Achterveld vloert Zuiderzeevogels Antilopen laat puntendeling in slotfase glippen: 10-11 Trainingsachterstanc nekt Haaien Doelman Leusden houdt Meppel op afstand Enk de Jong: tweemaal raak NETML ÏMIALANS Ongewijzigd In Barendrecht bij ,,Unicotrofee" Bekerduel Roda (za.) MHC-dames schieten met scherp: 6-0 niet minder dan 9 doelpunten te noteren, terwijl er ditmaal 7 tref fers te bewonderen vielen. De uitslagen bewijzen dat de aan val van Achterveld op scherp staat, maar dat wellicht door op portunisten, de deur achter ook nog wel eens gaten vertoont. Het het ook zij, de prestaties doen reikhalzend uitzien naar de der by met Roda '46 in Leusden. VERHOUDING Het nog puntloze Zuiderzee vogels liet in de ontmoeting zondag meteen na de aftrap mets te twijfelen over de offen sieve bedoelingen waarmee de ploeg naar Achterveld was ge komen De mannen uit de polder leken erop gebrand de laatste plaats op de ranglijst te verlaten. SVA werd dan ook stevig in de tang genomen en de ploeg van Jan Drost ontsnapte een aantal malen aan de achterstand. De beste kans kregen Zuiderzeevo gels echter al in de derde mi nuut De snoeiharde inzet van de spits miste, gelukkig voor de Achtervelders, de juiste precisie. Het eerste doelpunt zou ech ter, op dat moment tegen de verhouding in, aan de andere kant vallen. In de negentiende minuut leidde de goed spelende Erik de Jong een aanval in over links. Hans van de Kooy had het juiste vervolg op de pass van de Jong in huis en schoof de bal in de richting van Gerard van de Breemer, die beheerst raak schoot: 1-0. De Achtervelders kregen nu meer grip op het spel van Zui derzeevogels, maar de weer stand was nog niet gebroken. Onder aanvoering van Adri van de Heuvel hield de Achterveld defensie zich echter staande, zo dat de ploeg met een minimale voorsprong kon gaan rusten De genadeklap voor de Zuiderzee vogels viel eigenlijk al vlot na de DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 10 ACHTERVELD Achterveld blijft verrassend goed pres teren in de eerste klasse van de zondagafdeling. Zondag werd hekkesluiter Zuiderzeevogels op het Kerstenssportpark aan de zegekar gebonden. De Achtervelders boekten hun derde zege in vier wedstrijden en meldden zich in de bovenste gelederen van de ranglijst Naast het feit dat de ploeg van Jan Drost uitstekend draait, blij ken de Achtervelders ook nog aan publiekbinding te doen door middel van spectaculaire uitslagen Een week eerder vie len er in het treffen met VVZA Zuiderzeevogels kon Achterveld niet van de zege af houden Lijf-aan-lijf gevecht thee In de tweede minuut pikte Erik de Jong een lange pass van Hans van de Kooy op en voor de Zuiderzeevogeldoelman het in de gaten had, lag nummer twee in het net Dezelfde Erik de Jong was na ruim een kwartier ook verantwoordelijk voor de derde Achterveldse treffer. Nadat hij werd aangespeeld door Robbie de Vette, kon Erik de Jong 3-0 aantekenen. Geholpen door de grote voorsprong, leek Achter veld vanaf dat moment free wheelend het eind te kunnen halen Helemaal toen Klaas van de Heuvel, met een kopbal sco rend, de marge, na een Zuider- zeevogeltreffer, weer herstelde. Niets bleek echter minder waar, want in de spannende slotfase kwam de ploeg uit Lelystad met twee doelpunten op rij nog ge vaarlijk dichtbij- 4-3. Even leek de zaak in Achterveld zelfs he lemaal uit de hand te lopen, toen Jos Koot koppend de bal tot cor ner wilde verwerken. Zijn inzet miste het eigen