SB SI Amnesty International Leusden houdt open dag Concert Lisiduna en Kunst Veredelt sbI Kunst-Veredelt bestaat 60 jaar String Conspiracy zaterdag in De Geut ^vandaag in Öe leusder krant- W AMNESTY INTERNATIONAL Giftige en eetbare bessen Geluidsoverlast De Korf Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden rer ondersteuning van 25-jarig bestaan: Op vrijdag 10 oktober: leusder krant AUTOlSSELT STUDIO FOTO Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV 'fr'fr'fr krant DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 45 (van één onzer medewerksters) LEUSDEN Amnesty International, de internationale orga nisatie die zich inzet voor de mensenrechten, bestaat 25 jaar. lowel landelijk als plaatselijk wordt dit feit „gevierd" met een Toot aantal manifestaties. Zo was er in mei een landelijke lanifestatie, die vele duizenden nieuwe leden heeft opgele verd. Ook de Amnestygroep Leusden wil aan dit jubileum een iteentje bijdragen door op zaterdag 4 oktober aanstaande een Open Dag" te houden. Op deze open dag kunt u een indruk krijgen van al het werk dat Amnesty International vemcht. U kunt diverse films en een tentoon stelling bekijken en u laten infor meren over de plaatselijke activi teiten, zoals de maandelijkse schrijfavond, de acties voor af schaffing van de doodstraf, de ac ties Bulgarije en Zuid-Afrika en de onlangs gestarte actie Sri-Lanka (deze actie is vooral gericht op het Deze open dag wordt gehouden boerderij 't Claeverenblad aan e Brink 16 m Leusden-Centrum. )e officiële opening van deze dag indt plaats om 10.00 uur en wordt erricht door journalist Willem Kui- »rs. De heer Kuipers is tevens oud- oorzitter van de beroepsgroep Himalisten van Amnesty Interna- onal Nederland. Vanaf 9.45 uur bent u van harte relkom in boerdenj 't Claeveren- !ad, waar u een muzikaal onthaal racht van een groep leerlingen van muziekschool Leusden. Ver- :hülende malen op deze dag zal eze muziekgroep een optreden erzorgen. zoveel mogelijk verkrijgen van ge gevens over mensen, die daar ver dwenen zijn). De verdwijningen vormen een onderdeel van een breder kader aan mensenrechtenschendingen. Dat zijn: Willekeurige arrestatie en de tentie volgens de bepalingen van de wet ter voorkoming van terroris me. Op grote schaal voorkomen van martelingen en mishandelingen van gevangenen door leden van veiligheidstroepen. Dood tijdens gevangenschap als gevolg van martelingen. Op grote schaal voorkomen van buitengerechtelijke executies van geweldloze Tamilburgers. DRUK Het doel van de actie is dan ook het bewerkstelligen van internatio nale druk op de Sri-Lankaanse auto riteiten om een einde te maken aan de verdwijningen. Dat betekent dat het belangrijk is, dat er veel bneven geschreven worden naar de autoriteiten van Sri- LEUSDEN Veel planten dragen in deze tijd van het jaar bessen. Sommige daar van zijn giftig, andere zijn eetbaar. Over beide onder werpen is op het gemeente huis bij het bureau Voorlich ting nadere informatie ver krijgbaar. Vooral kinderen in de leeftijd tot 4 jaar lopen het risico giftige bessen binnen te krijgen: zij zijn in de on derzoek- en expenmenteer- leeftijd waarbij ze van alles in de mond steken. Gelukkig komt vergiftiging met ernsti ge afloop door bessen in Ne derland nauwelijks voor. Voor wie wat meer wil we ten over hoe te handelen als het vermoeden bestaat dat een kind giftige bessen heeft gegeten, ligt het gratis foldertje „giftige planten" op het gemeentehuis klaar. In het openbaar groen staan ook heesters en bo men, waarvan de vruchten eetbaar zijn. Wanneer dat zorgvuldig gebeurt, dus zon der beschadigingen aan te nchten, is er geen enkel be zwaar tegen