E Bezwaarschriften laten van I Raadsbesluit weinig heel Ill 1 I JL SB ^vandaag in Üe leusder kranlr Ruim tachtig Leusdenaren maken bezwaar tegen verkoop De Hakhorst age boete wegens doorrijden a een anrijding Weer quiltdag in Leusden VN wandeling in Hoevelaken leusder krant Kledingbeurs ABTB leden vergadering Schrijfavond Amnesty Aanrijding Leusdenaren veroordeeld wegens rijden onder invloed Boete wegens diefstal "TTT •fr'fr'd' br Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden A) Auto Vandermeer Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering krant DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 49 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Om precies te zijn zevenenzeventig ingeze tenen van de gemeente Leusden hebben bezwaar aangete kend tegen de verkoop en de bestemmingswijziging van 'De Hakhorst' In drie verschillende bezwaarschriften geven de be zwaarde burgers aan, waarom er in hun ogen geen sprake kan zijn van de betreffende verandering van bestemming. Zoals bekend besloot de Leusdense gemeenteraad enige tijd geleden, de bestemming van de voormalige boerderij te veranderen van een sociaal-culturele in een bedrijfs- bestemming, en het te verkopen aan Amersfoorter Rob Verduin. Deze wil in het pand een pannekoekenhuis gaan drijven. Me bezwaarden geven blijk van angst voor overlast, als de bestem ming daadwerkelijk veranderd sordt. Geluidsoverlast en ver keersoverlast zijn volgens de be zwaarden onvermijdelijk. Dit te meer, daar er geen enkele garantie bestaat, dat er op langere termijn geen andere activiteiten plaats zul ten kunnen vinden, als nu in de be doeling van de exploitant ligt. Im mers, zo stellen de bezwaarden, als er eenmaal een horeca-bedrijf is jevestigd, heeft de gemeente geen enkele mogelijkheid meer, enige mvloed aan te wenden met betrek- long tot het daadwerkelijke ge bruik van het pand. PROCEDURE Verder bestaan er ernstige be zwaren tegen de gevolgde proce dure. De indieners van het be zwaarschrift, waann dat aspect het meest uitvoerig aan de orde wordt gesteld, zijn van mening, dat het ge meentebestuur niet zorgvuldig heeft gehandeld, en gezien de ge volgde procedure, gekozen heeft voor de rechtszekerheid van een persoon - de heer Verduin, red. - in plaats van voor rechtszekerheid van de Leusdense burger. GEEN VERZOEK Aan een wijziging van de be stemming, zoals het gemeentebe stuur die heeft vastgesteld, dient al dus de indieners van het betreffen de bezwaarschrift, een verzoek om vrijstelling te zioj ingediend. Dat is echter niet gebeurd, en is dan ook een juridische reden, waarom de indieners van het bezwaarschrift van mening zijn, dat het gemeente bestuur onjuist heeft gehandeld. Verder wordt er verbazing uitge sproken over het feit, dat er ner gens op het gemeentehuis iets ter inzage ligt, dat duidelijk kan maken waarop het voornemen om de be stemming van De Hakhorst te ver anderen, is gebaseerd. Procedureel zijn de bezwaarden dan ook van mening, dat de rechts grond voor het betreffende raads besluit ontbreekt, omdat er: geen voorbereidmgsbesluit, zo als m artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bedoeld, is genomen; geen schriftelijk verzoek om vrij stelling is; geen bou waan vraag is inge diend die strijdig met de bestem ming is, is ingediend, terwijl er ook geen sprake is van enig ander bouwplan MINACHTING De bezwaarden hebben, zo IfERKEER jjj to Een andere aspect, waar in een izwaarschnft op wordt gewezen, ietreft de verkeersveiligheid. Met (t oog op de te verwachten toena- van verkeer op het parkeerter- iin langs de Middenweg wordt er- gewezen, dat de inrit ter plaatse }rg onoverzichtelijk is, terwijl ter latse ook nog een oversteek- lats voor