doel op een haar na. LEUSDEN/ACHTERVELD Wie had durven voorspel len dat Achterveld na vier speeldagen in het seizoen '86-'87 zich opnieuw als een van de trefzekerste ploegen in de afdeling Utrecht zou manifesteren, was voor gek verklaard. Immers na het vertrek van doelpuntenma kers als Cor Horst en Marcel Boonen, leek de formatie van trainer Jan Drost een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. Tot op heden valt daar echter niets van te merken; Achter veld doet het uitstekend en handhaaft zich weer op ka rakter in de top van de le klasse van het zondagvoet bal. Hekkesluiter Zuiderzeevo gels ondervond het op het Kerstenssportpark aan den lijve en ging met 4-3 onder uit. In de hoofdklasse van het za terdagvoetbal bleef aan de kop ook alles bij het oude. Lijstaan voerder TOV bleef in eigen huis SVL met 2-1 de baas terwijl Musketiers het Utrechtse VVOO met 1-3 puntloos hield Roda'46 zag dit alles met argusogen aan en weet nu wat het komende zaterdag op het Burg Buining- park te doen staat als de onge slagen koploper in Leusden op bezoek komt. Na de geslaagde festiviteiten rond het 40-jarig bestaan, kunnen de Leusdena- ren best nog meer successen gebruiken De ontmoetingen tussen Veluwse Boys en Hercu les en WA'71 enBloemenkwar- tier eindigden onbeslist (1-1), hetgeen met name voor de gas ten een kostbaar puntverlies^ tekende. Uitslagen hoofdklasse: TOV-SVL Hoogerheide - Veensche Boys VVOO - Musketiers VVJ - Roda '46 Veluwse Boys - Hercules WA '71 - Bloemenkwartier Stand hoofdklasse: TOV Musketiers Roda '46 Hoogerheide Hercules Veensche Boys Bloemenkwartier WA'71 VVJ Veluwse Boys VVOO 4 8 (U. 4 7(9 3 5(6 4 5(6 4 5(7, 4 4(6 4 3(3 4 2(4. 3 1(3 4 1(3 4 0 (3-1 In de le klasse kan BFC no steeds bogen op een status der puntverlies. Ditmaal we; Austerlitz met nipte cijfers h kind van de rekening. Nieuv komer Nederhorst blijft echt; goed volgen via de 1-0 zege Actif. Achterveld handhaafi zich via een doelpuntrijke 4- overwinning op het sterk tem-; gevallen Zuiderzeevogels d nog geen punt bezit. De due tussen Laren en VVZA en N, den tegen EMM eindigden z< ze begonnen waren: 0-0 Uitslagen 1 e klasse A: Achterveld - Zuiderzeevogels 4. SC Nederhorst - Actif U Laren - VVZA Qi BFC - Austerlitz u Naarden '79 - EMM Q| OLympia '25 - Roda '46 J Stand le klasse A: BFC 4 8 (134 Nederhorst 4 6(5] Achterveld 4 6 (1W Olympia'25 3 5(52 Naarden'79 4 4 EMM 4 4 (2-1 VVZA 4 4 (56 Roda '46 3 2 (4-§ Actif 4 2 (4-6 Laren 4 2 (2-5 Austerlitz 4 1 (3-9 Zuiderzeevogels 4 0 (4-11 LEUSDEN De korfballers van Antilopen zijn dit weekeind tegen hun eerste nederlaag aan gelopen. Hoewel de ploeg van Kees van Buren lange tijd de mindere was van ex-overgangsklasser Drachten, slopen de Leusdenaren in de slotfase geruisloos dichterbij, waarna in de laatste minuten de gelijkmaker door de Friese korf ging. In de allerlaatste seconden echter moesten de roodhemden de halve winst toch nog uit handen geven, toen een strafbal tegen Margret Versteeg door de Friezen benut werd; 10-1 1. Yolanda van Doornik verbeterde Het geduld van het publiek, dat zich langs de lijnen van het korfbalveld had verzameld, in afwachting van de topper tussen Antilopen en Drachten, werd bijna anderhalf uur op de proef gesteld. Het rollend materieel dat de Friezen naar Leusden moest brengen, begaf het on derweg een aantal malen, zodat de wedstrijd pas om kwart over vijf kon beginnen. Hoewel hij reglementair gerechtigd zou zijn om de wedstrijd te laten uitstel len, besloot trainer Kees van Buren tóch te spelen. Als voor naamste argument voerde hij daarvoor aan dat de weersom standigheden afgelopen zater dag in ieder geval niet in het nadeel van de Leusdenaren wa ren, terwijl het risico op minder mooi weer groter wordt naarma te het seizoen vordert. 