leusden verrast opnieuw Achterveld gelijk: 1-1 itart C-competitie ucces voor Haaien Matig optreden Antilopen leidt tot tweede verlies leusdler krant Resultaten Jowlingbond «nes MHC opnieuw fors onderuit ie clubrecords voor Leusdenaren: Uitslagen AMBC puzzelrit ft 'moed Fokkema kon wet voorkomen dat Leusden door Ceel/Zwart werd afgedroogd. Sport DINSDAG 7 OKTOBER 1986 fflSDEN De heren van de Mixed Hockey Club Leusden ,oppen zich in de eerste klasse tot ware reuzendoders. cofden de mannen van Ron Weers vorige week DKS van de eslagen status, zondag werd de kersverse leider Deventer igen huis een aantal plaatsen teruggewezen (1-2). Hierdoor de Leusdenaren nu zelf het aas geworden waarop gejaagd worden. >t optreden van de dames kent slechts hoge pieken en diepe n. Na de forse zege op Maam, twee weken geleden (6-0), |en twee even zware nederlagen. Vorige week keerden de [enaren met knikkende knietjes terug uit het Brabantse Best met 7-2 aan de winnende kant bleef en zondag liet l/Zwart zien dat de regenboog nog een aantal nuances rijk is, f Leusden met 1-7 knock-out te slaan. jewel het wellicht nog wat pre- jir ls om vast te stellen dat de a van Leusden in de eerste ce een droomdebuut maken, de hockeyliefhebber toch con- ren dat de ploeg vriend en vij- blijft verbazen. En dat is dan alleen ingegeven door het feit de Leusdenaren de vier laatste coetmgen op rij in hun voordeel »n te beslissen, maar ook de er waarop. Het waren namelijk met de eerste de beste tegenstan ders die successievelijk aan de ze gekar werden gebonden. Als we er de ranglijsten van de afgelopen weken op naslaan, blijkt men vooral de punten te halen bij ploegen die hoger geklasseerd staan, zodat m dit verband de term reuzendoder zeker van toepassing is. Hoewel koppensneller een ade- kwate beschrijving geeft van de prestaties daar na elk optreden van de Leusdenaren het klassement een andere ploeg de lijst aanvoer de. De opmars heeft er overigens toe geleid dat de Leusdenaren nu zelf de dienst mede uitmaken in de eer ste klasse, en wanneer de seizoens ouverture tegen Hengelo wat ge lukkiger was verlopen, hadden de Leusdenaren nu alleen bovenaan gestaan. Toch was het juist m die wedstnjd dat de zwakke plek m de ploeg voor het voetlicht werd ge bracht. De voorhoede heeft nog steeds te veel kansen nodig en scoort te weinig. Nu is dit aan de ene kant inherent aan het tactisch concept van Rob Weers, die met een zwaar bezet middenveld duidelijk het ac cent legt om de deur defensief zo lang mogelijk gesloten te houden. Aan de andere kant kan dit de ploeg fataal worden, als het defen sief een keer niet loopt, zoals tegen Hengelo. Ook zondag werd het falen in de afwerking duidelijk en het uitblij ven van de verlossende treffer heeft zijn weerslag op het spel van de Leusdenaren. In Deventer trof de ploeg een tegenstander, die de reputatie als topper nauwelijks waar kon maken. In tegenstelling tot DKS vonge week, werd Leusden geconfronteerd met een ploeg die uitermate traag en wemig overtui gend speelde. Dat leidde in de eerste minuten al tot de situatie dat verdediger Frank Roggekasmp van de eigen 23 me ter lijn helemaal kon oprukken naar het doel, daarbij gadegeslagen door tegenstanders die bij wijze van spreken op hun stick leunend de Leusdenaar geen strobreed in de weg legden. Waarschijnlijk te verbaasd over zoveel