uilgelezen LEUSDER I KABELI KRANTI Haal automaterialen bij BREZAN gegarandeerd goed en betaalbaar I leusder hrant .Achterveld, hoe doe je dat?' nieuw motto Puupenkoppen EHBO-Achterveld huldigt trouwe leden leusdet* krant AJ KPJ-Achterveld ontvangt KPJ-Raalte STERAANBIEDINGEN Agrarische cursussen economie en computergebruik in Barneveld Kortingen van 50.- tot 150.- Fietskleding van 10 tot 25% Kledingbeurs Nieuw telefoonnummer onderhoud bij Woningzorg Snuffelmarkt in Dierenpark Onderwijspetitionnement in regio Leusden succes NVSH-soos voor alleenstaanden Wie wordt de sporter van de maand? SPORTER VAN DE MAAND m SPORTHUIS DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 plaatselijk nieuws Carnavalsvereniging zwaait voorzitter Wim Hilverts uit ACHTERVELD De Carna valsvereniging „de Puupenkop pen" hield maandag 22 septem ber de jaarlijkse ledenvergade ring. Gezien het vrij grote aantal leden was de opkomst matig te noemen. Na een aantal mededelingen maakte de president Willem Hil verts bekend dat het motto voor het komende camavalseizoen zal zijn: „Achterveld hoe doe je dat". De vereniging telt momenteel 167 leden. Ondanks de terugloop van bezoekers aan georganiseerde avonden bleek uit het verslag van de penningmeester dat men toch was geëindigd met een batig saldo De contributie wordt het komende jaar met verhoogd. Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Aftredend was de pre sident Willem Hilverts. Hij stelde zich met weer herkiesbaar. Harry Voltman is zijn opvolger. Voltman dankte voor het vertrou wen en hoopte dat hij het werk net zo goed zou doen als zijn voorgan ger. „Alleen kan ik het met en heb daarom wel de hulp van julhe allen nodig." De scheidende president werd toegesproken door,Gijs Voskuilen. Hem werd dank gebracht voor het vele werk dat hij al die jaren als lid van de Raad van Elf, als secretaris en als voorzitter voor de vereniging heeft gedaan. Omdat hij inmiddels met de VUT is en meer tijd heeft voor zijn hobby's bood de vereni ging hem een uiwuie ivi Ui w ayci l aan. Zijn echtgenote Gees werd in de bloemetjes gezet. Het bestuur van de vereniging ziet er nu als volgt uit: President Harry Voltman, secretaris Pieter Bokkers, penningmeester Gijs Vos kuilen en leden André Teunissen en Guus Horst. De heer A. Roozen- daal bedankte als bestuurslid. In zijn plaats werd Guus Horst geko zen. De Raad blijft ongewijzigd. Het carnavalsprogramma voor het komende seizoen is als volgt: Prinsenbal 8 november - Boeren- laelenbal 24 januari 1987 - Groot Carnaval 27 februari - Carnavalsop tocht 1 maart - Kindercarnaval 1 maart - Tienercarnaval 2 maart en het Bejaardencarnaval 3 maart. Be treffende het halfvastenbal is nog niets besloten. Zoals het er nu voor staat zal dit vermoedelijk geen doorgang vinden en m de toekomst ook niet weer terugkomen. ACHTERVELD De plaatse lijke EHBO-afdeling hield dins dag 23 september de jaarlijkse le denvergadering. Uit het jaarver slag van de secretaresse bleek dat er in het afgelopen jaar veel activiteiten werden georgani seerd. Er werden weer reanima- tie-cursussen gegeven en een cursus EHBO, waarbij alle deel nemers slaagden. Veel assisten tie werd er het afgelopen jaar verleend zowel bij evenementen in het eigen dorp als bij evene menten in andere gemeenten. De vereniging telt momenteel 63 le den. Uit het verslag van de peniung- meesteresse bleek dat men dit jaar met een batig saldo was geèindigd. De activiteitencommissie verzocht de leden commentaar te geven op het blad dat door deze