deze vruchten te plukken. De gemeente Lelystad heeft een poster uitgebracht met informatie over eetbare bessen en an dere vruchten die in het openbaar groen zijn te vin den. De poster, die ook een aantal recepten bevat, is voor 1,50 verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. Lanka om opheldering te vragen over het lot van verdwenen perso nen. Op de open dag kan men zo'n bnef naar Sri-Lanka schrijven. Tevens zijn er voorbeeldbneven naar de Komoren en Tsjechoslowa- kije. Ook is er tegen een kleine ver goeding Amnesty-matenaal ver krijgbaar. Uw kinderen kunt u ge rust meenemen, voor hen zijn er speciale activiteiten, waaronder een interessante prijsvraag met leuke prijzen. Voor iedereen is er dus wel wat te doen De open dag duurt tot 16.00 LEUSDEN De bewoners van huizen aan De Smidse on dervinden nogal eens geluid soverlast van leden van sport verenigingen die zich bij uit wedstrijden verzamelen voor de ingang van De Korf. In een brief aan de besturen van de badmintonverenigingen BVO '79 en „Leusden", de bas ketbalvereniging Green Giants. de Mixed Hockeyclub Leusden en de vollebalveremgmg heb ben B en W erop aangedrongen deze geluidsoverlast te voorko men. Aan de betrokken vereni gingen is gevraagd om, voor zover zij De Korf als verzamel plaats gebruiken, dit verzame len voortaan te laten plaatsvin den op de parkeerplaats aan de zuidzijde van De Korf. 'mekvereniging Lisiduna tijdens de vorig jaar gehouden concertavond. LEUSDEN - Het Christelijk Gemengd Koor Kunst-Vere delt uit Leusden-Zuid bestaat 60 jaar. In verband daarmee wordt op zaterdag 15 novem ber een feestelijke receptie gehouden in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg 75A (naast de Dorpskerk) te Leusden-Zuid. Tussen 15.00 uur en 17.00 uur kan men de jubilerende ver eniging gelukwensen. Eveneens in het kader van het 1 60-jarig bestaan vindt er op woens dag 19 november een jubileum concert plaats. iau .vuidt gehouden in de Dorpskerk te Leusden-Zuid en begint om 20.00 uur Behalve Kunst-Veredelt verleent ook het gospelkoor The Living Song uit Leersum medewerking aan dit con cert. Beide koren zullen onder lei ding staan van de heer Peter Lee- beek. De volgende solisten geven tij dens het concert acte de presence Renate Heemskerk (alt), Hanry Blackmon (bas/banton), Alex van Harten (piano), Han Kapaan (hobo), Pieter Leebeek (orgel) en Albert Brink (orgel). De toegang tot het concert is gratis. iEUSDEN - Muziekvereni ging Lisiduna houdt op vrij dagavond 10 oktober een con- srt in aktiviteitencentrum De torf te Leusden-Centnim. De vond begint om 19.30 uur en e toegang is gratis. Op het togramma staat een zang- ïoncert, waaraan behalve Li- iduna ook medewerking 'ordt verleend door het jubi- erende christelijk gemengd oor Kunst Veredelt uit Leus- en. Ze zullen diverse stukken tengen, onder meer „Jerus- Lalae", „I lift up your heads" van George Weissel, het „Ag nes Dei" van G.F. Handel en verder werken van Wim Har- debol, W.J. Kirkpatick, Pieter Leebeek en J.S. Bach. Ook het leerlingen-orkest van Li siduna zal acte de presence geven. Zij speelt onder meer de werken Choral and rock out van Ted Hug- gens, Only love van Willy Hautvast en enkele stukken uit het jeugdal- bum Clodamir Het orkest van Lisiduna brengt Zur Feier van Chr. W. Gluck, Nim rod van Elgar Moerenhout, Selec tion of British Songs van A. den Arend, American Folk Suite van Ha- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten rold L. Walter. Showboat van Kem Mellema, Ewig zurt die Gottheit van Chr. W. Gluck en tenslotte Give us peace van Ted Huggens. De opzet van dergelijke concer ten was om het wat oudere publiek in Leusden te