Kantongerecht Amersfoort KPO-bijeenkomst over rauwkost Prijs voor Merel V olksdansgroep wijzigt oefenavonden IwSl L. 505 SX SELECT. TIJDELIJK VA.29.995,- «■PïïïlL ofi w&f PIET VAN HEUGTEN ARIE AGENANT'S DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 LEUSDER KRANT Een mevrouw uit Barneveld had een dusdanig luidruchtig feestje gehouden dat de poli tie, na een paar waarschuwin gen gegeven te hebben, ten slotte alle geluidsapparatuur had meegenomen. Op de zitting van 9 oktober in formeerde de kantonrechter, Mr. van Vliet, hoe groot de kans op herhaling was als de spullen teruggeven werden. „Het is sindsdien niet meer gebeurd", verzekerde verdachte hem. „Dat is ook niet waarschijnlijk zonder apparatuur", meende de kantonrechter, die deze me dedeling geen geruststelling voor de toekomst vond inhou den. „Maar die heb ik inmid dels geleend. Het was gewoon één keer een feestje dat wat uit de hand gelopen is' De kantonrechter besloot om, ondanks de officier die ver beurdverklaring geëist had, de t.v., draaitafel, tuner, verster ker, cassettedeck en boxen wel terug te geven, maar legde een boete van 500 gulden op, waarvan de helft voorwaarde lijk. Een inwoner van Woudenberg had met een auto gereden die „in een dusdanige staat van ontbinding verkeerde" - aldus de officier - dat de berijder er wel ter plekke doorheen had kunnen zakken. De 73-jarige verdachte was het niet met deze stelling eens. „De motor deed het prima. Maar de politie begon meteen me opa te noe men en een schroevendraaier in de onderkant te steken. Als ik dat doe bij uw auto, dan steek ik er ook doorheen. Ik ben zeer beledigd. Mijn auto mankeerde mets". „Nee, de claxon deed het nog", sprak de officier niet zon der ironie „Mam de onderkant kon voor het merendeel met de hand weggehaald worden. U mag blij zijn dat u hier nog staat. Eigenlijk is u een dienst bewezen". Over verbeurd-verklaring hoefde niet meer geoordeeld te worden, want nadat de poli tie de papieren in beslag had genomen, had de eigenaar zijn auto noodgedwongen aan de sloper verkocht. Hij kreeg een boete van 225 ONLEESBAAR gulden. „Zeggen ze ook nog opa tegen je", was zijn laatste boze commentaar. VOGELS Iemand uit Hoevelaken had op een braakliggend stuk grond beschermde vogels gevangen door netten op te stellen. Bo vendien waren bij hem thuis in een volière sijzen, kepen en tortelduiven aangetroffen. „Waarom doe u dit?" wilde de kantonrechter weten. „Het is een hobby van me om krui singen te maken met kanaries", biechtte verdachte op. Een hobby die misschien wel eens wat geld opleverde, ver onderstelde de officier. In ie der geval had een eerdere boete kennelijk met veel in druk gemaakt. Nu moest het maar eens duidelijk zijn: 300 gulden en verbeurdverklaring van vogels en netten. Een jongen uit Soest, die 's morgens de eerste trein nam, trof het kaartjesloket gesloten, omdat - zoals later bleek - de betreffende beambte zich ver slapen had In de trein waar schuwde hij de conducteur, die 2,50 gulden administratie kosten extra in rekening wilde brengen. Dat weigerde verdachte, waar door over en weer de nodige wrevel ontstond. „U bent met als vrienden uit elkaar ge gaan", constateerde de offi cier, die ovengens het verhaal aannemelijk vond en ontslag van rechtsvervolging eiste. Een automobilist uit Smilde had bij de polikliniek in Amersfoort op het trottoir geparkeerd „in met witte strepen