O* luttige winst Roda (zo.) O* laaien actief i Breukelen Antilopen met kunst- en vliegwerk naar gelijkspel Winst Achterveld geeft voorsprong weg IN NUKERK:, WINKELEN NOG :cmmicuim Kom uuwNijteri6' Jf ?usdenaren nu m bovenste regionen: iissum zet dames chterveld onder druk Kinderdijk komt uit geslagen positie tslagen imes- hieten Kaartwedstrijd in De Moespot VOETBAL tv BALANS DE 125 NWV WINKELIERS Hf5 JSDEN - Niet groots, maar wel nuttig. Dat was de 1-3 iwinning van Roda-zondag bij hekkesluiter Actif. ut toen bij terugkeer in Leusden duidelijk werd dat de currentie punten had laten liggen, was iedereen de ige vertoning in Hilversum snel vergeten. Slechte [strijden moeten immers ook gewonnen worden, zeker er aspiraties zijn om een vooraan staande rol te spelen et gevecht om het kampioenschap. a'46 zal in de nabije toe- st wel uit een ander vaatje iten tappen om zich echt ais van de titelfavorieten te ufesteren. Hoewel ex- fdklasser en inmiddels lantaarndrager Actif geen m meer was van de ploeg in het verleden de Leusde in op alle fronten over- te, lieten de volgelingen trainer Meindert Vlugt de liggen om de mannen uit nu eens zelf flink de oren assen. Een formatie die er jpenlijk met de pet naar it, vraagt toch om een fikse affing. s eerste helft paste Roda'46 ter zich te veel aan Actif waardoor er voor de toe- mwers een weinig verhef- kijkspel ontstond, omdat de jeugdige gastheren niet taat waren om het heft in len te nemen. Pas na de atting toonde Roda'46 mi- ven, die Actif al gauw in igenheid bracht. VISITEKAARTJE John Jansen gaf als topscorer zijn visitekaartje af door in één John Jansen: ...koelbloedig... minuut tijd twee maal te scoren; eerst benutte de Leusdenaar een strafschop, waarna hij één van de mooiste counters met het hoofd doeltreffend afrond de: 0-2. Even haakte Actif nog aan (1-2), maar dankzij een lucky treffer van de ploete rende Peter Knijf kwam de zege niet meer in gevaar. De derde zege op rij werd een feit. De reden waarom Roda'46 on herkenbaar was in vergelijking met duels tegen BFC en Ach terveld was misschien het feit dat ondanks de ideale omstan digheden opponent Actif op het sfeerloze Hilversumse sportpark niet zo inspireerde. Of moesten de Leusdenaren wennen aan de gewijzigde ba sisopstelling: Jan van Eijden moest als libero noodgedwon gen zijn come-back maken om dat Peter van Barneveld we gens een blessure niet in staat was om te spelen, terwijl ook Frans van de Berg nog niet speelklaar was. Zijn plaats was in de spits weer ingenomen door Remco Bosman. Toen halverwege de eerste helft ook Perry Wendel licht aangeslagen het veld moest rui men, was er weinig meer van de vertrouwde Roda-achter- hoede over. Enig geschuif bin nen de Leusdense gelederen kon niet uitblijven. Bob Schor dijk moest de achterhoede als linkspoot bijstand verlenen. ACHTERDEUR Toch had Roda'46 voor rust de betere kansen. Evenals tegen Achterveld had aanvoerder Pe ter Knijf kort na het beginsig- naal de openingstreffer op zijn schoen, ware het niet dat hij het Actif-doel iets te hoog zocht. Had de Leusdenaar kans ge zien om het vijandelijke doel direct te doorboren, dan had zich zeker een boeiender duel ontwikkeld. Nu bleven beide ploegen volharden in het dicht houden van de achterdeur. Vooral Actif weigerde enige ri sico's te nemen. Het duurde meer dan een half uur voordat Roda-doelman Michel Vrijhoef op de proef werd gesteld. Aan