vrijheid ver gat Roggekamp de Leusdenaren een vroege voorsprong te bezor gen. Daarop moest de toeschouwer nog even wachten. De treffer van Leusden werd ingeleid door een 1- 2 combinatie tussen Frank de Ruiter en Martijn Marree. Nadat De Ruiter de bal weer in ontvangst had geno men, dreigde hij te kaatsen met Marree, maar terwijl de tegenstan der daar in trapte, speelde hij de vrij staande Michel van Vuuren aan, die de bal beheerst „inpushte" GELIJKMAKER Het uitblijven van de verlossende tweede treffer, die Deventer ver moedelijk al in een vroeg stadium op de krueen zou hebben gedwon gen, was er de oorzaak van dat het bij Leusden begon te rammelen. En zo kon het gebeuren dat Deventer, nadat Frank de Rmter in een 1-1 situatie de bal verspeelde, de ge lijkmaker nog voor de rust kon be werkstelligen. In de rust echter bleek Rob Weers genoeg tijd te hebben om zijn mannen opnieuw te inspireren. De ploeg kreeg de opdracht de bal directer en sneller te spelen, terwijl in defensief opzicht de dekking korter moest worden. En dat bleef niet zonder resultaat. Voor het Deventerdoel ontstonden legio mogelijkheden. Zo zagen ACHTERVELD - In de thuiswedstrijd van Achterveld te gen Olympia bracht trainer Jan Drost een opstelling met drie spitsen in het veld. Dat is er echter niet helemaal goed uitgekomen. Reeds na het begin bleek Achterveld wel sterker te zijn, maar doelpunten bleven voorlopig wel uit. Leusden ging riant de boot in tegen Ceel/Zwart. Hans-Rober van der Doe en Frank de Ruiter goede mogelijkheden maar net mislukken en Martijn Mar ree was met enkele weergaloze ac ties in de cirkel voor de Deventer- defensie een ware plaag. Hij ma noeuvreerde zich echter even vaak in een positie van waaruit met sco ren mogelijk bleek. Toch kreeg hij loon naar werken. Acht minuten voor tijd spetterde hij een strafcorner keihard binnen: 1- 2. In de laatste fase kwam Leusden nog wel stevig onder druk te staan, maar Frederik van der Lee slaagde erin zijn doel verder schoon te hou den. BIJROL De dames zitten momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Liep de ploeg van Bob Ebbink vonge week in best tegen een forse 2-7 nederlaag aan, zondag kreeg de ploeg van Geel/Zwart van het zelfde laken een pak op het eigen Valleipark. Geel/Zwart toonde zich zondag op alle fronten de betere ploeg en domineerde de gehele wedstrijd. Met name m de eerste helft was er voor de Leusdenaren slechts een bijrol weggelegd. De tegenstander, die al een aantal jaren met dezelfde kern speelt, combineerde vlot en soepel en overtroefde daarmee de jonge ploeg uit Leusden. Het overwicht van Geel/Zwart werd al vrij snel in een doelpunt uitgedrukt. Al in de eerste minuten moest doelvrouwe Simone Fokke ma het antwoord schuldig blijven op een inzet van de tegenstander. REBOUND Het tweede doelpunt van Geel/ Zwart vond zijn oorsprong in een strafcorner, die aanvankelijk door de keepster van Leusden bekwaam gestopt werd. In de rebound werd zij echter alsnog gepasseerd; 0-2. De beslissing vielnog voor rust, toen Geel/Zwart een strafpush feil loos benutte. Na de thee bleef de aan haar voet geblesseerde Matty Ankerman m de kleedkamer en de opengevallen plaats in de ploeg werd door Nien- ke Timmer, een speelster uit de A- jeugd, ingenomen. Ondanks het feit dat Leusden wat meer greep kreeg op de tegenstander, kon men toch niet voorkomen