3Sl Koninklijk goud voor mevrouw yeel bezoekers bij Dpen dag Amnesty Van Bemmel 40 jaar trouwe dienst Open dag als verrassing bij 12 V2-jarig huwelijk LEUSDEN Cursus zeg sens wat je denkt' leusder krant Hamershof modeshow Achterveld Vernielingen aan auto's Geen nieuwe scholen in Leusden Weinig verandering (tteze mkhclegemeede/\ Leusden plaatselijk nieuws EUSDEN Menig voorbijganger heeft ongetwijfeld even vreemd opgekeken toen hij of zij vorige week De rink passeerde. De buurt aldaar vierde feest. En met zomaar. Nee, feestvarken was de heer Stelling omdat hij 40 lar in dienst is bij het bedrijf Ahrend. Ter gelegenheid daarvan bood de buurt hem een feestje aan. De heer felling was totaal verrast: hij wist van mets. iEUSDEN - Zeg eens wat je fractie-voorzitster van de enkt. Dat is het thema van plaatselijke CDA-afdeling sen cursus die Evelien Blom, vanaf 14 oktober in het vrou- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens en Hans Mosterd. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. wenontmoetingscentrum 't Vooronder (Burg. Van der Postlaan 2) geeft. De cursus omvat tien bijeenkomsten die telkens op de dinsdagavond worden gegeven. De kosten van deelname bedra gen vijf gulden per avond. Dat dit bedrag zo laag is, komt door een subsidie van de gemeente Leus den. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Evelien Blom, telefoon 033-945488, bij voorkeur tussen 17.00 uur en 19.30 uur. Als er veel liefhebbers zijn, dan komt er m het voorjaar van 1987 een vervolgcursus. advertentie IEMAND FELICITEREN? Dat doe je toch via de felicitatie- rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT? Felicitaties 6.- per eerste 2 regels Elke regel meer S - extra. Vandaag opgegeven, morgen op de kabel. LEUSDER KABEL KRANT het dagelijkse kijk nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4 Opgave: kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Uit een toelichting op de ge meentebegroting blijkt dat er rekening wordt gehouden met een grote toeloop van leerlin gen in de komende jaren. Of het getal van tweehonderd leerlingen méér in 1990 juist is, wagen de deskundigen te be twijfelen. Dat getal wordt name lijk genoemd in de prognoses bij de meerjarenbegroting Dat er leerlingen bij zullen ko men in de komende jaren staat vast. Er zijn op dit ogenblik echter genoeg openbare scho len die voorlopig een fors aan tal nieuwkomers kunnen op vangen. Het staat vast dat er in de eerstkomende drie jaren geen nieuwe scholen bij hoe ven te komen in Leusden. Een formele uitspraak dienaan gaande zal de raad van Leus den binnenkort moeten doen. Na die drie jaar zal de hele si tuatie opnieuw bekeken moe ten worden. Of er dan een nieuwe school bij moet komen, zal dan bekeken moeten wor den. Als er al een school bij moet komen, zal die haast ze ker gerealiseerd worden in de nieuwbouwwijk Claverenblad- Wildenburg. "Het hangt echter helemaal af van het beleid dat de gemeente over een jaar of vier voert", al dus de heer Lakeman, hoofd van de gemeentelijke afdeling onderwijs. De heer Lakeman wilde en kon vorige week donderdag tijdens de vergadering van de ge meenschappelijke medezeg genschapsraad verder geen enkele concrete uitspraak doen met betrekking tot de scholenbouw in Leusden. LEUSDEN - Een tiental winke liers uit winkelcentrum De Hamershof verzorgt komende donderdag een modeshow in de grote zaal van aktiviteiten- centrum De Korf aan de Smid se. De avond begint om 19.30 uur. De toegangprijs bedraagt tien gulden. Toegangskaarten zijn verkrijg- i baar bij de deelnemende winke- liers: Adam, Bootsman, Creatique, First Lady, Ans 't Klerenwinkeltje, i Ot Sien, Sporthuis Pim Berghui zen, Schoenhandel Panterhuis, De Ster Mode en Schoenmakerij Van j Beek. