aks Roda (za.) gunt 'eensche Boys punt: 2-2 Sub-top Roda (zo.) geeft voorsprong in Laren bijna uit handen: 2-3 Achterveldse dames gelijk Voortvarende start LEOS YftETIIAL tMtALANS eusdenaren gered door de gong: Utrecht alleen in derde set bedreiging: Hessenkar kaart- toernooi van start Eerste prijs De Singels 1e KAARTAVOND RODA'46 DINSDAG 7 OKTOBER 1986 EUSDEN - Als een braaf [choolkind dat zich bijna lie knikkers liet afpakken, j verspeelde Roda afgelo- ien zaterdag in Nijkerker- leen bij Veensche Boys de |olle winst. De mannen van hainer Van de Linden le ken na een 2-0 voorsprong £n met een half uur te spe len op rozen te zitten. Veen- tche Boys echter had aan Len opleving van zeven mi- feuten genoeg om de achter- Wand weg te cijferen. De kj^wijkerkerveners maakten etig gebruik van de laks heid waarmee de achter hoede van Roda acteerde. De wedstnjd in zijn geheel ge nomen, bood een trieste aan blik. Slechts sporadisch waren er momenten die de toeschou wers konden waarderen. Het probleem bij de Leusdenaren zat in de achterhoede, die her haaldelijk mistastte bij de snelle tegenaanvallen van Veensche Boys. Voorstopper Karei Ouwerkerk kreeg weinig greep op de lastige Boys-spits. De mandekker moest veelvul dig aan de noodrem trekken. Dat leidde na rust tot een pe nalty en een vrije trap even bui ten het strafschopgebied. Beide buitenkansjes werden door Veensche Boys gedeci deerd verzilverd Ook links back Co de Smalen kende een "off-day", waardoor Veensche Boys aan de rechterkant veel vuldig gevaarlijk kon worden. De enige Roda-Speler die over eind bleef, was Klaas de Vries De sobere rechtsback gaf zijn directe tegenstander geen schijn van kans. Roda kwam in de tweede helft mede door eigen toedoen in de Vïco Romeyn in vogelvlucht. problemen. In plaats van de gastheren ver van keeper Berry Buunk weg te houden, bleef vooral de achterhoede volhar den in het rondspelen van de bal op eigen helft. Dat leidde tot veelvuldig balverlies op het middenveld en gaf Veensche boys alle gelegenheid om Roda onder druk te zetten. Deze speelwijze paste in geheel in 't straatje van de tegenstander. Storen En waarom eigenlijk? Door vroeg te storen en de tegen stander op eigen helft vast te pinnen had de zaterdag-elf toch voor rust al het taktisch-con- cept gevonden om deze oppo nent te bestnjden. Roda kwam na een kwartier op links via Ro nald de Haas goed door en ont deed Harrie Kersies zich via en kele passeerbewegingen van zijn bewaker. De voortzetting was echter slor dig en derhalve nog zonder re sultaat. Halverwege de eerste helft kwam Roda op een 1-0 voorsprong, door spits Coen van Dijk. die een van richting veranderd schot van Ton Kas pers afrondde. Veensche Boys had tot dan toe weinig in de melk te brokkelen: een doel punt werd terecht wegens bui tenspel geannuleerd Na deze tegenslag sloeg bij Veensche Boys de vlam in de pan in deze toch al harde derby. Ook na rust leek er geen vuiltje in de lucht voor de Leus denaren. Roda nam na de thee meteen weer het initiatief, dat leidde in de 66e minuut tot nog een treffer. Bij een vlotte com binatie tussen Ton Kaspers en Hame Kersies ontregelde dit LEUSDEN/ACHTERVELD - Een kwart van de competitie zit er alweer op. Door het schitterende nazomerweer ver loopt het seizoen '86-'87 van het bekende leien dakje. Aan de hand van de huidige ranglijsten, na het verwerken van de laatste resultaten, kunnen we voorzichtig enige con clusies trekken over het verdere verloop van de strijd in de afdeling Utrecht. Ronald de haas spnngt hoger dan zijn directe tegenstander in Nijker- kerveen; het zou Roda slechts de halve winst brengen. tweetal de Veensche Boys-de fensie, afgerond met een schot op de paal van laatstgenoemde speler. Ronald de Haas was ter plekke om de bal in de re bound over de doellijn te tik ken: 