dat Geel/Zwart, één van de belangrijkste kandida ten voor de titel m de tweede klas se, uit twee strafcorners respectie velijk het vierde en het vijfde doel punt lieten noteren. Hierna werd Henriëtte van den Bergh gewisseld ten gunste van Diederik Textor, waarna Leusden zowaar een aantal malen gevaarlijk voor het doel van de opponent op dook. Het ontbrak de Leusdenaren echter aan het nodige geluk om de score een draaglijker aanzien te geven. Het was uiteindelijk Caro- lien Memen die voor Leusden, uit een strafcorner, de eer redde, maar niet nadat Geel/Zwart de zesde tref fer had latennoteren. De Geel/ Zwarten besloten hun doelpunten- reeks met een treffer uit een fraaie solo, waarop de complete Leusden- defensie geen verweer had; 1-7. Bij Achterveld blpnken Robbie de Vette en Adrie van de Heu vel uit.Zij konder^ met hun spel de overige Oranje-hemden echter niet de inspiratie geven om in een hogere versnelling te gaan spelen. Er zat te weinig beweging in de ploeg Het werd geprobeerd met lange trappen, maar dit had geen suc ces. omdat de tegenpartij die steeds goed opving. Al na 8 mi nuten spelen kreeg Olympia een mooie kans, maar de bal werd over geschoten. Hierna kreeg Achterveld ook een paar goede kansen. De scheten van Enk de Jong en Hame van Dalen waren echter te zacht om echt gevaarlijk te worden Ook Hans van de Kooi] kreeg de bal niet goed onder controle., zodat ook zijn schot over ging Daar Achterveld in de afwerking de zuiverheid miste, bleef de stand tot aan de rust dubbel-blank Na de hervatting was het Olym pia, dat het eerste doelpunt maakte. Binnen vijf minuten spelen kwam de rechtsbuiten van Olympia geheel vnj voor de Achterveldse keeper Ge rard van de Bedum en schoot beheerst in Achterveld kwam hierna sterk terug en wist evenals een week eerder snel de gelijkmaker te scoren. 1-1. Robbie de Vette mocht een ingooi voor zijn re kening nemen. De goed door hem ingegooide bal werd door Gerard van de Breemer goed doorgekopt, waarna Klaas van de Heuvel doeltreffend in schoot. Achterveld hield daarna de druk op de ketel. De ploeg van Jan Drost miste geluk Tot drie maal toe werd de bal vanaf de doellijn weggewerkt. Enk de Jong kreef nog een mooie kans, maar hij koos met zijn schot de verkeerde hoek, zodat de Olympia-keeper de bal kon verwerken. Olympia kwam hierna nog ge vaarlijk terug, maar gelukkig had Adn v.d.Heuvel blijkbaar zijn goede dag en bleek niet te passeren. Kort voor het einde van de wedstrijd kroop Achter veld nog door het oog van een naald. Een goede inzèt van Olympia werd door Henk Voor burg via de onderkant van de lat uit het doel gewerkt. Ook Enk de Jong kreeg kort voor het eind nog een uitste kende kans. Zijn schot werd he laas door de lat gekeerd. Bij Achterveld werd Harne van Dalen vervangen door Erik Hak en Gerard v.d. Breemer door Kees Voorburg, maar dit had geen invloed meer op het eind resultaat. Gezien het spel van de beide teams was een 1-1 ge lijkspel wel de juiste verhou ding. USDEN - Op de eerste zaterdag van oktober werd in embad De Zwoer te Driebergen de eerste van in totaal ir wedstrijden van de C-competitie gehouden. De door Leusdense zwem- en poloclub georganiseerde wed- ijd werd voor de pupillen van trainer/coach Jules nrs een succes. Er werden maar liefst veertien ere- latsen en drie clubrecords behaald. Bovendien werden zesentwintig persoonlijke besttijden verbeterd. Eerder was Marjohjn op dit on derdeel bij de dames als tweede geèindigd in 2.25.9. De laatste persoonlijke ereplaats bij de meisjes werd door Anne- lieke Jacobs mee naar Leusden genomen. Op de 100 m vlinder slag dames eindigde ze als derde in 1.15.4 De winnaars waren: A. KLASSE 1 E. v.d. Broek, Amersfoort, 90 str. punten. 