SE Nieuwe Hobbit- school klaar 25ste Oogstdankfeest KBTB Hamersveld V akantie-aktiviteiten van De Til en Blijhof If ^vandaag in Öe leusder krant» T"^ Officiële opening op 5 november: Donderdag 10 oktober: Vergadering KWF Leusden leusder krant Dropping JUID Kledingbeurs in Vooronder Sjef ten Berge overleden Vergadering O.W.R.O. Snelheids controle in Achterveld Oproep politie Ganzeweihof krijgt speelplaats Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ffl Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering rkrant DINSDAG 7 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 46 EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - De openbare basisschool De Hobbit verhuist op 10 oktober naar het nieuwe gebouw op de oude stek aan De Meent. In verband met deze terugkeer naar het eigen stekkie worden er diverse festiviteiten georganiseerd. Zo wordt er op maandag 20 oktober, de eerste schooldag na de herfstvakantie, een in spectie-avond voor de ouders gehouden. Zoals bekend werd het voormalige schoolgebouw van De Hobbit vong jaar augustus, vlak voor het begin van het nieuwe schooljaar, door brand getroffen. De schade was zodanig, dat men de kinderen elders moest onderbrengen Dankzij de medewerkmg van de gemeente kon men in november een tijdelijk onderkomen aan de Hamersveldseweg betrekken. Kort daarna ging ook de herbouw van De Hobbit op de oude stek van start. Onder het toeziend oog van wethouder Gijs van Woudenberg legden de leerlmgen zelf de eerste stenen. „Na veertien maanden is het dan bijna zover", aldus Gerard Voskuilen m de onlangs verschenen feestkrant van de school. „Na het 'vlucht'plan en de meuwe noodschool gaan de deuren van de meuwste school wagenwijd open. Een fantastisch schoolgebouw met alles d'r op en d'r an." NIEUWSGIERIGHEID „Zo heb je niets en dan staat daar een juweel van een schoolgebouw", zo staat er in de feestgids van De Hobbit „Goed, daar zitten dan wel 435 dagen tussen. Wij als team vmden het het leukst als u uw nieuwsgierigheid weet te bedwingen tot die 435 dagen echt voorbij zijn", zo luidt de bood schap richting de ouders. Op 20 oktober is die periode voorbij. Die eerste dag in de herbouwde school is dan ook helemaal gereserveerd voor De Hobbit-leerlingen zelf. 's Avonds van 19.30 uur tot 21.00 uur mogen de ouders een kijkje nemen in het nieuwe gebouw. Ook andere belangstellenden zijn dan van harte welkom. Op woensdagochtend 29 oktober staan de kinderen weer centraal. „We vieren dan een bescheiden, doch gezellig feestje. Maar het programma houden we nog even geheim", aldus het team van onderwijskrachten. OFFICIEEL In april dit jaar ging de bouw van de nieuwe Hobbit-school aan De Meent van start. Begin volgende maand vindt de officiële opening plaats. De officiële opening van de nieuwe school vindt plaats op woensdag 5 november. Behalve de schooljeugd zullen daar ook volop genodigden aanwezig zijn. De festiviteiten worden afgesloten met een disco-avond voor de leerlingen van de zesde klas die net buiten de boot zijn gevallen wat het meuwe gebouw betreft, maar die wel alle narigheid hebben mee moeten maken. Vrijdag 7 november krijgen zij een feestje aangeboden. iEUSDEN - De ABTB afdeling het Oogstdankfeest. De festi- charistieviering in de paro- lamersveld houdt donderdag viteiten hier omtrent worden chiekerk. Daarbij wordt, roor de vijfentwintigste keer voorafgegaan door een eu- evenals voorgaande jaren, de kerk versierd met oogstpro- d ukten. Celebrant en predikant van die viering is pastoor B.J. Ter Bekke. Het dameskoor verzorgt de gezan gen en de jeugd de offerande aan bieding van de oogstgaven. Thema van de dienst is „meesterwerk der natuur" 6 Na afloop van de kerkelijke vie ring wordt in het jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg voor de leden en genodigden het traditionele jaarfeest gehouden. Tijdens dit feest brengt een groepje leden het spel „De Vier Jaargetij den", dat is geschreven naar aanlei ding van het 25ste oogstdankfeest. EXPOSITIE ln het kader van de 25ste Oogst- dankviering wordt er op zaterdag 11 en zondag 12 oktober in De Kom een tentoonstelling ingericht over 25 jaar oogstdankfeesten. Daar worden ook foto's en schilderijen van boerdenjen/bednjven, die moesten wijken op