Tien j aar Below Zeroiz Neusje van de zalm op jazz-gebied Kabelkrant-puzzel: schot in de roos GS Utrecht: „Begroting 1987 slechts met moeite sluitend" We maken muziek die we zelf mooi vmde Publiek grote afwezige bij concert DE LEUSDER KRANT: Wat u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij KANTOOR LEUSDER KRANT Die tas komt altijd van pas. EEN DRAAG- RUGTAS OF leusder kramt plaatselijk nieuws Bezuinigingen onvermijdelijk, ondanks meevallers UTRECHT - Gedeputeerde Sta ten van Utrecht presenteren een sluitende begroting voor 1987. Maar het heeft moeite gekost dat resultaat te berei ken. Ondanks meevallers waarmee het voor 1987 ge raamde tekort wordt terugge drongen, laat de meerjarenbe groting voor de jaren 1988 t/m 1990 nog forse negatieve saldi zien. Om die zoveel mogelijk weg te werken en om ruimte te scheppen voor enig 'nieuw' beleid hebben GS aan ingrij pende bezuinigingen niet kun nen ontkomen. Voor 'nieuw beleid' willen GS bijna 3,2 miljoen gulden vrijma ken. Ruim 1,1 miljoen is nodig om de boete op het vervroegd aflossen van leningen te kun nen betalen; een bedrag dat de provincie op termijn dubbel en dwars terugverdient door nieuwe leningen tegen lagere rente aan te gaan. Verdere au tomatisering bij de provincie kost één miljoen. Een bedrag van 170.000 gulden extra trekken GS uit voor pro vinciale studietoelagen. Het jaarlijks beschikbare budget komt daarmee op plm. 470.000 gulden. Het aantal aanvragen voor een provinciale studietoe lage neemt toe. GS wijzen er bovendien op dat de opleiding van veel werklozen niet aan sluit bij wat bedrijven vragen. Tenslotte is met de verhuizing van de provinciale welzijnsin- stellingen uit Houten in 1987 ruim 300.000 gulden gemoeid. De laatste korting op het Pro vinciefonds betekent een ver lies aan inkomsten van 580 000 gulden in 1987 en van 1,1 mil joen gulden in elk van de drie jaren daarna. Het feit dat de prijsaanpassing van het Provin ciefonds achterwege blijft (deze was begroot op 1,5%) is een tegenvaller van 1 miljoen. En de korting op de rijksbij drage voor sociaal-cultureel werk maakt het gat nog 505.000 gulden groter. Daar staan meevallers van in to taal ruim 4,2 miljoen gulden te genover. Van dat bedrag willen GS in 1986 maar een klem deel uitgeven (o.a. 550.000 aulden aan extra bodemsanenngspro- jecten en 150.000 gulden aan zuivering van kalvergier); de resterende 3,5 miljoen gebruikt het college om het gat in 1987 te dichten. Maar dat lukt niet helemaal: alle mee- en tegen vallers plus de kosten van 'nieuw beleid' meegerekend blijft er een tekort van 1,9 mil joen, dat zou oplopen tot 3,8 miljoen in 1990. Alleen door te bezuinigen kon het college het tekort in 1987 geheel wegwerken en in 1988, '89 en '90 tot een aanvaardbaar niveau terugdringen. GS willen 500.000 gulden minder beste den aan onderzoek (de provin cie geeft er jaarlijks 7 miljoen aan uit). Verder zal worden on derzocht of door bundeling van alle onderzoeksactiviteiten meer besparing mogelijk is. Door in een aantal subsidies te snijden (onderhoud kleine landschapselementen, aan koop natuurterreinen, restaura ties monumenten) is een bezui niging van bijna 400.000 gulden mogelijk. Overdracht van het boezembeheer aan de water schappen levert met ingang van 1989 bijna 1,2 miloen gul den per jaar op. Naast de al aangekondigde be zuiniging van 250.000 gulden op de provinciale welzijnsra- den en -beraden willen GS het subsidie van 150 000 gulden per jaar aan het Gemeenschap pelijk Instituut voor Sociale Dienstverlening beëindigen GS constateren dat het reeds moeilijker wordt langdurig werkloze jeugdige schoolverla ters te vinden die een jaar werkervaring bij de provincie willen opdoen. Het college stelt daarom voor het provin ciale werkgelegenheidsplan, waar jaarlijks 500.000 gulden beschikbaar is, te stoppen. GS spreken de verwachting uit dat de tekorten die voor de ja ren 1988 t/m 1990 nog resten kunnen worden weggewerkt door de