ax Milieu houdt bok in Leusden laj aar sschoonmaak TOYOTA ALS JEALLES GOEDBEKIJKI Weer thema-ochtenden van Kruisvereniging evonden raammarkt voor anstaande ouders Leusdense ouderen naar regio-speldag Groeneveld opticiens Amersfoorter door vader uitgelokt tot inbraak benzinestation Leusden Combo Slinger-Brink in Jazzsociëteit Leusden AUTO EEMHAVEN leusder krant Astronomische herfst JokaaL .ctie om schadelijke afvalstoffen apart te houden IC Weekendrijverbod en geldboete wegens rijden onder invloed Brand Inbraak, maar niets vermist Met een Miele oven heeft U „Haute Cuisine" in huis. Huizenga Miele Tekenfilm in „Blijhof LEUSDER KABEL KRANT plaatselijk nieuws LEUSDEN De kruisver eniging Leusden organiseert een drietal thema-ochtenden. Deze ochtenden zijn bedoeld voor ouders van kinderen in de leeftijd van lVz-4 jaar en worden verzorgd door een wijkverpleegkundige, dis- trictsverpleegkundige of arts. Donderdag 25 september wordt begonnen met het thema: ontwik keling eigen wil/relatie ouder-kind. Hierbij komen onderwerpen als dnft, koppigheid aan de orde. Na een korte inleiding wordt aan de hand van voorbeelden die te ma ken hebben met dit thema, met el kaar van gedachten gewisseld. Op donderdag 9 oktober staat het thema „een ziek kind in huis" op het programma. Vragen als: hoe hou je ze bezig, wel/met m bed, wat doe je met je eigen plannen van die dag en vele andere vragen worden deze ochtend besproken De laatste thema-ochtend is op donderdag 16 oktober. Deze gaat over verkoudheid en oorontste king. Na de inleiding worden een aantal stellingen met elkaar be sproken. Bijvoorbeeld: „Hoe har der je snuit, hoe meer er los komt", „Je neus ophalen is vies, dus dat mag niet", „Om oorontsteking te voorkomen, moet je altijd een muts of capuchon opzetten", „Met extra aandacht en knuffelen tijdens het ziek zijn van de peuter, verwen je hem/haar". De vraag is: Wat doe je nu wel en/of wat doe je nu met? De ochtenden worden gehouden in De Springplank, Asschatterweg 25. Vanaf 9.00 uur is iedereen wel kom. De ochtend duurt tot 11.00 uur. De kosten zijn 2,50 p.p. per och tend. Er is een crèche aanwezig. Voor deelname is het lidmaatschap van de kruisvereniging vereist. Voor meer informatie en/of aanmel ding kunt u bellen naar het spreekuur van de wijkverpleeg kundigen Leusden-Centrum: maan dag t/m vrijdag 8.15-9.00 uur, tel. 941218. Aanmelding tot 2 dagen vóór aanvang van de ochtend. LEUSDEN/UTRECHT Geld gebrek, verveling en zijn vader waren de motieven van een 19- jarige inwoner van Leusden om het inbrekerspad op te zoeken. Onder meer voor een inbraak bij een benzine-station in Leusden stond hij dinsdag terecht voor de Utrechtse rechtbank. Omdat het de eerste keer was dat de man terecht stond, wilde de officier van justitie, mevrouw mr. J. Miltenburg-Dekking, wel accoord gaan met een alternatieve straf. Zij eiste vier maanden gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk te gen de inwoner van Leusden, maar vermeldde daarbij dat het onvoor waardelijk deel van deze straf wel afgekocht kon worden met een al ternatieve straf. Het aantal uren dienstverlening liet de officier over aan de rechtbank. Halverwege dit jaar kwam de va der van de verdachte met het voor stel ergens te gaan inbreken. Hij had daarvoor een benzinestation in Leusden m zijn hoofd. Samen met nog een vriend togen ze er op de brommer heen Eerst werd een toe gangsdeur geforceerd. Tot zo ver ging alles goed Toen er in de ver koopruimte van de pomp mets viel te halen, werd een deur naar het kantoortje open gebroken. Daarop ging het alarm af. De advocaat m deze zaak had vooral kritiek op het optreden van het Openbaar Ministerie. Vong jaar was de verdachte ook al in zijn kraag gegrepen omdat hij een aan tal diefstallen en inbraken had ge pleegd Toen viel hij echter nog on der het kinderrecht. De afhande ling van deze kinderzaken is wat in het slop gekomen Daardoor kwam het dat de inwoner van Leusden voor deze later gepleegde feiten eerder terecht moest staan dan voor de feiten, die hij had gepleegd m zijn kindertijd. „Wellicht