Arbiter maakt van Roda (zo) tegen BFC een rommeltje Spektakel Roda (za.) op valreep langs Veluwse Boys: 2-1 Leusden als vanouds Achterveld zet WZA op z'n nummer: 3-6 Scholierenzwemwedstrijd: Leusdense schakers spel in kelder van gemeenteh VttETItAL KAL AKS echter doorspelen, alsof er niets aan de hand was. Een indirecte vrije trap in de 16-meter werd even later door Rob Schoordijk fraai ingeschoten, maar door de BFC-doelman evenzo knap gepa reerd. Roda-doelman Michel Vrij hoef had kort voor de rust ook een reflex nodig om een grotere achter stand te voorkomen. LEUSDEN Een span nender, sensationeler en tumultuenzer slot was niet denkbaar bij de ontmoeting tussen Roda'46 en koploper BFC uit Bussum. Nadat de Leusdenaren voor rust vol komen terecht met 0-1 ach ter kwamen, sloeg in de tweede helft de vlam pas echt in de pan toen de scheidsrechter met uiterst vreemde beslissingen nog nadrukkelijker zijn stem pel op wedstrijd ging druk ken. Slecht ingrijpen van de gehele Roda-defensie stelde BFC m staat om de voorsprong te vergroten (0- 2), maar via een cadeautje van de arbiter, in de vorm van een straf schop na vermeend trek en duw- werk, kwamen de Leusdenaren te rug in de race; 1-2. Even curieus was de treffer die BFC ruimer deed ademhalen, want de verdwaalde trap vanaf de rechterflank, plofte als een dood vogeltje achter de niet reagerende Michel Vrijhoef in de hoek; 1-3. Alle moeite van Roda'46 leek tevergeefs geweest. Peter Knijf dacht daar anders over en verkleinde op de valreep Michel Vrijhoef: moeilijke mid dag. de stand naar 2-3 nadat hij de Bus- semers „eigenhandig" aan de kant gezet had buiten het gezichtsveld van de man m het zwart die het tempo in de slotfase helemaal niet meer kom bijbenen en steeds war riger ging fluiten. Het tweemaal vastpakken van de bal in de 16 me ter door de BFC-doelman ontging hem daarna echter met, waarna hij prompt tot een indirecte vnje trap op nog geen meter van het vijande lijke doel besloot. UIT DE HAND De wedstrijd dreigde echter vol ledig uit de hand te lopen, omdat iedereen zich met de ontstane si tuatie ging bemoeien. Dat alleen de grensrechter van BFC het veld mocht ruimen na enig handgemeen met omstanders was feitelijk een mirakel: Toen de rust was weer ge keerd, drukte op de schouders van John Jansen de zware taak om Ro da'46 naast BFC te knallen. In de linkerbovenhoek naast de muur van blauwhemden op de doellijn moest de bal verdwijnen. Hij mikte echter net iets te hoog om zijn ploeg aan een zwaarbevochten punt te helpen. Trainer Meindert Vlugt was ui teraard teleurgesteld over het re sultaat. „Er kan dan wel goed ge speeld zijn, maar we staan weer met lege handen en daar koop je natuurlijk niets voor. Voor rust heb ben BFC te veel ruimte gegeven, m de tweede helft kwamen we op ka rakter terug maar het zat allemaal niet mee, niet in de laatste plaats door het uiterst merkwaardige op treden vein de scheidsrechter, die ons in de eerste helft een geheide penalty onthield. Ja, als we op dat moment naast BFC waren geko men, dan had ik het zo net nog met geweten of de ongeslagen koplo per zonder puntverlies uit Leusden was vertrokken," aldus zondagtrai- ner Meindert Vlugt. In de personele bezetting had de Amersfoorter, door het wegvallen van voorstopper Johan Riethof die voor de rest van het seizoen is uit geschakeld, een mutatie; Ron van Burgsteden kreeg de opdracht om zich vast te bijten in de spits van BFC. Martin