2. G. Vink, Barneveld, 120 str punten. 3 A. Duin, Putten, 180 str.pun ten. De poedelprijs was voor H. v.d Roest met 330 strafpunten. B. KLASSE 1. mevr Kakebeen uit Ochten met 240 str.pnt. De poedelprijs was voor W.A van Hamersveld uit Achterveld met 360 strafpunten ACHTERVELD - Zondag hield de AMBC de Herfstrit voor au to's en motoren. De rit werd verreden onder ideale weers omstandigheden. De lengte j van de rit was ongeveer 40 km. In de tourklasse was de be langstelling minder dan voor- gaande ritten. De uitzetters waren de gebroeders De Boer. Annelieke Jacobs.dubbelslag. V Hoogste game dames: Cobi Brand- [TSLAGEN sen 224, Jeanne Poestkoke 224 OOFDKLASSE: Hoogste game heren: Wint van Harsselaar 256 es en Stnkes Systems 'M.-Motors 'od Approach d hoofklasse >)agos 'eyen BV Pares en Strikes &WSys5 14.0 ajeerja [T.M.-Motors Good Approach gen op de 100 m vnje slag (J. o. 14 jaar) gevestigd in 1.01.9 en verbeterde daarmee zijn tot dan toe beste tijd met bijna drie seconden. Op dit nummer ein digde Rob als tweede. Na Rob was het de beurt aan Annelieke Jacobs om een for midabel clubrecord te vestigen op de 200 m rugslag (M. o. 16 jaar) alsmede het clubrecord bij de dames Annelieke ein digde op dit nummer dan ook als eerste in de uitmuntende tijd van 2.33.7 waarmee ze maar liefst 5,5 seconden sneller was dan ooit te voren en nog slechts een kleine 3,5 seconden verwij derd is van de limiettijd voor de landelijke winterkampioen schappen. Het derde clubrecord werd door Yolanda van Doornik ge vestigd op de 200 m vrije slag in 2.25.8 waarmee is als tweede eindigde. Marjolijn van Dijk werd hier in dezelfde tijd als Yolanda derde. Alma Verhoe ven realiseerde een tijd van 2.33.9. drie clubrecords kwamen maam van Annelieke Jacobs, anda van Doornik en Rob i Wegen. Het eerste clubre- rd werd door Rob van We- vajj Wegen:.clubrecord. STIJGENDE VORM Bij de jongens was het Chester Marsman die zijn stijgende vorm toonde op de 200 m wis selslag heren en de 100 m vlin derslag heren. Met tijden van 2.20.1 en 1.01.9 eindigde Ches ter tweemaal als eerste. Enk Küthe realiseerde op beide nummers tijden van 2.34 8 en 1.15.2 Bij de aan het programma toe gevoegde nummers onder 10 jaar was het weer Rogier Tol boom die tweemaal als eerste eindigde op de 100 m rugslag en de 100 m vrije slag in resp 1.33.2 en 1.14.4. Jeroen Verhoe ven werd op beide nummers tweede en derde in resp 1.39.7 en 1.27.2. Leon van Doornik werd tweede op de 100 m vrije slag in 1.26.7 De 100 m vnje slag j. o. 10 jaar was derhalve een Haaien aangelegenheid De laatste ereplaats werd be haald op de 4 x 100 m vrije slag estafette meisjes '70 en later. Met een tijd van 4.28.7 noteer den Yolanda van Doornik, Mar jolijn van Dijk, Adinda Kelder en Annelieke Jacobs een tweede plaats. SPEEDO Twee weken geleden werd al bericht over de Haaien-succes- sen bij de Speedojaargangwed- strijden. Zaterdag werd de lan delijke uitslag hiervan bekend. Daaruit blijkt dat Rogier Tol boom als eerste is geëindigd op de 100 m vrije slag jongens '76 en als zeventiende op de 100 m vlinderslag. Jan Willem van Dijk staat als elfde geno teerd op de 100 m rugslag jon gens '75 en als zevenuende op de 100 m schoolslag. Saskia Helsdingen heeft zich bij de beste twintig van Nederland gezwommen op de 400 m vrije slag meisjes "75. Ze staat met 5.37 8 als negentiende op de vaderlandse ranglijst. 