te pas. De eerste en tweede heten de speerpunten (de aanvalsploeg). De derde en vierde, de slangenploeg, zij moeten het bluswerk doen. Ver volgens komt de red-ploeg m actie. Er werd ook met veel en indruk wekkend gereedschap een boom van een auto verwijderd. Een énor me smjder en een schaar werden gebruikt om een man uit de auto te bevrijden. Er werd ook werkelijk iemand uit de auto gehaald. Hierna werd de bouwkeet totaal in brand gestoken, dit was een „uit slaande" brand. Deze werd geblust 'Die pet past ons allemaal' is een tekst, die maandagavond in Leusden nu eens niet op de politie sloeg, maar op de nieuwe brandweercommandant... had de Leusdense brandweer niet te klagen tijdens de demonstratie met een lage druk slang. Het geheel was zeer spectaculair om te zien en werd door jong en oud gadegesla gen. PUZZELRIT Dinsdagavond werd de puzzelrit gehouden. Er deden 31 auto's mee aan deze rit. De rit was zeer goed georganiseerd en in elkaar gezet door de heer Blotenburg en de heer Van Hamersveld. Men werd vaak op een dwaalspoor gezet door allerlei valstrikken. Ook de tijd, die men reed, telde mee. Om tien uur werd de puzzelrit afge sloten met de uitleg ervan en de prijsuitreiking. De eerste prijs was voor de heer G. Smal, een waarde bon van 200,- van Lieshout. De tweede prijs voor mevrouw Bos, een auto-alarminstallatie. De derde pnjs voor de familie Polman, een waardebon van slager Timmer voor 50,-. De vierde prijs een fruitmand 50,- voor de familie Meerveld. De vijfde prijs was voor de schrijf ster van dit artikel, zij werd verblijd met een waardebon van 25,- bij slager Timmer. Er waren in totaal 15 prijzen be schikbaar gesteld. De poedelprijs ging naar de familie Ossendrijver, die met de meeste strafpunten een kaas in ontvangst kon nemen. an één onzer medewer- irs) JUSDEN - Een dezer da- !it wordt in Leusden-Cen- im een folder verspreid de aandacht verdient, it is een zeer uitgebreide Ider die een overzicht »eft van een uniek stuk sa- enwerking van de Leus- 'nse Kerken. De folder ►eft een zeer groots opge- t programma van cursus- n, gespreksavonden op it gebied van Katechese Kringwerk. Een tweetal mmissies van de geza- enlijke kerken in Leusden ieft de folder samenge- ïld, te weten de Kring- erkcommissie en de 'erkgroep voor Kate- iese. eer uitvoerig valt te lezen, dat gezamenlijke kerken een reed aanbod doen voor 'elck at wils'. De commissies signa len een groeiende belang- illing voor gespreksavonden: et toont aan dat men in Leus- in, Achterveld en Stouten ing op zoek is naar gelovige epgang. Aan dit verlangen men tegemoet komen door iaar liefst tweeëntwintig ge- sprekkencycli te organiseren, die geleid worden door Leus dense pastores. In een enkel geval heeft men ook gasten uit genodigd voor de leiding van avonden. Met name een serie bijeenkom sten naar aanleiding van het bij belse boek Job springt in het oog. De bekende voordrachts kunstenaar Henk van Ulsen zal op zeer indringende wijze een verband weten te leggen tus sen bijbel en heden. Hij draagt het boek voor in samenwerking met de hoboïst Jan Wesselink. Deze bijeenkomst zal plaats vinden op 9 maart 1987. Zowel in Leusden als in Achterveld zal een aantal vervolgbijeenkom- sten plaats vinden onder lei ding van pastores van diverse kerken. HOOFDGROEPEN De bijeenkomsten vallen in drie hoofdgroepen uiteen: een vijftal is georganiseerd als 'ge zamenlijk aanbod', een negen tal wordt gegeven onder auspi ciën van de katholieke Sint Jo zefparochies in Leusden-Cen- trum en Achterveld, terwijl het gereformeerd en hervormd kringwerk een achttal bijeen komsten voor zijn rekening neemt. Om een indruk te geven van de onderwerpen die U aangebo den wordt, is hieronder een in tegraal weergegeven overzicht van het 'cursus'-aanbod waar voor U zich kunt opgeven bij de plaatselijke kerkgenootschap pen. Het oecumenisch aanbod: Job door H. van Ulsen, Lijdens meditaties. Naderen om te horen, Ontmoe ting der kerken, Vrede en ge rechtigheid. Het