Commissie akkoord met financieel beleit „Leusden goes Hollywood" wervelende show met klasse School volleybaltoernooi een sportief evenement 'Vredesbus' in Leusden bowling— DE LEUSDER KRANT: Avanti kansloos BCL boekt tweede overwinning Uitslagen Ons Genoegen Paarden- cross in Den Treek Wjt u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij KANTOOR LEUSDER KRANT Hamershof-winkeliers presenteerden najaarsmode: DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 ACHTERVELD Dinsdag hielden de oudercommissies in samenwerking met leden van de sportvereniging Avan- ti weer een school-volleybal- toernooi. De leiding was in handen van Wil Enters, terwijl ook de scheidsrechters leden van Avanti waren. In totaal namen 14 teams, die waren in gedeeld in vier poules, deel. Er waren zeven teams in groep 7 en 8 en zeven teams in groep 5 en 6. Elk team werd begeleid door een van de ouders. Het werd een hele mooie en sportieve dag waar bij velen van het onderwijzend per soneel van hun belangstelling blijk gaven. Ook veel ouders en andere belangstellenden kwamen naar dit sportieve evenement kijken. Na een groot aantal spannende wedstrijden konden de finales wor den afgewerkt. Bij groep 7 en 8 kwamen eerst aan bod de winnaars van poule A en poule B. Dit waren 't Startblok 1 tegen 't Startblok 2. De eerste prijs was voor 't Startblok 1. In de finale 2 kwamen de nummers van poule A poule B uit. Dit waren St. Jozef 2 tegen St. Jozef 4. Hier gmg de 3e prijs naar St. Jozef 2. In de groep 5 en 6 gmg de finale van poule D tegen St. Jozef 5 en St. Jozef 8. De eerste prijs ging naar St. Jozef 8. In tweede finale gmg de winnaar van poule D tegen winnaar poule C. Dit waren De Regenboogschool 2 tegen St Jozef 7. Deze wedstrijd emdigde in een gelijk spel. Daar in verband met de tijd het met meer mogelijk was om deze wedstrijd over te laten spelen, werd besloten de beide teams de derde prijs toe te kennen. De beker werd uit gereikt aan de Regen boogschool. De wisselbeker, die dit jaar verdedigd moest worden door 't Startblok, werd dit jaar door dezelfde school gewonnen. Na de uitreiking van de prijzen dankte Jos Koot allen die aan deze fijne en sportieve dag hadden mee gewerkt. In het bijzonder bedankte hij Wil Enters voor de organisatie en de scheidsrechters voor hun ge weldige medewerking. Zij werden allen m de bloemen gezet. LEUSDEN Dinsdag werd de Korf bevolkt door ongeveer 250 kinderen, die gevolg hadden gege ven aan de oproep van de Leos- jeugdcommissie, die het jaarlijkse schoolvolleybaltoernooi had geor ganiseerd. De commissie, bestaan de uit Anouchka Baiuuk, Aalt Smit, Anja Caminada, Ans Tijmensen en Christa Kats, kon het evenement 's morgens om 9.00 uur van start laten gaan, waarna Peter Nuyten, LEOS- bestuurslid, rond 17.00 uur de prij zen kon uitreiken. De 46 teams van de 7 deelnemen de basisscholen streden m poules om uit te maken wie er naar de finales over zouden gaan. De wed strijden duurden telkens een kwar tier, waarbij de 5e en 6e klassers 15 punten per set dienden te scoren, terwijl de 3e en 4e klassers na het bereiken van 10 punten van veld konden wisselen. Bij de meisjes 3e en 4e klas kwam het eerste team van de Klimrakker als eerste uit de bus, terwijl bij hun even oude colle ga's van mannelijke kunnen De Wegwijzer met de eer ging strij ken. Bij de meisjes 5e en 6e klas was de hoofdprijs weggelegd voor De Bongerd en de Gereformeerde Ba sisschool was bij de jongens in die categorie het sterkste. De poedel prijs was dit jaar weggelegd voor de jongens 5e en 6e klas van de Hobbit. Uitslagen Meisjes 3e/4e klas 1. Klimrakker 1 2. Bongerd 1 3. Wegwijzer 1 Jongens 3e/4e klas 1 Wegwijzer 1 2 Hobbit 2 3. Groenhorst 1 4 Groenhorst 2 Meisjes 5e/6e klas 