opgeheven zijn voor de uitbreiding van Leusden, tentoongesteld. Ook zijn er kleine werktuigen voor de oogst te be zichtigen. Deze expositie is op zaterdag ge opend vanaf 19.00 uur (na de kerk dienst) zolang er belangstellenden zijn. Op zondag kan men er tussen 10.00 uur en 17.00 uur terecht. De entree is gratis. eucharistieviering tijdens het vorig jaan gehouden Oogstdankfeest. LEUSDEN - De plaatselijke af deling van het Koningin Wil- helmina Fonds houdt op don derdag 23 oktober een feeste lijke vergadering in De Woeli ge Hoek, Prinses Irenelaan 1 te Leusden-Zuid. De avond be gint om 20.00 uur. Tijdens deze vergadering zal een aantal collectanten, die langer dan tien of vijftien jaar voor het KWF Leusden actief zijn, in het zonnetje worden gezet. KWF-promotor Hans Loeben komt speciaal daarvoor naar Leusden. Theo Kuiper, voorzitter van het KWF Leusden, houdt vervolgens een voordracht over roken en kan ker. Mensen die deze bijzondere bij eenkomst willen bijwonen, worden verzocht dat te melden bij het se cretariaat van het KWF Leusden, zodat de organisatie emg inzicht heeft m het aantal belangstellen den. Het adres: N. Duffels, Hene gouwen 14, 3831 AE Leusden, tele foon 033-942656. IEUSDEN - Het jongerencen- creatievereniging Blijhof hou- •nun De Til en de spel- en re- den tijdens de komende Onafhankelijk |BOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. herfstvakantie twee midda gen voor de jeugd van vijf tot en met twaalf jaar. De eerste is op woensdag 15 ok tober en vindt plaats in De Til aan de Hamersveldseweg. Voor de kin deren van acht tot en met twaalf jaar wordt er dan een vliegerwedstrijd gehouden. Vanaf 13.00 uur kunnen de kinderen zelf de vliegers be plakken en beschilderen. Het ge raamte wordt vooraf al gemaakt. Deelnemers kunnen zich tot ui terlijk 10 oktober opgeven bij Anita Voorburg, Rozendaallaan 3. tele foon 033-94.46.42 of in De Tü, tele foon 033-94.18.26 of 033-94.12.45. Diezelfde middag start er om 14.00 uur een spelmiddag voor de kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. Er worden diverse spelletjes gedaan, waarbij ook pnjsjes te win nen zijn. DISNEY FESTIVAL De woensdagmiddag wordt om 16.00 uur afgesloten met de teken film „Disney Festival". Ook kinde ren die met aan de vliegerwedstrijd en/of de spelletjesmiddag deelne men, kunnen naar deze film komen kijken. De kosten voor de hele mid dag zijn twee gulden per kmd. Wie alleen naar de film komt, moet een gulden betalen. Vrijdag 17 oktober verandert Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 in Honkie Bonkie land, waar dan van 13»00 uur tot 17.00 uur van alles te beleven is. Zo bouwen de kinderen dan een land waar alles vierkant is. Bovendien worden er allerlei leuke spelletjes gespeeld. De kosten hiervoor bedragen voor leden twee gulden en voor met-leden drie gul den Daarvoor krijg je dan een hele middag pret en plezier. LEUSDEN - Jongerenvereni ging JUID houdt komende za terdag (11 oktober) een drop ping voor de jeugd vanaf 14 jaar. Wie mee wil doen, moet om 21.00 uur in de Woelige Hoek te Leusden-Zuid zijn. Wie een pasje heeft, betaalt slechts 2,50 gulden. Mensen zonder pasje betalen een gul den meer. Opgeven kan ge schieden bij Christiaan Wes- sels, telefoon 033-94.07.59. LEUSDEN - In het Vrouwen- ontmoetingscentrum 't Voor onder wordt morgen (woens dag 8 oktober) de halfjaarlijk se kinderkledingbeurs gehou den. Dit keer staat met name de winterkleding in de maten 74 tot en met 164 centraal. Vanaf 09.00 uur kan men de kledingbeurs bezoeken aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. Twintig procent van de op brengst is bestemd voor de aktivi- teiten in het vrouwencentrum. De rest gaat naar de leveranciers van de kleding LEUSDEN - Onder grote publieke belangstelling is gistermiddag plaatsge noot Sjef Ten Berge (53) naar zijn laatste rustplaats gedragen. Ten Berge overleed vorige week donderdag plotseling aan een hartaanval. Ten Berge werd donder dag rond 16.30 uur getrof fen door een hartaanval terwijl hij op weg was naar huis. Dat gebeurde op de Maarsbergseweg in Woudenberg. Zijn auto be gon te slingeren en kwam uiteindelijk in een sloot te recht. Eerste hulp, die snel ter plaatse was, mocht niet meer baten. Sjef ten Berge was geen onbekend