4-1 3-2 0-5 5 20.0 5 19 0 5 15.0 4 14.0 5 11.0 5 7.0 UITSLAGEN IE KLASSE: l'Esprit d'equipe Aqua Stop 0-5 Ros Beyaart De Hulken 1-4 Karweihoek Schoenmakerij Keyzer 4-1 Partyserv v.d. Voort Hentonba 4-1 Stand le klasse: 1 Karweihoek 521.0 2 Partyserv v.d. Voort 5 16.0 3 Aqua Stop 5 15 0 4 Schoenmakerij Keyzer 5 14 0 5 Heritouba 5 13 5 6 Ros Beyaart 5 11.5 7 De Hulken 5 90 8 l'Espnt d'equipe 1 0.0 Hoogste game heren: Ton v, Barne veld 214 Hoogste game dames Truus van Harsselaar 190 UISLAGEN 2E KLASSE: H en M team Buro Epskamp 0-5 De Korfbowlers Pro Ge mar Bowling 1-4 Dieene Droesteam 4-1 Stand 2e klasse: 1 Buro Epskamp 5 23.0 2 Aann bedr. v.d Pol 5 20 0 3 Dieene 5 19 0 4 Pro Ge mar Bowling 5 14.0 5 Droesteam 5 10 0 Stars and Strikes Guy and Dolls 2-3 Groeneveld Luckey Stnke 4-1 Stoff Hofstede AFO-tax 2-3 Stand 3e klasse: 1 Guy and Dolls 521 0 2 Stoff. Hofstede 5 17.0 3 AFO-tax 5 16.0 4 Groeneveld 5 15 0 5 Rijsch De Wetenng 5 15.0 6 Stars and Strikes 5 80 7 Luckey Stnke 5 8 0 Hoogste game heren: Ben Vrolijk 212 Hoogste game dames: Kryna Groe- neveld 172 LEUSDEN De korfballers van Antilopen zij in hun derde thuiswedstrijd tegen hun tweede nederlaag aangelopen. Te gen één van de belangrijkste titelkandidaten in de Promo tieklasse, Pernix uit Leiden, gingen Kees van Buren c.s. met 4-5 onderuit. Desondanks houden de Leusdenaren de aanslui ting met de kopgroep, waardoor men uitzicht op promotie blijft houden. 6 II. en M. team 5 8.0 7 De Korfbowlers 5 6 0 Hoogste game heren: Jan v Seume- ren 199 Hoogste game dames Ria Meurs 200 UITSLAGEN 3E KLASSE: Het is opvallend dat Antilopen ten overstaan van het thuisfront nog niet tot opmerkelijke presta ties kwam. Twee van de drie ont moetingen op het Burgemeester Buiningpark gingen verloren, ter wijl uit het derde duel, tegen de butant Thor, slechts één punt ge haald werd. Daarbij dient overi gens wel te worden aangetekend dat de ploeg tot nu toe de reuzen uit de promotieklasse tegenkwam in Leusden en dat het verhes in beide gevallen minimaal was. Zo ook afgelopen zaterdag, toen Pernix op bezoek kwam. De ploeg uit Leusden werd door insiders vooral tot favoriet bestempeld en speltechnisch deed Pernix haar faam gestand. Snel passend en drijvend op meer routine was de tegenstander Antilopen meer dan een uur de baas. Daar stond echter tegenover dat men maar moeilijk tot scoren kwam, mede door het goed ver dedigen van de Leusdenaren. Dat leidde tot de bijna absurde situatie dat bij de rust nog maar dne tref fers door deze en gene korf waren gegaan. TEKEN Het had voor Antilopen het te ken moeten zijn dat er tegen deze ploeg wel degelijk eer te behalen viel, al was het maar omdat de te genstander verzuimde te scoren. Maar Antilopen wenste qua ge miste kansen niet voor de tegen stander onder te doen en men leek te weigeren de ontmoetmg in hun voordeel te beslissen. We roepen in dit verband maar even ui herinnering dat in de tweede helft maar liefst dne strafworpen