WE) op jaarmarkt om~ïëprotesteren tegen gemeentelijke herindeling Proef met composteren tuin- en plantsoenvuil ~vandaag in Qe leusder kranl- Bestuurder Snelweg voor jezelf alleen Automobilist ramt geparkeerde auto's gewond Klachten over „Culturade" Gemeente streeft naar verdere )eperking van reinigingskosten: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Auto frontaal op tegenligger UJ Auto Vandermeer Verkeersbord omver gereden Geen krant ontvangen? Konijntje m de Wetering leusder krant ■¥- AMERSFOOR' ICUSDEN Volg de borden naar Auto Vandermeer Industrieterrein Oetsselt rkrant DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 41 EINDREDACTIE: j Hans Mosterd .Redaktie en administratie .Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN Een automobilist uit Nijkerk die maandagavond op de Maanweg reed, kwam in een flau we bocht naar rechts over de rrud- denstreep en botste frontaal tegen een tegenligger. Beide wagens werdei totaal vermeld. Er kwam een ambulance ter plaatse maar zowel de bestuurder uit Nijkerk als de tegenligger, een inwoner van Rotterdam, verklaarde geen medische hulp nodig te heb ben. Toen de Nij kerker echter op het politiebureau zijn verklaring aan het afleggen was, kreeg hij steeds meer last van hoofdpijn Daarop werd besloten hem alsnog naar ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort te brengen. Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar De Fiësta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten de nieuwe Ford Transit bestelwagen* U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Uw afhaal Fluorw^g 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 VERTROUWEN WAARD LEUSDEN Een inwoner van Leusden heeft m de nacht van zon dag op maandag een zware hersen schudding en een gebroken neus- beentje opgelopen toen hij met zijn wagen tegen een boom botste. De man reed op de Burgemeester van de Postlaan en raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt. Zijn wagen slipte van de weg af en bot ste tegen een boom. De bestuurder werd per ambulance weggebracht naar het ziekenhuis De Lichtenberg m Amersfoort. ACHTERVELD Een automobi list uit Achterveld botste zondag avond omstreeks 18.00 uur op de kruising Hessenweg/Koningin Julianaweg tegen een verkeers bord, dat daardoor totaal werd ver nield. Ongeveer een uur later meld de de man zich bij de politie. Even daarvoor had zich al een getuige gemeld LEUSDEN Ook als het niet druk is kan een kermis leuk zijn. Deze coureur, woensdag op de plaat gezet op de kermis in Leusden, hoeft zich niet te storen aan de gebodsborden (verboden te botsen!). Hij heeft de zwaarste motor uitgezocht, het gas opengedraaid en suist met veel plezier over het bochtige wegentraject. Wie maakt je wat, als je de snelweg voor jezelf hebt9 LEUSDEN De Culturadex mag op zich een swingend evenement zijn geweest, zaterdagavond kon met iedereen het culturele gebeu ren waarderen. De politie kreeg I verschillende (boze) telefoontjes binnen van met neurie omwonen den, die klaagden over te harde muziek. De patrouille die ter plaat se een kijkje ging nemen beaamde dat volledig, al werd in het politie rapport vermeld dat de kwaliteit van de muziek uitstekend was. In overleg met de organisatie werd be- j I sloten om de muziekoptredens een half uur te verkorten, zodat het om 00.30 uur rustig werd. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.ni 03420-94911 WD stelt vragen over komst chemisch bedrijf. Zit (k)luchtje aan. W Roda '46 viert veertigjarig bestaan Tien jaar Latent Talent; een interview Hamershofloop geslaagd evenement Jazzsocièteit Leusden opent seizoen plantsoenvuil worden ver kleind. Dat werk is uitgevoerd door een hierin gespeciali seerd bedrijf. Of de composte- ringsproef slaagt zal op zijn vroegst pas over enkele maan den bekend zijn. Tot nu toe ver loopt het omzettingsproces voorspoedig, maar een onder zoek door het Laboratorium voor Gewasonderzoek van de Landbouwhogeschool te Wa- geningen zal moeten uitwijzen of de verkregen compost ge schikt is om als zodanig te wor den gebruikt. iEUSDEN - Het gemeentebestuur van Leusden beijvert :ich al jaren, de kosten die verband houden met het afvoe- en en verwerken van huis- en tuinvuil zoveel mogelijk te >eperken. Voorbeelden daarvan zijn onder meer het ilaatsen van glasbakken, het instellen van verzamel- ilaatsen voor tuinvuil, het gescheiden ophalen van glas in papier en het openstellen van de gemeentewerf voor de nzameling van oliën en chemicaliën en allerlei andere afvalstoffen zoals hout, puin en metalen. )eze aktiviteiten hebben er lankzij de uitstekende mede werking van de bevolking nede toe geleid dat de reini- imgsrechten dit jaar konden worden verlaagd. ■en nieuwe activiteit om de rei- ugingskosten te beperken is iet composteren van tuin- en >lantsoenvuil. Voorlopig gaat iet hierbij om een proef, maar lis deze slaagt kan deze wijze tan vuilverwerking een 'met inaanzienlijke besparing ople- 'eren. TOENAME )e Leusdense tuinen leveren een nog jaarlijks toenemend aantal kubieke meters snoei- hout, schoffelvuil en grasmaai- sel op. Dit