de andere zijde hadden de rood-zwarten duidelijk meer mogelijkheden. Maar met name bij John Jansen ontbrak de overtuiging om de kleine mogelijkheden, die er zo af en toe ontstonden, te verzilveren. De dubbelblanke ruststand was dan ook de loon voor de (faal)angst die beide formaties op de mat legden. Direct in de tweede helft kwam VARKENTJE Perry Wendel: ...geblesseerd- ei meer vaart in het Roda-spel toen Harry Oussoren het maar eens alleen ging proberen. Na een fraaie solo liet hij vanaf de punt van het strafschopgebied een spetter los, die door de Ac- tif-doelman even zo spectacu lair uit de kruising werd getikt. Eindelijk kwam er aan Roda- zijde het besef dat dit Actif te pakken moest zijn. Midvoor John Jansen zag geen kans om het ontstane overwicht in cij fers tot uitdrukking te brengen. Nadat hij een dieptepass van Harry Oussoren vrij voor de doelman verspeelde en een schot gekeerd zag worden, leek John Jansen rijp voor een wissel. Hij was niet in zijn ge wone doen. Toen halverwege de tweede helft de bal bij Actif op de stip verdween nadat één van de Hil versummers de bal op zijn han den liet ketsen, was de Roda- midvoor er zoals vanouds als de kippen bij om dit varkentje op geheel eigen wijze te was sen. Koelbloedig schoot hij Roda'46 aan de lzeiding: 0-1. In dezelfde minuut haalde hij na een onderschepping van Peter Knijf een perfecte voorzet van Jaap Zweineberg nogmaals zijn gram door met het hoofd voor 0-2 te zorgen. De Buiningparkers leken op ro- i zen te zitten, maar een misver stand in de defensie bracht twintig minuten voor tijd bij Ac tif weer alle hoop terug: 1-2. Roda liet zich echter niet van de wijs brengen en probeerde Actif zo ver mogelijk op eigen helft vast te zetten. Een fortuinlijke treffer van Pe ter Knijf maakte na een schot van Remco Bosman aan alle on zekerheid een einde door als een duveltje uit een doosje de terugketsende bal met het li chaam over de doellijn te wer ken: 1-3. In de slotfase gingen bij Actif weliswaar alle remmen los. Verder dan een buitenspel- doelpunt kwamen de Hilver summers echter niet. En dat was maar goed ook want op grond van het vertoonde maakte Roda'46 als minst slechte de meeste aanspraak op de volle winst. ITERVELD - Zondag speel de Achterveldse dames de edstrijd tegen de SDO da alt Bussam. Achterveld it het ditmaal doen zonder aelijke begeleiding. De ir Jan Burgers was ziek en ainer Cor Hoogland moest gen wedstrijd spelen. taak werd nu waargeno- door de leidster van de da- Betty van Bekkum, die te- izelf ook de wedstrijd mee- ilde en ook nog een goede strijd speelde, reet na de aftrap ging Ach- tld goed in de aanval. Dit lot resultaat dat na tien mi spelen Carola Hoogland doelpunt wist te maken. Zij g de bal goed toegespeeld Linda van Hamersveld en ,!te haar kans goed. SDO-dames lieten het er bij zitten en gingen goed in lanval. Zij kregen enkele maar de keepster ny van de Brink, weer op- eld na een blessure tijd, steeds goed de zaak te len. 