katholieke aanbod: Vieren van levensmomenten, Relaties, Onze Joodse wortels, Wat heb je nu nog aan de kerk?, Lijden en sterven, Ge- zinskatechese, In gesprek met de bijbel, Katholiek, wat is dat?, Mag tegenwoordig alles? Gereformeerd en hervormd kringwerk: De ouverture, Geweld in het oude testament. Jeugdhonk leerhuis, Euthanasie, Samen kunnen we veel, Zeven weer barstige woorden, Pop zien en horen, Kairosrapport. De twee werkgroepen hopen, dat men met alleen zijn eigen nchting in de folder kan terug- j vinden, maar dat men ook uit genodigd wordt om zich te oriënteren buiten de ver trouwde kerkgrenzen. kollekne. Meer dan 200 merkmomuren die stuk voor stuk slechts f 65,- kosten. Met dezelfde service, vakmanschap en garantie die u van ons gewend bent. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. LEUSDEN De Regionale Kruis vereniging Leusden-Achterveld start een kursus ziekenverzorging thuis, in Leusden. Het doel van deze kursus is men sen vertrouwd te maken met de verzorging van iemand, die ziek is. Onderwerpen, die in deze kur sus aan de orde zullen komen, zijn: LEUSDEN/B ARNE VELD Opnieuw heeft de Stichting Val leiconcerten een interessant programma weten samen te stel len. In de komende maanden het dertiende seizoen van de stichting zullen prominenten uit de wereld van de kamermu ziek musiceren in de N.H.-kerk te Leusden-zuid, de R.K.-kerk te Leusden-centrum en in De Brouwerij (het Veluws Museum „Nairac") in Barneveld. Het traditionele „Doe-het-zelf- concert", waarbij abonnementhou ders en andere concertbezoekers zelf musiceren, zal zoals steeds in het Cultureel Centrum „Sparren- dam" te Hoevelaken plaatsvinden en wel op zaterdag 7 februari. Inlichtingen betreffende abonne menten en losse kaartverkoop kun nen worden verkregen bij de se cretaris van de Stichting Valleicon certen, de heer D. A. van Dorp, Wil lem de Zwijgerlaan 2, 3832 CR te Leusden, telefoon 033-940835. Jon geren tot 18 jaar hebben gratis toe gang tot alle concerten. praktische wenken voor: en oe fenen in: bed opmaken, wassen, til len, enz. gebruik van materialen bij de verzorging. Ook wordt er aandacht besteed aan de vraag wat het voor iemand kan betekenen om ziek te zijn. Het is met de bedoeling om uitgebreid m te gaan op verschillende ziekte beelden. Deze kursus wordt door de wijk verpleegkundigen en een wijkzie kenverzorgende gegeven. De kursus zal uit 5 bijeenkomsten bestaan en wel op de donderdag avonden 18 en 25 september en 2, 9 en 16 oktober. In het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33, Leusden. Tijd 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen vijf gulden per persoon voor de totale kursus. Tevens dient men lid te zijn van de Kruisvereniging. U kunt zich opge ven via het spreekuur van de wijk verpleegkundigen, maandag tot en met vrijdag van 8.15-9.00 uur. teL 033-941218. Opgave voor 17 september a.s. advertentie Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op net onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 110,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld. De concertserie wordt op vrijdag 10 oktober in Leusden geopend door de sopraan Marjanne Kwek- silber, de violiste Vera Beths en de pianist Reinbert de Leeuw. Zij bren gen een programma met werken van Afban Berg, Arnold Schónberg, Hugo Wolf en Peter Schat. Monique Bartels cello en Tijn van Eijk klavecimbel spelen op woensdag 12 november in het Bar- neveldse museum composities van Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart en Antonio Vival di. Op dinsdag 9 december komen Abbie de Quant fluit en Rudolf Jansen piano voor een optreden naar Leusden, waar zij muziek van Robert Schumann, Pierre Sancan, Toru Takemitsu, Frank Martin, Wolfgang Amadeus Mozart en Charles-Mane Widor ten gehore zullen brengen. Het daarop volgende concert vindt v/eer in Barneveld plaats. Joke Willing-Brethouwer - harp, Pieter Odé - fluit, Peter Thoma - viool, Joke Vermeulen - altviool en Henk Lam- booy - cello vormen samen het Ne derlands Harp-ensemble. Zij zullen composities uitvoeren van Max Re- ger, Ludwig van Beethoven, Euge ne Goossens en Claude Debussy. De 14-jarige violiste Arielle Ad- Ier uit Amsterdam, leerlinge van Davina van Wely aan het Swee- linckconservatorium, wordt op de vleugel begeleid door Boukje Land. Het recital dat het tweetal op don derdag 26 februari in de N.H.