LHV in winning mood Clubhuis MHCL heropend .ntilopen heeft aan portclub geen kind -uur eusden pakt koploper DKS |rolle bak bij bowling leusilei* krant Singel-ruiters in de prijzen jekeydames komen in Best te kort DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 LHV in winning mood. LEUSDEN De handballers van LHV blijven op het winnen de pad voortgaan. De dames eisten op de voorlaatste speeldag van de veldcompetitie in het treffen met medekoploper EMM uit Hilversum de voorlopige hegemonie in de tweede klasse voor zich op door de tegenstander met 11-7 naar huis te sturen. Daardoor komen de Leusdenaren nu alleen op kop in het klas sement. De heren slaagden erin de aansluiting met de koplopers in de tweede klasse te behouden met hun vierde achtereenvolgende zege. In de defensie werd de basis gelegd voor de zwaar be vochten overwinning op het jeugdige Celeritas, waardoor de Leusdenaren, na de onverwachte nederlaag van Nijenrodes bij Corbulo, oprukken naar een gedeelde tweede plaats in het klassement. Na de overwinning van de LHV- dames op de enige nog overgeble ven concurrent, het Hilversumse EMM, komt een nieuwe titel voor de ploeg van Joop Douma steeds nadrukkelijker in beeld. Hoewel de competitie pas tot de helft gevor derd is, demonstreren de dames een overwicht dat normaal gespro ken slechts tot een kampioenschap kan leiden. Nadat in de eerste helft een moei lijke fase overwonnen werd, liep LHV betrekkelijk eenvoudig over EMM heen. De Leusdenaren start ten sterk, waardoor na vijf minuten al een 3 0 voorsprong werd bereikt. De uitstekend spelende ex-juniore Conny Oldewarris stichtte al in de eerste seconden verwarring in de EMM defensie waarna Jeanette Kok geen moeite had om de score te openen. Niet veel later leidde Hetty Tes- sels via een interceptie het tweede doelpunt in. Zij zag de weggestartte Jeanette Kok vrij staan en bediende haar op maat. De trefzekere op- bouwster rondde bekwaam af. Een individuele actie van Hetty Tessels betekende 3-0, waarna iedereen een eenvoudige zege verwachtte. Toch zou dat niet helemaal zo uit pakken. In de fase die volgde op de voortvarende start kwamen de Leusdenaren onnodig in de proble men. Aanvallend verhepen de za ken niet meer naar wens, waardoor er onzekerheid in de ploeg sloop. EMM besloot zich nog met over te geven en binnen de kortste keren stonden beide ploegen weer naast elkaar; 3-3. Toen bleek echter ook de kracht van LHV: de ploeg is in staat moei lijke penoden op eigen kracht te overwinnen. Nog voor de rust trok ken de Leusdenaren het initiatief weer naar zich toe en zouden dat de hele wedstrijd niet meer mt handen geven. Een benutte vrije worp van Jeanette Kok, die zich met zeven treffers opmeuw een schutter van formaat toonde, leidde het herstel van de dames in. Een aantal fraaie reddingen op rij van Marge Rade- makers, die vooral in de tweede helft goed op dreef raakte, voor kwam de gelijkmaker, waarna Het ty Tessels op slag van rust de voor sprong naar twee punten tilde (5-3). TEUGELS Na de rust stribbelde EMM nog slechts zwakjes tegen: Toen Marga Rademakers een strafworp keerde en daarmee voorkwam dat EMM weer m het spoor van de Leusdena ren kon komen, was het pleit be slecht. Ontspannen volleyballend kon LHV aan een acceptabele uit slag gaan werken. Gien Greefhorst stelde via een sper Jeanette Kok in staat om de stand naar 7-4 ie tillen, waarna Carla Mossel vanuit de hoek de voorsprong