ANWB start weer met cursus Pech onder Weg Nationale sponsorloop voor ,Het zieke kind in beweging' Dertien stiltegebieden in Utrechts streekplan Grote belangstelling kraammarkt Nicaraguanen in Leusden M Den Treek komt alsnog m aanmerking: Ook in Amersfoort: Uitslag dames schietclub Achterveldse jeugd naar andereklasse leusrten krant Leusdenaar mishandeld Burgerlijke stand Die tas komt altijd van pas. EEN DRAAG- OF RUGTAS DINSDAG 7 OKTOBER 1986 LEUSDEN/UTRECHT Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn van plan om dertien stiltegebieden in het streekplan voor de provincie Utrecht op te nemen. Het gaat om de volgende gebie den: Boswachterij Leersum (1519 ha.); Amerongse Berg :1255 ha.); Botshol en omgeving (817 ha.); Kamerik/Kanis (1922 ha.); Koc- kengen/Teckop (2420 ha.); Zegveld (840 ha.); Loenderveense plas (516 ha.); Eemland (3869 ha.); Lage Vuursche (620 ha.); Den Treek (960 ha.); Overlangbroek (2430 ha.); Blokland/Broek (1811 ha.) en Westbroek en omgeving (1270 ha.). Nadat het plan om stiltegebieden aan te wijzen ter visie heeft gele gen, zijn er op grond van de in spraak dne belangrijke wijzigin gen in aangebracht. Het gebied Den Treek komt bi) nader inzien toch in aanmerking om als stiltege- bied te worden aangewezen, om dat een aantal wegen door het ge bied minder storend is voor de om geving, dan eerst werd aangeno men. Dne kleinere gebieden kon den zo bijeen worden gevoegd tot een relatief stilgebied van 960 hec tare. Daarmee voldoet het aan de norm van minimaal vijfhonderd hectare. G. S. vinden het namelijk alleen zinvol om gebieden van mi nimaal vijfhonderd hectare m het streekplan op te nemen. De Achterbergse Hooilanden zijn van de lijst afgevoerd omdat de provincie Gelderland nog geen plannen heeft om het aangrenzen de Gelderse deel als stiltegebied aan te wijzen. Het Utrechtse gebied alleen voldoet niet aan de norm van vijfhonderd hectare. Verder is het gebied Westbroek en omgevmg aanzienlijk kleiner geworden ten gunste van de kleine luchtvaart (on der meer ten behoeve van parachu tespringen). G. S. vinden het wenselijk dat het overslagbedrijf dat in het gebied Lage Vuursche is gevestigd, wordt verplaatst. Het ontbreekt de pro vincie echter aan financiële midde len. Het gebied wordt wel op de streekplankaart als stiltegebied aangeduid. KARAKTER Het beleid in stiltegebieden richt zich op het weren van geluiden, die onverenigbaar zijn met het karak ter van het gebied. Geluid dat door LEUSDEN - Moeders met dikke buiken, nog wat onwennige aan staande vaders. Ze waren er weer op de kraammarkt van Kruisvereni ging Leusden, die afgelopen woensdag in de voormalige school De Springplank werd gehouden. De ouders in blijde verwachting konden er terecht voor allerlei in formatie over zwangerschap, ge boorte en kraamtijd. Velen die werkzaam zijn op dat gebied, wa ren aanwezig: wijkverpleegkundi gen, de diëtiste, mensen van de zwangerschapsgymnastiek en na tuurlijk de NVSH. Ook werd er een film over een bevalling vertoond. Na afloop daar van beantwoordde een verloskun dige de vele vragen. Blijkens de plaatjes die onze foto graaf maakte, hadden de bezoe kers van de markt volop aandacht voor al hetgeen er geboden werd. gen en een aantal belangrijke on derdelen wordt aandacht besteed aan bijvoorbeeld ontsteking, car- buratie, koeling enz. Ook het star ten onder verschillende weersom standigheden wordt behandeld. Iedere cursist ontvangt een cur susboek dat ook na afloop zijn nut bewijst. De ervaring heeft