'Boven dien hield ik er toch al rekening Frank de Ruiter liet op belangrijk moment de gehjkmaker noteren mee dat we zouden verliezen', liet de oefenmeester na afloop weten, 'en op deze manier kreeg de ploeg toch de kans ervaring op te doen tegen een sterke tegenstander, ervaring die in het verdere verloop van de competi tie van pas kan komen', aldus Van Buren. 'Natuurlijk is het ontzettend jammer dat we een gelijk spel nog uit handen heb ben moeten geven, hoewel ik Drachten vandaag toch de bete re ploeg vond Maar ik vind het belangrijk dat deze jonge groep de les heeft kunnen leren dat we voor niemand in deze klasse hoeven onder te doen. En dat kan het zelfvertrouwen alleen maar versterken'. VISITEKAARTJE Het koste Antilopen zaterdag Na twee overwinningen uit drie wedstrijden doen de heren van MHCL weer volop mee in de strijd in de le klasse. Rob Weers zal dan ook met enige weemoed terug denken aan de eerste con frontatie in deze competitie, toen de Leusdenaren onnodig tegen een nederlaag opliepen Naarmate het seizoen vordert begint het er steeds meer op te lijken dat het optreden tegen Hengelo als een schoonheids foutje kan worden betiteld. Het is echter denkbaar dat het punten verlies tijdens de ouverture van het seizoen in het verdere ver loop van de competitie belang rijk zal blijken te zijn. Dat neemt overigens niet weg dat de over winning op Meppel, afgelopen zondag, een lekker gevoel moet hebben gegeven, zeker gelet op het feit dat voor komend week eind de ontmoeting met één van de gedoodverfde favorieten, DKS uit Enschede, op de rol staat. CHAOTISCH Toch kwamen de mannen van één helft om zich in te stellen op het spel van de tegenstander. Vooral verdedigend holden de Leusdenaren in die fase achter de feiten aan Aanvallend ont brak het de ploeg aan stoot kracht en precisie, die bij de opponent wel aanwezig was Drachten had beduidend min der kansen nodig om te scoren Al in de eerste minuut gaf Drachten het visitekaartje af. Het eerste doelpunt werd door de gedecideerd leidende scheids rechter afgekeurd, wegens ver dedigen van Jan Costa, maar even later was het twee maal op rij wél raak. Joyce Osnabrugge moest twee maal toezien hoe haar dame zich vrijliep en met doorloopballen de stand naar 2- 0 schoot. Het eerste aanvalsvak van Antilopen, onder leiding van Gert Graafland had toen al een aantal goede kansen zien mislukken Na de vakwissel zet ten Walter Urbach, Joyce Osna brugge, Jan Costa en Annelies Krikke de verdediging van Drachten onder druk en dit bleef niet zonder gevolgen. Na een lange aanval kreeg Walter Ur bach de bal, geheel vrijstand, aangespeeld. De junior aarzelde geen moment en schoot van Rob Weers zondag wat aarze lend uit de startblokken. On danks het feit dat de mandek king redelijk verzorgd werd, leken de Leusdenaren nog niet geheel overtuigd van eigen kunnen. Dat leidde ertoe dat de eerste twintig minuten uiterst chaotisch en rommelig hockey te zien gaven Aan aanvallende actie's kwamen beide ploegen in die fase nauwelijks toe. Het spel concentreerde zich voorname lijk in het gebied rond de mid den cirkel Er was een