aangegeven vakken die bij mij de indruk ge wekt hebben dat ik daar staan mocht". Ook dit verweer werd gehonoreerd. „Strepen op het trottoir kunnen inderdaad die indruk wekken. Op gevaar af dat andere ver dachten in de zaal denken dat ik voor Sinterklaas speel, vind ik toch ook hier dat ontslag van rechtsvervolging op zijn plaats „Een ongeldig rijbewijs omdat het onleesbaar is", las de kan tonrechter wat verbaasd voor. „Dat heb ik nog nooit meege maakt". Verdachte vond het ook onbegrijpelijk en had stel lig de indruk gehad dat de poli tie hem hebben moest. Onbekend in Amersfoort, had hij m het donker een bocht wat aarzelend genomen. werd prompt aangehouden en mee genomen. „We dachten eerst dat u ge dronken had want u nam die bocht zo raar", verklaarde later een agent. Dat bleek niet het geval en daarom maar een boete voor een onleesbaar rij bewijs? Het werd ingenomen en verdachte kon de volgende dag naar Utrecht gaan voor een nieuw. De zitting werd geschorst om het gewraakte rijbewijs te kun nen opsporen dat zich ergens in het gebouw van het kan tongerecht moest bevinden. Binnen vijf minuten lag het op tafel en bleek inderdaad on leesbaar. „Heeft u er mee gezwommen of zo?" sprak de officier ver baasd. „Je kunt hooguit nog zien dat er ooit op geschreven is. Zo is een rijbewijs inderdaad ongeldig". Boete 35 gulden. i i ACHTERVELD - Woens dagavond hield de KPO een bijeenkomst in D'Ouwe Peerdestal te Achterveld. De voorzitster opende de vergadering met een wel kom tot de aanwezigen. Ze was blij dat er een zo grote opkomst was. In het bijzon der verwelkomde zij de he ren Sakkers en Jan van Dijk. Na afhandeling van enkele huishoudelijke agendapunten werd een kort verslag gegeven van de bijeenkomst in Apel doorn. Deze werd door twee bestuursleden en twee leden bezocht. Het onderwerp van die themadag was verantwoord ouderschap in deze tijd. Na afhandeling van de huishou delijke agendapunten volgde er een Eucharistieviering, ge volgd door een lunchpauze. ACHTERVELD - Vanaf he den zijn de oefenavonden van de Volksdansvereni ging gewijzigd. Het Volks dansen zal niet meer plaats vinden op maandag, maar op donderdagavond in De Moespot. Ook het tijd schema is gewijzigd. De aanvang is niet meer om 20.00 uur, maar zal met in gang van komende donder dag zijn van 20.30 uur tot 22.00 uur. Het Volksdansen in Achterveld begint steeds in de maand september en eindigt in de maand juni. Niet alleen Nederlandse volks dansen worden ingestudeerd, ook Israëlisch, Russische, Roe meense, Joegoslavische en Griekse dansen staan op het programma. Iedereen kan er aan deelnemen. Wil men een avond in bewe ging zijn, prachtige dansen le ren en houdt men van folkloris tische muziek en gezelligheid, kon dan volksdansen. Degenen die belangstelling voor het Volksdansen hebben kunnen geheel vrijblijvend een avond komen kijken. De onkos ten zijn zeventig gulden per half seizoen. Dat komt op vier gulden per les. Wil men meer informatie heb ben dan kan men kontakt opne men met Ilona van den Burg, telefoon 033-942252. In verband met een optreden van de groep zal er op donder dag 23 oktober geen Volksdan sen in De Moespot zijn. Hierna volgde een lezing van dr. M. Chnstiaans, docent aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Hij behandelde het onderwerp van de kunstmatige inseminatie. In 1978 werd de eerste reageerbuisbaby gebo ren. Daarna is alles heel snel