'samen voor beide zijden nog goede kansen, maar deze konden niet worden benut. Na de rust werden Anja Voor burg en Rita Wouters in het veld gebracht voor Linda van de Bedum en Melissa Prinsen. De Achterveldse achterhoede werd door de tegenpartij goed onder druk gezet. De Bus- sumse dames kregen enkele hele goede kansen, zij het zon der succes. Na ongeveer een kwartier spelen was het echter wel raak en werd de stand ge lijk: 1-1. De Achterveldse dames dach ten dat het een buitenspelbal was, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed en liet verder spelen. Met nog on geveer tien minuten te spelen gaf Karina Prinsen de bal goed af aan Linda van Hamersveld. Deze schoot vanaf de rand van het strafschop gebied de bal heel hard in. De bal was on houdbaar voor de keepster, waardoor het 1-2 werd. Dit werd ook de einduitslag. Zondag moeten de Achter veldse dames het weer opne men tegen SDO in een thuis wedstrijd. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen zijn er weer niet in geslaagd om ten overstaan van het thuisfront een over winning te boeken. Na het eerste half uur, waarin de uit stekend spelende Leusdenaren een veilig lijkende 5-1 voorsprong namen, begon het Korfbalbastion de eerste scheuren te vertonen, zodat de handig profiterende tegen stander nog voor rust tot 5-3 kon terugkomen. Omdat de Leusdenaren ook na de thee niet meer echt in hun spel kwamen, was het niet meer dan logisch dat Kin derdijk een kwartier voor tijd de gelijkmaker door de korf mikte. Met kunst- en vliegwerk konden de Leusdenaren daarna voorkomen dat de hele winst naar de tegenstander ging. IJSDEN In het zwem- ,t Kikkerfort" te Breuke zaterdag het eerste deel de F-competitie afge- kt. De Haaien keerden met •replaatsen en een nieuw •record terug naar Leus- Op de meest programma ners kwamen De Haaien de start. Ze moesten ech- litkomen tegen meisjes en «ns die soms vijf tot zeven onder waren. In de toege- 9de nummers waar De ien pupillen wel tegen üjdgenootjes uitkwamen tden dan ook de grootste cessen behaald, namelijk eerste plaatsen, 1 tweede derde plaatsen. •gier Tolboom en Jeroen Ver en namen daarvan het meren- 'oor hun rekening. Ze werden *naal eerste en derde op de 50 beslag (jo. 10 jaar) en 100 olslag. De tijden van Rogier ti 32,8 en 1.45.2 sec. Jeroen seerde tijden van resp. 38.7 en '4. De tijd van 32,8 sec. op dè 50 m vrij slag jo. 10 jaar van Rogier bleek bovendien een nieuw clubre cord te zijn die op naam stond van Jan Willem van Dijk. Op het toegevoegde nummer 100 m schoolslag m.o. 12 jaar werd Ta mara van Gorkom eerst in 1.34.3. De derde plaats op de 100 m school slag meisjes '70 en later welke werd afgelegd in 1.33.5 was in verhou ding een nog betere prestatie door dat Tamara tegen meisjes moest opboksen die 5 jaar ouder waren. De 100 m schoolslag bleek ook een succesnummer te zijn voor Ca- rine Kampes. Zowel bij meisjes '70 en later en bij de dames werd Cari- ne resp. tweede en derde met tij den van 1.31.9 en 1.34.7. Op de 50 m vrijeslag meisjes on der 10 jaar verbeterde Sandra van Wegen haar tijd met maar liefst 7,3 sec. en werd met 40,5 sec. fraai tweede. De 200 m vrijeslag dames leverde succes op voor Kirsten van de Worp. Met een tijd van 2.35.7 behaalde ze een tweede plaats. De laatste ereplaats werd be haald door Mariek Ruitenberg op de 50 m rugslag meisjes '72 en later met een tijd van 40,7 werd ze derde. Nu de eerste helft van de veld- competitie voor de korfballers het einde nadert, wordt een aantal zaken duidelijk. Antilo pen kan zich technisch en con ditioneel met elke tegenstan der in de promotieklasse me ten, maar de Leusdenaren laten nogal wat punten liggen. Uit zes duels haalde men even veel wedstnjdpunten en saillant de tail in deze is dat de ploeg uit gerekend thuis de punten inle verde. Door deze gang van zaken neemt Antilopen in