SB peen opslag van chemisch afval in voormalig Keurslager- complex lA 9 Smit-Kroes opent A-28 80 Kinderboekenweek in teken van boeven HOU ZE APART! Geut begint nieuw seizoen i Voorlichtingsavond over bezuinigingen in onderwijs vandaag in de leusder krant" „Open dag moet twijfels wegnemen" leusder krant Woodstock-festival herleeft in Jeugdhonk BDU H Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden RAKO-Holding: „Onrust ongegrond" Bedrijfsongeval: licht gewonde Tegen boom Bridgesoos dames begint Inbraak Achterveld Fietsers tegen elkaar Veel activiteiten in bibliotheek ,Nieuw-Langenbeek' MAX MILIEU Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BOU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV 45- O krant DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 43 LEUSDEN AAKO-Hol- b Jhng BV gaat het voormalig ^■fcurslagercomplex in Leus- ►n-Zuid gebruiken voor het laan van stalen luchtdop- >n voor de industrie.Ook zal ui gedeelte verhuurd wor- n. Dit heeft AAKO burge- eester en wethouders van losden meegedeeld. Om entuele twijfels over de ud van de werkzaamheden eg te nemen is AAKO van lan een open dag voor Leus- üiaren en andere belang eenden te organiseren. Twijfels over de bestemming van het voormalig Keurslagercomplex zijn ontstaan door het feit dat AAKO met verschillende werkmaatschap pijen handelt m chemische grond stoffen. AAKO stelt echter duidelijk dat het complex in Leusden-Zuid met gebruikt zal worden voor het opslaan van chemicaliën. Deze lig gen opgeslagen bij de firma Steen bergen in Bodegraven. Volgens AAKO zullen de aktiviteiten geheel binnen het bestemmingsplan val len. te weten handel en transport. Het voormalig Keurslagercomplex: geen opslag van chemisch afval. ACHTERVELD De ou derraden van de Peuter speelzaal Klein Duimpje, de RK basisschool St. Joseph, de PC basisschool De Regen boog en de openbare basis school 't Startblok houden donderdag 25 september een voorlichtingsavond over het „Effect Beleid Deetman op onze scholen". Alle ouders van school gaande kinderen en toekom stige ouders zijn deze avond om 20.00 uur van harte wel kom in de school 't Startblok aan de Jan van Arkelweg. De ouderraden van de scho len in Achterveld hebben deze gezamenlijke bijeenkomst be legd om de ouders te informe ren over de effecten van de be zuinigingsvoorstellen in het on derwijs. Het gaat om de volgende maatregelen: a. de beperking van de toela ting 4-jarige kinderen b. de vervangingsregeling bij ziekte van leerkrachten c. verdere bezuinigingen in de peuterspeelzalen, basisscho len en speciaal onderwijs. Deze avond wil men met el kaar praten over deze maatre gelen en over de vraag hoe men zich m deze zal moeten opstellen. Het programma is als volgt: De opening is om 20.00 uur. Daarna volgt algemene infor matie door een gastspreker. Ook de teamleden van Klein Duimpje, St. Joseph, de Regen boog en 't Startblok zullen aan het woord komen. Na de pauze is er gelegenhéid tot het stellen van vragen en het houden van gesprekken in groepen. Ver volgens is er een inventarisatie van de meningen, waarna de avond zal worden afgesloten. Is men deze avond verhinderd dan verzoeken de organisato ren een ander uw mening ken baar te laten maken. s nieuwe rijksweg A-28, die minister Smit-Kroes binnenkort zal openen. AMERSFOORT Minister Neehe Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat opent woensdag 29 oktober de Buwe verkeersknooppunten in Midden-Nederland. Daaronder valt ook de nieuwe autoweg A-28 tussen nersfoort en Utrecht. De 18 kilometer lange autosnelweg heeft 225 miljoen gulden gekost. Langs deze weg zijn 21 kunstwerken ngelegd. De totale kosten van de verkeersknooppunten en autosnelwegen dn, de minister op 29 oktober in kruik zal stellen, bedragen 900 miljoen gulden. De opemngshandelmg voor de A-28 begint met een officiële eenkomst in De Flint in Amersfoort. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- •'jks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Een werknemer van een elektro-technisch bedrijf is dinsdagavond gewond geraakt. Hij wilde een reclame-(licht)bak op hangen op de Dafplaats. Twee schroeven had hij al vastgedraaid. Toen hij de andere schroeven wil de indraaien, kwam de reclame- bak plotseling naar beneden. De 35-jarige man viel hierdoor van de ladder. Hij is met lichte verwondin gen naar het St. Elisabeth Zieken huis in Amersfoort vervoerd. LEUSDEN - Op de Moorsterweg is woensdagmorgen rond 10.45 uur een auto met twee inzittenden te gen een boom gereden. Beide pas sagiers zijn met verwondingen op genomen in het ziekenhuis. De be stuurder heeft een gebroken en een paar gekneusde ribben en waarschijnlijk een longperforatie. De passagier heeft een beenfrac tuur opgelopen. LEUSDEN De bridgesoos voor dames begint op donderdag 2 ok tober in de ontmoetingsruimte van de Geertrudishof, „De Kit", aan de Hamersveldseweg met het nieuwe seizoen. Er wordt gebridged van negen tot twaalf uur. De kosten bedragen dne gulden per ochtend. Nieuwe leden betalen daarnaast als entree nog tien gulden. Iedere vrouw is welkom, het is niet noodzakelijk een partner mee te brengen. Meer informatie is telefonisch te