andel in chemische grondstoffen zellige drukte -bp culturele markt n voormalig Keurslagercomplex TOYOTA Minimum LEUSDEN AUTO EEMHAVEN IVN- wandeling rD stelt vragen aan college b en w: ensder krant ittee mkindejyenmde/ We willen onrust voorkomen" plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. InhoncL aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6.- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 nor per dag op kabel 4. Bij een verblijf van een week op het Griekse ei land Kos zou je bijna ver geten dat er nog wolken bestaan. Op de terugreis, vliegend boven de Alpen, weer terug in de realiteit. Daar ontmoette ik op zo'n 10 km hoogte de grens tus sen het koele noorden en het warme zuiden. Het ge volg was uitgebreide wol kenpartijen. Het was overigens erg warm op Kos. Dagelijks een temperatuur tussen 30 en 32° en 's nachts zo rond de 23°. In eigen land een stuk kouder naar ik vernam, met name in de nacht. Via de krant zag ik dat De Bilt een nieuw landelijk mini mum laagte record is sep tember heeft bereikt met 1,3 graden. Het vorige re cord stond op 3,2 graden in 1931. In Achterveld vond ik een laagste temperatuur terug van 1,7 graden. Weer een beetje inge werkt in het huidige weer beeld van ons land, denk ik dat we de komende da gen de goede kant op gaan. Na woensdag breidt een atlantische hogedruk- gebied zich naar onze om geving uit. Het gevolg is een noordelijke, later meer noordoostelijke stro ming. Echt nazomers warm zal het vooreerst niet worden. Maar de zon zal zich meer en meer met het weer gaan bemoeien. Cycloon nummer 5, ge naamd „Earl", nu nog (zondag) halverwege de Bermuda's en de Azoren, zal waarschijnlijk richting IJsland gaan en zal daar door het oceanisch maxi mum gaan versterken. Dit door aanvoer van warme lucht in de hogere ni- veau's. Misschien dat dit een periode met wat lan ger stabiel weer inluidt. We zien wel. Woensdag 17 september: 9.00 uur handwerkhobbyclub De Moespot. Donderdag 18 september: 13.30 uur bejaardensoos Ons Gebouw. Zaterdag 21 september: 20.00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 21 september: 14.00 uur Disco de Klaveet. Maandag 22 september: 20 00 uur Ledenvergadering Carna valsvereniging d' Ouwe Peer- destal. Dinsdag 23 september: 20.00 uur Ledenvergadering E.H.B.O. Ons Gebouw. Dinsdag 23 september: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN - Het IVN-Amersfoort en omstreken organiseert op zondag 21 september een wandeling in het bos van Henschoten. Het Henscho- termeer, zo stelt het IVN in een persbericht, is bij velen bekend als recreatiegebied. Maar dat geldt niet voor hos, dat er tegenover ge legen is. Vandaar, dat men daar nu een wandeling organiseert. Het verzamelpunt is bij de par keerplaats Henschotermeer. Men vertrekt om 14.00 uur. De tocht zal ongeveer twee uur duren. Voor na dere informatie kan men bellen: 727513 of (03495) 35441. DINSDAG 16 SEPTEMBER 1986 mansfraktie in de raad, dat met zijn duim naar het pro fessionele podium gericht ons boven de muziek uit toeschreeuwde. "Ook Leusdense cultuur zeker?!" Wat een gekke vraag ei genlijk voor zo'n toch im mer goed geïnformeerd raadslid... PANTOMIME Victor Visser van de toneel vereniging De Eendracht wist met zijn pantomime- spel 's avonds in de Cultu- rade tent menigeen te ver maken En te inspireren. Zoals bleek uit die twee jon getjes, die achter Victor al diens bewegingen feilloos imiteerden. Maar waar ble ven nou de Eendracht-en- quêtrices om die twee ko medianten meteen lid te maken van de plaatselijke toneelvereniging? LIBERALE MANIFESTATIE? Even hadden we tijdens de Culturade de indruk ver zeild te zijn geraakt op een Leusdens WD-feestje. Zel den zoveel plaatselijke li berale kopstukken buiten hun eigen bijeenkomsten bij elkaar zien. De plaatse lijke partijvoorzitter, enkele raadsleden, een gedepu teerde, de gemeentesecre taris en nog wat andere co ryfeeën uit het Leusdense liberale wereldje, dronken een feestelijke Culturade- borrel en bespraken met opgewekte gezichten het veelkleurige culturele pa let in hun geliefde ge meente. De plaatselijke po litici onder hen kunnen nu in ieder geval gefundeerd vóór een garantie-subsidie van de Culturele Raad Leusden stemmen... VRIJE DAG Het was trouwens toch op vallend hoeveel plaatse lijke politici zich onder het ldezersvolk hadden