ALS JE ALLESGDED BEKIJK! Avondvlucht helicopters Geldboete en ontzegging joor dronken bestuurder 333 LEUSDEN I Hamer shofloop: 215 deelnemers KPO doet mee met „Water voor Samoa" Groeneveld opticiens „Regenexpress" lazzsociëteit Leusden opent nieuw seizoen leusder krant Veel felicitaties voor Roda '46 Achterveld Disco in De Til Collecte voor bescherming van dieren Juid vertoond Christiane F. Spreekuur Industrie- en Voedings bond CNV uitgebreid w week indegemeente'' 'n Miele afwasautomaat zuinigen fluisterstil. Huizenga Miele DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 plaatselijk nieuws i vaart er goed inzitten LEUSDEN De Hamershofloop, georganiseerd door atletiekvereni ging Altis en Gezond Joggen Leusden in samenwerking met winke liersvereniging De Hamershof, heeft aan de vooravond van de festivi teiten rond het 6-jarig bestaan van het winkelcentrum ruim 200 deel nemers, 215 om precies te zijn, op de been gebracht. In vergelijking met de eerste editie in 1985 betekende dat voor de organisatie een lichte teruggang, maar desondanks was het gezellig druk rond het parcours van 3 km lengte. Nadat wethouder Van Woudenberg de meute had weggeschoten voor de diverse afstanden, konden de lopers zelf uitmaken hoe lang zij de strijd tegen de klok zouden aangaan. Het langste traject van 21 km werd door 10 deelnemers volbracht; winnaar werd Theo Peters uit Leusden in 1.32.08 met de bekende Henk Huizin- ga, eveneens uit Leusden, in 1.37.00 als goede tweede. Bij de 15 km ging Jaap Vallentgoed met de eer strijken na 52.10 minuten. Zowel jong als oud stond vooraan bij de start van de Hamershofloop. LEUSDEN Jongerencentrum „De Til" begint zaterdag 20 septem ber weer met haar disco-avond en -middag in het weekend. Op zater dag is dit van 20.00 tot 23.30 uur en op zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De disco wordt gepre senteerd door eigen mensen. Ook in dit seizoen zal een pasje weer verplicht zijn. De reeds ver strekte pasjes blijven geldig. Be langstellenden kunnen een pasje tijdens de disco aanvragen. 1 LEUSDEN - Met ingang van één oktober wordt het spreekuur van de Industrie- en Voedings- bond CNV uitgebreid. Gezien het enorme succes van dat I spreekuur heeft het afdelings bestuur besloten dat er een al- gemeen CNV-spreekuur in i Leusden komt. Dat houdt in dat alle CNV-leden met hun problemen terecht kunnen bij de Industrie- en SOESTERBERC Op vliegbasis Soesterberg wordt op donderdag 25 september 's avonds doorgevlogen. Jouettte III helicopters van het 298 Squadron nemen aan deze avondvliegoefeningen deel. Het avondvliegen uurt tot uiterlijk 24.00 uur 's nachts. LEUSDEN Vier maanden ontzegging van de rijbevoegd- eid en 600 gulden boete reeg een 39-jarige Leusde- aar woensdag van de Itrechtse politierechter, levr. mr. R. Meertens-Zee- lan. De verdachte was op 2 ovember vorig jaar door de olitie in zijn woonplaats in- erekend toen hij met 1,53 iomille alcohol in zijn bloed chter het stuur zat. „Ik ben geen beroepsdrinker, aarom kan ik er zo slecht tegen", ertelde de inwoner van Leusden e rechter. Hij had die dag in no vember een personeelsfeest ge had. Daar had hij, hoewel hij ook belast was met de organisatie van het feest, acht glazen bier gedron ken. Van die hoeveelheid werd de man ziek. Hij besloot met zijn auto naar huis te njden, maar werd onderweg door de politie in zijn kraag gegre pen. „Ik ben fout geweest", gaf de verdachte tijdens de rechtszaak toe. De officier van justitie, mevr. mr. Y. A. T. Kruyer, eiste 1000 gul den boete en vijf maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rechter matigde deze straf enigszins omdat het voor de ver dacht de eerste keer was dat hij terecht stond en omdat de man klaagde over zijn huidige financiële positie. LEUSDEN Voor de dierenbe- scherming wordt van 29 september tot en met 3 oktober gecollecteerd. De opbrengst zal worden gegeven j aan dierentehuis Laan 1914. Er wor- j den nog collectanten gezocht. Op- geven kan bij mevrouw Esko, Pa- I relduiker 20 (telefoon 940069). LEUSDEN Jongerenvereni ging „JUID" vertoont woensdag 24 september de film Christiana F De film zal gedraaid worden in de Woelige Hoek m Leusden-Zuid om 19.30 uur. Deze film gaat over een jong meisje dat verslaafd raakt aan de drugs. De uitwerking en de pro blemen die het gebruik van drugs met zich meebrengt komt duidelijk naar voren Na de vertoning kan er worden gepraat over het onder werp drugs. LEUSDEN KPO steunt dit jaar het meuwe project „Water voor Sa moa" van de Wereldbond voor Plat telandsvrouwen. Tijdens de cultu- rade kon men bij de KPO-stand voor één kwartje, bestemd voor bo vengenoemd project, raden hoe veel Leusdense KPO leden er zijn en de gezamenlijke leeftijd van de .bestuursleden. De uitslag hiervan is 138 leden en 219 jaar. De opbrengst voor Samoa is 3.455. Mevrouw A. Eybergen won de eerste, mevrouw F. van de Hurk de tweede en mevrouw C. Bransen en mevrouw B. Mols een gedeelde derde pnjs. Deze zijn in middels aan de winnaars uitgereikt LEUSDEN De Stichtmg