verder ver grootte. Het negende doelpunt van LHV kwam op naam van Petra Wehly, die vanaf de cirkel geen moeite had de keepster te verschalken. Pas toen kon EMM weer iets terug doen, maar één treffer bracht te weinig gewicht op de schaal om LHV in de problemen te laten ko men. In de laatste fase heten de Leusdenaren de teugels enigszins vieren, zodat EMM niet verder achterop raakte (11-7). SCHERM De LHV heren hebben de smaak van het winnen ook te pakken ge kregen. Na twee nederlagen in de eerste ontmoetingen van de com petitie, bleef de ploeg vier maal achtereen ongeslagen. Omdat de concurrentie ook niet foutloos is ge bleven, doen de LHV-ers nog volop mee. Zondag stond de ontmoeting met Celentas op het programma. De jeugdige ploeg uit Bunnik bleek over veel lengte en schotkracht te beschikken, waarop de LHV-de- fensie echter een adequaat ant woord in huis had. Met name Will Kollenburg, Theo Prinsen en Jos de Valk trokken een scherm op, waar voor de tegenstander met door te komen was. Aanvallend heten de Leusdena ren het er echter een beetje bij zit ten. Er werd nerveus en gejaagd gespeeld, hetgeen tot plaatsfouten en intercepties leidde. En dat was volstrekt onnodig, want m het begin hadden Daan Bleuel, Wil van Kol lenburg en Theo Prinsen al aange toond dat de verdediging van Cele ritas overeenkomsten vertoonde met Emmenthaler kaas. Op dat moment was het 3-0 in Leusder voordeel, maar met een beetje meer geluk en overzicht had het dubbele van deze score geno teerd kunnen worden. Als dat was gebeurd, had zich waarschijnlijk een heel ander duel ontwikkeld dan de toeschouwers nu te zien kregen. Slechts Arjan Schneiders, Ronald Morren en andermaal Daan Bleuel slaagden er in het doel van de opponent te vinden, maar kon den daarmee niet voorkomen dat Celeritas nog voor de rust de aan sluiting weer compleet hervond: 6- 5. ONTSPOREN Na de thee dreigde de zaak voor de Leusdenaren zelfs volledig te ontsporen toen Celeritas voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwam. De onmacht van de LHV aanval deed vrezen dat de ploeg tegen de derde nederlaag aan zou lopen. Dat idee echter werd Jos de Valk, Arjan Schneiders en Ronald Morren te gortig. Nadat de laatste de score weer m Leusder voordeel had omgebogen (9-8), leek Arjan Schneiders het uiteindelijke ant woord in huis te hebben. Celentas dacht daar toch anders over en via een laatste krachtsin spanning trokken de Bunnikers de zaak nog éénmaal recht (10-10). In één van de laatste aanvallen hielp Ronald Morren zijn ploeg uiteinde lijk toch nog aan de zwaar bevoch ten, maar erg belangnjke overwin ning; 11-10. ACHTERVELD Zaterdag 27 september hield de Rijvereni- ging Stad en Landeruiters te Blaricum een kringwedstrijd. Aan deze wedstrijden deden ook enkele ruiters van de Lan delijke Rijvereniging en Pony Club de Singels deelgenomen. In de ochtenduren werden de wedstrijden voor de paarden ge houden. Daar behaalde Ben van Middelaar met zijn paard Peggy de eerste prijs in de B-dressuur. Hij scoorde 132 punten. Dit leverde hem tevens twee winstpunten op. In de middag was het de beurt aan de pony-ruiters. Tijdens deze wedstnjden kwam Angéle Kok met haar pony Donnda zo goed voor de dag dat ze met 124 punten een tweede prijs behaalde. Dat leverde haar tevens één winstpunt op. Arjan Gerritsen behaalde met zijn pony Torpedo eveneens 124 punten, hetgeen ook voor hem een winstpunt opleverde. Door deze successen zijn de