doelpunt van Meppel nodig om de Leus denaren wakker te schudden In de 22e minuut kreeg Meppel een strafcorner, die door doel man Frederik van der Lee aan vankelijk gekeerd werd De keeper van Leusden, die later nog een hoofdrol voor zich op zou eisen, had op de in de re bound ingeslagen bal echter geen antwoord en kon gaan 'vis sen'. Met de 1-0 achterstand liet Leusden ook de voorzichtigheid varen. Met grotere regelmaat doken de Leusdenaren op voor het vijandelijke doel, wat on afstand raak Na een vrije bal was het niet veel later Joyce Osnabrugge die haar fouten in defensief opzicht goed maakte (2-2) Toch kon Antilopen niet in het spoor van de Friezen blijven, en de Leusdenaren dreigden Drachten helemaal uit het oog te verliezen toen men gemakkelijk naar 2-5 uitliep De eigen aan vallen bleven zonder succes, en men kroop een paar keer door het oog van de naald, toen met name Walter Urbach en Anne lies Krikke hun directe tegen standers uit het oog verloren. Deze toonden echter clementie, en een onverwacht doelpunt van Jolanda Versteeg op slag van rust hielp de Leusdenaren weer in het zadel VEERKRACHT In de tweede helft toonde de formatie van Kees van Buren aan over een opmerkelijke dosis veerkracht te beschikken. Na de hervatting lag het initiatief aan- vankèlijk opnieuw aan Friese zijde en toen Antilopen vier doelpunten achter kwam, gaf niemand langs de lijn meer een stuiver voor de kansen van de Leusdenaren (4-8). Toch wisten dermeer tot gevolg had dat Mar- tijn Marree zijn ploeg uitzicht verschafte op een snelle gelijk maker. De behendige spits kwam op vier meter van het doel oog in oog te staan met de kee per, maar zijn inzet miste preci sie Er moest een tactische ingreep van Rob Weers aan te pas ko men om de NHC-trein goed op de rails te krijgen. Op aanwij zing van de oefenmeester ver huisde Frank de Ruiter naar voren en op de rechtsbuiten- plaats bleek de middenvelder aanvallend voor de nodige im pulsen te kunnen zorgen Flip van Dalen betrok de stelling achter de offensieve lijn, terwijl Tom van Eek de opengevallen plaats op het middenveld innam. De interne omzetting wierp vrijwel onmiddellijk vruchten af Frank de Ruiter on derbrak op de vleugel een aan val en op de counter van de Leusdenaar moest de complete Meppel-defensie het antwoord schuldig blijven; 1-1. Vanaf dat moment ontwikkelde Leusden een veldoverwicht, dat echter Antilopen niet van wijken en aanvallend werd het geluk, dat in de erste helft ontbrak, afge dwongen. Gert Graafland ver zilverde een strafbal, waarna Nancy Laheij uit een ingestu deerde vrije bal situatie 6-8 liet aantekenen Een fraaie combi natie tussen Joyce Osnabrugge en Walter Urbach, die door de eerste met een doorloopbal doel treffend werd besloten, beteken de de aansluiting. Drachten vergrootte de afstand weer door een strafbal te benut ten, maar Koos Meinsma schoot de ploegen met twee fraaie tref fers op rij voor het eerst sinds lange tijd naast elkaar Er leek een sensatie in de lucht te han gen In de hectische slotminuten leek het duidelijk dat de ploeg die de zenuwen het best in bedwang zou kunnen houden, mte de winst zou gaan strijken. Kees van Buren achtte op dat moment de tijd rijp om tot een tactische ingreep over te gaan. Jolanda Versteeg werd gewis seld voor zus Esther, terwijl Frank van de Pijpekamp het veld diende te ruimen voor Jerry Urbach. Aanvankelijk leek de wissel zijn uitwerking te missen, want Drachten kwam