Jazzso- ëteit organiseert zondagmiddag september in bar-bistro „de akhorst" een optreden van een •rmatie van nationaal- en interna- Dnaal befaamde musici: de combo van de jazzpianist Cees Slinger, die begeleid wordt door John Engels op slagwerk en Jacques Schols op bas. Speciale gast bij dit combo is Rudi Brink. Entree: donateurs ƒ5,00, anderen 7,50. Aanvang: 14.30 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Enkel-, dubbel- of "meerfocus van vooraanstaande merken zoals Rodenstock^of Zeiss. Maar ook hebben wij ons eigen glashelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas". In alle gevallen staat kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen1 Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. Voedingsbond. Het bestuur zorgt er vervolgens weer voor dat deze zaken op de juiste kantoren terecht komen. Het spreekuur wordt iedere woensdag, van 18.00-19.00 uur gehouden op de Claverenblad- straat 56, te Leusden. In zeer dringende gevallen kan men ook telefonisch contact opnemen met dhr T. Kortes, te lefoon: 033-944910. LEUSDEN Het clubhuis van voetbalvereniging Ro- da'46 kon de ve le aanwezigen tijdens de re ceptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan nauwe lijks herbergen. Enkele hon derden (oud)-leden en geno digden uit ambtelijke- en sportkringen hadden de weg naar de fraaie accommodatie van de Leusdense voetbal club weten te vinden. Sommi gen hadden zelfs een verras sing voor de .jubilaris" in petto. Namens de gemeente Leusden bood wethouder van sportzaken de heer G. van Woudenberg het bestuur van Roda'46 een viertal oefenbal- len aan terwijl de heer O. v. Willigenburg, bestuurslid van de KNVB afdeling Utrecht, met een prachtige oranje gekleurde jubileum- vlag de Leusdense voetbal club verraste. De evenemen tencommissie, die borg staat voor de feestweek (zie voor programma dagelijks de Leusder Kabel Krant) schonk de vereniging een paar tuin- meubelsets voor op het on langs aangelegde terras. Over belangstelling, felicita ties en kado's had Roda'46 dus niets te klagen. Voorzit ter Hessel de Ruig haakte in zijn speech in op de woorden van de wethouder om hem duidelijk te maken dat zon der de financiële steun (lees subsidie) het bijna onmoge lijk is om een club als Roda'46 met zo'n 50 elftallen finan cieel draaiende te houden. ,,Ik heb begrepen dat er ruim te is voor een openhartig ge sprek op dit front", maakte in soortgelijke bewoordingen de Roda-voorzitter de bal af die door de wethouder van sportzaken was voorgezet. Het bestuur van de veertigjarige W Roda'46 ontving maandag vele felicitaties. De „Parijs-Berlijn ex press" heeft ons afgelopen maandag veel regen ge bracht en daarbij ook een zeer lage temperatuur. In de Bilt was het de koudste september sedert 1909. Het werd daar, evenals in Achterveld, slechts 12.6 graden. Meer regen viel er in het zuiden van ons land en in Belgie. De oorzaak was een depressie boven Bre- tagne. De extreme hoe veelheid regen op het tra ject Parijs-Berlijn had te maken met een scherpe temperatuurtegenstelling tussen Noord- en Zuid-Eu ropa. In Zweden was het maandag slechts 4 gra den, terwijl het op datzelf de moment in Zuid-Frank rijk (Perpignan) 33 graden was. Bij ons gaat het weer nu geleidelijk wat verbete ren. Een groot en sterk At lantisch hogedrukgebied gaat de komende dagen het weerbeeld bepalen. Dat geeft zicht op rustig weer met in het weekein de een temperatuur die wel eens dicht bij de 20 graden kan komen. De nachten zullen de eerstko mende dagen wel koud zijn. Grondvorst moet worden ingecalculeerd. Grondvorst wil zeggen vorst op 10 cm boven het aardoppervlak. De dinsdag gesigna leerde tropische cycloon „Earl" heeft volgens bere keningen weinig interesse voor West-Europa, dit in tegenstelling tot „Charly" destijds. Naar verwach ting zal hij als een gewone depressie richting IJsland koersen. Als hij dan in staat is, door aanvoer van warme lucht, het Atlan tisch hogedrukgebied te versterken, dan is een sta biele nazomerperiode niet uitgesloten. Zoals eerder vermeld gebeurde dat ook in 1983. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekemd-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19. bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief, eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Zaterdag 21 september: 20.00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 21 september: 14,00 uur Disco de Klaveet Maandag 22 september: 20.00 uur Ledenvergadering Carna valsvereniging d' Ouwe Peer- destal Dinsdag 23 september: 20.00 uur Ledenvergadering E.H.B.O. Ons Gebouw. Dinsdag 23 september: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw. Zaterdag 20 september van 9.00-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur op coniferenkwekerij van R. Brons Terschuur open voorlichtingsdag (over planten en onderhoud conife ren) Wij leveren U het bewijs: MIELE Keukencentrum Zeist Monuubansinit 241 Tel (13404-15750 er is geen betere

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3