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. zaakt door zwakke f rontuitlo pen. De zon is er ook bij; we mogen qua temperatuur niet klagen. Een doorbraak van de droogteperiode wordt niet verwacht. In de natuur is het goed merkbaar dat we een stapje terug moeten doen. Opval lend is dat de bladeren snel van de bomen vallen. Dit komt door de langdurige droogte en de vroege nacht vorsten in september. Als het nu een keer flink gaat waai en, is alles er snel af. Vroeger was dit een teken dat de winter niet al te koud zou worden. Onze voorou ders zeiden al: „Dragen de bomen haar bladeren lang, wees voor een strenge winter bang." Maar schaatsliefheb bers wanhoop niet. In de na tuur kan het raar gaan. Zie afgelopen winter. Toen was december subtropisch en fe bruari Siberisch! DINSDAG 7 OKTOBER 1986 Het weekeinde bood ons schitterend nazomerweer. Vooral zondag schoot de thermometer flink uit. In Achterveld werd 20,0 graden bereikt. Lunteren scoorde 21,8 graden en vliegbasis Soesterberg kwam op 21,0 graden. In Limburg werd nog een temperatuur van 24 gra den bereikt. Warm dus! Verantwoordelijk voor dit extraatje was een hogedruk- gebied dat via de Noordzee naar Oost-Duitsland trok en daardoor de wind in de Zuid oost-hoek bracht. Het kan trouwens in okto ber nog warmer worden. Voor De Bilt staat het record op 26,6 graden, bereikt in 1921. Het kan ook anders gaan: op 27 oktober 1871 werd het in De Bilt niet war mer dan 1,6 graden. Toen moest de winterjas dus al vroeg aan. Opmerkelijk is de langdu rige droogte. Sedert 16 sep tember is er in Achterveld geen neerslag meer gevallen (tot afgelopen zondag). De oorzaak is dat hogedrukge- bieden van de Azoren tot in Rusland depressies dwingen een zeer noordelijke koers te volgen. Actieve fronten kun nen ons land daardoor niet bereiken. Behalve maart waren alle maanden tot nu toe zeer droog of aan de droge kant. De hoeveelheid neerslag die we desondanks kregen, ver schilde per plaats of streek sterk. Ook deze week zal er niet veel in het weerbeeld veran deren. Wel is de stroming meer zuidwestelijk gewor den en dus wat vochtiger. Derhalve is er af en toe wat bewolking, soms ook veroor- De uitslag van de prijsvraag die op de scholen gehouden werd. is als volgt: 1. René van de Hengel (St. Jo zefschool) 2 Miranda de Ridder (Klimralc- kers) 3. Marleen Peters (de Heerd) 4. Jeroen Overbosch ('t Ronde) 5 Lars Berg (De Vallei) 6. Peter Klaasssen (De Brink) 7 Janet Wiegmink (De Hobbit) 8. Tjarda Smid (De Bongerd) 9 Nanouk (Kinderland) 10 Edith Kooyman (Groen- horst) De winnaars zullen binnenkort de prijzen thuisbezorgd krij gen. Zondag was het twaalf-en-een-half jaar geleden dat Jan en Rita Kooloos in het huwelijk traden. Dat is wel een huwelijksviering geweest die zij niet vlug zullen vergeten. Jan en Rita wonen op een boerderij aan de Helweg. Jan is een man die graag van de partij is als er bij iemand een grapje dient te worden uitgehaald. Hij en zijn vrouw hebben nu wel hun trekken thuis gekregen. Daar het zaterdag dieren dag was, waren enkele per sonen op het idee geko men om Jan en Rita een wel heel bijzondere dag te be zorgen. De koppen werden bij elkaar gestoken en men kwam op het idee om op hun boerderij een "open dag" te houden Aan de Helweg werden borden geplaatst die .aangaven, waar de open dag werd ge houden. Ook in de kranten was een