„Geen enkele noodzaak tot grenswijziging over te gaan" TOYOTA Weinig publiek Dij Jazz-podium Lisiduna heeft meer dan marsen in haar mars LEUSDEN leusder kranK Reiniging riool in Alandsbeek en Wetering Jaarvergadering van OVM Leusden AUTO EEMHAVEN Oktober-warmte JokaaL Leusden Achterveld VVD overhandigt handtekeningen: oncert Lisiduna en Kunst Veredelt: LEUSDER KABEL KRANT Vanavond start nieuwe cursus in Vooronder 'TW mkindegemeede/\ V DINSDAG 14 OKTOBER 1986 plaatselijk nieuws Er was weinig publiek bij het zeer bijzondere concert. LEUSDEN -De belangstelling voor het eerste jazz-podium van dit seizoen, dat afgelopen zondag in De Hakhorst werd gehouden, was matig. Als re denen noemt de organisatie het mooie herfstweer en het feit dat men weer even moet wennen na al die jazz-loze maanden. Maar de mensen die er wel wa ren, werden zeker niet teleurge steld. Het Jan Verwey/Wiebe Haan stra kwartet was uitstekend op dreef. Dankzij het vele spelen tij dens de afgelopen maanden is de groep uitgegroeid tot een hechte formatie. Dat kwam zondag ook goed uit de verf. Veel stukken zijn inmiddels gearrangeerd, wat vooral m de in tro's en coda's goed te horen was. Haanstra speelde deze keer geen piano maar keyboards. Samen met invaller Joop de Man op basgitaar ontstond hierdoor een heel andere sound, wat de muziek van het vier tal een andere dimensie gaf. Jan Verwey maakte duidelijk dat hij een formidabele blazer is. LEUSDEN - De Leusdense WD-fractie overhandigde af gelopen vrijdag de handteke ningen, die tijdens de jaar markt van De Hamershof wa ren verzameld, aan de gedpu- teerde C.G.J. van den Oosten. Dat gebeurde in het provin ciehuis te Utrecht rond 10.00 uur. Met deze handtekenin- genaktie wil de WD proteste ren tegen de voorgenomen grenswijzigingen. Al enige malen heeft de raad van de gemeente Leusden in het open baar uitspraken gedaan over het voorontwerp-plan van Gedepu teerde Staten van Utrecht inzake de herindeling van gemeenten in het oostelijk deel van de provincie Utrecht. Unaniem hebben alle frac ties zich tegen deze plannen uitge sproken voor zover die betrekking hebben op het westelijke deel van de gemeente Behalve de gemeente hebben ook de volgende instanties hun be zwaren tegen de plannen geuit: het college van Kerkvoogden van de Hervormde Gemeente Leusden, Stichtmg Golf in Leusden, het dage lijks bestuur van het Landgoed Den Treek-Henschoten, de Historische Kring Leusden en de bewoners in het omstreden gebied. De bezwa ren zijn van diverse aard. GEAMPUTEERD WD-fraktievoorzitter Alnch Par son: „Allereerst wordt een gebied van naar schatting circa negentig hectare als het ware geamputeerd en met van twee hectare, zoals uit het voorontwerp zou blijken. Feite lijk wordt ten behoeve van de voor gestelde wijziging slechts een daadwerkelijk argument aange voerd: door het nieuwe trace van de Rijksweg 28 te nemen als grens zou een gemakkelijk herkenbare begrenzing verkegen worden." Al te gemakkelijk wordt hierbij voorbijgegaan aan de mogelijkheid om de bestaande grens te handha ven, zo maakte Parson vrijdag dui delijk in Utrecht. „Deze bestaat eveneens uit een weg", stelde de WD. Parson: „In een vroegtijdig sta dium hebben de gemeentebestu ren van Amersfoort en Leusden reeds overleg gepleegd, waarbij werd geconcludeerd dat handha ving van de bestaande grenzen voor beide gemeenten aanvaard baar zou zijn, Hierbij werd van bei de kanten duidelijk gesteld, dat het mogelijk zou moeten zijn om tot iEUSDEN - Afgelopen vrijdag werd in een kleine zaal van Ie Korf een uitvoering gegeven door harmonie-orkest Li- iiduna. Dit geschiedde deze keer in samenwerking met iet Chr. Gem Koor 'Kunst Veredelt', o.l.v. Pieter Lee- leek. )e instrumentale spits werd af- lebeten door het leerlingen-or- :est, o.l.v. de heer J. Valken burg. Dit orkest bracht enkele nummers ten gehore, o.a. het melodieuze 'Only love', waarbij de zuiverheid nogal ver te zoe ken was. De benauwde, droge ruimte waar gespeeld werd, maakt het zuiver laten klinken van zoveel blaasintrumenten bijna ondoenlijk. De onzuiver heden deden echter geen af breuk aan het enthousiasme waarmee gespeeld werd. Het concert van Lisiduna was kwalitatief hoog van gehalte. Er werd met veel inzet gemusiceerd. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. WEKEN Waardering is hier op zijn plaats voor het feit dat enkele leden van het leerlingenorkest slechts enkele weken les heb ben gehad. Het slagwerk bleek een goede steun voor en aan vulling op de blazers. KEIHARD GEWERKT Het Harmonieorkest o.l.v. de heer H. van 't Veer bleek een niet al te simpel repertoire te spelen. Werken van o.a. Von Gluck en Elgar gaven aan dat Lisiduna tot meer in staat is dan het spelen van enkel marsmu ziek en het verzorgen van auba des op Koninginnedag. Het is duidelijk merkbaar dat er de af gelopen twee jaar keihard ge werkt is. Interne opleidingen door bevoegde docenten staan borg voor het goed leren be heersen van de instrumenten, zowel solistisch als in ensem ble-verband. GEDISCIPLINEERD De instrumentale gedeelten van de avond werden afgewis seld met vokale werken van 'Zang Veredelt'. Pieter Lee beek leidde zijn koor, aan de piano uitstekend begeleid door Alex van Harten, op een gedis ciplineerde mamer. Keurige in zetten en afsluitingen typeer den de koorzang. De avond werd besloten met het nummer 'Give us Peace', de alom bekende melodie Dona Nobis Pacem, waarbij 2 trompettisten het concert uit luidden. Voor wie de datum vast note ren wil: 19 november a.s. geeft 'Zang Veredelt' een concert in de Dorpskerk. Hiervoor is een aantal prominente gastsolisten uitgenodigd: Henry Black- mond, Renate Heemskerk en hoboïst Han Kapaan. Als gast koor zal optreden Living Song. BELANGRIJK Uit een gesprek met de muzi kale leiders van de orkesten bleek dat zij overtuigd zijn van het feit dat Leusden nog steeds met beseft hoe belangrijk een haronie-orkest voor een ge meente is. Lisiduna heeft er weer blijk van gegeven een de gelijk orkest te zijn dat bij voor keur niet slechts hoempa- of marsmuziek op haar repertoire heeft. Leusden mag trots zijn op Lisi duna. goede beheersafspraken te komen betreffende het nieuwe tracé van de Rijksweg 28. Reeds op grond hiervan zou er al geen enkele nood zaak meer behoren te zijn om wel tot grenswijziging over te gaan." KILLE INGREEP Naast deze zakelijk-bestuurlijke motivering bracht Alnch Parson ook naar voren dat de kille ingreep zeer veel onbegrip ontmoet onder de Leusdense bevolking. „Reeds ve le eeuwen geleden ïsinde omge ving van Oud-Leusden met het be faamde torentje, dat in gestyleerde vorm in de gemeentevlag is ver werkt, de basis voor de Leusder samenleving van heden gelegd." „Juist daar immers ontstond een nederzetting met kerk en kerkhof, die eeuwenlang centraal heeft ge staan voor onze voorouders. Op gravingen van enkele jaren gele den hebben zeer interessante ge gevens opgeleverd", aldus Parson. Ook noemde hij aspecten van landschappelijk beheer. „Veran- derling van de grenzen levert ook hier volstrekt onnodige problemen op. Alle betrokkenen (Den Treek- Henschoten en de golfclub Leus den) vragen met klem om behoud van het gebied bmnen de Leusden se grenzen. In het verleden hebben zij ondervonden dat het landschap pelijk beheer op deze wijze is ge waarborgd." EMOTIONEEL „Het is ons bekend", zo gmg Par son verder, „dat weieens vraagte kens geplaatst worden bij