0-2. Ruimte Na deze goal kreeg de zater dag-equipe meer ruimte om te combineren maar zodra het doel in zicht kwam. liep het he laas spaak. Een kwartier na rust bracht een door Karei Ouwer kerk veroorzaakte strafschop de ommekeer in de wedstrijd Vanaf elf meter werd Barry Buunk onhoudbaar gepas seerd Veensche Boys putte hieruit de nodige moed. Kort hierna kregen de rood zwarten de gelijkmaker te slik- ken. Uit een vrije trap kogelde J een Boys-speler prompt raak. (2-2). Het door Berry Buunk op gestelde muurtje diende slechts als decor en Roda stond weer met beide benen op de grond. Toch kregen de Leusde naren nog de beste kansen op winst. Trainer Van de Linden wisselde Harry Settels voor Nico Romeijn en Ab de Vnes voor Ronald de Haas. De voor hoede evenwel miste in de slot- j fase de koelbloedigheid om alsnog de volle winst te pak ken. Roda '46 is weliswaar on geslagen in de hoofdklasse, maar de wijze waarop baart trai ner Van de Linden voor de naaste toekomst terecht de no dige zorgen, want met de "top- per" tegen de Musketiers voor de deur. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal lijkt voor Roda'46 wel een toppositie weggelegd, maar of de Leusdenaren dit jaar werkelijk de allerhoogste posi tie zullen opeisen, blijft een open vraag waarop zaterdag in de topper tegen koploper Mus ketiers mogelijk een antwoord gegeven zal worden. Bij Veensche Boys in Nijkerker- veen bewees de ploeg van Wim van der Linden dat kwali teit alleen niet voldoende is om karakterploegen over de knie te leggen. In plaats van een ruime zege leden de Leusdena ren kostbaar puntenverlies (2- 2) TOV en de Musketiers lie pen daardoor een punt uit na kleine overwinningen op Her cules en Veluwse Boys. WJ kreeg weer de keerzijde van de medaille te zien; Bloe- menkwartier pakte met 1-3 de winst WA won zonder proble men van degradatiekandidaat bij uitstek VVO uit Utrecht (4- 17). terwijl Hoogerheide met SVL afrekende; 2-0. Uitslagen hoofdklasse: Veensche Boys-Roda'46 2-2 TOV Hercules 1-0 WJ - Bloemenkwartier 1-3 VelBoys - Musketiers 0-1 WA'71-WOO 4-1 Hoogerheide - SVL 2-0 Veluwse Boys 6 2(2-7) WOO 6 0 5-16) In de eerste klasse A handha ven de Leusdenaren zich in de bovenste helft van de ranglijst echter op enige afstand van het nog zonder puntverlies zijnde BFC. Met 1-0 bleven de Bussu- mers het heft in handen houden bij EMM. Roda'46 mocht ach teraf niet klagen dat de winst naar Leusden ging. ondanks de comfortabele 0-3 voorsprong. Achterveld vergat in de ont moeting tegen Olympia om het karwei passend af te maken en bleef op 1-1 steken. Austerlitz deed de laatste plaats over het teleurstellende Actif (2-0). dat gezelschap kreeg van Laren Naarden contra WZA en SC Nederhorst tegen Zuiderzeevo- gels eindigden onbeslist; (2-2). Uitslagen le klasse A: Austerlitz - Actif 2-0 Naarden'79 - WZA 2-2 SC Nederhorst - Zuiderzeevogels 2-2 Laren - Roda'46 2-3 Achterveld - Olympia'25 1-1 BFC - EMM 1-0 Stand le klasse A: BFC Stand hoofdklasse: Musketiers TOV Hoogerheide Roda'46 SVL Bloemenkwartier Hercules Veensche Boys WA'71 WJ 11 (15- 5) 11 (13- 4) 9 (10- 5) 7(9-6) 7 (10- 7) 6(6-6) 5 7-10) 5( 9-13) 4 9-13) 3 7-11) SC Nederhorst Naarden'79 Achterveld Roda'46 Olympia'25 EMM WZA Zuiderzeevogels Austerlitz Laren Actif 12 (17- 6) 9(9-4) 8 (12- 9) 7 (12-12) 6 (10- 8) 6(7-6) 6 6-2) 5 9-12) 3 9-15) 3 5-13) 2 6-11) 2 5-11) De subtop lijkt vooralsnog voor de Leusdenaren het hoogst haalbare. LEUSDEN - Door de gong gered. Dat werd de Roda-zon- dag in de ontmoeting bij Laren. Leken de Leusdenaren aanvankelijk probleemloos op een ruime overwinning af te stevenen, in de slotfase kreeg de formatie van Meindert Vlug het nog even Spaans benauwd toen Laren een kans loze 0-3 achterstand tot 2-3 wist om te buigen. Het hek leek van de dam, maar met kunst en vliegwerk haalden de rood-zwarten