Daatselaar was na zijn sterke debuut van een week eerder gehandhaafd op de rechtsback plaats, terwijl ook Peter v.d. Hengel nog in de basis stond, ten koste van Hans Heijmen. Na het beginsignaal liet BFC al snel zien, waarom het tot de beste clubs in de le klasse be hoort. Met fris aanvallend en tech nisch verzorgd spel, werd Roda'46 al in de openingsminuten met een agressief BFC geconfronteerd. Uit een corner kopte een Bussumer de bal rakelings over de lat. De Leus denaren moesten alle zeilen bijzet ten om BFC van zich af te houden. Spelbepaler Harry Oussoren ging hierbij fors buiten zijn boekje. De zware overtreding werd echter met de mantel der liefde bedekt. RUSTIG Was de scheidsrechter hier be straffend tegen opgetreden, dan had hij zo goed als zeker een rusti ge middag gehad. Nu wisten de spelers niet waar ze aan toe waren. Lichamelijk contact werd getole reerd, maar tegen op- of aanmer kingen werd direct bestraffend op getreden. En dat maakte het er voor de toeschouwers allemaal met aan trekkelijker op. Nadat BFC via een STIP Peter Knijf:solo. schitterende kopbal van de boom lange middenvelder verdiend de leiding genomen had (0-1), werd Roda-midvoor John Jansen bij een doorbraak binnen de beruchte lij nen gevloerd. „Strafschop", veronderstelden vriend en vijand; duidelijker kon het immers niet. De leidsman die er met zijn neus boven op stond, het In de tweede helft kon hij ruim na vijf minuten wel de gang naar het net maken. De organisatie was compleet zoek en BFC profiteerde gretig, zoals een koploper betaamt; 0-2. Dat de zondag-elf hierna niet het hoofd het hangen, maar met man en macht de aanval opzocht met Frans v.d. Berg in de frontlinie voormiddenvelder Peter v.d. Hen gel, was gedurfd. Echter niet zon der resultaat. Bij een vrije rap constateerde de arbiter een overtreding, waarna hij tot ieders verbazing nu wel naar de stip wees. John Jansen het dit bui tenkansje met hggen; 1-2. Een wilde trap vanaf de zijlijn, maakte halver wege toch weer aan alle illussies een eind. Keeper Vrijhoef, dacht dat de bal over het doel zou gaan. Buiten bereik stuiterde het leder tot ontzetting van alles wat Roda was binnen; 1-3. De strijd leek gestre den. Peter Knijf gaf de Leusdenaren toch weer hoop (2-3), die in de enerverende slotfase echter niet meer in een happy-end mocht ein digen. LEUSDEN - Onder goede pu blieke belangstelling zijn za terdag de scholierenzwem- kampioenschappen afgewerkt in het Torenbad van Sportfond- senbad te Amersfoort. De jaar lijks door de zwem- en polo club De Haaien georgani seerde scholierenzwemkam- pioenschappen van Leusden waren ondanks dat de scholie- renstrijd noodgedwongen in Amersfoort gehouden werd ook nu weer een succes. Voor deze kampioenschappen waren de beste deelnemers van de Schoolzwemkampioen- schappen van afgelopen maand mei uitgenodigd met uitzondering van degenen die lid zijn van een zwemver eniging. Voor de kampioenen waren fraaie medailles ter be schikking gesteld door archi tect Dick Opstelten uit Leusden en de nummers één tot en met drie kregen bovendien een oorkonde uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: Meisjes 50 m schoolslag -1978 en later 1. Didin Baron; 2. Won van Kals- beek, 3 Ilde Scheijen. -1977: 1 Claudia van Dnel; 2. Linde Wil- ACHTERVELD De voet ballers van Achterveld heb ben zondag voor een verras sing gezorgd, door in de altijd lastige uitwedstrijd tegen WZA, fors uit te halen. In