jaar zal de totale hoe veelheid zo'n 15.000 m3 bedra- gen' Tot voor kort leverde de verwerking van het tuin- en plantsoenvuil weinig proble men op. Een groot deel ervan kon worden gebruikt bij de aanleg van geluidswallen en het maken van grondophogm- gen in de nieuwbouwwijken. Met de voltooiing van deze wij ken in zicht, is het gemeente bestuur gaan uitzien naar an dere methoden om van het tuin- en plantsoenvuil af te ko- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN Een bewoner van een huis aan de Eikenlaan is Leusden schrok in de nacht van zaterdag op zondag wakker van een enorme klap. De slaap uit zijn ogen wrijvend haastte hij zich naar buiten. Daar bleek dat zijn geparkeerde auto voor zijn huis aan de achterkant was aangereden. Kennelijk had de schuldige automobilist kans gezien om zijn eigen wagen min of meer heel te houden, want de bestuurder was doorgere den. Sterker nog, hij had aan de Eikenlaan nóg een andere auto aan de achterzijde geramd en was wéér doorgereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. KOSTEN Een simpele maar tegelijk ook dure oplossing zou afvoer naar één van de regionale stortplaat sen zijn geweest. De kosten daarvan bedragen zo'n 15,- per m3. Daarom is gezocht naar een andere voordeliger oplos sing en mogelijk is deze gevon den in het zelf composteren van tuin- en plantsoenvuil. Een probleem is echter dat veel van dit vuil bestaat uit takken en stronken en die lenen zich niet voor het maken van compost, althans niet binnen een afzien bare termijn. En dat laatste is natuurlijk ook belangrijk van wege de beperkte ruimte die voor het opslaan van tuin- en plantsoenvuil voorhanden is. VERKLEIND Om te kunnen gaan composte ren moest dus eerst de al aan wezige hoeveelheid tuin- en AFZET In de verwachting dat de proef slaagt is de Dienst Gemeente werken bezig zich te onënte ren op mogelijke afzetgebie den. Hiervoor zijn verschil lende alternatieven denkbaar een deel van de compost zou voor de gemeentelijke plant soenen kunnen worden ge bruikt, maar het is ook denk baar dat de compost wordt ver kocht aan tumdersbedrijven o- particulieren. LEUSDEN—De JdJ/WD- ractie in Leusden gaat za- erdag 20 september „de narkt op" om te proteste en tegen de provinciale ilannen voor gemeentelij- ;e herindeling. De libera- en zullen achter een stand ip de jaarmarkt handteke- lingen verzamelen tegen iet voor-ontwerp, waarbij rolgens de WD „met de «tte bijl de eeuwen oude rortels van Leusden wor- len weggehakt en bij Imersfoort worden ge- loegd." De handtekenin- [en zullen worden aange- loden aan gedeputeerde laten van Utrecht. om de toren te doen maar ook om de naast de toren gelegen begraafplaats. „Het gaat zeker ook om het beheer van het totale gebied, dat al sinds eeuwen plaatsvindt vanuit een agrarische visie. Hierbij heeft altijd volstrekte eengezindheid bestaan tussen enerzijds de gemeente Leusden en anderzijds de eigena ren van de gronden aldaar, de land goederen De Boom en Den Treek- Henschoten. Overdracht naar een gemeente met een stedelijke visie (Amersfoort) kan hieraan alleen maar afbreuk doen." „De zich in hetzelfde gebied be vindende golfclub met voor het overgrote deel Leusdense leden heeft zich bij de vestiging laten lei den door het feit, dat bestuurlijk bij Leusden landschappelijke waar den hoog in het vaandel staan en dat dit in de toekomst altijd zo zal blijven. Ook voor de bewoners van het onderhavige gebied zal ge dwongen verhuizing naar Amers foort een onverteerbare zaak zijn. Wat de voorzieningen betreft is men in het gehele gebied ingesteld op Leusden en bestaat er geen en kele behoefte dit te wijzigen," aldus de WD-verklaring. Ten aanzien van de totale opper vlakte van het gebied, dat bij Amersfoort zou komen werd vol gens de WD door de provincie voortdurend gesproken over eruge hectaren. In de praktijk blijkt dit echter om 10(7hectaren te gaan. „In dat licht gezien krijgt de basisge dachte, dat bij een herindelingen iets dient te verbeteren wel een heel merkwaardige bijsmaak," zo vinden de liberalen. Ook heeft de mogelijke verhui zing van de golfclub gestuit op be zwaar. „Volkomen terecht zijn de pro- inciale plannen voor gemeentelij- herindeling in deze regio alom onze gemeente op grote bezwa- en gestuit." Dat zegt de WD in een lersbericht, dat dinsdag werd uit- egeven. De WD is bepaald niet te preken over het voorontwerp: „Bij provincie spreekt men bagatel- iserend over een technische jrenscorrectie, waarbij men dan olstrekt voorbijgaat aan wat dit be- ikent voor de gehele Leusdense emeenschap. Met de botte bijl torden de eeuwen oude wortels an Leusden weggehakt en bij Imersfoort gevoegd waar men n.b. ier helemaal niet om gevraagd eeft maflr waar het wel lichtelijk ypocriet minzaam aanvaard rordt," aldus een passage uit de lekendmaking. De bakermat van Leusden (het gebied links van de snelweg met onder meer het torentje) dreigt te worden ingelijfd bij het Amersfoortse grondgebied De WD in Leusden wil zaterdag op de jaarmarkt handtekeningen verzamelen om daartegen te protesteren.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1