bei de pony combinaties nu gepromo veerd naar de L-dressuur. Zaterdag 18 oktober zullen de Singels de laatste en tevens beslis sende onderlinge wedstrijd hou den. Dit zullen zowel dressuur- als springwedstnjden zijn. Na afloop van deze onderlinge wedstrijden zal dan bekend zijn wie de club kampioen van 1986 wordt. LEUSDEN - Zaterdag jongstleden werd op het Valleipark het clubhuis van de Mixed Hockey Club Leus den heropend. Wethouder Gijs van Woudenberg verrichtte de ope ning door aan de bel te trekken. Dat was tevens het startsein voor een gezellig feestje, waarvan een ont moeting tussen een selectie van MHCL en De Boekaniers onderdeel uitmaakte. De ex-hoofdklassers versloegen de jeugdige MHCL-for- matie met 7-2. Zoals bekend werd het clubhuis van de Leusdense hoc keyers kort voor de zomervakantie door brand getroffen. Tekenend hiervoor was het feit dat Frederik van der Lee de gehele tweede helft slechts twee maal op de proef werd gesteld. Toch duur de het nog tot de twintigste minuut voordat het veldoverwicht in een doelpunt werd uitgedrukt. Het was opmeuw Maarten Jonges die hier voor tekende. Uit een strafcorner sloeg hij de bal snoeihard in, die door een tegenstander van richting veranderd, hoog in de touwen ging. Dezelfde Maarten Jonges miste even later een paar uitstekende mogelijkheden om de wedstrijd definitief te beslissen, maar de eer ste inzet miste de precisie, terwijl een bal die wél in het doel ver dween werd afgekeurd. Toen ech ter de doorgebroken Frank on reglementair werd gestopt en de dader met een rode kaart het veld mocht verlaten, kwam de zege niet meer in gevaar. SCHIJN De dames van Leusden kregen m de ontmoetmg met Best een onver wacht zware nederlaag te slikken. Haalden de Leusdenaren vorige week in eigen huis nog fors uit te gen Maarn (6-0), nu werden ze zelf stevig de oren gewassen. Toch had het er m het begin nog alle schijn van dat er een gelijkwaardig duel zou ontstaan. Onbevangen kwam Leusden mt de startblokken en dat leidde al in de vijfde minuut tot een treffer. Op aanslaan van Clara den Boer tekende Carolien Meinen uit een strafcorner voor 0-1. Even vlot lag echter de gelijkma ker in het MHC-doel. Hierna kre gen de Leusdenaren nog een aantal goede kansen, maar langzamer hand ontwikkelde Best een over wicht waaronder Leusden wel moest bezwijken. Een strafbal vel de nog voor de rust het vonnis: 2-1. In de tweede helft, waarin Diede- nk Textor mocht opdraven voor de licht geblesseerde Henriétte van de Bérgh, bleek dat Best lichamelijk en conditioneel meer in huis had. Het was dan ook met meer dan logisch dat de MHC-keepster onder een waar spervuur van schoten kwam te liggen. Nog vijfmaal zouden de Braban ders het doel vinden, voordat op meuw Carolien Meinen, na een fraaie solo, nog iets van het ge schonden imago kon oppoetsen: 7- 2. einder gezicht zou krijgen, vergiste zich. De eerste minuten waren ronduit slecht en tot overmaat van ramp liet Jan Costa zich misleiden, waardoor Sportclub 2-5 kon laten aantekenen. Een lichtpuntje vorm de even later een doelpunt van Jo- landa Versteeg, die haar goede op treden met een fraaie doorbraak luister bijzette: 2-6. Het zou daarna tot de dertigste minuut gaan duren, voor de wapen stilstand werd doorbroken met wat meteen het aardigste moment van de wedstrijd zou worden. Annelies Knkke, die als ex-junior al prima werk had afgeleverd, gaf de aanzet tot een combinatie met Jan Costa, die