nog winnend het einde, hoewel dat in de slotminuten slechts centimeters scheelde. Roda-zondag kwam met de schrik vrij. Ook trainer Meindert Vlugt was zich rot geschrokken. Furieus reageerde de Amersfoorter zijn ongenoegens af. In plaats van volle kracht door te gaan, lieten de Leusdenaren zich met een comfortabele 0-3 voor sprong nog bijna in de luren leggen door zich aan te passen aan het alles of niets spelende Laren. Direct na terugkeer in Leusden nep hij zijn manschappen bij een om de zaken nog eens goed op een njtje te zetten, in de hoop dat van een dergelijk onderhoud een preventieve werking uit zou gaan. Doordat de tegen Achterveld zeer actieve Frans van de Berg geblesseerd was, moest de Roda-trainer een beroep doen op Remco Bosman. De nieuw komer paste zich snel aan en eiste na een kwartier alle aan dacht op door een hoge bal in de 16-meter vol op de kruising te koppen, even later gevolgd met een individuele actie die Zondagmorgen speelden de Achterveldse dames de thuis wedstrijd tegen SIOS uit Laren. Daar de Larense dames uit de vier gespeelde wedstrijden nog geen punt hadden binnengehaald, dacht Achterveld hier een makkie aan te hebben. Dat is echter tegengevallen. Al direct na de aftrap ging SIOS goed in de aanval. Na 5 minu ten spelen kregen ze al een mooie kans. Keepster Rita Wouters kon de bal echter goed wegwerken. Een half uur later was het wel raak. Door rommelig spel van Achterveld in het strafschopgebied kreeg Laren een kans. Ondanks het feit dat Lida van de Bedum er alles aan deed een doelpunt te voorkomen lukte haar dat niet, en wist Laren het eerste doel punt te maken. advertentie Vrijdag 10 oktober Aanvang 20.15 uur. (alleen voor leden en donateurs) Na de rust waren bij Achter veld Ilona Hoogland en Jacque line Gerritsen gewisseld voor Linda van Hamersveld en Petra van Rossum Nu was het Achterveld dat goed in de aanval ging en de Larense dames onder druk wist te zetten Succes leverde dit niet op. Linda van Hamersveld kreeg driemaal een goede kans, maar haar afgevuurde schoten troffen geen doel. De ballen gingen steeds over. Uiteindelijk wist Achterveld toch de gelijkmaker te scoren Linda van Hamersveld kreeg de bal goed toegespeeld en gafdie direct goed door naar Anja Voorburg die de gelijkma ker wist te maken. Ondanks het feit dat Achter veld er alles aan deed om nog doelpunten te maken lukte dit niet. Ook de Larense dames konden geen doelpunt meer maken, zodat de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel eindigde. resulteerde in een schot op de paal. Bobby Schoordijk leek uit de rebound de score te gaan ope nen. Zijn inzet miste echter alle zuiverheid om Laren op een te rechte achterstand te zetten. Speldepnkken deelde Roda'46 dus bij herhaling uit, doelpun ten bleven vooralsnog uit Pas na een half uur kregen de Leusdenaren loon naar werken. Verdediger Martin Daatselaar stond nota bene aan de basis van de openingstreffer door een van de Laren-spelers het leven zodanig zuur te maken, dat prompt de bal in de schoe nen van midvoor John Jansen geschoven werd. De Leusde- naar bedacht zich geen mo ment en lobde met feilloze pre cisie de bal over de te ver voor zijn doel staande Laren-keeper. FORTUIN Nadat Perry Wendel een vrije trap van Bob Schoordijk rake lings over het vijandelijke doel had gemikt, kwam Roda'46 kort voor de theepauze onverwacht in problemen. Het was dat de Laren voorhoede verzuimde om de kansen af te ronden, want ander had Roda zeker niet ongeschonden de rust ge haald. Van dichtbij kopte een Laren- aanvaller een niet te missen kans over, terwijl op de valreep Perry Wendel zijn doelman te hulp schoot door een inzet op de lijn te keren Kortom, over fortuin hadden de Leusdenaren in deze fase van de strijd zeker niet te klagen. In de tweede helft was Roda'46 de schnk weer te