bereiken. Dit jaar echter is in pnncipe iedere belang stellende van harte welkom. Wel zal Lisiduna de nadruk leggen op het wat oudere publiek door mid del van zoveel mogelijke individue le benadering in de bejaardencen tra en met ondersteuning van de WOL. Voor deze mensen zal er een bus rijden met opstapplaatsen bij 't Ha- mersveld, stichting de WOL, Geer- trudenshof en bij de RABO-bank op de hoek Landweg/Hamersveldse- weg. De bus start om 19.45 uur bij 't Hamersveld en komt vervolgens overal tien minuten later. Aan dit vervoer zijn geen kosten verbon den Dat is mogelijk dankzij de me dewerking van autorijschool J. Daatselaar Wie van het vervoer gebruik wil maken, dient dat schriftelijk of tele fonisch te laten weten bij de WOL, telefoon 033-948426, of bij bejaar denverzorgingshuis 't Hamersveld aan de Asschatterweg, telefoon 033-942724. Mensen uit Leusden/ Zuid kunnen kontakt opnemen met mevrouw Kraaikamp, telefoon 033- 944584. Opgeven kan tot en met 8 oktober. Het koor Kunst-Veredelt tijdens een opvoering in de Dorpskerk te Leus den-Zuid. (Foto: Archief Leusder Krant) (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o. Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw olliaai Mazda-cJealer op t 10 minuien uialsland van uw huis AMERSFOORT 20 x 25 cm In onze bekende vakkwaliteit 6 okt. tlm 11 okt. Twee nieuwe waterschappen in Utrechts-Gelders grensge bied Pag. 3 Het weer door Jan Versteegt Interessante avond over Anti-biotica Pag. 3 Pag. 5 Eerste Vallei-concert op 10 oktober: liederen-recital van Marjanne Kweksilber Pag. 8 Leusdens Ver-leden: De Mark „Ons land zit vol met angstha zen", zegt Cees Broekhuijsen. Een interview. Pag. 9 Gemma Maars: „Leospotentiele titelkandidaat" Pag. 10 Service-pagina Pag. 11 DOKTERSDIENST: TEL.: 948080 De band String Conspiracy treedt zaterdag op in De Geut. mazoa LEUSDEN Het jongeren centrum de Geut aan de Zwar te weg staat zaterdagavond 4 oktober wederom in het teken van de levende muziek. Het knusse Geutpodium wordt de ze avond bevolkt door de uit de Meern afkomstige band String Conspiracy. Deze band verzorgt zeer regelmatig op tredens in Utrecht en omge ving. De afgelopen zomer maanden heeft de band hard gewerkt aan de vernieuwing van het repertoire. De bezet ting werd terug gebracht van zes tot vijf man. De groep brengt overwegend eigen werk. Melodieus eigentijds materiaal wordt steeds vaker afgewisseld door stevige rock. Sinds 30 augustus jongstleden timihert de Stnng Conspiracy in de ze nieuwe opzet aan de weg. Op 4 oktober is de groep voor het eerst wat verder van huis en is zelfs niet vergeten dat het dan werelddieren dag is, want het nummer „the beast inside" zal met enige extra inzet in de Geut ten gehore gebracht wor den. The Stnng Conspiracy bestaat uit Frank Oostveen - gitaar, Ralph Gou- ka - bas, Frans Hamersma - zang, Frank Boot - drums en Michael Kragten - gitaar. Overigens is het vermeldens waardig, dat de Geut zich al voor het grootste deel van het nog maar net begonnen seizoen verzekerd weet van levende muziek. Het klei ne podium aan de Zwarteweg heeft inmiddels zelfs ver buiten de regio een goede reputatie en de organi- ■■■HaaHHBaaBnBi satoren hebben de keus uit een ruim aanbod van groepen, die graag in Leusden willen spelen. Dit maakt het mede mogelijk naast veelzijdigheid de bezoeker een re delijke toegangsprijs te bieden. Aanstaande zaterdag betalen pas jeshouders 3,50 en de overige be zoekers 4,50. Vanaf half negen kan men in de Geut terecht. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911. GELUIDSOVERLAST ROND DE KORF: allemaal maar een muilkorf.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1