advertentie ge plaatst dat het zaterdag open dag was op de boer derij van de familie Koo loos. Het is wel een succes ge worden voor de organisato ren van deze grap. Tot grote verrassing zagen zij zaterdagmorgen bij de in gang van de boerderij een groot spandoek hangen waarop vermeld stond dat het zaterdag 4 oktober open dag was. Kort daarop verscheen de hele familie waardoor Jan en Rita be hoorlijk werden verrast. In de middag werd het wel gekker. Veel Achtervel- ders die de advertentie hadden gelezen brachten een bezoek aan de boerde rij. Ook anderen, van bui ten het dorp, kwamen een bezoek brengen. Maar de meesten hiervan kregen bij nadering van de boerderij wel in de gaten dat er hier een grap was uit gehaald en keerden terug. Het was een dag, die Jan en Rita niet licht zullen verge ten, maar wie kaatst moet de bal verwachten.... [aup Pekelharing, voorzitster an de groep Leusden, hield ok een toespraak. Zij zei dat et werk van Amnesty een ruppel op een gloeiende laat was, maar heel veel drup els koelen een plaat ook af. Verder maakt mevrouw Van Bemmel al sinds 4 oktober 1962 deel uit van de Vrouwenadvies commissie voor de woningbouw van de gemeente Amersfoort, waar zij tot begm 1986 woonachtig was. Naast al deze tijdrovende werk zaamheden runde zij haar gezin be staande uit echtgenoot en vijf kin deren, deed de boekhouding van de bloemenzaak van de familie Van Bemmel in Amersfoort en vond daarnaast nog tijd voor diverse hobby's. Mevrouw Van Bemmel ontving de Koninklijke Onderscheiding ter gelegenheid van haar afscheid van de Bond. Zoals gezegd gebeurde dat afgelopen donderdag tijdens een landelijke vergadering van de bond m Barneveld. AMERSFOORTSE Op dezelfde avond werd ook een Amersfoortse automobiliste onaan genaam verrast. Haar auto, die ge parkeerd stond bij het gymlokaal aan de Prinses Margrietlaan m Leusden-Zuid, bleek ernstig ver meld te zijn. De antenne en de rui tenwissers was verdwenen, een zij spiegel afgebroken, kentekenpla ten omgebogen en er zat een flinke deuk m het rechterportier. Over de dader(s) van dit voorval, dat tussen 19.00 uur en 20.00 uur plaats vond, tast de politie nog in het duister. dinsdag 7 oktober 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. Woensdag 8 oktober 09.00 uur: Kledingbeurs in 't Voor onder aan de Burg. Van der Post laan 2. 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Donderdag 9 oktober 19.30 uur: Eucharistieviering in verband met het Oogstdankfeest 1986 in de St. Josephkerk. Daarna feest in De Til aan de Hamersveld- seweg. 19.30 uur: Modeshow van Hamers hof-winkeliers in De Korf 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissies Financieel Be heer en Beleid en CAI in de com missiekamer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Vrijdag 10 oktober 19.30 uur: Concert van Lisiduna en Kunst-Veredelt in De Korf. 20.15 uur: Valleiconcert in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Dinsdag 7 oktober 20 00 uur KPO bijeenkomst D'Ouwe Peerdestal. Woensdag 8 oktober 9.00 uur. handwerkhobbyclub De Moes pot. Donderdag 9 oktober 13 30 uur bejaardensoos Ons Gebouw. Zaterdag 11 oktober 20.00 uur: Disco KPJ De Moespot. Zaterdag 11 oktober 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 12 oktober Koffiecon cert Ons Gebouw. Zondag 12 oktober 14 00 uur: Disco de Klaveet. Maandag 13 oktober 20.00 uur: Volksdansen De Moespot. Dinsdag 14 oktober 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw. fan één onzer medewerk sters) EUSDEN - Zaterdag 4 okto- werd de Open Dag van ainesty