via een afstandschot v/eer op voor sprong Esther Versteeg toonde zich vijf minuten voor tijd een ware pinchhitter en bracht haar ploeg nogmaals langszij. Maar terwijl iedereen al berustte in een gelijk spel, kreeg Margret Versteeg in de laatste dertig seconden een strafbal tegen. De geroutineerde tegenstander wist daar wel raad mee en zo kwam de winst alsnog bij Drachten terecht Carohen Meinen, zondag goed voor een onvervalste hattrick tegen Maarn voor de rust niet meer tot doel punten leidde TREND Meteen na de rust werd de trend van het laatste kwartier door de Leusdenaren voortge zet Met goed Hockey creéerde LEUSDEN Zondag heeft een 20 personen tellende zwem ploeg van de Leusdense zwem en poloclub 'De Haaien' deelge nomen aan een sterk bezet na tionale zwemwedstrijd om de 'Unico-Trofee' te Barendrecht Afgezien van enkele goede per soonlijke prestaties bleken de pupillen van coach/trainer Jules Baars nog een trainings- achterstand te hebben, hetgeen met name bij allen duidelijk bleek op de laatste 25 m van de afzonderlijke zwemnummers De einduitslag was als volgt: 1 De Kempvis (Spijkenisse) 3129,9 sec 2 WVZ (Zoetermeer)3149,1 sec. 3. ZPB Unico (Barendrecht) 3149,4 sec 4. De Houtrib (Lelystad) 3230.7 sec. 5 Het Ravijn (Nijverdal) 3231.8 sec. 6. De Haaien (Leusden) 3237.9 sec De start van De Haaien zwem ploeg begon veelbelovend met de 100 m vrije slag dames waar Adinda Kelder direct haar per- Leusden zich kansen op een voorsprong, maar Maarten Jon- ges, na de thee in het veld ge bracht voor Thorvald Goosman, Martijn Marree en Frank de Rui ter hadden niet het geluk dat nodig was voor een treffer Toch leek het slechts een kwestie van tijd voor Leusden een doorbraak zou forceren Er was een fraaie actie van Martijn Marree voor nodig om deze voorspelling ge stand te doen. Ongrijpbaar voor zijn tegenstanders bereikte de Leusdenaar de achterlijn, waar na hij vriend en vijand verbaas de door uit een onmogelijke hoek 1-2 te laten aantekenen. Maar Meppel wenste zich niet zonder slag of stoot bij deze gang van zaken neer te leggen, en onder de druk die voor het Leusden doel werd ontwikkeld, vergalloppeerde Joep Roosen boom zich, hetgeen hem op geel en vijf minuten kwam te staan. Ironisch genoeg zou het tot zijn terugkeer duren, voordat Mep pel de beste kans kreeg op de gelijkmaker. Dezelfde Joep Roo senboom zag zich opnieuw ge noodzaakt naar onreglementai re middelen te grijpen, waarna de scheidsrechter niets anders kon doen dan naar de stip te wijzen Daarmee kreeg doelman Frederik van der Lee de gele genheid zich te ontpoppen tot match-winnaar. De laag inge schoten strafbal werd door de MHC-sluitpost bekwaam ge stopt, waardoor de zege niet meer in gevaar kwam HATTRICK In navolging van de heren clubrecord op de honderd meter vrije slag soonlijke record met maar liefst 2,4 sec verbeterde en het op 1.05.7 bracht en als achtste ein- lijken de dames van MHCL ook van plan een hartig woordje mee te gaan spreken in de com petitie. De ploeg van Bob Ebbink leverde zondag een prestatie, die voor de rest van het seizoen veel goeds belooft. Meteen na het beginsignaal lie ten de Leusdenaren er geen twij fel over bestaan met welke be doelingen men het veld in was gekomen Op het eigen kunst gras ontwikkelde de ploeg snel een veldoverwicht, wat al in de vierde minuut tot succes leidde Carohen Meinen sloeg een door zus Sandra aangegeven straf corner keihard op de plank en legde daarmee