gegaan. Op een duidelijke en goed begrijpende wijze ver telde hij het een en ander hier over. Kiezen voor kinderen is kiezen voor verlangen. „Wie handelt volgens zijn geweten, handelt goed", aldus de inlei der. Van de gelegenheid tot vragen werd een druk gebruik ge maakt. Het was een themadag die heel nuttig was en waar weer veel van geleerd is. RAUWKOST Na behandeling van het huis houdelijke gedeelte was het woord aan de heer Sakkers die in samenwerking met Jan van Dijk handel in groenten en fruit het een en ander vertelde over rauwkost en rauwkostsalades. Rauwkost is volgens de heer Sakkers een hele gezonde voe ding. Goed voor de gezond heid en goed voor de spijsver tering. Het is een voeding met veel vitaminen, maar het moet wel vers zijn. De beste manier is om het zelf te maken. Hetgeen overblijft moet men niet bewaren daar er zich dan heel vlug bactenën in vormen. Wil men een rauw- kostschotel of rauwkostsalade maken, koop dan de beno digde hoeveelheden zo goed uitgekiend dat er geen grote overschotten zijn. Koop ook al les vers. Na zijn inleiding werden door de heer Sakkers diverse rauw- kostschotels en rauwkostsala des gemaakt. Hij gebruikte hiervoor onder meer witte kool, andijvie en witlof. De hier bij behorende diverse sausen en dressings werden ook door hem zelf gemaakt De aanwezi gen konden hierna van de ge maakte salades proeven, waar bij bleek dat een en ander wel bij de aanwezige dames goed in de smaak viel. De recepten voor het maken hiervan zijn in de loop van de week bij Jan van Dijk in de win kel verkrijgbaar. Na dank te hebben gebracht aan de heren Sakkers en Van Dijk werd dez vergadering gesloten met dar aan de leden voor de opkorri en ook de inbreng van dej avond. LEUSDEN - De negenjarige Merel Egtberts uit Leusden heeft onlangs een tweede prijs gewonnen in de Jeugd Glas Wedstrijd 1986 die werd geor ganiseerd door een soort van gilde in de Duitse glasindus trie. Merel won die prijs met een zelfgemaakt glazen huis je. Merel Egtberts ontving de pnjs, inclusief een mooie oorkonde die inmiddels is ingelijst, op 25 septem ber in Dusseldorf. Ze had speciaal voor die gelegenheid een dagje vnj gekregen. Ze was overigens de enige deelneemster uit het buiten land. Tijdens die feestelijke bijeen komst maakte Merel kennis met on der andere de burgemeester van Düsseldorf en de voorzitter van de organisatie. De pnjs die ze mocht ontvangen heet officieel „Zweite Sonderpreis" voor het projekt „Haus im Glas, Glas im Haus". Zoals gezegd heeft ze het glazen huisje helemaal zelf gemaakt v afvalglas. „Maar mijn vader he een beetje geholpen", zo voegde er eerlijkheidshalve aan toe. was ook haar vader die het werk opstuurde. Drie weken later viel bericht dat ze m de pnjzen was g vallen in de bus. In totaal heeft Merel vier soortc lijke huisjes gemaakt. Eèn daair heeft ze opgestuurd naar een ga rie Of ze kunstenares wordt, we ze nog met. Inclusief o.a.: 5-versnellingsbak hoofdsteunen vóór en achter midden-armsteun achter antracictgrijze veloursbekleding metallic lak Gris Argente ol Bleu Delft matzwarte antenne radio-inbouw voorziening aërodynamische wielplaten beschermende sierstrips zwarte raamomlijsting Turbo Injection striping van binnenuit verstelbare buitenspiegel links èn rechts SX monogram Select signering. Bovendien op de 2 liter versie: elektrisch bedienbaar schuifdak 185/70 Tl 4 banden vciligheidsgordels achter. BA WEE Amersf o°rt Bovee Amersfoort B. V., mJ Sm ifHiJ DU VEE Berkenweg 3, tel.: 033-13846. Ansfriduslaan 5 ~FERDI VUGTS I 3833 BG Leusden 1 Tel. 033-943395 Gegarandeerd goed en niét duur, voor alle TIMMER- en METSELWERKEN VEILIGHEIDSSLOTEN ISOLATIEGLAS en VOORZETRAMEN DAK- en VLOER-ISOLATIE Wil geven u een vrijblijvende offerte Alle Heuga lapijttegels 15% korting Kelaflor. 