de tumultueuze slotfase, nadat de strijd lange tijd in even wicht was geweest en een ge lijkspel in het verschiet leek te liggen, namen de Achter- velders nog ruim afstand van de Zeehelden. Waar het zondagelftal van Ro da'46 in de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen een nederlaag te slikken kreeg, kwamen de man nen van Jan Drost uitstekend weg. SVA trad het Amersfoortse WZA met een ongewijzigde opstelling te gemoet, en in tegenstelling tot von- ge week drong men de tegenstan der het spel op. De druk op het vijandelijke doel leidde in de veer tiende minuut tot de openingstref fer. Nadat Henk Voorburg zijn schot nog net naast zag gaan, kopte Klaas van de Heuvel een door Erik de Jong genomen vrije trap on houdbaar binnen. De offensief in gestelde Achtervelders verwaar loosden echter de defensie, waar door WZA met snelle uitvallen ge vaarlijk werd. In de veertigste minuut zag Ruud Tolboom zich ineens geconfron teerd met twee aanvallers en moest op de overtalsituatie het antwoord schuldig blijven; 1-1. Een minuut of twee na het verstrijken van de offi ciële speeltijd van de eerste helft moest SVA zelfs nog een treffer in casseren. Een snoeiharde inzet van een WZA-er trof de onderkant van de lat, maar de terugspringende bal werd door de spits moeiteloos als nog over de lijn gebracht. TACTISCH Na de rust hanteerde Achterveld een ander tactisch concept. SVA dacht met vier middenvelders en twee spitsen beter vat te krijgen op de tegenstander. Het bleek een goede greep. Gerard van de Bree- mer speelde Hans van de Kooy aan, die vervolgens Klaas van de Heuvel in stelling bracht. De gelijkmaker was een feit. In de vijfendertigste minuut leid de het veldoverwicht van Achter veld opnieuw tot een voorsprong. Harrie van Dalen schoot beheerst binnen, waarna de wedstrijd een grimmig gezicht kreeg. Toch leken de mannen van Jan Drost de voor sprong tot het eind te kunnen vast houden, en bij het verstrijken van de 90 minuten kon niemand ver moeden dat het lot nog zoveel in petto zou hebben. In de eenennegentigste minuut liet WZA de gelijkmaker noteren, maar in de elf minuten die de scheidsrechter nog liet doorspelen was Achterveld, via Erik de Jong, Gerard van de Breemer en Adrie van de Heuvel (strafschop) nog driemaal succesvol, waarna ieder een verbaasd over de curieuze gang van zaken huiswaarts keerde. mink; 3 Nadine Westgeest -1976: 1. Selina Bunnik; 2. Inge Verhoef; 3 Els Valentgoed. -1975: 1 Ingrid Abbing, 2. Dorothy v.d. Berg; 3. Ivonne Pouw. -1974: 1. Petra Schaffer; 2. Yvette Hidding; 3. Ma- rieze Verzum. Meisjes 50 m vrije slag: -1978 en later: 1. Eveline Brienesse; 2. Wim van Kalsbeek; 3. Judith Hidding. -1977 1. Nadine West geest; 2. Petra Bijl. 3. Karin van Es sen. -1976: 1. Claudia van Driel; 2. Manje Vos, 3 Annelies Keizer. - 1975: 1. Gezina Plas; 2. Liset Schu- trups; 3. Vivienne Westerling; - 1974: 1. Sjanine v.d. Lelie; 2. Ingrid van Drie; 3. Caroline Westerling. Jongens 50 m schoolslag: -1978 en later: 1. Edwin van Alm- kerk; 2. Roderick van Tili 3. Robin Wahle -1977: 1. Gies; 2. Guido v.d. Rijst; 3 Verboom. -1976: 1. Djanneli Haas; 2 Jons Versteeg; 3 Mathijsen.