de ranglijst de vijfde plaats in en dat is met het oog op promotie volgend jaar naar de overgangsklasse nog steeds toereikend, maar Kees van Buren en de zijnen hadden zich met een beetje meer geluk en zelfvertrouwen al in deze fase van de strijd goeddeels veilig kunnen stel len. Nu is men nog steeds niet uit de gevarenzone, en rekening houdend met verlies aan staande zaterdag tegen subtop per VES, wordt het duel met Thor, die de Leusdenaren in het laatste duel voor de winter competitie opwacht, van door slaggevende betekenis. De ploeg uit Harmeien hield door een gelijkspel tegen Sportclub, Antilopen binnen bereik. OPDRACHT De Leusdenaren verschenen zaterdag met een duidelijke opdracht binnen de lijnen: win nen. Na het ingecalculeerde verlies tegen Drachten en Per- nix en het teleurstellende ge lijke spel tegen Thor, was Kin derdijk een tegenstander waar tegen gescoord moest worden. En het had er een half uur lang alle schijn van dat deze doel stelling overtuigend gereali seerd zou kunnen worden. Bovendien leek Antilopen af te rekenen met het probleem wat de ploeg de laatste weken par ten speelde, namelijk dat men moeizaam tot scoren kon ko men. Vijf treffers in een klein half uur waren in dit verband veelbelovend. Het bleek niet voldoende. In de eerste fase van de wed strijd liet een zeer geïnspireerd spelend Antilopen de tegen stander alle hoeken van het veld zien. Daarbij had men het geluk dat succes niet lang op zich liet wachten. Het eerste aanvalsvak, bestaande uit Gert Graafland, Frank van de Pijpe- kamp, Jolandd Versteeg en Nancy Laheij, haalde maximaal rendement uit het optreden, door via twee afstandsschoten van Nancy Laheij afstand te ne men. WATERVLUG Meteen na de vakwissel deed de watervlugge Walter Urbach daar nog een schepje bovenop door met een doorloopbal de marge te vergroten tot dne doelpunten, voordat Kinderdijk voor het eerst iets terug kon doen. Koos Meinsma stelde echter onder de korf weer orde op zaken en liet 4-1 aanteke nen. Toen Margret Versteeg met een hele fraaie afstandstreffer 5-1 scoode, leek de tegenstan der rijp voor de sloop. De fy siek sterke ploeg uit Kinderdijk moest tot dan toe elk antwoord schuldig blijven op het spel van de Leusdenaren, die het uitslui tend aan zichzelf te wijten had den dat de zaken een verve lende wending namen. De in eenstorting van de ploeg te kende zich voor de thee al af, met name toen in een belang rijke fase een aantal goede mo gelijkheden om zeep geholpen werden. Nadat Annelies Krikke een af standsschot om de oren had ge kregen, miste Gert Graafland een strafworp, die door Frank van de Pijpekamp geforceerd werd. Veel belangrijker was evenwel een doorloopbal die door Nancy Laheij niet verzil verd kon worden. De eerste de beste tegenaanval leverde na melijk wel succes op, zodat er, in plaats van vier nog maar een verschil van twee doelpunten in het voordeel van de Leusde naren op het scorebord stond: 5-3. UITWERKING Deze tegenslag bleek ook na de thee zijn uitwerking niet te missen op het spel van Antilo pen. Nog te weinig gelovend in hun eigen kunnen, paste men zich aan de puur op inzet spe lende opponent, waardoor voor een fatale afloop al vroeg gevreesd werd. Toch gaf het scoreverloop daar in de eerste minuten nog geen aanleiding toe. Annelies Krikke was met een doorbraak succesvol, en nadat Kinderdijk 6-4 had laten noteren, mikte Daniël Beekman van afstand de