fietsers en voetgangers Een toename van verkeer ter )laatse zien de indieners van het ezwaarschrift dan ook als een pro- ileem, terwijl zij van mening zijn de vestiging van een pannekoe- tenhuis in De Hakhorst onvermij- ielijk tot zo'n toename zal leiden. plaa te lef 33-726 schrijven zij, geen waardering voor wat zij omschrijven als 'minachting van de Leusdense burgers. Daar mee doelen zij op de motivatie, die aan het raadsbesluit over de be stemmingswijziging ten grondslag ligt. Daaruit maken de bezwaarden op, dat het risico van de onderne mer bij het gemeentebestuur zwaarder heeft gewogen, dan be langen van de burgers, iets wat zij vervolgens omschrijven als 'een ei genaardig staaltje van de uitdruk king 'Wordt U al geholpen'.' DWINGEN De bezwaarden schrijven ver der, dat ze van plan zijn te probe ren, het gemeentebestuur te dwin gen om stnjdig gebruik van De Hakhorst te doen staken. 'Voor een terzake snel en zeker ingrijpen door het voortvarende college van B&W kan worden verwezen naar de geslaagde bliksemactie in het geval van het illegaal grondgebruik bij het volkstuinencomplex m Leu- sen Zuid', zo wordt m het bezwaar schrift gemeld. VERKOOP Met betrekking tot de verkoop van De Hakhorst spreekt men in het bezwaarschrift van 'een merkwaar dig geval van gedaanteverwisse- ling'.Daarmee doelen de indieners op de in hun ogen onjuiste verande ring vein de bestemming, waarna het pand onmiddellijk als bedrij vencomplex verkocht werd. 'On dergetekenden maken dan ook ernstig bezwaar tegen de kennelijk reeds m werking getreden vrijstel ling. Zij achten deze juridische fi guur onjuist en ook onmogelijk', zo wordt in het bezwaaarschnft ge meld. Planologisch gezien tekenen de indieners bezwaar aan tegen het feit, dat een pand met een sociaal- culturele bestemming wordt 'weg- bestemd', zonder dat daar enige compensatie voor wordt gebode- n.'Ergerhjk is ook, dat het gemeen tebestuur m dit geval zelfs met ple zier enige tonnen eerder gekregen subsidie terug geeft Een staaltje van afbraak, waar wij geen woor den voor hebben', zo schrijven de bezwaarden. VREES 'De Hakhorst', van sociaal-cultureel gebouw tot pannekoekenhuis. Bhjkens de tegen die verandering ingebrachte bezwaren, is het boek dat dit verhaal vertelt, nog lang met uit. (Archieffoto Leusder Krant) In het bezwaarschrift wordt ver der de angst uitgesproken, dat de exploitant middels advertenties de aandacht op zijn pannekoekenhuis zal vestigen, dat zou, zo blijkt men van mening, de verkeersdruk in de woonwijk Allandsbeek tot onaan vaardbare proporties doen toene men, terwijl daar, als de bestem mingswijziging doorgaat,, niets te gen te doen valt. Verder wijst men erop, dat af spraken tussen de huidige koper en de gemeente over het gebruik, na daadwerkelijke verandering van de bestemming, mogelijk geen en kele opgang meer doen, als het pand ooit wordt doorverkocht. TRANSACTIE Ook wordt bezwaar aangete kend tegen de zakelijke transactie op zich. De bezwaarden blijken van mening, dat de prijs die de ge meente Leusden heeft bedongen, veel te laag is Dit vanwege het feit, dat die prijs was gebaseerd op een taxatie-rapport, waarin nog sprake was van de 'oude' bestemming De daadwerkelijke waarde, als De Hakhorst een bedrijfsbestemming krijgt, ligt dan ook veel hoger, zo constateert men in het bezwaar schrift. Er had an ook een 'bedrij- venprijs' gevraagd moeten worden, omdat er - voor de verkoop had de raad de bestemming immers ver anderd - ook een bedrijvencom plex verkocht werd, zo vmden de bezwaarden. Men spreekt in dit verband van 'een onbegrijpelijke handeling van een gemeentebe stuur, dat voor sommige andere za ken geen sou overheeft, tevens slecht koopmanschap en slecht be