commissie wordt verzorgd. De commissie wil wel eens weten of de leden het er mee eens zijn of dat men bepaalde dingen anders ziet. Bijdragen voor het blad zijn van harte welkom. De Achterveldse groep van de Vrienden van de Hartstichting heb ben een pop in bruikleen aangebo den. Deze pop zal worden gebruikt bij de reanimatie-cursussen en bij de oefenavonden. De Tour de Ju nior is volgend jaar van 12 t/m 18 juli. Het bestuur verzoekt de leden zich zoveel mogelijk te willen aan melden voor deelname aan te ver lenen assistentie. Als men hieraan mee wil werken kan er meer gerou leerd worden zodat het niet steeds dezelfde mensen zijn die de hulp verlenen. Er is ook weer een ploeg samengesteld die kan deelnemen aan wedstrijden. Ondanks het feit dat de bijdrage aan de bond weer is verhoogd zal de contributie dit jaar niet worden verhoogd. Na de pauze vond de be stuursverkiezing plaats. Periodiek aftredend waren Willem Hilverts en Lenie Kleinveld-Sijmons. Daar geen tegenkandidaten zijn mgebracht werden beiden herkozen. Hierna reikte voorzitter W. Hil verts een aantal speldjes uit die ver band houden met het aantal jaren lidmaatschap van de vereniging De speld voor het 10-jarig lidmaat schap werd uit gereikt aan mevr Groenendaal-Roestenburg. Voor het 15-jarig lidmaatschap werden speldjes uitgereikt aan Nel Teunis sen en Thea van Ruitenbeek. De oefenavonden voor het ko mende seizoen zijn vastgesteld op 21 en 28 oktober, 4,18 en 25 novem ber, 13, 20 en 27 januari en 3 en 17 februari. Het is vereist dat men ten minste acht oefenavonden bijwoont wil men in het bezit blijven van een geldig EHBO diploma. Dit jaar zal er geen nieuwe EHBO-cursus worden gegeven. De reanimatiecursus is volge boekt. Personen die alsnog een reanimatiecursus willen volgen kunnen zich opgeven voor de vol gende cursus in februari of maart 1987. ACHTERVELD In verband met het uitwisselingsprogramma brachten de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ) uit Raalte een tegen bezoek bij de KPJ te Achterveld. Vrijdagavond werden de gasten, 28 deelnemers, m de Moespot har telijk door hun gastheren en -dames ontvangen. Na genoten te hebben van een consumptie om de ver moeienissen van de reis te boven te komen werden de gasten naar hun gastgezinnen gebracht om kennis te kunnen maken met hun pleegou ders. Om ongeveer 23.00 uur was iedereen weer terug in de Moespot waar men tot m de kleine uurtjes kon genieten van de disco. De mu zikale medewerking werd ver leend door Disco van Loon uit Amersfoort. Na een goede nachtrust was za terdagmorgen iedereen weer op tijd in de Moespot. Door de Achter- velders was een speeldag georga niseerd. Begonnen werd met een fiets-puzzeltocht in de mooie omge ving van Achterveld. De start was bij de Moespot en de finish bij het Beekhuis. Na een stevige maaltijd een zes kamp gehouden. Dit ging dikwijls met veel hilariteit gepaard. Vooral de daarin voorkomende waterpar tijen vielen bij de Raaitenaren goed in de smaak. Tot slot waren er touwtrekwedstrij den. De Achtervelders bleken het sterkst te zijn. 