zevende treffer door de korf. Het zou voor de Leusdenaren wat het scoren betreft meteen het laatste wapenfeit worden. Het uitblijven van verder suc ces leidde tot onzekerheid in de ploeg, waarna de druk op het verdedigende kwartet Wal ter Urbach, Jan Costa, Annelies Krikke en Joyce Osnabrugge steeds groter werd. Kinderdijk begreep dat er mogelijkheden waren en toen een kwartier voor tijd de gelijkmaker door de Antilopenkorf ging, leken de Leusdenaren in elkaar te klappen. Het pleit voor de ploeg dat men in de slotfase overeind bleef, zodat in ieder geval één punt op het conto kon worden bijgeschreven. TERVELD - Aan de on- 59e schietwedstrijden damesschietclub deden acht leden mee. De eerste plaats werd ditmaal behaald door Ria Vos met 92 punten De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Anneke Oudshoom 91 3. JeannetVos 82 4. Tiny Tolboom 76 5. Nel Tijmensen 73 5. Iny Kok 73 7. An Voskuilen 71 8. Bep Smal 66 ACHTERVELD - Woensdag wordt er een kaartwedstrijd ge houden in de Moespot. De aan vang is om 20.00 uur. De uitda ger van deze avond is de KPJ, die de strijd zal aanbinden te gen de KPO en de ABTB. Gezien voorgaande jaren be looft het een spannende kaart avond te worden. Er zijn deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen. LEUSDEN/ACHTERVELD - Geen slecht voetbalweek- einde voor de Leusdenaren. Hoewel de Roda-zaterdag in de hoofdklasse zoals bekend niet speelde, kwam het toch een beetje als winnaar uit de zevende ronde te voorschijn dankzij het kostbare puntverlies van de naaste concurren tie. De grootste winst boekte echter de zondag-elf van Roda'46 door bij Actif een 1-3 zege te noteren en op te rukken naar een vierde plaats op de ranglijst die gedeeld wordt met Achterveld, dat bij Austerlitz een punt moest achterlaten: (1-1). Voor Roda'46 en Musketiers was het zaterdagmiddag uiterst plezierig om te constateren dat koploper TOV tegen Veluwse Boys niet verder kwam dan een 2-2 gelijkspel, terwijl ook Hoo- gerheide onverwacht bij WJ in Utrecht met 3-2 een stevige veer moest laten. Op basis van puntverlies blijft Roda'46 dus nog steeds volop meetellen, maar dan moeten de achterstal lige duels tegen WJ én de Musketiers uiteraard wel in winst worden omgezet Ook SVL maakte verrassend een halve misstep En wel te gen het nog puntloze WOO uit Utrecht, dat zonder te scoren (0-0) eindelijk het debuut in de hoofdklasse met een schamel punt beloond zag worden. Bloemenkwartier lijkt daarente gen de smaak volledig te pak ken te hebben na de uiterst wisselvallige seizoenstart. Her cules viel met 0-2 stevig door de mand, en staat nu samen met Veensche Boys, dat met 3-4 van WA'71 verloor, net boven de fatale streep. OPMARS Roda'46 maakte in de eerste klasse A van het zondagvoetbal de grootste sprong voorwaarts na de derde zage in successie. Hekkesluiter Actif werd in een matig duel met 1-3 aan de zege kar gebonden; een plaats ach ter koploper BFC, dat tegen nummer twee Nederhorst met 2-2 de punten eerlijk deelde en Naarden, dat tegen Laren half onderuit (2-2) ging, nemen de Leusdenaren met Achterveld de vierde plaats in. De Achter- velders hebben echter een wedstrijd meer afgewerkt. Bij de WZA grepen de Zuider zeevogels de volle buit door met 1-2 over de Zeehelden te zegevieren. De middenmoot raakte daardoor overbezet, want ook Olympia en EMM konden niet uit eikaars greep ontkomen. Een puntendeling (1-1) gaf voor