de basis voor een grote overwinning Carolien Meinen voltooide nog in de eer ste helft haar hattrick, door met twee fraaie velddoelpunten voor 3-0 te zorgen. Vlak voor rust rondde Nicol Pronk een lange solo bekwaam af en tekende daarmee voor 4-0 De riante voorsprong bij de rust had tot gevolg dat de Leusdena ren wat nonchalant aan de tweede helft begonnen Het gaf Maarn de gelegenheid op te rukken tot het doel van Leusden, maar de aanvallende aspiraties liepen keer op keer stuk op doelvrouwe Fokkema. Gehol pen door het goede optreden van de keepster begreep men in Leusden dat er meer van hen verlangd werd. De ploeg nam het initiatief weer in handen en opnieuw bleek de kwetsbaar heid van de Maarn defensie. Clara den Boer en opnieuw Nicole Pronk voerden daardoor in de slotfase de stand nog op tot 6-0 digde Het daarop volgendi nummer deed Karei van de Pij pekamp hetzelfde op de 100 s vrije slag heren. Met een tijd vaf 1.03 1 werd Karei weliswaa twaalfde, maar was wel 3 secoB den sneller dan ooit te voren Chester Marsman werd op hef zelfde nummer vierde in 0 56.8. De 100 m schoolslag (J' 0-U jaar) bracht voor Marco Woerd man een persoonlijk succes] door de afstand in een nieuws toptijd van 1.27.8 af te leggen waarmee hij achtste werd. Of dezelfde afstand werd TjiwoU Wierda zevende in eveneens ee: nieuwe persoonlijke tijd vas 1 25.1. Bij de 100 m schoolsla; (M' 0-14 jaar) werd Alma Ver hoeven zesde in 1.27.3 En werd Carine Campes tiende in 1.355 Succes bracht de 100 m rugslag M' 0-12 jaar. Yolanda vat Doornik en Simone Sybrand? zorgden hier voor de eerste twee ereplaatsen. In 1 19.1 en 1 22 2 werd Yolanda tweede en Sirao ne derde. Op de 100 m vrije slag M' 0-12 jaar deed Yolanda hei dunnetjes over. Met een tijd vat 1.07.9 werd Yolanda tweedeer bovendien zwom ze daarme? haar clubrecord met 0.4 sec. aai flarden. Simone greep hier net naast de prijzen door als vierde te eindigen in 1.11.5. Bij de jon gens was het Rogier Tolboom die de ereplaats wist te behalet op de 100 m schoolslag J' 0-10 jaar. In een nieuw persoonlij record van 1.40.7. Jeroen Vei hoeven realiseerde op dit num mer een tijd van 1.45.4 waarmee Jeroen 2 6 sec. sneller was dac ooit tevoren en daarmee als vijl de eindigde. Eveneens net naas! de prijzen greep Jan Willem vai Dijk op de 100 m vrije slag I 0-12 jaar. Met een tijd vaa 1.10.3 werd Jan Willem vierde en dook onder zijn tijd met bijna één seconde Ruben Tolboom werd op dit nummer zevende ia 1.11.2. LEUSDEN Niet vanavond (23/9), maar woensdagavond treffen de Roda-zaterdag en Hooglanderveen elkaar in de strijd om de afdelingsbeker Om 19.30 uur zal deze confron tatie tussen de hoofdklassers uit de afdeling Utrecht op eén van de bijvelden van het Burg. Buiningpark beginnen met als inzet een plaats in de 2e ronde. LEUSDEN Het begint er op te lijken dat de heren- hockeyers zich aardig thuis voelen in de landelijke eerste klasse Na het verlies op eigen terrein tegen Hengelo, waar mee het seizoen aarzelend werd ingezet, boekten de heren twee zeges op vreemde bodem Afgelopen zondag werd Meppel het slachtoffer van de MHC dadendrang. In net noge noorden oieven de Leusdena ren met 1-2 aan de positieve zijde van de balans. De dames haalden zondag op eigen veld fors uit. De ploeg van Bob Ebbink steeg door de tweede zege in successie een aantal plaatsen op de ranglijst, ondermeer ten koste van Maarn, dat met 6-0 werd afgedroogd

Leusder Krant | 1986 | | pagina 10