-1975: 1. Joeri Stege 2. Mattias Vos; 3. Jeroen Gro velt. -1974: 1. Mark Briers 2. Evert v.d. Woude; 3. Mark jamin. Jongens 50 m vrije slag: -1978 en later: 1. Martijn v.d. B 2. Robin Verburg; 3. Kenny madje -1977: 1. Rogier Re: 2. Henk Boersema; 3. Maartes Beem. -1976: 1. Wouter VerS 2. Freek Steur, 3. Robert van kerk. -1975: 1. Joeri Stege 2. Gerrit den Broeder; 3 Q: Kemmink. -1974: 1. Rogier Riji 2. Bart van Empel; 3. Martijn S: LEUSDEN - De Schaak Ver eniging Leusden heeft ein delijk een vaste stek gevon den in de "catacomben" van het Leusdense gemeen tehuis aan 't Erf. Hoewel het op het politieke vlak nog niet helemaal rond is, lijken de schakers in hun nieuwe onderkomen een probleemloze toekomst te gemoet te gaan. De onver wachte komst van burge meester J.W.M. Radema ker die tijdens de eerste speelavond even een kijkje kwam nemen, werd door het bestuur van de eer daags jubilerende schaak vereniging bijzonder op prijs gesteld. Het onderkomen voldoet aan alle eisen en valt bij de scha kers volledig in de smaak. Het feit dat op de eerste de beste speelavond alweer een aantal nieuwe seniorleden genoteerd konden worden, bewijst dat de Schaak Vereniging Leusden met haar nieuwe lokaliteit en haar nieuwe speelavond (don derdag) nu al een trekpleister gaat vormen voor de schakers uit Leusden en naaste omge ving. De juichstemming wordt echter door de terugloop van het aantal jeugdleden wal temperd. Door de verand? van clubavond, hebben aantal jongens en meisje "verhuizing" niet kunnen i maken. Nieuwe schaakjem donderdag tussen 18.45 19.45 uur dan ook van i welkom om eens een kij) komen nemen en een pa: te schaken in het nieuwt derkomen van de Schaak eniging Leusden. Dat de leden van SVL er' zin in hebben, bewees de< opkomst tijdens de ronde van de huiscomp om de algehele clubtitel i handen is van Harry Vossel De resultaten waren: M v Bruynsvoort - J. Agterben P. Huis in 't Veld - P. Sonder J Snijders - C. Vos A. Peperkamp - E. Zijlstra W Velker - B. Uneken J. v. Santen - H.J. Bekius P. de Jager - C. Kerkhof W v.d. Pol - J. Boot R. Visser - H. Oosting Ron Flohr - E. Moed J Boemaars - E. Halkes G. Alewijn - H v. Dalen P. Quelle - L. Boogaard A. Rietveld - J. Visser D. v Ooik - J. de Jager jr. H. Struiwig - A. Valkenburg Z. Vroon - H. v. Egdom J. Nijhof- G te Winkel C. Veenendaal - R. Stienen R. Staal - L. de Haan N v.d. Meel - E. Basten DINSDAG 16 SEPTEMBER 1986 LEUSDEN-ACHTERVELD - De derde ronde in de voet balcompetitie van de afde ling Utrecht werd voor de Leusdenaren een spekta kelstuk van de bovenste plank met zowel positieve als negatieve resultaten. De totale balans van 4 punten uit 3 duels was net zo be moedigend als het ver toonde spel dat de heren op de grasmat legden. De Roda-zaterdag kreeg in de slotfase waar het recht op had door in blessuretijd Ve- luwse Boys tot overgave (2- 1) te dwingen, terwijl Ach terveld de Amersfoortse Zeehelden met 3-4 de loef af stak. Dat de 2-3 nederlaag van de Roda-zondag tegen koploper BFC hierbij als re sultaat wat schril afstak, kon echter niet verhullen dat ook zij op de goede weg zijn, en in de naaste toe komst nog veel positiefs van zich zullen laten horen. In de hoofdklasse van het zater- dagafdelingsvoetbal blaast Roda dus tegen de verwach ting in een stevig partijtje mee. Nog immer kunnen de volge lingen van trainer Wim v.d. Lin den op een ongeslagen status bogen. Alleen TOV uit Baam is nog helemaal zonder puntver lies. Bij Veensche Boys be haalde de promovendus een ruime 1-4 overwinning. SVL en Musketiers bleven in de kop groep door 2-2 resp. 1-1 gelijk spel tegen WJ en Hooger- heide. Bloemenkwartier en WOO kwamen met verder dan een doelpuntloos gelijkspel, waarmee ze beiden hun