's Avonds werd in de schuur bij de familie Hilhorst aan de Aarder- weg een gezellig feest gehouden. Om ongeveer 01.00 uur trok de hele meute naar de boerderij van de fa milie Kooiman waar werd nagebab- beld over de afgelopen dag. Dit ging gepaard met het bakken van een zeer groot aantal eieren en duurde tot m de kleine uurtjes. Ondanks het zeer late naar bed gaan was zondagmorgen iedereen weer op tijd present voor het bijwo nen van de kerkdienst in de St. Jo- seph-kerk. In café De Hessenkar werd na de kerkdienst een gezellige bijeen komst gehouden waar nog veel werd opgehaald van het bezoek van Achterveld aan Raalte. Om 14.30 uur volgde een gecostu- meerde voetbalwedstrijd op het trapveldje aan de Jan van Arkel- weg. Tot slot van deze uitwisseling be gon om 21.00 uur het tranenbal. Te gen 24.00 uur keerden de KPTers uit Raalte weer huiswaarts. Dick Meerveld Grutterij 13. Leusden Telefoon 033-94 00 05 LEUSDEN/AMERSFOORT De Unie van Vrijwilligers houdt haar jaarlijkse Kledingbeurs van 13 tot en met 17 oktober, in de zaal van de Chr. Geref. Kerk, Grote Haag 154 te Amersfoort. Op maandag 13 oktober van 13.00-16.00 uur en op dinsdag 14 oktober van 10.00-16.00 uur kan men kleding mieveren, nuts deze schoon is en in goede staat ver keert. Kleding die geheel uit de mo de is, wordt niet geaccepteerd. Let op lengte van de rok. Het inschrijfgeld bedraagt 2,-. Er kunnen m totaal tweehonderd inschrijvingen worden verwerkt. Vanaf maandagmorgen 12.00 wor den volgnummers uitgereikt voor maandagmiddag en dinsdagoch tend. Op dinsdagochtend zijn nog volgnummers beschikbaar voor dinsdagmiddag. Men behoeft dus niet onnodig te wachten. Er wordt zowel winter- als zo merkleding ingenomen. Uitsluitend dames- en kinderkleding. Van de ze beide soorten kan 10 stuks wor den ingeleverd. Geen herenkle ding. Wel schaatsen, rolschaatsen, tennis- en wintersportkleding. Ook schoenen en kinderschoenen wor den ingenomen, waarvan vooral de laatsten praktisch nieuw moeten zijn. Op woensdag 15 oktober van 10.00 - 20.00 uur en op donderdag 16 oktober van 10.00 - 16.00 uur vindt de verkoop plaats. Ook op de verkoopdagen worden vanaf 9.00 uur volgnummers (een per per soon) uitgereikt. Op vrijdag 17 oktober kan 's mor gens van 10.00 - 13.00 uur worden afgerekend of de met verkochte ar tikelen teruggehaald. Tien procent van het uit te betalen bedrag wordt mgehouden voor het UW werk. Vuile, kapotte of te veel versleten kleding wordt niet geaccepteerd. Het verdient aanbeveling thuis eerst alles nog even goed na te kij ken. Voor verdere inlichtingen: tel. 18833 en 728492. BARNEVELD In de derde week van oktober start het Agra rische Onderwijs Centrum, de sa menwerking van de Christelijke School voor middelbaar agra risch onderwijs en de Praktijk school in Barneveld, met een viertal cursussen die het bedrijfs beheer en de economie als hoofd onderwerp hebben. Twee cursus sen hebben betrekking op de in formatica in de varkenshouderij, terwiil Ha huoe anHprp mrsussen de economie van de gehele vee houderij omvatten. De eerste cursus over het com putergebruik in de varkenshoude rij is bestemd voor de toekomstige gebruikers van de CBK-computers. In vier dagen worden de cursisten vertrouwd gemaakt met het CBK- systeem. De groep begint op 22 ok tober. De tweede cursus, genoemd computergebruik in de varkens houderij, is een orienterende cur sus die de varkenshouders over al le mogelijkheden plus de voor- en nadelen van de verschillende sys temen informeert. In een zestal dagdelen kan de varkenshouder zich breed onênteren en volkomen op de hoogte raken van de laatste ontwikkelingen. De laatstgenoem de cursus begint op 20 oktober. Uiteraard zijn op beide cursussen ook de boerinnen van harte wel kom. De opleidingen die meer de g-, hele economie van het agranss bednjf behandelen zijn de cuisj Economische Vorming Toekon^ ge Ondernemers en de cursus Ecc nomische Vorming Agransc; Vrouwen. Onderwerpen zijn hier» opbrengsten/kosten; financier^ belastingen en boekhouding; bj drijfsopvolging; bednjfsadir^ stratie en -vergelijking. De EVAV-cursus begint die dagavond 30 september; de EVTc cursus begint dinsdag 22 oktol* a.s. Inlichtingen zijn te verknjg; bij de cursuscoordinator van Agrarisch Onderwijs Centrum i Barneveld. Overdag 03420-14881, avonds 03420-13023. LEUSDEN/AMERSFOORT Om de service aan de huurder te ver groten heeft de Stichting Centrale Woningzorg (SCW) vanaf 29 sep tember een apart telefoonnummer voor onderhoudsmeldingen. Het nummer is 13841 en is bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijden kunnen spoedeisende zaken worden door gegeven via het centrale telefoon nummer 630374. Met het instellen van dit nieuwe nummer hoopt de SCW tevens het centrale nummer minder te belas ten, waardoor zij weer beter be reikbaar wordt. Door het toene mend aantal woningen dat de SCW in beheer heeft en de daarmee sa menhangende toename in het aan tal telefoontjes, dreigde de centrale overbelast te raken. Dit is vanaf maandag 29 september hopelijk verleden tijd, aldus de SCW. AMERSFOORT In de thee- schenkerij van Dierenpark Amers foort wordt op zondag 5 oktober een snuffel- en cunosamarkt ge houden. Een twintigtal standhou ders zullen hun waren u uitstallen. Op deze markt zult u bijvoor beeld aantreffen speelgoed uit grootmoederstijd, koperen en tin nen voorwerpen, schilderijen en antiek in allerlei gradaties, vormen en soorten. De markt wordt gehouden van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor de en tree gelden de normale toegangs prijzen: kinderen t/m 12 jaar 7,-, volwassenen 9,-. Voor abonne mentshouders is de toegang gratis. AMERSFOORT In de afgelo pen weken is in heel het land de handtekeningenaktie „Onder wijs Petitionnement" gehouden. Zowel landelijk als in de regio rond Amersfoort wordt een groot succes verwacht. Alle onderwijsbonden en organi saties van ouders en schoolbestu ren hebben de verspreide kaarten terug gekregen. In deze regio wor den de kaarten centraal ingeleverd in de Witte Zaal, Stadsring 31 te Amersfoort op donderdag 25 sep tember tussen 15.00 en 18.00 uur. Het geheel knjgt het karakter van een manifestatie, die muzikaal zal worden opgeluisterd. Na de afsluiting om 18.00 uur wor den de handtekeningen bezorgd op het provinciaal verzamelpunt. De landelijke aanbieding is op maandag 29 september aan Kamer voorzitter Dolman. NIEUWE BOEKEN VOOR U GELEZEN EN BESPROKEN Samenstelling Bert Vos SPEURNEUZERIJ. SHERLOCK HOLMES IN HOLLAND. Uitgave Loeb te Amsterdam. Paper back, verhalenbundel. 264 pagina's, pnjs 16,50 ISBN 9062139744. Tien nieu we Nederlandse misdaadverhalen van Eddy Bertin, Hellinga jr. en sr., Theo Joekes, Martin Koomen, Guus Luyters, Josh Pachter, Walraven en Janwillem van de Wetering Soms sta je versteld over het aantal Nederlandse misdaad acteurs. Toch kun je Eddy Bertin en Hel linga jr daar niet toe beschouwen met hun SF-verhalen, ook al raken deze ver halen aan het misdaadgenre. Voor het ovenge een met onaardige bundel voor de Lefhebbers. MOORDDADIG MENU, samenge steld door Isaac Asimov e.a. Uitgave W&L boeken (Loe te Amsterdam, pa perback, 287 pagina's, paperback, pnjs 29,50. ISBN nr 90 6756 363 3. Vijftien gastronomische „moord"-verhalen van bekende en minder bekende meester koks uit de misdaadliteratuur. Stuk voor stuk verhalen die iets met eten te maken hebben. Over moorddadige diners en aanverwante gangen.Van onder meer Roald Dahl, Isaac Asimov, J. J. Mamc, Stanley Ellin, Ruth Rendell en de blijkbaar onvermijdebjke