bege ven. Afgezien van Evelien Blom van het CDA, die zeil aktief bezig was in de stand van het Vooronder, zagen we uiteraard Com Verduin (PvdA) volop al dat cultu reels opsnuiven, evenals Ep Oostra van D66 en de al eerder genoemde Harm Offereins van het GPV/SCP. Burgemeester Rade maker was er ook. In vrijetijdskleding. "Ik heb een vrije dag", liet hij op gewekt in het voorbijgaan weten. Gijs van Wouden berg had die niet. Die lcwam dan ook 's avonds keurig in het pak de tent binnen om met eigen ogen te aanschouwen, hoe suc cesvol zijn wethouderlijke portefeuille in de praktijk uitpakte. Het is duidelijk: dié subsi die kan de Culturele Raad niet meer ontgaan na zo veel blijde politieke ge zichten... LOGISCH... De Culturele Raad Leusden had natuurlijk een eigen stand op de Culturade, sa mengesteld uit een aantal expositie-panelen. Dat kun stig samengesteld bouw werkje inspireerde enkele kinderen kennelijk tot iets geheel anders dan waar voorde stand was bedoeld. "Mevrouw, wanneer be gint hier de poppenkast?" was dan ook de strikt logi sche vraag... AFFICHE... Bijzonder aardig waren de reakties van het publiek op het affiche voor de Cultu rade, ontworpen door het Culturele Raadslid Tjerk Zijlstra. Verschillende men sen wilden het fraai ontwor pen affiche zelfs kopen, zo dat in allerijl een redelijk verkoop-pnjsje vastgesteld moest worden. Tjerk zelf zag zijn vorm-gevende be zigheden nog eens extra beloond met de vraag ofhij misschien óók zijn handte kening op het affiche wilde zetten... den. Aako wil de voormalige keur slagerij als kantoor en als beperkte opslagplaats van produkten gaan gebruiken. Op dit moment onder zoeken we nog of voor dat laatste mogelijk een extra vergunning no dig is," aldus de voorlichter. LEUSDEN - Het voormalige Keurslagercomplex aan de mhemseweg in Leusden-Zuid is gekocht door Aako Hol- jg BV in Amersfoort. Deze holding, die met verschillen- werkmaatschappijen handelt in chemische grondstof- n, wil het complex gedeeltelijk inrichten als kantoor en 5 opslagruimte. De WD-fractie van de gemeenteraad in msden heeft inmiddels een aantal vragen over Aako BV iorgelegd aan het college van burgemeester en wethou- trs. „De beroering, die onlangs ontstond toen het chemi- he bedrijf Prochemko BV zich in het complex wilde istigen, ligt nog vers in het geheugen. We willen voor- jmen dat er dit keer onduidelijkheden zijn," zegt fractie- loizitter A. Parson. mogelijke vestiging van het irijf Prochemko in het complex i de Arnhemseweg deden de vorig jaar hoog oplaaien, jdens de inspraakavonden en (orattmgen liet de bevolking dui- merken niets te voelen voor komst van Prochemko. Parson: geredeneerd is de koop jen teruggedraaid door de druk vanuit de bevolking. Persoonlijk kan ik me voorstellen dat er nu weer onrust ontstaat. Daarom wil len we nu vanaf het begin weten wat er gaat gebeuren." De vragen van de WD aan het college van b. en w. hebben voor namelijk betrekking op de plannen van Aako. De liberalen willen we ten om wat voor bedrijf het gaat, LUID... Het geluid van de profes sionele artiesten was hard en overweldigend. Daar over bestond bij alle aan wezigen in de Culturade- tent geen enkel verschil van mening. Nou ja, alle... Misschien was de heer, die we met een vriendelijke glimlach langs de stands zagen paraderen wel een uitzondering. En opeens za gen we waarom: hij droeg een gehoor-apparaat. Of ie 'em ingeschakeld had kon den we niet achterhalen, maar voor hem was het ge luid in de tent op dat mo ment ongetwijfeld van een zeer aan vaardbaar nivea u... COR WITJES Het Cor Witjes Trio wilde maar met komen opdagen en dat zorgde voor enige bezorgdheid bij de orgam- satoren. Maar ze kwam uit eindelijk toch en begon haar programma vol 'hits en tranentrekkers' onver stoord af te werken. Ironi sche interpretaties, maar uiterst serieus gebracht muzikaal melodrama. Met soms een tikkeltje als pi kant te ervaren teksten als tussendoortje. Op dat moment ontmoetten wij een door 'vriend en vijand' gewaardeerd lid van een confessionele een- Volgens de huidige inrichtings plannen houdt Aako nog ongeveer 1000 vierkante meter (van de 2000) over. „Die ruimte gaan we wellicht verhuren," zegt Aako-directeur Cremer Eindhoven „Er zijn al ver schillende gegadigden voor. Op het terrein staat een woonhuis dat we zelf niet gebruiken. Ook