gemist werden, terwijl twee be nutte hadden volstaan om de wed strijd te winnen. MATIG Al met al verdiende het als top per geafficheerde treffen na af loop met meer dan de kwalificatie matig. Pernix leek meteen na het eerste fluitsignaal van plan korte metten te maken met de Leusde naren. De onzeker acterende eer ste verdediging van Antilopen, met Arutelies Knkke, Walter Ur- bach, Jan Costa en Joyce Osna- brugge, leek spoedig onder de druk te bezwijken. Een waar sper vuur van schoten m de eerste mi nuten leverde echter voor Leusden nog niet het gewenste resultaat. Dat resultaat kwam wel na tien mi nuten, toen Pernix van afstand de korf vond en de voorsprong was op dat moment niet meer dan lo gisch. In de daarop volgende twintig minuten, die als kijkspel weinig te bieden had, leek Antilopen de za ken wat meer onder controle te krijgen. De verdediging kreeg meer zelfvertrouwen, wat zich on der meer uitte in enkele fraaie on derscheppingen van Joyce Osna- brugge, terwijl de aanval, met Gert Graafland, Nancy Laheij, Jo- landa Versteeg en Frank van de Pijpekamp, meer agressie ontwik kelde. Er werden echter teveel kansen gemist en omdat Pernix iets zorgvuldiger met de kansen omsprong kreeg men in plaats van de gelijkmaker een grotere achterstand te slikken; 0-2. De tweede aanval van Antilopen leek meer potten te kunnen bre ken. Zo kwam Jan Costa met een doorloopbal al heel dichtbij een treffer, en niet veel later bracht Joyce Osnabrugge met een af standschot de aansluiting tot stand. STRAFWORP Datzelfde vak liet meteen na de rust echter een uitstekende kans op de gelijkmaker liggen, toen Jan Costa een strafworp miste. Hij leidde daarmee een fase in waarin Antilopen slechts onmacht demon streerde. Pernix leek bovendien van plan de wedstrijd definitief te beslissen. Daniel Beekman liet zich verrassen, waarna zijn directe tegenstander 1-3 liet aantekenen. Het was tekenend voor de wed strijd dat het vak van Mar giet Ver steeg, Koos Meinsma, Jeanette Jenkel en Daniël Beekman pas na vijftig minuten spelen voor het eerst onder de vijandelijke korf verschenen. Tijdens de vakwissel werd Annelies Knkke naar de kant gehaald ten faveure van Es ther Versteeg. Maar Antilopen kwam aan aan vallende zaken voorlopig nog niet toe. want voor men er erg in had stond er 1-5 op het scorebord. Op dat moment had Kees van Buren Jerry Urbach binnen de lijnen ge bracht voor Daniel Beekman. Het mocht een wonder heten dat An tilopen zich in de slotfase van de strijd nog wist te hervinden. Nadat Gert Graafland een strafworp had gemist, kreeg Nancy Laheij, de beste speelster van het veld, loon naar werken en met een fraaie doorloopbal bepaalde zij de stand op 2-5. Geïnspireerd door dit kleine succes benutte Gert Graafland even later wel een strafworp; zo dat de ploeg zelfs weer in het ver haal begon voor te komen. Jan Costa gooide olie op de golven door in de veertigste minuut van afstand 4-5 te laten aantekenen. Als Antilopen in de slotfase het hoofd er bij gehouden had, zou er meer tot de mogelijkheden heb ben behoord. Nu kwam de taak om een gelijkspel te halen op de frêle schouders van Joyce Osna brugge te rusten, toen zij m de laatste minuut een strafbal mocht verzilveren. Zij bezweek echter onder de druk en zag haar schot op de rand van de korf sterven.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9