eerste competitie punt in de wacht sleepten. WA'71 kreeg in Utrecht van Hercules met 2-1 klop. Uitslagen hoofdklasse: Roda'46 - Veluwse Boys Bloemenkwartier - WOO Hercules-WA'71 SVL - WJ Veensche Boys - TOV Musketiers - Hooglandervi Stand hoofdklasse: TOV 31 SVL 31 Musketiers 3j Roda'46 31 Hercules 3( Veensche Boys 3( Hoogerheide 31 WA'71 31 Bloemenkwartier 31 WOO 31 WJ 31 Veluwse Boys 30 BFC liet in Leusden Roda'46 zien dat het dit zoen hoge ogen in de strij het kampioenschap gooien. Met technisch en vidueel sterk voetbal hiel tegen een dapper we Roda'46 met 2-3 de koppo in de le klasse A van het dagvoetbal vast. Achterveld verraste met doelpuntrijke 3-6 zege WZA. Olympia drukte Zn zeevogels via een minimal op de laatste positie. EM) Nederhorst gunden elkaa ex-2e klassers een kost punt. Laren hield aan het tegen streekgenoot Actil eerste punt over; 1-1. Amsti tenslotte kreeg van Naards met 1-4 een gevoelig pak si Uitslagen le klasse A: Roda'46 - BFC WZA - Achterveld EMM - Nederhorst Actif - Laren Zuiderzeevogels - Olympia' Austerlitz - Naarden'79 Stand le klasse A: BFC 3 6( Olympiads 3S( Nederhorst 3 4( Achterveld 3 4( Naarden'79 3 31 EMM 3 3( WZA 3 3( Actif 3 2( Roda'46 3 2( Austerlitz 3 2( Laren 31( Zuiderzeevogels 3 0( 2-1 0-0 2-1 2-2 1-4 LEUSDEN „In de eerste helft was er onvoldoende inzet en te weinig bezieling! We waren de betere ploeg, alleen Veluwse Boys deed dat stapje extra," aldus analy seerde trainer Wim vn de Linden, die over het vervolg beduidend beter te spreken was. „Na rust speelden we een stuk agressiever en in een hoger tempo, dat heeft ons aan de volle winst geholpen." In de slotfase was het Nico Romeijn, die met een droge knal voor de bevrijdende treffer zorgde (2-1) en de ongeslagen status van Roda- zaterdag in stand hield. In navolging van Ajax wijst thans ook Roda na afloop van de wed strijd een „man of the match" aan. Linksbuiten Ronald de Haas kreeg als eerste deze titel toebedeeld, echter direct gevolgd door Co de Smalen. Waar Ronald de Haas zijn talenten vooral in de tweede helft etaleerde, was Co de Smalen over negentig minuten de stuwende kracht. Hij hield de boel wakker, was sterk aan de bal en gaf de su blieme pass op Coen van Dijk, die uiteindelijk tot de gelijkmaker leid de. Trainer Wim van de Linden had Harry Settels uit de ploeg gelaten voor Wout Buerink, die links op het middenveld in de basis stond, waar de wisselwerking met Co de Sma len uitstekend verliep. Op Burg. Buiningsportpark speelde zich een uiterst matte eerste helft af. De Leusdenaren combineerden tot het zestienmetergebied aardig, maar treffers bleven uit. Uitblinker Co de Smalen zorgde met zijn rushes langs de zijlijn voor het meeste ge vaar. De voorste linie wist echter geen raad met de kansen. Vooral in Coen van Dijk heeft Roda een ijveri ge spits in huis, die nog steeds te veel kansen nodig heeft. Toch was hij het die voor de gelijkmaker zorgde en de beslissende voorzet gaf bij de winnende treffer. Trainer Van de Linden over zijn onberekenbare spits: „Hij heeft in derdaad veel kansen nodig, dat komt omdat Coen veel te veel ener gie verbruikt. Hij speelt in een voet ballende ploeg en dat vraagt om be weging. Als hij dat nou beter weet te doseren, wordt Coen voor het doel effectiever." KANSEN Uitgespeelde kansen creëerde Roda in de eerste helft nauwelijks. Ook keeper Berry Buunk hoefde weinig m actie te komen. Zijn de fensie wist de schaarse aanvallen