daar voor is belangstelling getoond van verschillende zijden." Aako heeft het complex aange kocht omdat de eigen kantoorruim te m Amersfoort te klein werd. Er zullen zeventien medewerkers ver huizen naar het nieuwe kantoor aan de Arnhemseweg. Het voormalige keurslagerscomplex is gekocht via de curator, die was belast met het faillissement van de keurslagers. Bij het ter perse gaan van deze krant deelde gemeente- voorlichter Hermans mee dat Aako woensdag officieel aan de gemeente zal bekend ma ken wat voor activiteiten er ontplooid zullen worden in het complex aan de Arnhemse weg. Volgens de laatste gege vens zal de voorraadruimte alleen benut worden voor de opslag van verpakkingsmate rialen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd, ledaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker llndredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor •el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tedaktie en administratie: ■antoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 ur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op r»et onze hoofdagent bezorging (dinsdag er\ donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt len met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 abestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) j vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, iet duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Jabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 110,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I kunt ook contant betalen op ons kantoor. i-eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling •ntvangt u de gewenste foto('s) thuis. )E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. vrijwilligers bijzonder veel werk is verzet in een relatief korte voorbereidings-periode. Ongetwijfeld voor herhaling in 1987 vatbaar, zij het dan wel in een aangepaste vorm, geba seerd op ervaringen uit de af gelopen twee jaar. MANIFESTATIE MET KONTRASTEN Culturade '86 kan men om schrijven als de manifestatie met kontrasten. Tegenstellin gen, die niet altijd als even ge lukkig werden ervaren, maar die in totaliteit zorgden voor een wel zeer afwisselend pro gramma van jong en oud. Een manifestatie, waarvoor door de organisatoren en de talrijke 1 Drukte in de Culturade-tent. wat Aako met het complex wil doen, en of de plannen in overeen stemming zijn met het huidige be stemmingsplan (handel/transpori. red.). De directeur van Aako Holding BV in Amersfoort, de heer G.M.C. Cremer Eindhoven, verzekert dat er niet zal worden geproduceerd aan de Arnhemseweg. „We zullen de ruimte gebruiken voor ons kan toor en voor opslag. We zijn name lijk een handelsonderneming, geen producent. In de opslag komen geen chemische stoffen. Er worden waarschijnlijk luchtdoppen opge slagen, dat is gereedschap van een groot formaat." Volgens gemeente voorlichter H. Hermans is er vooralsnog geen re den tot paniek: „De bestemming van het bewuste pand is handel en transport. Wij hebben begrepen dat het uitdrukkelijk de bedoeling van Aako is om zich binnen die grenzen te bewegen, waardoor er voor de gemeente eigenlijk geen reden is zich met deze zaak te be moeien: het gaat tenslotte om een particuliere koop en de bestem ming hoeft niet veranderd te wor- iiid, Magic Frankie en the lies Disease, Jules Deelder en mdy Dulfer, gepresenteerd or CRL-lid Tim Braaksma. logtepunt was ongetwijfeld 2.CK et optreden van de nachtbur- meester van Rotterdam, de populariteit nog steeds jeiende 'aucteur' Jules Deel- er, met zijn schier onnavolg- ire woordkunsten in die zo heel unieke toonzetting. En f e spetterende afsluiting door perfecte show van Candy lifer. ^7 It was jammer, dat de regen ruddels met bakken uit de yl cht viel, wat vervelend was y lor met name sommige stand- >5461 Lisiduna trok vóór aanvang van de Culturade door het dorp en gaf daarna onder meer een concert op het Leusdense podium. houders, die al snel in plassen water stonden te soppen door de afwezigheid van een houten vloer in de Culturade-tent. Mar het talrijke publiek had zich toen toch al grotendeels ge concentreerd op podium 1. roep Leusden interviewt de organisatoren van de Culturade. Ed ten irde in gesprek met o.m. voorzitter Henk Wesenaar.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3