namelijk geleerd dat mensen die met pech kwamen te staan, een groot aantal storingen zelf hebben kunnen ver helpen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB-kantoor Amersfoort, Pr. Julianaplein 10, te lefoon: 033-10245. De cursus kost 90,- voor ANWB-leden, niet-leden betalen 110,-. AMERSFOORT In okto ber start de ANWB met de al 25 jaar bestaande Cursus Pech Onderweg. Deze cursus geeft inzicht in de techniek van de auto en leert de cursis ten zelf storingen op te sporen en te verhelpen. In de afgelo pen 25 jaar volgden meer dan 175.000 mensen, waarvan de helft vrouwen, deze cursus. Verspreid over het hele land worden in vier achtereenvol gende weken lesavonden van ca. 2Vz uur gegeven. De ANWB heeft besloten ook dit seizoen deze cursus te organiseren m ongeveer vijftig plaatsen. In Amersfoort wordt de cursus gehou den op de volgende data: donder dag 6. 13, 20 en 27 november, dins dag 25 november, 2,9 en 16 decem ber. Het accent van de cursus ligt op het zelf-doen, met als doel de auto mobilisme) handigheid bij te bren gen met het technische gedeelte van de auto. Tijdens het onderricht wordt gebruik gemaakt van een au to waar van tevoren stonngen in zijn aangebracht. Het geheel staat on der leiding van instructeurs, We genwachten en Technochefs van de ANWB. Met behulp van tekenin LEUSDEN - Uit het bevolkingsregis ter van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 5 september tot en met 30 september 1986 zijn GEBOREN: 10 sep Frank, z.v. R. Starke en G.J. van Faassen. 13 sep Jeroen, z.v. G.J.A. Brouwer en P. van der Heide 14 sep Kann Mana, d.v. A.M. Snoek en C.M. Bokkers. 12 sep Rob Henricus, z.v C.A Groen en M M. van de Burgwal. 14 sep Maaike Maria Petronella, d.v. P.T.G. Smink en C A.M de Vette. 17 sep Jorick Alram, z.v. A.W. de Lange en A.J. de Boer. 18 sep Johanna Florence, d.v. J.O Badenbroek en E.A Hartman. 18 sep Martine Eliane, d.v. R.J.A SikkensenW.H de Wild. 20 sep Mèlanie Willemina, d.v. B. vandeKleutenS.A vanderWerff. 21 sep Ronnie, z.v. P. van der Velde en M. van der Kroon 25 sep Thi-thu Trang, d.v V.V. Nguyen en T.K.N. Nguyen. 24 sep Iris, d.v G. van der Heide en T. van der Veer 26 sep Henrice Johanne, d.v. J.H Plugge en A. Meinten. 27 sep Eline, d.v. R.R. Godthelp en J.J.M. Suijdendorp. 28 sep Egbert Albert, z v. P. Beitler en L. Alberts. 29 sep Johannes Michael Ing Han, z.v. T E. Gho en A L The. 28 sep Jacobus Johannes, z.v. J.J G Lonst en W.J.M. van Druten 30 sep Jeanine, d.v. K K. Abelman en H.L. van Eijck. GEHUWD: 5 sep P Brouwer en I J. Bloe mendal. 5 sep J.M. Smink en C.T.M. Ter- lien. 11 sep E. Hoekwater en J. Hoog moed. 12 sep J.M Jansen en A.H Ei kenaar 17 sep J.J. Steenbeek en A G. For- tuijn. 18 sep J.P.H. Hennequin en L.E.J van Sluis. 18 sep G.J. Smink en E.H van Moor- selaar. 24 sep G.J. van den Bnnk en B.M. van Koetsveld. 25 sep R.F. de Groot en E.P.M. Dam. 25 sep P J. Kuiper en A.J. Dijst. 26 sep L.F. Schoonen en C.M. van Zutphen. 30 sep J.J. Mourer en D C. Goetz. OVERLEDEN: 9 sep J.T. Maas, geh met F.J. Mas tenbroek, oud 87 jaar 11 sep G W Daggenvoorde, oud 87 jaar. 12 sep E. Smit, oud 82 jaar. 18 sep M A G. Scheepers, geh met H. Agenant, oud 76 jaar 20 sep H.A.G Bramer, geh met K Nolles, oud 80 jaar 12 sep J van Laar. oud 92 jaar ACHTERVELD - De dames- schietclub is na een periode van rust ook weer van start ge gaan Na een aantal oefenavon den is men weer aan de onder linge schietwedstrijden begon nen. Aan de onderlinge wed strijd waren acht leden deel. Het was