ABTB viert op gepaste wijze Oogstdankfeest GS willen vijf bejaarden huizen minder sluiten Hobbit verhuist Wim Keja in Leusden ^vandaag in Qe leusder kranir Stormloop op kaarten Van Kooten Bingo-avond in De Til krant gemeente Leusden QJ Boete voor bezit cocaïne Film in 't Vooronder Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Twee miljoen meer motorrijtuigenbelasting: EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 14 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 48 WD overhandigde handtekeingen aan gedeputeerde Van den Oosten pag. 3 LEUSDEN - Met een dienst in de Jozefkerk werd afgelopen donderdag het Oogstdankfeest ingeluid. De kerk was prachtig versierd en de dienst werd opgeluisterd door het dameskoor. De collages, die nog het hele weekend te be zichtigen waren, gaven een overzicht van 25 jaar ABTB afd. Haroersveld. De tentoonstelling, die als thema had: Meesterwerk Der Natuur", zag er zeer verzorgd uit. Medewerkers hebben er 4 a 500 manuren aan gewerkt, om tot dit resultaat te komen. Er werd in totaal 23 kg zaad en 10 kg lijm voor gebruikt. Ook kin deren van de Rossenberg- school hadden hun medewer king verleend, waarvoor zij vrij dag als dank een kleine attentie ontvingen. Tegen 21.00 uur werd de vie ring van het Oogstdankfeest en het 25-jarig bestaan van de ABTB voortgezet in de Til. Hier stond voorzitter Anton Berg even stil bij 25 jaar ABTB. „Door de jaren heen is het oogstfeest zelf niet zoveel veranderd. Jam mer dat in die tijd vele boeren bedrijven hebben moeten wij ken voor Leusdense nieuw bouw." De heer Berg memoreerde de moeilijke tijden die het agra risch bednjf meegemaakt heeft en nog meemaakt (overschot ten e.d.). Hij spoorde de ABTB- leden toch vooral aan met een positieve instellingen hun werk voort te zetten. JAARGETIJDEN Vier dames en twee heren voerden een zang- en declara tie-act op die de vier jaargetij den beschreef met al hun ka rakteristieke eigenschappen. De avond werd, terwijl een ie der kon genieten van een drankje, muzikaal opgeluisterd door het Duo Onbekend uit Soest, waarbij met orgel en slagwerk voor een gepaste sfeer gezorgd werd. pag. 3 Lisiduna heeft meer in haar mars dan marsen VOOR: AUDIO EN VIDEO HAMERSVELDSEWEG 6A LEUSDEN TEL. 033-943341 EIKENLAAN 44C LEUSDEN - TEL. 033-943381 Wanneer u voor dlnsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- §^69'- Wannen™ wat voor reden ua.l^.t niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. LEUSDEN - Er is een ware stormloop ontstaan op de kaarten voor het optreden van Kees van Kooten, dat komende donderdag in de grote zaal van De Korf te Leusden-Centrum. Gezien deze enorme belangstelling kan de eerste aktiviteit van de Culturele Raad Leusden al een succes genoemd worden. Mensen die donderdag getuigen willen zijn van het ongetwijfeld kwalitatief hoogstaande programma van Kees van Kooten, moe ten snel zijn: er is nog maar een beperkt aantal kaarten te verkrijgen. De verkoopa dressen zijn: bibliotheek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldseweg en het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschatter weg 19 (bij winkelcentrum De Biezenkamp). FEEST ABTB: LEUSDEN - Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Sta ten voor om vijf bejaardenoorden minder te sluiten dan in het ontwerp-plan voor de bejaardenoorden was aange kondigd. Het gaat om huizen die voorkwamen op de slui- tingslijst 1987. Deze omvatte aanvankelijk 19 huizen (Re- nesse I en II in Zeist geteld als één). Het college wil het tekort dat daardoor ontstaat onder meer opvangen door een tijdelijke verhoging van de provinciale opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Over Groot Schutterhoef in Leusden zijn nog geen mededelingen van provinciale zijde