van Veluwse Boys steeds tijdig te onderbreken. En vooral voorstop per Karei Ouwerkerk speelde weer een beresterke partij. Hij maakt het functioneren van Fokko van Leyenhorst als libero er een stuk eenvoudiger op. Toch kwam Veluwse Boys in de 35e minuut tegen de verhouding in fortuinlijk op voorsprong: 0-1. Roda verzuimde bij dit doelpunt om fel op de bal te spelen, waardoor een Boys-speler uit een een-twee de Ronald de Haas was na rust „ongrijpbaar". score openbrak. Co de Smalen be hoedde daarna zijn team voor erger door een Boys-speler in een kans rijke situatie vast te houden. Hij kwam er met slechts een verma ning goed vanaf. APOTHEOSE GELIJKMAKER Een kwartier na de hervatting kon Roda uiteindelijk juichen. Co de Smalen lanceerde met een uit stekende pass Coen van Dijk. Dit maal miste de spits niet en beheerst schoot hij de gelijkmaker binnen: 1-1. Na deze goal bleef de zaterdag elf kansen houden daar de ploeg goed via de zijkanten naar openin gen bleef zoeken en die daar ook vond. Wout Buerink kreeg weder- Nico Romein schoot Roda (za.) naar 2-1 winst. In de tweede helft tapte Roda uit een ander vaatje. Op rechts kwam Harrie Kersies enkele malen goed door en ook op de linkervleugel ging het soepeler draaien, met daar achter een corrigerende Nico Ro meijn. Tevens zorgde aanvoerder Ton Kaspers voor het broodnodige overzicht en zo ontstond er een spannende tweede helft, waarir de zwakheid van de Veluwse Boys-de fensie met grote regelmaat werd blootgelegd. De rood-zwarten overliepen het middenveld van Veluwse Boys in 't bijzonder via Co de Smalen. Het of fensief leidde tot talloze scorings kansen en scrimmages voor de vij andelijke goal. Veluwse Boys trachtte als redmiddel de buiten- spelval te hanteren, echter zonder succes. Na een uur omzeilde Wout Buennk via een een-twee met Karei Ouwerkerk de buitenspelval. De middenvelder snelde naar het doel maar een tegenstander zette nog tijdig een sliding m en belette de Roda-speler het scoren. De gelijk maker kon echter met lang uitblij ven. De Veluwse Boysdefensie gaf in paniek comers weg en kreeg de bal zelden meer uit het eigen straf schopgebied, Ronald de Haas was vaak ongrijpbaar. Met schitterende solo's zorgde hij voortdurend voor onrust in de Veluwse Boys-defen sie. om een dot van een kans. Op korte afstand van het doel schoot hij hard naast. De slotfase werd een ware apo theose, waarbij Fokko van Leyen horst een heuse hoofdrol voor zich opeiste. In de 80e minuut schoot de libero hard op het doel, de bal ver dween evenwel langs de verkeer de kant van de kruising. Vier minuten later dacht hij weer uit te halen voor zo'n pegel, echter een verdediger onderschepte zijn kap-actie en zette een aanval op die bijna tot Roda's eerste nederlaag zou leiden. De rechterspits om speelde keeper Berry Buunk en schoof de bal richting doel. Als een duveltje uit een doosje was Fokko van Leyenhorst weer ter plekke om de bal vallend van de lijn te halen. Aan de andere kant was het wel raak. In blessuretijd scoorde de Ro da-zaterdag uiteindelijk toch nog de verdiende, winnende treffer. Ronald de Haas stond aan de basis van dit doelpunt. Op links gaf hij een lage voorzet, waarna Coen van Dijk de bal goed terugkaatste op de vrijstaande Nico Romeijn. Zijn inzet leidde tot de zwaarbevochten 2-1 zege, die door de enthousiaste toe schouwers op de tribune met ge juich begroet werd.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8