Anneke Oudshoorn die de eerste plaats behaalde met 92 punten De overige uitslagen waren Aantal punten 2 Nel Tijmensen 88 3. Ria Vos 87 4 Jeannet Vos 86 4 Tiny Tolboom 74 5 Iny Kok 74 7 Linda van Rossum 70 8. Beb Smal 62 ACHTERVELD - De Achter veldse jeugdvoetballers verlo ren zaterdag in de gespeelde wedstrijden met grote cijfers. Reeds bij de aanvang van de competitie was gevraagd een indeling in een andere klasse, omdat de klasse waar men was ingedeeld te zwaar voor de spelers was. Vanaf zaterdag a.s. zullen de juniorenspelers nu in een an dere klasse uitkomen. De uitslagen van zaterdag waren: Achterveld A1 - Hoevelaken A1 1-2 Achterveld BI - Baam BI 5-1 Achterveld B2 - S.O Soest B3 0-20 Achterveld Cl - Quick C2 2-10 V V Z.A D3 - Achterveld Dl 2-0 C JV V El-Achterveld El 1-0 Roda F1 - Achterveld F1 1-0 VV ZA F3 - Achterveld F2 3-1 't Goy - Meisjes pupillen 4-1 advertentie Ja, u leest het goed, wanneer u als abonnee een nieuwe abonnee aanbrengt ontvangt u van ons geheel gratis De nieuwe abonnee ontvangt van ons wekelijks de krant met al het nieuws uit eigen plaats en regio Ik ben abonnee op De Leusder Krant en ontvang gratis EEN DRAAG- OF RUGTAS. Naam I Adres Postcode plaats: De nieuwe abonnee is Naam I Adres Postcode plaats: Betaling per jaar (met betaling wachten tot acceptgirokaart is toegestuurd) Betaling: per jaar per halfjaar kwartaal Geschenk: boodschappentas rugtas (aankruisen wat wordt gewenst). Invullen en opsturen naar: I BDU, afd. Abonnee-service I Antwoordnummer 21, 3770 VB Barneveld. I (postzegel is niet nodig) plaatselijk nieuws landbouwkundige en bosbouw kundige werkzaamheden wordt veroorzaakt, is wel toelaatbaar. „Ook knalapparaten voor het ver schrikken van vogels in boomgaar den en de jacht produceren zoge naamd gebiedseigen geluid", zeg gen G. S. ui het commentaar op de inspraakreacties. Als de stiltegebieden m het streekplan zijn opgenomen, moet er bij de toetsing van gemeentelijke bestemmingsplannen rekening mee worden gehouden. Bovendien kan de provincie door het vaststel len van een speciale verordenmg de gebieden tegen ongewenst la waai beschermen. Om zo'n veror dening te kunnen opstellen en uit voeren moeten Provinciale Staten bij de behandeling van de begro ting jaarlijks 100.000 gulden be schikbaar stellen. Als dat gebeurt, komen G. S. in april volgend jaar met een voorstel voor de statencommissies voor mi lieubeheer en ruimtelijke ordening. Tevens wordt het uitwerkingsplan met de exacte begrenzing van de stiltegebieden dan aan de commis sies voorgelegd. Nadat beide stuk ken m september 1987 ter bespre king aan Provinciale Staten zijn voorgelegd, zullen G. S. het uitwer- kingsplan en de verordening stilte gebieden volgend najaar vaststel len. LEUSDEN - Een inwoner van Leusden is zaterdag avond tegen middernacht op de Zwarteweg ter hoog te van rijwielhandel Blom in elkaar geslagen. De jonge man kwam van een feestje in Hoevelaken. Hij werd van zijn bromfiets getrokken en behoorlijk mishandeld Volgens de politie zijn er getuigen geweest die de daders een stuk achter volgd hebben. De politie verzoekt deze mensen om contact op te nemen met het bureau (telefoon 033- 944444, zodat de identiteit van de daders achterhaald kan worden. LEUSDEN - In de week na de herfstvakantie zullen naar verwachting tien duizenden scholieren sa men met duizenden leraren en leraressen lichamelijke oefening en studenten van de vijf Academies voor Li chamelijke Opvoeding in actie komen voor het (chro nisch) zieke