International ge- juden in boerderij 't Clae- erenblad. De journalist fillem Kuipers opende de gg en haalde een zin van orter aan. „Deze dag gaat jen als een gouden roos". [614018„Voor sommigen gan de dagen echter niet jen, het zijn gesloten da- >n, weken, jaren." Hij galde het belang van het erk van Amnesty Interna- jnal aan. Ook de woorden an Breyten Breytenbach: Ik wist zeker dat er ergens j de wereld iemand aan jj dacht." BRIEVEN Het werd een drukbezochte dag, zeker 140 mensen kwa men kijken en schrijven Het resultaat was dat er 50 brieven en 120 kaarten werden ge schreven. Alle politieke par- tijen waren vertegenwoordigd. Ook de button-machme was een groot succes. De hele dag door waren de kinderen bezig hun eigen buttons te maken. De leerlingen van de muziek school Leusden gaven telkens een uitvoering te horen. Dit ai- les zorgde voor een ge animeerde sfeer LEUSDEN - Geheel onver wacht werd mevrouw T.A. van Bemmel-Mosterd vorige week donderdag onderschei den met de Eremedaille in goud die verbonden is aan de Orde van Oranje Naussau. Lo co-burgemeester en tevens wethouder Gijs van Wouden berg reikte de versierselen uit tijdens een bijeenkomst van de Bond van Nederlandse Her vormde Vrouwenverenigin gen (BHNV) die in de Veluwe- hal te Barneveld werd gehou den. Mevrouw Van Bemmel was sinds 11 november 1953 lid van het hoofd bestuur van de Bond van Neder- LEUSDEN - Drie auto's, die ge parkeerd stonden in de Wil- helmina van Pruisenlaan te Leusden-Zuid, zijn vorige week woensdagavond zwaar beschadigd. Onbekenden krasten met een scherp voor werp hakenkruisen en SS-te- kens van ongeveer twintig lands Hervormde Vrouwenvereni gingen op Gereformeerde Grond slag, een bond die momenteel tien duizend leden telt. Ze heeft in de functie van eerste penningmeeste- resse gedurende al die jaren op voortreffelijke wijze het financiële beheer gevoerd en zelfstandig de zich steeds uitbreidende boekhou ding verricht. Binnen het werk van de bond maakte mevrouw Van Bemmel ook deel uit van de commissie Vakan tiewerk Alleenstaanden, de redak- tiecommissie van het bondsorgaan De Hervormde Vrouw, de commis sie die de landelijke ontmoetings dagen (studiedagen) organiseert en was zij van 1950 tot 1983 presi dente van een plaatselijke vrou wenvereniging. centimeter groot op de wa gens. De vernielingen moeten tussen 19.00 uur en 23.00 uur hebben plaatsgevonden. In diezelfde tijd werd met een stuk tegel ook een ruit ingegooid van de Loysder Hoek- school aan de Koningin Wilhelmi- nalaan, eveneens in Leusden-Zuid. De schade daarvan bedraagt zo'n 250 gulden. De rijkspolitie vermoedt dat er een verband bestaat tussen beide vernielingen. Wie iets gezien of ge hoord heeft, wordt verzocht contact op te nemen met het politiebureau in Zuid, telefoon 033-94.44 44. sprak ook haar teleurstelling tover het feit dat Amnesty In- mational niet op de Cultu- de mocht staan. Daarna gaf zij cifers aan Willem Kuipers om e kaars' te ontsteken. Amnesty International kreeg veel belangstellmg voor haar open dag m boerderij 't Claeverenblad. (Van één onzer medewer kers) LEUSDEN - Ondanks de verwachte stijging van het aantal leerlingen zal er in Leusden voorlopig geen nieuwe openbare school ko men. "Wellicht behoort het tot de mogelijkheden dat er in 1992 een nieuwe open bare school in de wijk Cla- verenblad-Wildenburg komt", zo liet het hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente Leusden, de heer Lakeman zich jongst leden donderdag heel voor zichtig uit.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3