7jr gar Ta- pijtteaels. nieuw v a. 3.50 per teqel 50 modelkamers 1500 m2 tapijttegelshowroom. 10.000 m2 voorradig Zo gesl.. Hessenweg 186, Achterveld (bij A'foort), tel 03425- 2223 'WV' GEMEENTE**. LEUSDEN De Burgemeester der gemeente Leusden brengt ter openbare kennis, dat het voornemen bestaat om bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een woning met garage op het perceel Hessenweg 277 (achter bestaan de woning) te Achterveld (m.t.v. art 19 WRO): - het bouwen van 5 woningen op een perceel aan de Rentinckstraat te Achterveld (m.t.v. art. 3 best. plan Achterveld), - het plaatsen van een schuurtje op het perceel Landjonker 20 te Leusden (m.t.v. art. 3 best. plan 2e fase); J één en ander zoals aangegeven op de bij de bouwplannen behorende tekening(en) De te keningen liggen van maandag 20 oktober 1986 t/m donderdag 6 november 1986 op werkdagen 's morgens van 8 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Stadsontwikkeling kamer 209, 't Erf te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkingen ex. art. WRO ter inzage. Gedurende deze termi|n kunnen eventuele be zwaren tegen dit voornemen schriftelijk bij Bui gemeester en Wethouders worden ingediend. Leusden, 15 oktober 1986. De Burgemeester van Leusden, Mr. J. W. M. Rademaker. De Peugeot 505 staat al jarenlang be kend als een zakelijk verantwoorde aanschaf. Dat blijkt wel uit het feit dat er al meer dan een miljoen verkocht zijn. Niet alleen beschikt hij over een representatief uiterlijk, óók z'n duurzaamheid en lage kilo- melerkosten dragen bij aan z'n populariteit Zo heeft hij slechts éénmaal per 20.000 kilometer een grote beurt nodig. En ook qua inruilwaarde zit u gunstig met een 505. Nu de 505 SX Select 1.8 wegens succes wordt geprolongeerd, zal z'n populariteit nog wel verder stijgen. Te meer daar er nu ook een 505 SX Select met 2 liter motor verkrijgbaar is, inclusief onder meer een elektrisch bedien baar schuifdak! Naast de toch al luxueuze standaard uitrusting, krijgt u in deze speciale uitvoerin gen een aantal chique extra's. Zonder dat daar extra aanschafkosten tegenover staan! Normaal zou deze 505 met 1.8 liter motor een prijskaartje van f 32.495,- moeten hebben. Nu betaalt u slechts f 29.995,-. Op de SX Select met 2.0 liter motor heeft u f 3.000- voordeel: nu f 33.195,-. Dit royale aanbod is tijdelijk. Maar als u er snel bij bent, kunt u zich verzekeren van jarenlang exclusief rijplezier. Dat begint al met een comfortabele proefrit Waarna u moeite - loos zult beslissen. Ei) PEUGEOT 505 HM)» N INCI-imv, Al I1M lUNGSKOÏITM 4SCI. WIJZIGING! N VOORBIJ IOUIM N ItllGIOI lAlilO'l 11VSIDIRI Cl 11 AM I1G1 1IN AANI11I kkl 1 I|kl IKI|S I1|l)l I l|k VANAI 084,-11 R VIAANDll XtlII lAVHHAAG UW IH Al III NAAR Dl MCKill l|kl IIIII N VAN IINANC1I RING I N 11X1 OMHOUW U bent van harte welkom bij Bert en Gerda Agenant, Bisschopsweg/hoek Vermeerstraat (bij sportfondsenbad). tel. 13818. Het adres voor al uw visdelicatessen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4