zij zelf in een treffer omzette. Het betekende haar eerste senio- rendoelpunt. Onbewust luidde zij daarmee tevens de slotfase m die door een aantal doelpunten nog in teressant werd. Allereerst haalde Jan Costa Ma ximaal rendement uit een tegen hem begane overtreding, door de strafworp te benutten, alvorens Nancy Laheij een doorloopbal te gen kreeg; 3-8. Nadat Daniel Beek mans de voorsprong weer ver grootte (3-9) op aangeven van Jea nette Jekel, kwam Sportclub nog te rug tot 5-9. In de laatste minuut legde de ge tergde Jan Costa, die de hele wed strijd meer tegen zichzelf dan tegen zijn moeilijk grijpbare tegenstan der liep te spelen, al zijn ellende in een droog afstandsschot, waarmee hij tevens de eindstand op het sco rebord bracht: (5-10). 10. Jeltjec Wilgenburg 491 (1) Hoogste game: Cinta Roos (132). Springklasee: 1. Hanneke de Ruyter 611 (9) 2. Riev. Doorn 413 (6) 3. Els Bakker 442 (5) 453 (6) 4 Cobyv. Doorn 409 (4) 424 (6) 5 Marjan de Haan 244 (2) 821 (5) 6. Gertie Hofstra 172 (2) 611 (4) 7 RiekHeybrand 126 (2) 552 (4) 8 TieneRiem 71 (2) 611 (3) Hoogste game: Marjan de Haan (142). JP USDEN Er begint tekening te komen in de korfbalcom- 'f JjV e. En na de eerste schermutselingen in de promotieklasse aar een strijd op leven en dood geleverd wordt, schuift open langzaam maar zeker op naar veilige regionen. Na lge A nst afgelopen zaterdag op Sportclub in het Friese Makkin- •10) bezetten de Leusdenaren nu met 5 punten uit 4 wed en de vijfde plaats in de rangschikking. Gelet op de tegen- Iers die nog volgen in de eerste helft van de competitie, leze plaats zelfs nog voor verbetering vatbaar. besluit van de KNKB om de ijke promotieklasse op te ten gunste van een versterk- rgangs- en hoofdklasse, legt wijfeld een zware druk op de ders van de ploegen die nu in omotieklasse uitkomen. Im- aan het emde van dit seizoen er slechts kampioenen en danten aan de eindstreep ko- staiu tieii Ploe9er* de bovenste helft klassement verhuizen col- naar de overgangsklasse, de rest, met een bedankje "5' de moeite, naar het district teruggewezen. ven of deze druk Antilopen zater dag parten speelde. Feit blijft dat de formatie van Kees van Buren tot een weinig tot de verbeelding spre kende partij korfbal kwam. Dat desalniettemin de volle winst mee naar huis genomen kon worden, duidt op een mentale groei. Zeker als we ons wedstnjden m het vorige seizoen in hennnenng roepen, waarin de Leusdenaren door ge brek aan routine kostbare punten uit handen gaven. BEDENKELIJK ele 1 9. Clks! hav irtcl zvoro zal wel altijd onduidelijk blij- Ondanks de belangen die op het spel stonden, kon de plaatstelijke Sportclub uit het Friese Makkinga Antilopen met tot grootse daden in spireren, al kwamen beide ploegen nog voortvarend mt de startblok ken. Al in de tweede mmuut werd de score geopend. De doorgebro ken Jolanda Versteeg, die zich za terdag revancheerde voor haar wisselvallige optreden in de eerde re wedstnjden, kon slechts ten kos te van onreglementaire middelen gestopt worden. Gert Graafland had daarna geen moeite om de toegekende straf worp te verzilveren. Maar nog geen minuut later kreeg men de gelijk maker te verwerken. Een moment van onachtzaamheid werd Joyce Osnabrugge noodlottig. De Antilo- pendame werd verrast door een omdraaibal van haar opponente, die dit buitenkansje niet onbenut liet: 1-1. Maar nog tijdens de vak wissel moet de hard werkende Jan Costa haar bemoedigend hebben