heer van gemeentelijke gelden.' AFKEURING 'Zo met gemeenschapsgelden omgaan verdient de grootst mo gelijke afkeuring, die wij dan ook hierbij uitspreken. Voor zover mogelijk maken wij zelfs be zwaar tegen deze 'fake-achtige' transactie, waarvan men haast moet denken, dat er meer achter zit. Indien een burger zo zijn gel den zou beheren, zou hij voor gek worden versleten', zo stelt men in het betreffende bezwaarschrift. In totaal zijn drie bezwaar schriften ingediend, die door ze venenzeventig mensen zijn on dertekend. Wanneer de hoorzit ting wordt gehouden, waarbij de bezwaarden in de gelegenheid worden gesteld, hun bezwaren mondeling toe te lichten, konden wij helaas nog niet achterhalen. LEUSDEN/UTRECHT Als ik bewust was doorgere- len, dan was ik niet een dag ater naar de politie gegaan te vragen of ze mijn sier- trippen hadden gevonden". 0 reageerde dinsdag een 45- arige inwoner van Leusden bp de boete van 350 gulden die ie Utrechtse officier van justi- ie, mr. J. Miltenburg-Dek ing, tegen hem eiste. De officier verweet de Leusde- aar in augustus vorig jaar te zijn 'oorgereden na een aanrijding. Bo vendien zou hij door onvoorzichtig I njden de botsing hebben veroor- zaakt. Na een avondje tennissen was verdachte tegen een gepar keerde auto gebotst. De schade be droeg vierduizend gulden. „Ik dacht dat ik tegen een paaltje was gereden", verklaarde de ver dachte. Dat vond hij niet ernstig ge- j noeg om te stoppen. Bij thuiskomst bleek zijn auto de sierstrippen en een velg te missen. Toen hij die de volgende dag op de plaats van de aanrijding met kon vmden, lichtte hij de politie in. Op de vraag van politierechter, mr. A. Weijsenfeld. of er drank in het spel was, antwoordde de Leus- denaar met klem ontkennend „Eventueel zou een rol hebben kun nen spelen dat de dokter mij een beetje librium heeft voorgeschre ven", zei hij. De officier wilde aan nemen dat hij met had gedronken, maar gaf te kennen het een „vreemd verhaal" te vmden. Omdat de verdachte met te kwa der trouw was geweest, besloot de politierechter haar in haar eis te volgen en niet de aanzienlijk hoge re straf op te leggen die m dit soort gevallen gebruikelijk is. LEUSDEN - Het Nederlandse Quiltersgilde houdt op maan dag 27 oktober voor de tweede keer dit jaar een regionale dag in het gebouw Blijhof aan de Ansfriduslaan 2 te Leusden- Centrum. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. Eerder dit jaar hield het gilde een soortgelijke bijeenkomst. Dat werd toen de best bezochte regionale Quiltdag m ons land. Op 27 oktober staat er het volgen de op het programma: 's ochtends een show and teil met een demon stratie van de short-cut methode. Om 14.00 uur is er een lezing met dia's over de Amerika-reis van een groep Nederlandse quilters. Zowel leden als belangstellen den zijn van harte welkom. De en tree bedraagt een gulden. iRISDEN/AMERSFOORT - afdeling Amersfoort en instreken het Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt komende zondag een wandeling in het Hoevela- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU) Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten kensc bos. Speciale belang stelling tijdens deze wande ling krijgen de paddestoelen. De rondleiding door het bos be gint om 14.00 uur en duurt ongeveer anderhalf tot twee uur. Het verza- Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten aan de Westerdorpsstraat te Hoevelaken. Mensen die willen deelnemen, worden verzocht om een spiegeltje mee te nemen zodat de paddestoe len beter bekeken kunnen worden. LEUSDEN Het gemeente- diakonaat Dorpskerk houdt op woensdagmiddag 29 okto ber weer een kledingbeurs. Deze vindt plaats in 't Tref punt, Arnhemse weg 75 te Leusden-Zuid en duurt van 14.00 uur tot 17.00 uur. Wie goede en nog bruikbare kleding heeft die men weg wil ACHTERVELD Maandag houdt de A.B.T.B. de jaarlijkse ledenvergadering in Ons Ge bouw. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda bestaat uit negen pun ten. Voor de pauze is er een be stuursverkiezing. Aftredend zijn G. J. Wouters, W. J. J. van de Hengel en G. M. C. van Burgsteden. De heren Wouters en Van de Hengel zijn her kiesbaar, de heer Van Burgsteden niet. Het bestuur stelt de volgende kandidaten voor: in de vacature Wouters: 1 G. J Wouters en B. W. van de Hengel; vacature Van de Hengel: 1. W J. J. van de Hengel en 2. L. J. Hak. In de vacature van Van Burgste den wordt voorgesteld H. W. van Middelaar. Na de pauze geeft ir. J. van de Poel van de landbouwuniversiteit te Wagerungen een inleiding over het onderwerp Ingrepen en sturing van erfelijkheid (genetische manipula tie). Na de lezing wordt er een discus sie gehouden over het thema. doen, kan deze inleveren op maandagavond 27 oktober tussen 19.00 uur en 20.00 uur en op dinsdagmiddag 28 okto ber tussen 14.00 uur en 15.00 uur, beide malen in 't Tref punt. Vodden kunnen ze ook gebruiken maar wel apart in pakken en bij afgifte vermel den dat het om vodden gaat. De opbrengst van de kleding beurs zal als volgt besteed worden: 1 Smederijen m Entrea (project werelddiakonaat); 2. Stichting mensen in nood; 3. Lotjeshuis te Suriname; 4. Adoptie scholenplan te Haïti en 5. Kerkvoogdij. In de door droogte, oorlogsge weld en honger getroffen delen van Eritrea wordt de bevolking gehol pen door de Eritnan Relief Associa tion. Deze hulporganisatie richt kleme smederijen op waar landbouwge reedschap wordt gemaakt en on derhouden. De mensen uit de dor pen worden opgeleid, zodat zij zelf het gereedschap kunnen vervaar digen en onderhouden. Er is ook gekozen voor de adop tie van een scholenplan te Haïti Een pater probeert daar met verschil lende medewerkers de kinderen uit de sloppenwijken goed onder wijs te geven. Het gemeentediakonaat hoopt dat er veel kleding gebracht zal worden en dat de kledingbeurs weer een succes wordt. ACHTERVELD Maandaga vond wordt weer de maande lijkse schrijfavond van Am nesty International gehouden. Degenen die aan deze schrijf avond willen deelnemen zijn om 19.30 uur van harte wel kom bij Nel Schwagerman aan de Verjaagde Ruiterweg. Dat het schrijven voor gevange nen van groot belang is, blijkt wel uit de ontvangen berichten Van de LEUSDEN - Bi] een aanrijding op de Horsterweg, dinsdagoch tend rond 08.00 uur, raakten twee personenauto's behoorlijk bescnaaiga. persoonlijke onge lukken deden zich niet voor De bestuurder van de eerste auto raakte een opstaand randje van het bruggetje, waardoor hij begon te slingeren. Hij kwam tot stilstand tegen een tegenligger Beide wagens moesten wor den afgevoerd. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiësta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergetende nieuwe Ford Transit bestelwagen1 U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. ^0 AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Markant zangrecital in Leusdense Kerk Vader Bloemendal draagt zaak na 25 jaar over aan zoon Paul pag. 5 Delegatie Baptistencoventie in Leusden pag. 6 WD'er Keja in spreekbeurt: ,Het ziet er slecht uit voor lokale omroe pen" pag. pag. „Leusden goes Hollywood" wervelende show met klasse Sport Servicepagina LEUSDEN/UTRECHT Drie inwoners van Leusden zijn dinsdag veroordeeld we gens rijden onder invloed. Twee van hen hoorden de uit spraak van de Utrechtse poli tierechter, mr. A. Weijsenfeld, persoonlijk aan. De derde krijgt het vonnis thuisge stuurd. Een 39-jarige vrouw uit Leusden wilde m oktober vorig jaar