boven en be paalde voortdurend het spel- beeld John Jansen had de tweede Roda-treffer op zijn schoen, ware het niet dat de La ren-goalie zich niet zo maar ziet verrassen. Remco Bosman had kort daarna wel het geluk aan zijn zijde bij een terugketsende bal. Koelbloedig gaf hij Roda'46 meer ruimte: 0-2. Toen Bob Schoordijk na een aantal onnavolgbare passeer bewegingen van ver 0-3 liet aantekenen, leek er voor de rood-zwarte brigade geen vuil tje meer aan de lucht. Zeker op het moment dat Laren voor het laatste alles of niets offensief koos en de Roda-aanvallers alle ruimte verschaften om het defi nitieve vonnis te vellen. MOE GESTREDEN Bobby Schoordijk liet een van die mogelijkheden jammerlijk lopen, terwijl ook invaller Bas Peters, die in de ploeg ge bracht was voor de moe gestre den Remco Bosman, het doel iets te hoog zocht. De schade bleef voor Laren daarna be perkt. Met nog een kwartier te gaan zat er voor voorstopper Ron van Burgstede bij een Bobby Schoordijk: .onnavolgbaar doorbraak niets anders op om binnen de beruchte lijnen aan de noodrem te trekken. Doel man Michel Vrijhoef lag im mers al in een geslagen positie. Een strafschop en een doel punt voor Laren was het ge volg: 1-3. Er was ogenschijnlijk nog niets aan de hand, maar omdat Roda'46 de tegenstan der liet komen, stapelden de problemen zich achterin met de minuut op. Meer tegentref fers konden dan ook niet uitblij ven. Roda '46 stond met de rug tegen de muur. Vijf minuten voor tijd hervond Laren met een schitterende treffer de aansluiting: 2-3. Het Leusdense bolwerk stond op instorten. De tijd was voor La ren echter te kort om de inhaal race met succes te bekronen Verder dan een schot langs de paal kwam Laren niet, voordat de arbiter het voor Roda'46 be vrijdende eindsignaal liet klin ken. LEUSDEN - De dames van LEOS hebben de eerste stap in de richting van de tweede divisie gezet.In de sfeerloze Catharijnehal werd Utrecht met 0-3 kans loos gelaten. De leusdena ren, die alleen in de laatste set serieus op de proef wer den gesteld, hadden slechts drie sets nodig om de eerste kostbare punten mee naar huis te nemen; 8-15, 9-15, 12-15. "De derde set is me knap te gengevallen", liet coach Ad van Woensel na afloop weten. "Als we die uit handen hadden gegeven, had ik het nog niet geweten. Toen we in die laatste set voor het eerst in de wed strijd achter kwamen te staan, trad er een soort verstarring op in het team, die voor een goede afloop deed vrezen. Nu wordt het, niet zonder geluk, 12-15, waardoor we de wedstrijd win nen". "De eerste twee sets speel den we ook niet vlekkeloos, maar toen vormde Utrecht geen echte bedreiging voor ons", aldus trainer Ad van Woensel. Maar naast alle kritische no ten kan, wanneer we de cijfers voor zich laten spreken, ook geconstateerd worden dat LEOS onder de druk die op de frêle schouders rust, uitstekend overeind gebleven is. Het jonge team zal acih ongetwij feld realiseren dat ook in het volleybal de eerste klap een Invaller Remco Bosman: .tweede treffer. ACHTERVELD - Vrijdag werd de eerste ronde gespeeld van het Hessenkar kaarttoernooi. Er waren 40 deelnemers. De prijswinnaars van deze avond waren. Aantal punten 1 mevr D.V. Hamersveld-Groene stein 5992 2. Annie Schimmel 5697 3. Ronald de Vette 5332 4. mevr. v.d Burgwal-Lammen 5295 5 E Wouters5197 6. Jannie Druif 5129 7. Manus Wouters 5018 8. mevr C. Prinsen 5014 9. Gert Druif 5014 10. mevr. G. v.d. Breemer5009 11 G. Prinsens4986 12. Peter Hilhorst 4980 13. Marco de Vette 4918 14. H Hoogland 4857 15. Karei Vos 4768 16 mevr. Donselaar-v d Hoef 4760 17 Ton Blankenstein 4556 18. Cor de Vette 4534 19. Ron Groenestein 4515 20 Gerard Kok 4499 De poedelprijs was voor Ton Os sendrijver met 2925 punten. ACHTERVELD - Zaterdag orga niseerde ponyclub de Vallei- ruiters te Woudenberg een Kringwedstrijd