waren deze misdragingen niet begaan als er een eerdere rechtszaak was ge weest", aldus de advocaat. De offi cier antwoordde hierop dat zij met kon aangeven waarom de kinder zaken zo lang waren blijven liggen. „Die dmgen gaan zo", aldus mr. Mil tenburg. Zij zei dat de verdachte er overigens nog wel op kon rekenen dat hij voor de kinderzaken ver volgd zal worden. LEUSDEN „Max Milieu udt najaarsschoonmaak". On- dit motto voert de provincie recht en het merendeel van de rechtse gemeenten aktie om ai burgers ertoe te bewegen iadelijke stoffen apart te hou- Max Milieu trekt de hele and oktober in levende lijve de Dvincie door. Op zijn rondreis elt hij stickers, ballonnen, fol- en milieuwijzers uit. Ook rdt hij vergezeld door een ten- nstelling. U enige tijd hebben alle ge enten in Utrecht een chemisch aldepot, waar burgers en kleine irijven hun chemisch afval kun- ïnleveren. Sommige gemeen- veld wij j bij aerd ken DB Itr. 125-19 :ste ad ze, kk in nil 1, Oos! evelak' ten halen daarnaast het chemisch afval op gezette tijden op, andere hebben een groot aantal inzamel punten opgezet. In oktober bieden de meeste gemeenten meer moge lijkheden om schadelijke stoffen kwijt te raken, sommige gaan huis- aan-huis ophalen. De provincie Utrecht vindt het belangrijk dat schadelijke stoffen als batterijen, verfresten, restanten geneesmiddelen en cosmetica, fo to-fixeer en ontwikkelaar en derge lijke met in de vuilniszak of het riool terecht komen. Op den duur komen die stoffen dan toch m het milieu terecht. Als chemisch afval apart wordt ingezameld, kan het worden hergebruikt of zodanig verwerkt dat er geen schade aan het milieu ontstaat. In Leusden kan het chemisch af val worden mgeleverd aan de Ha- mersveldseweg 105. Bij het inleve ren moet op twee dingen gelet wor den. Op de verpakking moet duide lijk staan om welke stof het gaat en men moet nooit twee verschillende stoffen bij elkaar gooien. Dan kun nen er chemische reacties ont staan, waarbij gevaarlijke dampen kunnen vrijkomen. Het officiële startsein voor de ak tie wordt vrijdag 3 oktober om 10.30 uur gegeven door milieu-gedepu teerde ir. G. C. van Wijnbergen en wethouder mr. E. de Bruyn op de Varkensmarkt te Amersfoort. LEUSDEN/UTRECHT We gens het rijden met te veel drank op is een 37-jarige Leusdenaar dinsdag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot een weekendrijverbod van twaalf maanden, een voorwaardelijke celstraf van twee weken en een geldboete van duizend gulden. De officier van justitie mr. T. van Dijk had twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf en negen maanden rijontzegging geeist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man was op 10 juni vong jaar aangehouden op de Amsterdamse- weg in Amersfoort met 2,33 promil le aan alcohol m zijn bloed „U was stomdronken. Een wonder dat er geen slachtoffers zijn geval len. U heeft de nodige moeilijkhe den achter de rug, maar iemand die u dood njdt of in een rolstoel te recht komt, heeft daar geen bood schap aan", hield politierechter mr G. van Esch de man voor. Mr. T. van Dijk vond dat er gezien het hoge promillage en het feit dat de man ook een grote hoeveelheid tranquillizers had geslikt een hoge eis moest komen. „Hier moeten we met alle wapens uit ons arsenaal tegen optreden", aldus de officier. Naar zijn zeggen had de ver dachte zijn overmatige alcoholge bruik langzaam afgebouwd. Ook zou hij nu veel minder medicijnen slikken. De Leusdenaar verklaarde op dit moment met zonder zijn rij bewijs te kunnen. „Ik heb het hard nodig", zei hij. „Het is mijn enige strohalm voor mijn werk." Hier hield de politierechter in haar von nis rekening mee. LEUSDEN - Onbekenden hebben dinsdagavond geprobeerd het po dium van de jaarmarkt m de Ha mershof in brand te steken. E'en zijde van het plastic zeil ging verlo ren. De brandweer was tijdig ter plaatse. LEUSDEN De Stichting Jazz- societeit presenteert op zondag 28 september een jazzconcert met zeer bekende musici. Het combo bestaat uit Cees Slinger op de pia no, Rudi Brink tenorsax, Jac ques Schols contrabas en