Janwillem van de Wetering Voor de culinaire fijnproe vers een smakeüjk hapje voor het sla pen gaan. DE SLAVENHALERS, door J. J. de Lochte. Zwarte Beertjes nr 2220. Prijs ƒ7.Uitgave Bruna pockethuis te Utrecht. Martin Rasker is de private eye in de thrillers van J. J. de Lochte (pseu doniem van het duo Jos Heinjans en Jos Verhagen). Je moet van zijn stijl van op treden houden, zoals van de schrijfstijl van De Lochte Die is nogal grof be snaard, waann tamebjk nonchalant over bchaamsdelen wordt gepraat en de hu mor van de straat is, maar dan tamebjk grof. Zo ook in dit verhaal, dat handelt over harde porno en vrouwenhandel. Kortom: voor Lefhebbers van dit soort dialogen en pikante details. AMERSFOORT De NVSH-af- deling AmersfoortA Gooi houdt op zondagmiddag 5 oktober een bij eenkomst voor alleenstaanden q en zonder kinderen. De middag fc gint om twee uur. Het gebouw v: de NVSH staat aan de Curacaola 49 te Amersfoort. Wie meer o? deze middag wil weten kan befii 's avonds na 20.00 uur, tel. 03 622217. DE KEUS IS AAN U: Sporter van de maand -fcEUSDEN - „SPORTER VAN DE MAAND" Dat is de titel die de sportredaktie van de Leusder Krant in samenwerking met Pim Berghuizen van het gelijkna mige sporthuis op de Hamershof geeft aan de man of vrouw, jongen of meisje die gedurende een bepaalde kalendermaand op één of andere wijze in positieve zin is opgevallen. Alle sporters uit Leusden, ongeacht leeftijd of sport, komen voor deze maandelijkse verkiezing in aanmer king. De uitverkoren sporter van de maand komt met foto in de krant en ontvangt uit handen van Pim Berghuizen een passend sportartikel naast de Leusder Krant Sporter van de maand-bokaal. Iedereen mag suggesties doen en namen inzenden Ons adres: Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19 of postbus 11. Over de keuze is geen correspondentie mogelijk. Doe mee! Lever uw suggestie m. Ik ben van mening, dat tot sporter van de maand dient te worden gekozen: Naam: Aard van de sport: Naam sportvereniging: Omdat: Mijn naam is: Adres: Formulier kan iedere maand ingezonden worden tot en met de laatste dinsdag van die maand Ons adres is: Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leus den-centrum. Winkelcentrum Hamershof-Leusden Tel. 033-945263. Het dagelijks kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op kanaal 4 informatie: kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19, Leusden-C. accessoires accu's acculaders antennes anti-vries autolampen PHILIPS autoradio's automatten autostoelen CHAMPION bougies drukgroepen doppendozen filters friktieplaten imperiaals kentekenplaten koelvloeistof kontaktpunten luchtfilters motorolie poetsartikelen onderdelenpakketten (10.000 beurt) onderhoudsmiddelen remblokken remschoenen remschijven rlngsleutels rotors ruitewisserbladen MONROE schokdempers schroevedraaiers ski-/surfdragers spiegels steeksleutels tangen tankdoppen trekhaken BOSAL uitlaten verdeelkappen HELLA verlichtingsart. v-riemen waterpompen enz., enz. Hamersveldseweg 6 - Tel. 033-948852 open van 8.30 tot 18.00 uur - maandag van 13.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur vrijdag koopavond. BREZAN INFORMATIELIJN 06-0221928 (gratis) Vestigingen te: Alkmaar - Amsterdam - Apeldoorn - Arnhem - Barneveld - Breda - Doetlnchem - Epe - Ermelo - Groenlo - Groningen - Den Haag - Haaksbergen - Haartem - Den Helder Hengelo - Lcusden - Nunspeet - Nijmegen - Rotterdam - Utrecht - Veenendaal - Zutphen - Zwolle

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4