gaan rij den met 1,88 promille alcohol in haar bloed, ruim drie keer meer dan toegestaan. Een gesprek met vrienden was op ruzie uitgelopen en toen de vrouw kwaad wilde wegrijden, reed zij bijna een agente omver". „Het gevaar op de weg dat je zo bent is heel erg groot", zei officier van justitie, mr. J. Miltenburg- Dek- 78 personen waarvoor m 1985 is ge schreven zijn er 19 vrij gelaten De inzet van de deelnemers aan de schrijfavonden is dus niet tever geefs geweest Dit maal zal geschreven worden naar de autoriteiten van de Sovjet Unie, Peru en Irak. Het gaat om per sonen die gebruik hebben gemaakt van hun recht op vnje meningsui ting. Het zijn gevangenen die al heel wat jaren in gevangerussen en psychiatrische inrichtingen wor den vastgehouden. Deelnemers kunnen meer dan één brief schrijven. Voorbeeldbrieven in het Neder lands, maar ook in andere talen, lig gen klaar en kunnen overgeschre- ven worden. king, „en dat blijkt ook wel". Zij ei ste negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan vier voorwaardelijk, vijfhonderd gulden boete en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. De politierechter het de boete en de voorwaardelijke gevangenis straf zoals ze gevorderd waren. An ders dan de officier wilde, legde hij een weekend-ontzegging van zes maanden op. Een 38-jarige plaatsgenoot kreeg conform de eis achttienhonderd gulden boete en een voorwaardelij ke rij-ontzegging van zes maanden opgelegd. Hij was in december vo rig jaar op de afslag van de A 28 bij Amersfoort door de politie staande gehouden, nadat hij een bocht slin gerend en opvallend lang rem mend was doorgereden. De bloed proef wees uit dat hij dnemaal te veel op had. Eveneens conform de eis werd een 22-jarige Leusdenaar veroor deeld tot negenhonderd gulden boete. Hij had in zijn woonplaats gereden met ruim tweemaal teveel alcohol in zijn bloed. Een transactie van zevenhonderdvijftig gulden had hij niet betaald. „Dat is zijn goed recht", zei de politierechter. Maar omdat hij vol gens de officier „veel mensen een hele hoop werk" had bezorgd, ver hoogde zij de boete met honderd vijftig gulden. De politierechter was het daarmee eens. De Leusdenaar zelf was niet aan wezig om het allemaal aan te horen. LEUSDEN/UTRECHT We gens diefstal van een aanhan ger vol benodigdheden voor de aanleg van asfaltwegen is een 36-jarige inwoner van Leusden dinsdag bij verstek veroordeeld tot vijfhonderd gulden boete. De Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsen feld, bepaalde tevens dat de Amersfoorter de benadeelde, Bruil Arnhem BV, de maxima le schadevergoeding van vijf tienhonderd gulden moet be talen. Verdachte had de aanhangwa gen met inhoud in oktober vorig jaar gestolen van een bouwterrein in Leusden. Hij had eerst het slot doorgeknipt Toen hij later ontdek te dat de buit voor hem waardeloos was, gooide hij de goederen in een container. Het aanhangwagentje kwam bij toeval boven water. Werknemers van Bruil zagen er een zwager van de Amersfoorter mee njden. In een onbewaakt ogenblik koppelden zij het karretje af en na er „indrin gend" naar gevraagd te hebben, kregen de werknemers te horen wie de dief was. Officier van justitie, mr. J. Milten burg-Dekking. eiste voor de dief stal vijfentwintighonderd gulden boete, waarvan tweeduizend gul den voorwaardelijk. Evenals de rechter vond zij dat de schade bin nen zes maanden betaald moest worden. Fluorw«g 49-51 - Am«rifooft Tel. 033-15541 VERTROUWEN WAARD Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691 Wanneer hij - óm wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 HANDTEKENINGEN WD: de WD was toch al tegen grensverleggende activiteiten.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1