werkzaamheden van de provincie eens kritisch door te lichten. Het college wil on derzoeken of alle provinciale verordeningen wel onmisbaar zijn, minder gedetailleerd toe zicht uitoefenen op gemeenten en waterschappen, en mis schien taken privatiseren. Uitbreiding van het aantal pro vinciale ambtenaren staan GS in principe met meer toe. Als nieuwe ambtenaren worden aangenomen om knelpunten op te lossen, moeten daar be zuinigingen tegenover staan. De jubilerende band in aktie. (advertentie) «tMMMMMNtfmr Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie: Asschatterweg 19, tel. 033-941495. (Van eén onzer medewerkers) LEUSDEN Tijdens een feestje van de toen bestaande KPI afdeling Leusden trad tien jaar geleden een bandje op. Het was een formatie die voortkwam uit het combo dat het R.K. jonge renkoor begeleidde. Toen trad de formatie op onder de naam Occasion om aan te geven dat het om een eenmalige zaak ging. Het liep echter totaal anders. Tien jaar later bestaat de band nog steeds, alleen de naam is anders geworden. Tegenwoordig treedt de formatie op onder de naam Below Zerow. Drie van de vijf bandleden waren er tien jaar geleden ook al bij toen de formatie voor het eerst optrad. (advertentie) Ik ben abonnee op De Leusder Krant en ontvang gratis EEN DRAAG- OF RUGTAS. Ja, u leest het goed, wanneer u als abonnee een nieuwe abonnee aanbrengt ontvangt u van ons geheel gratis Naam Adres Postcode/plaats De nieuwe abonnee is. Naam: Adres: I Postcode/plaats: De nieuwe abonnee ontvangt van ons wekelijks de krant met al het nieuws uit eigen plaats en regio Betaling per jaar (met betaling wachten tot acceptgirokaart j is toegestuurd) l Betaling: per jaar per halfjaar kwartaal Geschenk: boodschappentas rugtas (aankruisen wat wordt gewenst). I Invullen en opsturen naar: I BDU, afd. Abonnee-service I Antwoordnummer 21, 3770 VB Barneveld. I (postzegel is niet nodig) Below Zerow en eerder Occasion heeft altijd een nauwe band gehad met het R.K. jongerencentrum De Til. Nog altijd maakt de formatie gebruik van het jongerencentrum voor de repetities. Het is niet toeval lig dat Below Zerow afgelopen za terdag het üenjarig bestaan vierde tijdens het jaarfeest van jongeren vereniging Virus. Virus is voortge komen uit de oude KPJ afdeling Leusden. De meeste bandleden zijn nog steeds lid van Virus. Plezier in het musiceren heeft al tijd voorop gestaan bij de muzikan ten van Below Zerow. Zo is het on mogelijk aan te geven in welke mu- ziekcategone de groep in te delen is. „Noem het maar de Til-rock", aldus één van de bandleden. Feit is dat de formatie uitsluitend muziek maakt waarin men zelf lol heeft. „We spelen voor tieners en ou deren", verklaarde Virusvoorzitter en bandlid John Hoeben, die hierin tegelijk de verklaring zag waarom de band niet zo veel gevraagd wordt. „We spelen niet één speci fieke stijl en zijn dus niet ingesteld op het spelen voor een zeer gerich te groep jongeren", aldus John Hoe ben. HUMOR Bandleider Huib Hubregtse (drums), Lia Herder (zang), Reneé Bruinsma (zang en sologitaar), Rob Baesjou (basgitaar) en John Hoeksen (zang en gitaar) hebben, als samen optreden veel lol. Ook uili verschillende namen die de gra gehad heeft blijkt dat gevoel v humor aanwezig is. Zo blijven enkele mensen bei ren dat de naam Occasion eiged afkomstig is van „O.K. John'' één van de oprichters van groep. Ook heeft de groep e poos opgetreden onder de nas Drie graden vorst. „De oude naa Occasion waren we gewoon i een nieuwe naam bedenken ble erg moeilijk. We hebben toenj woon de kop van het weerben: van die dag als naam genomen legt John Hoeben uit. De huid naam „Below Zerow" is een logs vervolg op de eerdere naam De achter Zero hoort er eigenlijk me staan, zo weet John wel te verteö „We vinden de naam zoals wel nu hebben echter het aardigst*, is de logische verklaring. JAARFEEST Het jaarfeest van Virus werd terdagavond gehouden op de d van boerderij Dijkster aan de 1 gesteeg. Het jaarfeest