verkrij gen bij Betty Zevenboom (943543). ACHTERVELD - Op klaarlichte dag is woensdag m een woning van de familie V. aan de Jan van Arkel weg ingebroken. De inbraak is waarschijnlijk gepleegd tussen 8.30 en 15.00 uur. Geld, sieraden een ra dio plus cassettedeck, met een ge zamenlijke waarde van 3000 gul den, zijn buitgemaakt. De daders zijn binnengekomen door een raam, nadat ze een gaasafrastering en stalen spijlen vernield hadden. De politie vermoedt dat het gaat om jeugdige inbrekers. Mensen die iets gezien hebben, worden verzocht contact op te ne men met de politie Achterveld, te lefoon 03425-1607. LEUSDEN - Een 13-jarig meisje uit Barneveld is na een aanrijding in shocktoestand opgenomen m zie kenhuis De Lichtenberg in Amers foort. Zij fietste woensdag op het fietspad langs de Dodeweg in Leus den, ter hoogte van de Don Bosco- school. Daar kwam ze in aanraking met een tegemoetkomende fietser, eveneens een meisje van 13 jaar. Het ongeluk gebeurde doordat één van de meisjes uitweek. LEUSDEN Sluw, slecht en gemeen. Woor den die centraal staan in de Kinderboekenweek die van 8 tot en met 18 oktober wordt gehouden onder het motto „Boeven". Ook bi bliotheek „Nieuw-Lan- genbeek" in Leusden be steedt ruim aandacht aan dit landelijk festijn. In het kader van de Kinder boekenweek zijn een aantal kinderboeken bekroond. De Gouden Griffels voor 1986 zijn toegekend aan Joke van Leeu wen uit Amersfoort voor haar boek „Deesje" en aan Willem Wilmink voor zijn werk „Waar het hart vol van is. Willem Wil- mink's schriftelijke cursus dichten". Joke van Leeuwen krijgt tevens de Zilveren Pen seel voor de illustraties in haar boek. Het Gouden Penseel ont vangt Max Velthuis voor zijn kinderboek „Klem-Mannetje vindt het geluk". Verder zijn er nog diverse Zilveren Griffels en een Zilveren Penseel toege kend. Al deze bekroonde boe ken worden tentoongesteld zo wel in de bibliotheek m Leus den-Centrum als m Leusden- Zuid. Ook zijn een aantal „Boe- veboeken" te bewonderen. Naast de tentoonstellingen worden nog diverse andere activiteiten georganiseerd. Op woensdag 15 oktober wordt om 19.00 uur de film „Operatie Cobra" gedraaid voor kinde ren vanaf acht jaar. Op donder dag 16 oktober staat een pop penkast op het programma voor kinderen vanaf vier jaar De voorstelling begmt om 15.00 uur. Ouders kunnen de voorstelling niet bijwonen. Grotere kinderen kunnen in de bibliotheek op speurtocht gaan naar „boevenboeken" en „boevenpuzzels" maken. Voor de kleintjes zijn er kleurplaten. Ook is er weer voorlezen op elke middag dat de biblio theek open is van 16.00 tot 16.30 uur. Alleen 8 oktober is het speciaal voor de allerklein sten (2-4 jaar). Kinderen uit Leusden-Zuid en Achterveld zijn ook welkom op deze activiteiten Voor de film en de poppenkast is het noodzakelijk toegangsbewij zen te halen in de jeugdbiblio theek. Ze zijn vanaf 8 oktober te verkrijgen. Max Milieu houdt ook in Leusden najaarsschoonmaak EHBO-Achterveld huldigt trouwe leden J. A. ter Maten neemt afscheid van bibliotheek: „Ik ben een soort bruggenbouwer geweest tussen de verschillende bevolkingsgroepen" Leusdenaar Michaël Noordam Nederlands kampioen fïetscross Film: The Color Purple barokke Steven Spielberg op literaire toer Service pag. pag. pag. 5 pag. pag. pag. LEUSDEN Na een geslaagd Pudding-Pop beginnen de mede- werkers van de Geut vol goede moed aan het nieuwe seizoen. Er is voor de komende maanden een zeer gevarieerd programma opge- I zet, met veel live optredens. Alvast een kleine greep hieruit: op zaterdag 4 oktober Stnng Conspiracy, een swingende rock formatie uit De Meern, zaterdag 18 oktober een live bluesband en op zaterdag 1 november wordt Rocks Off, de openingsband van Pudding-Pop verwacht. Ook is er weer een stuntavond gepland en wel op 25 oktober. Meer informatie hierover wordt nog bekend gemaakt. Op het programma voor het komende weekend staan gepland voor vrijdagavond een superdisco met medewerking van Superra- dio en voor zaterdagavond een disco/soosavond. De aanvangstijd voor beide avonden is 20.30 uur en iedereen is uiteraard van harte I welkom. LEUSDEN De jeugdsoos in het Jeugdhonk aan de Hamersveldse weg gaat zaterdagavond 27 sep tember terug in de tijd. Deze avond zal namelijk in het teken staan van Woodstock, het in 1969 gehouden popfestival. Vierhonderdduizend pop-fans beleefden toen de ge beurtenis m de geschiedenis van de popmuziek. De jeugdsoos biedt Leusdense jongeren op 27 september vanaf kwart over acht 's avonds de gele genheid om de hoogtepunten van dit festival mee te maken. De video film van Woodstock zal een deel van de avond in beslag nemen, met optredens van Jimi Hendrix, The Who, Joe Cocker en natuurlijk Crosby, Stills. Nash Young. Verder wordt op deze avond mu ziek uit de penode rond 1970 ge draaid, afgewisseld met hits van nu. Een met te missen kans om een kijkje te nemen in de roenge pop- penode van toen. En natuurlijk de bijbehorende sfeer te proeven. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uurt. Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Smit-Kroes opent A-28 .geldt er dan al een maximumsnelheid?.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1