-kerk te Leusden zal geven, omvat werken van Georg Fnedrich Han del, Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Bela Bartok en Herni Wiemawski. Het seizoen wordt besloten met een concert dat in de R.K.-kerk te Leusden-Centrum wordt gegeven door het Demian-kwintet, dat een Mozartprogramma ten gehore zal brengen. Omdat ik op vakantie ben helaas geen actuele weersin formatie. Laten we daarom maar eens de maand septem ber onder de loep nemen. Op 1 september begint de meteorologische herfst, maar officieel start deze pas op de 21ste. De eerste helft van septem ber is nog vaak weinig te merken van een naderende herfst. Het kan dan vaak nog mooi zonnig nazomerweer zijn. Wel zijn de nachten dan wat langer en derhalve koelt het dan wat meer af. Het ge volg is het optreden van mist, hetgeen mede door de zomer tijd, hinder oplevert voor de ochtendspits. De tweede helft van sep tember komt meer in de herfststemming. De tempera tuur daalt geleidelijk tot be neden twintig graden. Toch komt nogal eens een „oude wijven" zomerweertype voor. Hiervan is sprake bij een constante hogedruk bo ven Midden-Europa en lage drukgebieden dan al actiever boven de oceaan. Er ontstaat een zuidelijke tot zuidooste lijke stroming met prachtig zomerweer. Dit weertype duurt soms tot diep in okto ber. Vorig jaar deed zich dit voor. De laatste periode van sep tember begint vaak al echt herfstachtig te worden. De eerste storm kondigt zich aan of bij een helder weertype de nachtvorsten. De zomer ligt dan definitief achter ons. We gaan ons voorbereiden op de wintertijd. Er gaat dagelijks meer regen vallen en soms ook wel hagel. We moeten dan weer ge ruime tijd wachten tot de zwembroeken en bikini's weer uit de kast kunnen. Maar na zo'n zomer als die van 1986 kunnen we er weer even tegen aan dacht ik. Tot volgende week. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie. p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- P-d- Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistanef 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bednjfs- leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. i—-J Abbie de Quant. LEUSDEN-Op maandag 15 septem ber a.s. houdt de Partij van de Ar beid - afdeling Leusden een open bare ledenvergadering. Vooruitlopend op de verkiezingen van de Provinciale Staten in maart 1987 staat deze bijeenkomst voor namelijk in het teken van de provin ciale politiek. Als sprekers zijn uitgenodigd Jaap Roodenburg, Statenlid voor de Par tij van de Arbeid in de provincie Utrecht, en Com Verduin, fractie voorzitster van de Partij van de Ar beid in Leusden. Zij zullen inleidingen houden over een aantal onderwerpen, zoals het provinciale beleid met betrekking tot Ruimtelijke Ordening waaron der het streekplan, de infrastruc tuur, de aansluiting op de Rijksweg 28. e.d. Verder zullen thema's aan de orde komen zoals het financiële beleid, ouderen-beleid, kunst en kuituur, emancipatie. Na de inleidingen is er volop gele genheid tot discussie. De avond wordt gehouden in de zaal van restaurant de Pepermolen op de Biezenkamp. De aanvang is om 20.15 uur. LEUSDEN -De agenda van de ver gadering van de Werkgroep Mi lieu-Educatie C.M.L. op 15 sep tember a.s. ten gemeentehuize om 20.00 nur, ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Mededelingen 4. Ingekomen stukken 5. Schoolprogramma/ Evaluatie formulieren 6. Kraam Hamershof Jaarmarkt 7. Wegberminventarisatie 8. Boekjes Park Princenhof 9. Begroting 1986 10. Rondvraag 11. Sluiting.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3