werd eci meer een reünie van het oude casion. Vnjwel iedereen die c deel heeft uitgemaakt van dei matie was zaterdagavond aan' zig. Niemand bleek het zinger musiceren in de loop der tijd leerd te zijn. Alle oud-bandled kregen de gelegenheid om i eens mee te doen met „hun" bi In de loop van de tien jaar s groep er voor wat betreft in£ menten en geluidsinstallatie hoorlijk op vooruit gegaan, jaar geleden moest men het da met tweedehands troep, nu zijn' instrumenten en een uitgebre geluidsinstallatie eigendom vas' groep. Het benodigde geld is gaard door vergoedingen dieo kreeg voor optredens in de Ruud Brink speelde op zijn tenorsax. DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 LEUSDEN - „Waar blijft jazzminnend Leusden?" Dit moet het bestuur van de ]azzsociëteit Leusden zich zondagmiddag om half drie afgevraagd hebben. Naar oorzaken zoekend voor de aanvankelijk zeer geringe publieke belangstelling denkt men al snel in de richting van te weinig voor- publikatie öf het prachtige nazomerweer wat de men sen naar buiten lokt. Er was voor deze zondag een optreden gepland van Cees Slinger en zijn combo in bar-bi- De eerste pnjs van de puzzel op de Leusder Kabelkrant ging naar mevrouw Van der Schaaf. Fred n Kersbergen overhandigde een eenpersoonsdekbed namens de gelijknamige mteneurverzorgmg. Er was weinig publiek bij het zeer bijzondere concert. stro De Hakhorst. Dit combo bestaat naast pianist Cees Slin ger uit John Engels (slagwerk) en Jacques Schols (bas). Als gastsolist trad op Ruud Brink (tenorsax). Toen eenmaal het concert, dat het eerste was in het nieuwe seizoen van de Jazzsociëteit, begonnen was, kwam toch steeds meer publiek De Hak horst binnen. Dank zij de ge brachte muziek, een drankje en een praatje ontstond langza merhand weer die sfeer die ve len zich van jazzconcerten van het vorig seizoen zullen herin neren. TOPNIVEAU De musici stonden borg voor jazz van hoog niveau. Slinger maakte bij dit optreden ge bruik van een Fenderpiano. Een prima keuze, vooral in combinatie met het zwoele ge luid van de tenorsax van Ruud Brink. Naast de mest swin gende nummers met hier en daar adembenemde solo's kwamen ook de ballads zeer sfeervol over. Het gemak en de souplesse waarmee de heren musici hun instrument bespeelden, getuig den van een beheersing en mu zikaliteit van topniveau. Cees Slinger stond zondag aan de vooravond van een reis naar Leningrad, waar hij met enkele collega-musici enkele optre dens gaat verzorgen. HAANSTRA In Leusden kan men op 12 okto ber reeds weer genieten van jazz. Het trio Wiebe Haanstra, dat in het verleden vele don derdagavond-optredens in De Hakhorst verzorgde, treedt dan op om 12.00 uur in diezelfde lo kaliteit. Gastsolist zal dan zijn: Jan Verweij. De toegang is gra tis. Voor de Jazzsociëteit is het de bedoeling elke laatste zondag van de maand een concert te verzorgen. Wie belangstelling heeft, kan donateur worden van de stichting, wat een kor ting oplevert bij de toegangs prijzen van de concerten. Voor het concert van afgelopen zon dag geldt in ieder geval: een zeer waardige opening van het seizoen van Jazzsociëteit Leus den! LEUSDEN - De prijspuzzel op de Leusder Kabel Krant is een schot in de roos. Wekelijks stromen tientallen oplossingen binnen, waaruit de redactie één winnaar trekt, die in het bezit komt van een bonusprijs, beschikbaar gesteld door de Leusdense middenstand, en 25,- in de vorm van een ge schenkenbon. Interieurverzor ging van Kersbergen op win kelcentrum de Hamershof stond borg voor de eerste weekprijzen van dit nieuwe succesvolle fenomeen op ka naal 4 van het Leusdense ka belnet. Mevr. v.d. Schaaf mocht uit handen van Fri van Kersbergen de eerste b nusprijs, een dekbed t.w. 89,- in ontvangst nemen. K mens de Kabelkrant was 1 deze prijsuitreiking in de wi kei van van Kersbergen red meadviseur van de BDU/Let der Kabel Krant, Henk Westland aanwezig.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4