gedaan, alhoewel de Statenleden unaniem zouden zijn. De vijf betrokken bejaarden oorden zijn: Overdorp in Koe- LEUSDEN - Afgelopen vrijdag was het zover. De Hobbit kon weer naar terug de oude vertrouwde stek aan De Meent. Daar werd onlangs een prachtig nieuw en van vrohjke kleuren voorzien schoolgebouw opgeleverd nadat het vorige in au gustus 1985 volledig door brand werd verwoest. Het onderwijzend personeel was niet Ve beroerd om alles van de noodbouw aan de Hamersveldse weg naar De Meent over te jou wen. In de komende week wordt, voor zover dat nog niet is gebeurd, alles op orde gebracht. Maandag 20 oktober worden de eerste lessen in het nieuwe gebouw gegeven. Een enkeling kon het niet laten om de afgeloDen dagen stiekem een kijk je te nemen door de ramen. kengen, Lindescote in Linscho ten, D' Amandelboom in De Bilt, Krommenjnhof in Werkho ven (gemeente Bunnik) en St. Jozef in Hooglanderveen (Amersfoort). De verzorgings huizen Renesse I en II in Zeist wil het college slechts van de sluitingslijst schrappen als de gemeente Utrecht bereid blijkt de aanvullende subsidies voor haar rekening te nemen. In de twee huizen is het aantal inwoners dat uit Utrecht komt (30) tweemaal zo groot als het aantal bewoners uit de rest van de provincie (14); de 20 overige bewoners zijn uit andere pro vincies afkomstig. VERDEELSLEUTEL GS hebben dit voorlopige standpunt vorige week om ad vies voor aan de statencommis sie voor gezondheidszorg, en zullen vandaag hun definitieve standpunt bepalen. Voordat Provinciale Staten het plan in december a.s. ter vaststelling krijgen aangeboden, willen GS nog een gesprek met de minis ter van WVC. Het college wil hem vooral bewegen tot het hanteren van een andere ver deelsleutel voor het geld voor bejaardenzorg; GS vinden dat de minister rekening moet hou den met het feit dat de provin- LEUSDEN - Jongerencentrum De Ti] houdt morgen, woens dag 15 oktober, een bingo- avond. Deze begint om 20.00 uur. Het is de bedoeling dat er twaalf rondjes worden ge speeld met telkens drie prij zen. Iedere belangstellende kan er aan deelnemen. daar hebben ze de boel weer mooi gelijmd... IPHCflpifl Onafhankelijk |BDU| CHallCI nieuwsblad CO Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- df»n Familieberichten en losse advertenties 43 cent per Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. OPCENTEN cie Utrecht relatief veel bejaar den van buiten haar grenzen onderdak biedt. Door de bejaardenoorden in Kockengen, Linschoten, Werk hoven en Hooglanderveen nu met te sluiten wordt voorko men dat in deze kernen geen enkel huis overblijft. GS zien van sluiting van D'Amandel- boom in De Bilt af in afwachting van de beslissing van het minis terie van WVC op het verzoek van dit huis om erkenning als bejaardenoord met een "bij zondere, landelijke functie". Het besluit over de periode 1988-1990 willen GS uitstellen tot e:nd 1987. In de tussentijd wil 4het collego zoeken naar aanvullenden bezuinigingsmo- gelijkheden. Bij de voorberei ding van het nieuwe plan wor den bejaardenoorden en ge meentebesturen nauw betrok ken. TEKORTEN Door de aanvankelijk aange kondigde sluiting van 19 huizen kon het voor 1987 geraamde te kort van ruim vijf miljoen gul den worden weggewerkt. Nu vijf huizen minder worden ge sloten, resteert een bezuini ging van iets meer dan drie mil joen. Zou er niets worden ge daan, dan ziet de provincie zich geconfronteerd met tekorten die oplopen tot meer dan ze ventien miljoen glden in 1991 De vooruitzichten zijn nog on gunstiger dan toen het ont werp-plan werd opgesteld: de uitkering van het rijk valt een miljoen per jaar lager uit, en de laatste twee jaar blijkt de ge meente Utrecht 1,65 miljoen te weinig te hebben ontvangen die de provincie teveel kreeg. ten op de