dit soort argumenten. Soms worden zij afge daan mét het verwijt dat zij slechts emotioneel zouden zijn Wij zijn van mening dat zulks onjuist is. Tegen over al dit soort argumenten staat slechts dat ene aspect van de ver meende betere herkenbaarheid, dat dan ook nog feitelijk ondervan gen kan worden door goede onder linge afspraken." Vervolgens legde de liberale fraktievoorzitter het verloop van de aktie uit. „Onze fraktie heeft on langs het initiatief genomen om op de braderie van 20 september 1986 in Leusden-Centrum de mogelijk heid te openen door middel van een handtekening te laten weten dat men voor het behoud van de huidige gemeentegrenzen in de buurt van het torentje van Oud- Leusden is." „Wij hebben geen agressieve campagne gevoerd en stonden met onze stand toevalligerwijze op dat deel van het terrein waar betrekke lijk weinig passanten langskwa men. Desalniettemin werden in een tijdsbestek van slechts enkele uren bijna 1200 handtekeningen ge plaatst." ONDERSTEUNING Parson; „De reacties waren dui delijk: om alle redenen, hiervoor genoemd, wijst men de voorgeno men grenscorrectie van de hand. De intensiteit en hoeveelheid van de reacties hebben ons niet verrast. Zij vormen een ondersteuning van het standpunt van het college van B W en de raad. Het gaat hier om een zaak, die niet eenvoudigweg afgedaan mag worden als een amb- telijk-technische ingreep. Het voor stel grijpt diep m en blijkens de reacties laat het voorstel onze be volking niet koud." „Weinig pleit voor de correctie, veel argumenten zijn er tegen aan te voeren en in elk geval zijn velen er tegen. Ik mag u thans de handte keningen overhandigen en daarbij de verwachting uitspreken, dat bij de verdere planontwikkeling de door onze raad en burgerij naar vo ren gebrachte argumenten door slaggevend zullen zijn." Gedeputeerde Van den Oosten deelde de WD-fraktie uit Leusden mee, dat tijdens een vergadering op 1 december een reactie van Ge deputeerde Staten zou komen op alle bezwaren die tegen het plan zijn ingediend. Toezeggingen van welke aard dan ook werden er niet gedaan. Overlast kan worden voorkomen: LEUSDEN - De komende veer tien dagen zal het riool in de wijken de Wetering en Alands beek worden gereinigd. Hier van kan enige overlast worden ondervonden. Deze overlast kan worden voorkomen door het toilet af te sluiten met bv. de deksel van de bril of door een plastic vuilniszak om de bril te trekken. Voor meer informatie kunt u bellen met de gemeentewerf, Hamersveldseweg 105, tele foon 94 15 94. LEUSDEN - De Onderlinge Verzekerings Maatschappij Leusden houdt op donderdag 23 oktober haar jaarvergade ring in hotel De Roskam aan de Hessenweg 212 te Achter veld en niet op woensdag 22 oktober zoals eerder werd me degedeeld. De aanvangstijd is niet veranderd: die blijft 20.00 (advertentie) IEMAND FELICITEREN? Dat doe je toch via de felicitatie rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT? Felicitaties 6.- per eerste 2 regels Elke regel meer t 6.- extra. Vandaag opgegeven, morgen op de kabel. hel dagelijkse kljk- nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4. Opgave: kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. LEUSDEN - Vanavond start men in het vrouwenontmoe- tingScentrum 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan met de cursus 'Zeg eens wat je denkt'. De cursus omvat tien bijeenkomsten die worden verzorgd door Eve lien Blom. De kosten van deelname bedra gen vijf gulden per avond. Dat dit bedrag zo laag is, komt door een subsidie van de gemeente Leus den. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Evelien Blom, telefoon 033-94.54.88 Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 W'./M. '//////1////11 door Jan Versteegt De hoeveelheid regen, welke afgelopen zaterdag viel, was een verrassing. Dat het zou kunnen gaan druppelen, wisten we. Maar het koufront was aktiever dan werd verwacht. De oorzaak was het niet op tijd de macht overne men door een hogedrukgebied. Achterveld noteerde 5,9 millime ter, Amersfoort 6 millimeter en Lunteren kwam eveneens op 6 millimeter. Dat de verslechtering niet zou doorzetten, was zondag goed merkbaar. Eerst was er welis waar wat bewolking, maar later kwam toch de zon er weer bij die zorgde voor een aangename tem peratuur voor deze tijd van het jaar. Normaal is het rond deze tijd 10 graden. We mogen dus niet klagen. Anders ging het bijvoor beeld in 1975. Toen viel op 13 ok tober de eerste sneeuw bij een zeer lage temperatuur. Als ik op dit moment (zondag) naar de weerkaarten kijk voor de komende dagen, dan zie ik een front liggen boven Ierland. Dit front kan ons woensdag passeren. Daarvoor zou het met name van daag nog erg fraai najaarsweer kunnen zijn met hoge temperatu ren. Na de frontpassage komen we geleidelijk weer onder hogedruk- bescherming, zodat de zon er weer af en toe bijkomt en de re genkansen weer afnemen. Al met al geen inval van echt herfst weer, zodat we van een redelijke herfstvakantie kunnen genieten. De temperatuur wordt wel lager. De natuur wordt nu erg fraai. We moeten ervan profiteren, want als de eerste stormen gaan komen zal het snel kaal worden. Eens zal er toch een depressie- doorbraak moeten komen. Maar voorlopig is het nog niet zover. Een uitzonderlijke oktober maand noteerde het jaar 1921. Op 11 oktober was het in De Bilt 26,7 graden en in Sittard 30,1 graden. Tropisch dus. In Maastricht werd het onwaarschijnlijke aantal van negen zomerse dagen (boven 25 graden) geregistreerd! Maar er gebeuren ook minder leuke dingen. Op 23 oktober van dat jaar verging de beroemde reddingsboot „Brandaris" met vier man zonder een spoor achter te laten. Laten we hopen dat het dit jaar minder stormachtig af loopt. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's spon aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor panikulieren en bedrijfsleven Filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks fehcitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef. eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 14 oktober 20.00 uur Gespreksavond voor ou ders van kleuters in het wijkge- bouw aan de W. van Amersfoort - straat 38 te Achterveld. Woensdag 15 oktober 13.00 uur Vliegerwedstrijd in De Til aan de Hamersveldseweg. 14.00 uur: Spelmiddag in De Til aan de Hamersveldseweg. 16.00 uur: Film in De Til aan de Ha mersveldseweg. 19.00 uur: Film in de bibliotheek Nieuw Langenbeek in het kader van de kinderboekenweek. 20.00 uur Bingo-avond m De Til aan de Hamersveldseweg. Donderdag 16 oktober 15.00 uur: Poppenkast in de biblio theek Nieuw Langenbeek in het ka der van de kinderboekenweek. 20.00 uur: Film in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur Kaartavond in De Til aan de Hamersveldseweg. 20.15 uur: Kees van Kooten in De Korf, Smidse 1. Woensdag 15 oktober 09.00 uur; Handwerkhobbyclub m De Moespot. 13.30 uur: Ledenvergadering be- jaardensoos met bingo in Ons Ge bouw. Donderdag 16 oktober 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Ge bouw. 20.30 uur: Volksdansen in De Moes pot. Zaterdag 18 oktober 20.00 uur: Disco show in De Klaveet. Zondag 19 oktober 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 20 oktober 20.00 uur: Kaarttoernooi SVA in de kantine van het sportpark. 20.00 uur: Ledenvergadering van de ABTB in Ons Gebouw. Dinsdag 21 oktober 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3