toegeknikt, want van afstand her stelde hij ogenblikkelijk weer de marge. Vanaf dat moment zakte de wed strijd echter weg naar een beden kelijk niveau. Sportclub demon streerde slechts onmacht en tracht te dit nog enigszins te verhullen door langdurig op balbezit te spe len, daarmee het surplus aan lengte uitbuitend. Aanvallend ging er ech ter maar weinig dreiging mt van de Friezen. Daar stond tegenover dat Antilo pen te gehaast op zoek ging naar een ruimere voorsprong, waardoor de gapende toeschouwers tot de 22e minuut moesten wachten op een opleving m het duel. Toen was het Joyce Osnabrugge die van af stand Antilopen de lucht leek te verschaffen, waar men op wachtte. Het aanvalsvak met Koos Meinsma en Daniel Beekmans spreidde daarna meer daadkracht ten toon. Opmeuw van afstand mikte Da niel Beekman de vierde treffer door de mand, terwijl dezelfde speler vlak voor rust nog een strafworp meekreeg, die door Koos Meinsma benut werd. Op de valreep miste Gert Graafland nog een riante mo gelijkheid om Antilopen al in een VToeg stadium aan de winst te hel pen. Hij slaagde er niet in een straf worp, veroorzaakt door een over treding tegen Nancy Laheij, door de korf te mikken. LICHTPUNTJE Wie echter verwachtte dat de wedstrijd in de tweede helft een 4. Ans Jekel 5 Loes Hoefman 6. Marjo Nederpeld 7. Majav.d. Berg 8 Wout Hoefman 9. Henk Steenmeyer genstander moest hierop het ant woord schuldig blijven. Het goede spel van de Leusdenaren leidde er toe dat er in de eerste helft een verfrissend schouwspel ontrolde voor het toeschouwend oog. Het was dan ook zeker verdiend dat de Leusdenaren op voorsprong kwa men. Na tien minuten mocht Frank de Ruiter een pass van Martijn Marree in ontvangst nemen, waarna hij op avontuur ging m de richting van de cirkelrand. Van zijn actie ging zo veel dreiging uit, dat hij twee ver dedigers naar zich toe trok, waar door Maarten Jonges vnj kwam te staan. De agressief naar rehabilitai- te zoekende spits kanjerde de op springende bal op meedogenloze wijze achter de DKS-doelman Na twintig minuten zeer goed hockey van de Leusdenaren sloop er echter, door het uitblijven van de tweede treffer, wat onzekerheid in de ploeg. Overgeconcentreerd gmgen de spelers de persoonlijke duels mt de weg en dat leidde tot de nodige afspeelfouten, waardoor DKS gelegenheid kreeg een paar keer gevaarlijk dichtbij het doel van Fredérik van der Lee te komen. In de slotfase van de eerste helft kregen de bezoekers zes strafcor- ners te nemen en één daarvan le verde succes op, waardoor de ploegen in evenwicht de kleedka mers mochten opzoeken (1-1). RUST Na vijf minuten in de tweede helft achtte Rob Weers de tijd gekomen om in te grijpen. Met de bedoeling om meer rust in de ploeg te bren gen posteerde hij Thorvald Goos- man en Michel van Vuuren in het middenveld, die daarmee de plaat sen van de gebroeders Bart en Flip van Daalen innamen. Dit wierp vrij wel onmiddellijk vruchten af. Leus den kreeg meer gnp op de wed strijd en DKS kwam er nauwelijks meer aan te pas. Lnmg nnta f\llS3 >rd om me: tegfl USDEN Het uurtje en in de Korf op de door eekse dinsdag en donder- aiddag is ook dit seizoen doorslaand succes. Kon- t tijdens de eerste weken en daar nog enkele lege sen op de banen worden genomen, na een volle 'd is het op beide speel- feen volle bak. verhinderde Ria van Bentum nin dit strijdgewoel een punt- 181 game te scoren, waarmee de hoofdklasse in het spoor van Ingnd van Blerk. De 152 van Loes Nederpeld in de 3e was vorige week ook goed men. en bowlinguur de Korf: üasse: md Blerk v Bentum fuer de Jong 'Arms tv Have tgrietv Kalsbeek tta Groeneveld de Ridder fes Kok iLier fste game: Ria van toe: Jüderda tgrietv. Toren Ie Wild 1234 (19V&) 1128 (9) 1087 (8) 1162 (7) 1139 (7) 1071 (6) 1255 (5) 1102 (4'/2) 464 (2) 544 (1) Bentum (181). 