John Engels slagwerk. Dit zijn hoog gekwalificeerde musici die zowel in comboverband als individueel met vele internationaal befaam de solisten hebben gemusiceerd. Het bestuur van de Jazzsociëteit verheugt er zich op de jazzliefheb- Soudkleurig dameshorloge, om ving de Til, inlichtingen bij mevr Sande, Brinkhorst 25, tel 1100. LEUSDEN - Dinsdagmiddag is inge broken in een woning aan de Wil genlaan. Er werd een zijraampje van de keuken ingeslagen waar door men binnen kwam. De deur iEUSDEN De Kruisvereni- g Leusden houdt op woensdag ktober van 19.30 tot 21.30 uur informatie-avond voor aan- ande ouders in de voormalige (isschool „de Springplank" aan Asschatterweg. leze avond zullen velen, die be tken zijn bij zwangerschap, ge- irte en kraamtijd hun informatie senteren voor belangstellen- Voor aanstaande ouders is dit goede kans om aan de instan- die men tijdens de zwanger schap met vanzelfsprekend tegen komt, vragen te stellen. Verder zijn er stands van wijkverpleegkundi gen, de diëtiste, de zwanger- schapsgymnastiek, borstvoeding natuurlijk en de NVSH. Op deze avond wordt een film van een bevalling vertoond, om 19.45 uur en om 20.30 uur Na afloop zal een verloskundige vragen beantwoorden. De toegang is vnj voor allen die gemteresseerd zijn in deze kraam- markt. naar de slaapkamer, die op slot was, werd opengebroken. De be woners missen voor zover bekend niets. advertentie Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 VEENENDAAL Ruim twee honderd zestig-plussers, verge zeld van nog eens tweehonderd supporters, ook uit Leusden wor den 16 oktober verwacht in de Valleihal in Veenendaal voor de jaarlijkse regionale speldag voor ouderen. De organisatie is in han den van de gezamenlijke Stichtin gen Welzijn Ouderen in de regio. Deelnemende plaatsen zijn Bar- neveld, Leusden, Lunteren, Maara, Rhenen, Scherpenzeel, Veenendaal en Woudenberg. De ouderen zijn verdeeld over vijftien ploegen. Zij zullen een zestal spelen beoefenen Elke ploeg pro beert tot een zo goed mogelijk re sultaat te komen, maar de gezellig heid staat voorop. 's Morgens om 9 uur worden de ploegen ontvangen Na de presen tatie en de opening begint om 10.00 uur het spelprogramma. Om kwart over vier wordt de dag besloten, waarna men om vijf uur huiswaarts kan keren. Voor een bescheiden prijs kan men m het restaurant een lunch be stellen, maar zelf meenemen mag ook. Tijdens de lunchpauze bestaat de gelegenheid om nader kennis te maken met volksdansen. Iedereen kan daar aan meedoen, zowel ploegleden als supporters. Deelne mers aan de spelen en het volks dansen dienen wel over schoon schoeisel, zoals sportschoenen of stevige pantoffels, te beschikken. Deze dag kan plaatsvinden mede door de steun en medewerking van de mensen van de Valleihal en de financiële ondersteuning van de Gelders Utrechtse Spaarbank te Veenendaal. Ouderen van zestig jaar en ou der, die zich voor deze dag willen opgeven moeten dat snel doen. Wanneer de plaatselijke ploegen vol zijn, wordt men op de reserve lijst geplaatst. Uiteraard kan men zich ook als supporter opgeven. Wilt u een gezellige dag met een sportief karakter meemaken, of meer informatie ontvangen, neemt u dan kontakt op met: dhr J. Haan stra, tel. 9411337, dhr. A Bakker, tel. 942168. advertentiei (D®®® -®.® MIELE Keukencentrum er is geen betere advertentie 3nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. tedaktle: Martin Hermens en Hans Mosterd tedaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker "Indredaktle: Hans Mosterd. OUT. 80, :0-133flnlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor 'et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. ledaktie en administratie: (antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op rerVdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal (lachten bezorging: Us abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 'ur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op "el onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 i" 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt •pnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: k meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u tabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) tij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, "et duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, tummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, tabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Jkunt ook contant betalen op ons kantoor. •eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling Ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. )E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- "antenkombinatie te Barneveld. Groeneveld heeft u een "grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de beste oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen uw budget! Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. door Jan Versteegt Dinsdag om precies 09.59 uur is de astronomische herfst een feit geworden. Toen stond de zon weer bo ven de evenaar en ging hij langzaam zuidwaarts rich ting zuider keerkring. De da gen gaan nu snel korten en dat zal zeker na het komend weekeinde, wanneer de win tertijd weer ingaat, goed merkbaar zijn. De eerste officiële herfstdag deed het overigens niet slecht. Op veel plaatsen kwam de temperatuur voor het eerst boven 20 graden. In Achterveld net niet 19.6. Inmiddels zijn we, als de kaarten uitkomen, onder in vloed gekomen van een ho- gedrukgebied. Dit is afkom stig van Engeland en ver plaatst zich waarschijnlijk naar Zuid-Scandinavie en de Oostzee. De stroming wordt dan geleidelijk noordoost tot oost. Depressies blijven op afstand en er is dus sprake van goed herfstweer. Tot nu toe is de maand op mijn station met 38.2 mm neerslag aan de droge kant. Hieruit blijkt dat tot op he- dende echte westcirculatie is uitgebleven, eigenlijk al sinds februari. Ook nu moe ten depressies met een wijde boog om het hogedrukgebied heen en geven zij slecht weer in Schotland, Noorwegen. Veel regen zorgt vandaag en morgen ook verwacht in de Pyreneeën en Zuid-Frank rijk. Ook Zwitserland en Noord-Italie krijgen nattig heid. Zo slecht zitten wij er dus nog niet bij. Nog even terug naar het onderzoek naar koude sep tembermaanden en de afloop van de daaropvolgende win ters. In één september maand, namelijk in 1952 werd maar één warme dag geboekt en de erop volgende winter was zacht. Ten slotte ook nog de Septembers met twee warme dagen onder zocht. Er waren er drie, na melijk 1910, 1922 en 1957. De seizoenen 1910/11 en 1957/58 waren zacht maar 1922/23 was te koud. Conclusie: na een (te) koude september maand volgt regelmatig een winter aan de zachte kant. Zoals gewoonlijk zijn er ook uitzonderingen. De laatste septemberdagen van 1986 kunnen nog wat goed maken. De erop volgende winter. altijd afwachten! bers van Leusden en omgeving een swingende middag te kunnen aan bieden, De middag vindt plaats in de Bar-bistro de Hakhorst en begint om 14.30 uur. Voor leden bedraagt de toegangsprijs 5,- en voor niet- leden 7,50 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,- Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. LEUSDEN Speel- en recreatie vereniging „Blijhof' aan de Ansfri- duslaan 49 begmt zaterdag 27 sep tember het nieuwe filmseizoen met de tekenfilm „Remi, alleen op de wereld". De film vertelt het levensverhaal van de vondeling Remi, die na di verse avonturen belandt bij een rondtrekkend circustroepje, waar hij een fijne tijd beleeft. De voorstellingen zijn om 10.30 en 13.30 uur en duren ongeveer an derhalf uur. Toegangsprijzen: 2,- voor leden op vertoon van lidmaat- schapsbewijs en 3,- voor met-le den. De film is Nederlands gespro ken en geschikt voor alle leeftijden. advertentie IEMAND FELICITEREN? Dat doe je toch via de felicitatie- rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT? Felicitaties 6.- per eerste 2 regels. Elke regel meer 6.- extra. Vandaag opgegeven, morgen op de kabel. het dagelijkse kijk nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4. Opgave: kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3