voor pony rui ters. Hieraan waren enkele po- nyruiters van de rijvereniging de Singels deelgenomen. Het was Angele Kok die met haar pony Dorinde een heel goed resultaat behaalde Het was voor de eerste maal dat deze combinatie deelnam in de L-dressuur. Zij behaalde met haar pony 132 punten, wat haar een le prijs opleverde, waar mee zij tevens 2 winstpunten behaalde. Bij het spnngparcours legde Angele met pony Dorinde het parcours geheel foutloos af. daalder waard is, die het zelf vertrouwen goed moet doen. KNIKKERS Na de zware oefencam pagne, waarin de LEOS dames tegen gerenommeerde tegen standers tot aansprekende re sultaten kwamen, mocht de ploeg zaterdag laten zien wat één en ander waard is geweest, nu het om de knikkers ging. In de gigantische en daarom sfeerloze Catharijnehal wachtte Utrecht de Leusdenaren op. Vooraf werd toch wel met de nodige angst naar deze tegen stander uitgekeken. 'Utrecht' is namelijk het resultaat van een fusie die dit jaar zijn beslag kreeg en dat betekende dat de kracht van de ploeg vooraf niet bekend was. De angst bleek grotendeels ongegrond en Ad van Woensel moet vanaf de bank opgelucht adem gehaald hebben, toen hij in een vroeg stadium al kon constateren dat deze tegen stander zijn pupillen niet in ge vaar zou kunnen brengen. De eerste set werd een vnj eenvoudige zege voor de Leus denaren ondanks het feit dat men. wellicht onder de druk van het moéten presteren, vrij gespannen uit de startblokken kwam. De service, een geducht wapen van LEOS dat in de laat ste oefenwedstrijden tegen SSS en Zevenhuizen zijn kracht had bewezen, was ook nu redelijk vprzorgd. Verdedigend liepen de zaken echter minder. Met name Jong Oranje-international Lisette van de Ven en Rona de Koning hadden moeite met de stops. Van de schoonheidsfoutjes wenste Utrecht echter niet te profiteren, zodat LEOS de eer ste set met 8-15 simpel naar zich toe trok. De tweede set was een kopie van de eerste, zodat het niet meer dan logisch was dat ook die in LEOS' voordeel werd beslist; 9-15 VENIJN Het venijn zat hem echter, zoals vaker, in de staart. In de derde set leken de zaken voor LEOS een onaangename wen ding te gaan nemen, De ploeg moest voor het eerst in de wed strijd tegen een achterstand aankijken en daar werd door de ploeg verkrampt op gerea geerd. Vanaf de bank zag men in het LEOS-kamp met lede ogen aan hoe de zaken uit de hand dreigden te lopen. Bij de stand 8-6 in het voor deel van Utrecht besloot Van Woensel dan ook tot een in greep. Het zou zijn uitwerking niet missen Astnd Herder, een speelster uit het tweede, nam de service van LEOS voortva rend ter hand, waarna de ploe gen bij 9-9 weer naast elkaar kwamen. Tot 12-12 ging de strijd daarna gelijk op. maar in de slotfase bleek LEOS toch over de langste adem te be schikken, zodat de eerste winst met gejuich in ontvangst geno men kon worden.(12-15). flHk ■v Leos-trainer Ad van Woensel VOETSPOREN De heren van LEOS lijken in de voetsporen van het eerste damesteam te tre den. De Leusdenaren beslo ten ook het tweede duel van de nog jonge competitie in hun voordeel. In Soest had de ploeg van Bert van Doorn nauwelijks proble men met het vierde van SO- VOCO; 1-3. Slechts één set mochten de Soestenaren de illusie koesteren dat er tegen LEOS succes te behalen viel. De Soestenaren beslis ten de eerste set, niet zon der geluk, in hun voordeel; 21-19. In de tweede set ech ter trokken de Leusdenaren de zaken overtuigend recht (8-15). Via zeer goed lopende services moesten de gast heren in de derde set zelfs diep buigen; 2-15, waarna de goede conditie van de Leusdenaren in de vierde set de doorslag gaf. De op hun tandvlees spelende ploeg aan de overzijde van het net bleek niet bij machte het LEOS nog moei lijk te maken; 10-15.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7