959 (10) 1077 (8) 853 (8) 4. UüeArms 5. Ali Bontje 6. Miepv. Kampen 7. Rie de Ridder 8. AnnieBiel 9 GeaduPree 10 Truus Beyer 816 (8) 950 (7) 932 (6) 891 (6) 712 (4) 853 (2) 405 (1) Hoogste game: Margriet van Toren (138). 2e klasse: 1. Magda v.d. Krol 924 (8) 2 Jetty v Donselaar 947 (7) 3. DoraPaulen 872 (7) 4. Riekv. Oyen 881 (6V2) 5. Reinyv. Gils 905 (6) 6. Trynie Winkel 822 (6) 7. Nannie Doeland 945 (öVa) 8. Willy v.d Lage maat 914 (5) 9. Sue Jansen 800 (5) 10. Alice Arlar 105 (0) Hoogste game: Dora Paulen (146). 3e klasse: 1. Clane v.d. Geer 855 (9) 2 Ida de Jong 814 (8) 3. Sietske Hille 905 (7) 4. Loes Nederpeld 894 (7) 5 Christina Steinfort 971 (7) 6. Maasje v.d. Braak 910 (5) 7. Bep Hassink 631 (5) 8. Gre v.d. Wel 541 (4) 9 SjaneEggens 392 (3) 10. Henny Holthuis 385 (0) Hoogste game: Loes Nederpeld 152). 4e klasse: 1. DickduPree 2. Sonja v. Alewijn 3. Lenie Graaf 4- Joke Los 5. Sjefv. Oyen 6. Frieda v. Meek 7. Dinie Kunst 816 (12) 716 (12) 497 (8) 757 (7) 713 (7) 617 (6) 626 (4) 8. Nandav. Oort 528 (1) Hoogste game: Dick du Pree (134). 5e klasse: 1 Cinta Roos 892 (11) 2. Marina Bosman 815 (6) 3. Ria v. Pluuren 651 (6) USDEN De heren hockeyers van MHCL lijken zich s meer als een vis in het water te voelen in de landelijke e klasse. Nadat de ploeg van Rob Weers in de uitwedstrijd Tempo '41 het winnende pad vond, lijkt men daar niet branden. Het resultaat is na vier wedstrijden een gedeelde tweede plaats. Zondag liet Leusden zich niet door de reputatie van het Enschedese DKS en beroofde loper van de ongeslagen status: 2-1. dames slaagden er niet in het juiste vervolg te vinden op ppe prestatie vorige week tegen Maarn, toen de ploeg b Ebbink met 6-0 fors uitpakte. In het Brabantse Best liep nu zelf tegen een even forse nederlaag aan: 7-2. die de heren in de butant aan de start verscheen. In ieder geval begonnen de Leusdenaren zondag aan de eerste seneuze krachtmeting van het sei zoen, omdat toen het nog ongesla gen DKS het Valleipark met een be zoek vereerde. Daar konden Rob Weers en de zijnen laten zien wat de twee overwinningen op Tempo .gswedstrijd van het nieuwe 1 tegen Hengelo opliepen, ne op eigen veld, moet wranger gaan smaken. Met meer geluk had Leus- aan kop gegaan in de En wie had dat kun- toen de ploeg als de- '41 en Meppel waard waren ge weest. Het werd een voor het publiek zeer aardige confrontatie, het pre dikaat topper waardig. DKS bleek een jonge ploeg, die snel spel en vroeg scoren hoog in het vaandel voerde Het taktische antwoord van Rob Weers om de tegenstander met eigen middelen te bestrijden pakte echter zeer goed uit. In het taktische concept paste de opstel ling van Maarten Jonges, die de laatste wedstnjden als bankzitter was begonnen. Nu mochten Thor vald Goosman en Michel van Vuu ren hun ploeggenoten vanuit de du g-out aanschouwen. De Leusdenaren smoorden door vroeg te storen de aanvalsopbouw van de gedegradeerde over- gangsklasser in de kiem en de te- Vrijh Sch eber; 1, F en versloeg koploper DKS: 2-1

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9