hen weinig reden tot optimisme Uitslagen hoofdklasse: Uitslagen le klasse A: Hercules-Bloemenkwartier 0-2 Actif-Roda'46 1-3 Roda'46-Musketiers uitg. WZA-Zuiderzeevogels 1-2 SVL-WOO 0-0 EMM-Olympia'25 1-1 Veensche Boys-WA'71 3-4 Austerlitz-Achterveld 1-1 TOV-Veluwse Boys 2-2 Naarden'79-Laren 2-2 WJ-Hoogerheide 3-2 SC Nederhorst-BFC 2-2 Stand hoofdklasse: Stand le klasse A: TOV 7 12 (15- 6) BFC 7 13 (19- 8) Musketiers 6 11 (15- 5) SC Nederhorst 7 10 (11- D Hoogerheide 7 9 (12- 8) Naarden'79 7 9 (14-11) SVL 7 8 (10- 7) Roda'46 6 8 (13- 9) Bloemenkwartier 7 8(8 - 6) Achterveld 7 8 (13-13) Roda'46 5 7 (9 - 6) Olympia'25 6 7 (8 - 7) WA'71 7 6 (13-16) EMM 7 7 0 - 3) WJ 6 5 (10-13) Zuiderzeevogels 7 5 (11-16) Hercules 7 5 0 -12) WZA 7 5 (10-14) Veensche Boys 7 5 (12-17) Austerlitz 7 4 (6 -14) Veluwse Boys 7 3 (4 - 9) Laren 7 3 (8 -13) WOO 7 t (5 -16) Actif 7 2 (6 -14) ACHTERVELD - Het elftal van Achterveld, dat aan het begin van het seizoen een aantal belangrijke spelers zag vertrekken, blijft boven verwachting presteren in de zondag eerste klasse. In de lastige uitwedstrijd tegen Austerlitz snoepten de mannen van Jan Drost de opponent een punt af, waardoor de plaats in de sub-top veilig gesteld werd. Austerlitz kwam overrompelend uit de startblokken en hield Achter veld stevig onder druk. Dat leidde al m de eerste minuut tot de situatie dat doelman Gerard van de Bedum in moest grijpen om zijn ploeg voor een achterstand te behoeden. De in het veld terugspringende bal werd door de toegestormde spits hoog over geschoten. Maar toen Achterveld de begin fase ongeschonden door was geko men, kon men zelf aan aanvallende zaken gaan denken. Gerard van de Breemer kreeg uitzicht op de ope ningstreffer, maar zijn schot ver dween langs de verkeerde kant van de lat. Dne hoekschoppen op rij leverden Achterveld daarna evenmin iets op. De laatste fase van de eerste helft was weer voor Austerlitz, dat stevig aandrong. Het ontbrak de ploeg aan scherpte, waardoor Achterveld niet zonder geluk achter de nul wist vast te houden tot de rust. BLOEDNEUS Na de thee reageerde Austerlitz het onvermogen om te scoren af, door steeds harder te gaan spelen. Dat had tot gevolg dat Henk Voor burg zich met een bloedneus moest laten vervangen door Man us Boer- sen, Gerard van de Breemer zich moest laten behandelen voor een blessure, terwijl even later Jos Koot de wedstrijd werd uitgeschopt. Fred van de Pol kwam hem vervan gen. Het recht leek dan ook zijn loop te nemen, toen Achterveld beloond werd met het openingsdoelpunt. Hans van de Pol leverde van links een fraaie voorzet af die door uit blinker Gerard van de Breemer werd ingekopt. Toch werd het har de spel van Austerlitz Achterveld uiteindelijk nog noodlottig. Acht minuten voor tijd werd Enk de Jong door een tackle van een tegenstan der dusdanig geblesseerd dat hij het speelveld moest verlaten, waar door Achterveld noodgedwongen met tien man verder moest. Het kwam de dader slechts op een boeking te staan, waarna Aus terlitz de gelegenheid aangreep om de gelijkmaker te laten aante kenen. Vlak voor tijd werd de bal na een hoekschop onhoudbaar in gekopt: 1-1. Omdat Achterveld in de slotseconden een droomkarts om zeep hielp zou het daar ook bij blijven. (advertentie) Ook Koos Meinsma moest machteloos toezien hoe Kinderdijk in de tweede helft nog langszij kwam. «ööst

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9