figuur in Leus den. Hij vervulde al ver scheidene jaren een rol in politiek Leusden voordat hij in 1982 namens de WD tot de gemeenteraad toe trad. Daar was hij belast met de ruimtelijke orde ning van de gemeente. De laatste jaren was Sjef ten Berge ook voorzitter van de WD-fractie in de Leusdense gemeenteraad. Daar kwam in maart dit jaar een einde aan toen hij door zijn partij op een on verkiesbare plaats op de groslijst voor de gemeen teraadsverkiezingen was geplaatst. Hoewel hij sinds mei niet meer als raadslid fun geerde, bleef hij belang stelling houden voor het bestuurlijke reilen en zei len in de gemeente. Dat bleek onder meer tijdens de raadsvergadering van vorige maand, die hij bij woonde. LEUSDEN - De commissie Openba re Werken en Ruimtelijke Orde ning houdt vanavond een openbare vergadering m de commissieka mer van het gemeentehuis aan 't Erf 1 te Leusden-Centrum. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de vol gende punten begroting 1987, noti tie planopzet Akkerhoeve-Noord- wijck, informatie over woningbouw in Achterveld, speelgelegenheid Ganzeweihof en een notitie over af scherming van paden. ACHTERVELD - Bij een snel heidscontrole op de Hessen weg in Achterveld heeft de poli tie vorige week donderdag tus sen 16.00 uur en 18.00 uur acht tien mensen betrapt op te hard rijden. De overtreders reden nissen de 65 en 85 kilometer Veel bezoekers bij open dag Amnesty International Pag. 3 Koninklijk goud voor mevrouw Van Bemmel Pag. 3 Het weer door Jan Versteegt Pag. 3 Werkgroep Onderdak: opvangin acute crisissituatie Pag. 5 Openbaar onderwijs wil meer geld voor leermiddelen Pag. 5 Laks Roda (za.) gunt Veensche Boys een punt Roda (zo.) gered door de gong Pag. 3 LEUSDEN - Voor elk jaar stelt de rijkspolitie te Leus den een rapport op waarin wordt aangegeven welke incidenten dat jaar extra aandacht knjgen. Men noemt dit methodisch toe zicht. Het rapport voor dit jaar had een omvang van ongeveer tweehonderd bladzijden. Binnenkort wil men het rapport voor 1987 opstellen. Nu verzoekt de politie de Leusdense bevolking om aan te geven welke zaken zij in het komende jaar moet aanpakken. Het gaat dan niet om sociale problemen in de vorm van: ik kan met overweg met mijn buurman, maar wel om ongemakken waar bijvoorbeeld een hele wijk last van heeft. Mensen die ideeën heb ben, kunnen dat schriftelijk melden. Dat kan zelfs ano niem. Wel wordt men ver zocht om aan te geven in welke wijk men woont, zo dat de politie weet in waar de aangegeven problema tiek speelt. Bneven kunnen gestuurd worden naar het volgende adres: Rijkspolitie Leusden, Antwoordnum mer 3110 in Leusden-Zuid, ter attentie van opper wachtmeester A.J. van Man- son. Mocht u nog vragen heb ben, dan kunt contact opne men met het politiebureau in Leusden-Zuid, telefoon 033-94.44.44. LEUSDEN - De veertien par keerplaatsen in de Ganzewei hof kunnen verdwijnen. Dat stellen B en W van Leusden in een concept-raadsvoorstel dat vanavond in de commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening (20.00 uur in het gemeentehuis) wordt be handeld. Het college wil op de plaats waar nu parkeergelegenheid is een speelterrein voor kinde ren realiseren. Dit in overeen komst met de wens van de werkgroep Speelgelegenheid Ganzeweihof. Deze werk groep stelde vorig jaar al dat de parkeernorm ter plaatse ruim werd overschreden. In haar vergadering van 4 februari 1986 adviseerde de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening om een beslissing over het ver zoek van de werkgroep een half jaar uit te stellen. Men kwam tot dat standpunt omdat toen nog niet duidelijk was wat de parkeerbehoefte van de nog in aanbouw zijnde flatjes aan de Jonker Bolpoort zou zijn. Inmiddels is duidelijk ge worden dat de parkeernorm inderdaad te hoog is. Het col lege wil dan ook ter plaatse, in overleg met de bewoners, een speelterrein aanleggen. De kosten die daarmee gemoeid zijn, zo zeggen B en W, kunnen worden bestreden uit het res tant-krediet bouw- en woon- rijpmaken. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 .30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 DE NIEUWE HOBBIT SCHOOL IS KLAAR: ...is men daar ook weer uit de brand...

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1