motorrijtuigenbelas ting verhogen van 21,3 tot 24,8 (het toegestane maximum is 28,7). De verhoging zou moeten ingaan op 1 april 1987 en vier jaar moeten gelden (precies een zittingsperiode van Provin ciale Staten). De opbrengst is twee miljoen per jaar. Daar naast stellen GS o.m. voor af te zien van de voorgenomen jaar lijkse verhoging van het budget voor flankerend ouderenbeleid en dat te bevriezen op het hui dige niveau van ruim 3,6 mil joen gulden per jaar; de perso- neelsachterstand bij de bejaar denhuizen voorlopig niet in te halen; minder investeringen in bejaardenoorden te doen. Ook daarna resteert nog een te kort van ruim 3,5 miljoen gul den. GS stellen voor daar de provinciale reserves (voor an dere doeleinden dan het be jaardenbeleid) voor aan te spreken. Verder stelt het col lege een blijvende verhoging van de motorrijtuigenbelasting met 0,2 opcenten voor, waar door het totale aantal opcenten voorlopig op 25 zou komen. Fotograaf Janus Visser blikt terug op 15jar „Leusden". Een interview pag. 5 Het blijft rommelen in de Leusdense waterschapsproblemen pag. 7 Nuttige winst Roda (zo.) pag. 9 Haaien actief in Breukelen pag. 9 Drukke tijden voor SVL pag. 11 LEUSDEN/UTRECHT - „Er wor den hier geen doodstraffen geëist. Zeker niet de eerste keer. Maar de waarschuwing dat het gemeen spul is, zou ik echt ernstig nemen". Zo sprak de Utrechtse politierechter mr. A. van Weijsenfeld een 26-ja- rige inwoner van Leusden en twee Amersfoorters toe, alvo rens hen conform de eis te ver- I oordelen tot driehonderd gul den boete en een week voor- I waardelijke gevangenisstraf, I wegens bezit van bijna een I kwart erram cocaïne Het drietal was in november vo- ng jaar door een agent betrapt, toen zij in een Amersfoortse steeg de cocaïne aan het ge bruiken waren. Zij hadden het spul kort daarvoor gekocht. De cLrie hadden direkt toegegeven dat het om cacaïne ging. Te genover de politierechter ver klaarden zij niet verslaafd te zijn, maar „aan het experimen teren" waren. Nadien zouden ze niet meer gebruikt hebben. „Ik hoop voor hun gezondheid dat er een eind aan gekomen is", zei de officier. Ook hij waarschuwde voor het gevaar van cocaïne. „Je loopt hele grote risico's als je met dat tuig aan het werk gaat", aldus mr. A. Maan. GS stellen een aantal maatrege len voor om het dreigende te kort op te vangen. Om te begin nen wil het college de opcen- OmUcU net ecm etui yezewyueiS- i avond moet worden, zijn er geen zeer grote pnjzen beschikbaar ge steld. Dat heeft tot gevolg dat de I deelnemersbijdrage niet hoog zijn, zodat ook jongeren het kunnen op- brengen om mee te doen. Donderdag wordt er in De Til de maandelijkse kaartavond gehou- j den. Iedereen die wil, kan deelne- J men aan het klaver- en schutjassen. De avond begint om 20.00 uur. In-1 schrijven kan tussen 19.30 uur en 20.00 uur gebeuren. Er zijn weer de gebruikelijke avondprijzen, terwijl I de avond meetelt voor het sei zoenklassement. LEUSDEN - In het vrouwe- nontmoetingscentnim 't Voor onder wordt komende donder- LEUSDEN Het WD Tweede Kamerhd Wim Keja hield gisteravond een spreekbeurt in 't Ros Beyaart te Leusden. Hij behandelde het media-beleid in ons land. Zo constateerde hij onder meer dat lokale en regionale omroepen de komende jaren geen schijn van kans hebben, tenzij goedwillende amateurs er heil in zien. Donderdag krijgt u een uitgebreid verslag. dagavond de film „My Bril liant Career" gedraaid. De film is een autobiografie, da terend uit 1890, van een 16- jarig meisje dat in de bush- bush van Australië haar eigen weg probeerde te gaan. Aanvang van de vertoning is 20.00 uur. De deuren van 't Vooron der gaan echter al om 19.30 uur. De entreeprijs bedraagt drie gulden per persoon.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1