kind. Overal in het land zullen tussen 20 en 24 oktober of, als deze pe riode organisatorische pro blemen geeft wat later, sponsorlopen worden ge houden waarvan de baten bestemd zijn voor de Stich ting Het Zieke Kind in Be weging. ,,Het gezonde kind in actie voor het zieke kind". Dat is ei genlijk het motto dat de Ko ninklijke Nederlandse Ver eniging van Leraren Lichame lijke Opvoeding "Thomas van Aquino" en de Academies voor Lichamelijke Opvoeding in de komende weken willen uitdragen. Alle leraren en leraressen li chamelijke oefening alsmede de studenten aan de academies is gevraagd binnen het basison derwijs en voortgezet onder wijs sponsorlopen te organise ren. In Utrecht is inmiddels een actiecentrum ingericht van waaruit alle scholen informatie materiaal en de belangrijke sponsorkaarten toegestuurd hebben gekregen. De wereld van de lichamelijke opvoeding beoogt met deze grote landelijke actie de dit jaar opgerichte Stichting Het Zieke Kind in Beweging een goede financiële basis te bezorgen waaruit straks geput kan wor den ten einde meer bewe gingsmogelijkheden te schep pen voor het langdurig zieke kind. Beperkt Veel kinderen komen nauwe lijks of helemaal niet aan spor tieve beweging toe. Met name chronisch zieke kinderen voor wie beweging juist belangrijk is worden beperkt in hun be wegingsmogelijkheden. Dat geldt zowel voor jongeren, die in (kinder)ziekenhuizen ver pleegd worden als voor hen die thuis verzorgd worden. De Stichting Het Zieke Kind in Beweging kent verschillende doelstellingen. De meest con crete is het bieden van meer zwemmogelijkheden aan chro nisch zieke kinderen in de Utrechtse universiteitskliniek Het Wilhelmina Kinderzieken huis. Mogelijk de eerste van meer kinderziekenhuizen waar voor men een zwembad wil realiseren. Ook wil de stichting bevorde ren dat kinderen, die ontslagen zijn uit (kmder)ziekenhuizen in hun woonomgeving aansluiting krijgen bij de wereld van de li chamelijke opvoeding en sport. Kinderen met luchtweg problemen bijvoorbeeld, met gewrichtsziekten, nier- en hart ziekten, of met een erfelijke of aangeboren afwijking. Daartoe wil de stichting allen die te ma ken hebben met het zieke kind - van medische tot aan de ouders - op die weg naar meer oewe- ging. Ook overheden, besturen vai ziekenhuizen en ander bij de gezondheidszorg betrokken in- stanties worden opgewekt hel meer bewegen in hun beleid op te nemen. Daarnaast zal ei meer gedaan moeten wordei aan wetenschappelijk onder zoek naar de invloed van bewe gingsvormen binnen de licha melijke opvoeding en sport op de gezondheid van het chro nisch zieke kind. De baten van de sponsorloop actie komen volledig terecht bij de Stichting Het Zieke Kind in Beweging, die dit ook weer zal besteden aan de haar ge stelde doelen. De Verenigde Spaarbank en een subsidie van de Algemene Loterij Neder land dekken namelijk de aan loopkosten. Voor meer informatie omtrent deze actie kunt u zich wenden tot het actiecentrum van de sponsorloopactie: R J.L.D. Kra mer, telefoon 030-959428. donderdagochtend rond 09.00 urn arriveerde bij hel Gereformeerde Dienstencentrum Leusden een delegatie van vijf personen van de Baptisten Kerken m Nicaragua. In de krant van vonge afrelórmlfr.me!d'"9 van He' v',f,al b,i'" 15 oktober in ons land voor een bezoek aan Gereformeerde Kerken m Friesland. Dat gebeurt op uitnodiging van het Zendingsorgaan van deze kerken betrekkingen met Latijns-Amenka behartigt

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6