1. Bongerd 1 2. Hobbit 2 3 Heerdt 2 Jongens 5e/6e klas 1. Gereformeerde Basisschool 2. Klimrakker 1 3. Heerdt 1 4. Hobbit 1 5. Heerdt 2 (advertentie) Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie: Asschatterweg 19, tel. 033-941495. LEUSDEN Donderdag 9 oktober vergaderde de gemeente lijke commissie Financieel Beleid en Beheer in het gemeente huis over de begroting van 1987. In wezen was het een voortzetting van het beleid '82-'86. Het college gaat door met „terugdringen" van het financieel tekort, zoals wethouder Fons Ummels (CDA) het stelde. Ook nu weer is gebleken dat de gemeente Leusden ruim in haar jas je zit, zodat zij de zaken voor meer dere jaren kan vastleggen. Er was sprake van een financieel tekort, maar dit is weggewerkt door het inverdien-effect, aldus het college. HOOFDKLASSE Uitslagen: 13-10-1986 K.T.M.-Motors - Spares en Strikes 0-5 Beyen BV - Good Approach 2-3 Stand: 1. Djagos 7-28 2 Spares en Stnkes 7-24 3. Beyen BV 7-23 4. Pajeerja 6-23 5. Good Approach 7-15 6 S&WSystems 7-15 7 K.T.M -Motors 7-12 8. team 8 0- 0 Hoogste game dames: Cobi Brandsen 216; heren- Jan van Os 229. Ie KLASSE Uitslagen: Ros Beyaart - l'Esprit d'equipe 5-0 De Hulken - Aqua Stop 2-3 Schoenmakerij Keyzer - Heritonba 3-2 Karv/eihoek - Partyserv. v/d Voort 5-0 Stand: 1. Karweihoek 7-31 2. Aqua Stop 7-23 3. Partyserv. v/d Voort 7-19 4. Schoenmakerij Keyzer 7-19 5. Ros Beyaart 7-16 6 De Hulken 7-16 7. Heritonba 7-15 8. l'Esprit d'equipe 3- 0 Hoogste game dames- Tineke Brosky 185; heren Everard v. d. Brug 212. 2e KLASSE ACHTERVELD De dames van Avanti lijken in de eerste klasse een moeilijk seizoen te gaan krijgen. De formatie van Huub van Wees werd ook in de tweede ontmoeting van het seizoen kansloos gelaten. SO- VOCO 6 liet de Achtervelders slechts één set in de waan dat een overwinning tot de moge lijkheden zou behoren. Avanti kwam afgelopen donder dag gehandicapt aan de start door dat één van de hoofdaanvalsters wegens een rugblessure verstek moest laten gaan. Noodgedwongen moest coach Huub van Wees der halve zijn opstelling aanpassen. Dat nam niet weg dat al gauw bleek dat de Achtervelders vooral snelheid tekort kwamen op het jeugdteam dat men aan de andere kant van het net tegenover zich vond. Met name in de eerste set werd de pass slecht verzorgd, wat tot ge volg had dat de aanvallen ook niet goed uit de verf kwamen. Het was dan ook niet meer dan logisch dat de eerste set in Soest bleef; 10-15. VERSNELLING In de tweede set maakten de Achtervelders echter duidelijk dat men zich niet helemaal zonder slag of stoot over wenste te geven Door m een hogere versnelling te scha kelen slaagde men er wonderwel in om de jeugdige opponent onder druk te zenen. Het gevolg was een verdiende 11-15 zege, waarna er nog een sprankje hoop gloorde op de Achterveldse bank. In de derde set liepen de zaken echter weer allesbehalve ge smeerd, waarna SOVOCO met 15- 12 dankbaar een 2-1 voorsprong in ontvangst mocht nemen. In de vierde set leken de Achter velders nog in staat de tegenstan der passend van repliek te dienen. Geconcentreerd spelend nam Avanti een 11-4 voorsprong, die normaal gesproken tot setwinst had moeten leiden. Maar te vroeg zakte de ploeg in elkaar, waarna zelfs een tactische wissel geen soelaas meer kon bie den. Handig profiterend kwamen de Soestenaren langszij om Avanti in de slotfase met lege handen te laten; 11-15. 7 De Korfbowlers 7-10 Hoogste game dames. Tmy Broekhui zen 163, heren: Rob Barbillion 208 3e KLASSE Uitslagen: Groeneveld - Stars and Stnkes 4-1 Lucky Strike - Guy and Dolls 0-5 Stoff. Hofstede - Rijsch. De Wetering 5-0 Stand: 1. Guy and Dolls 7-30 2. Stoff Hofstede 7 27-3. AFO-tax 7-26 4 Groeneveld 7-20 5. Rijsch. De Wetenng 7-15 6. Lucky Stnke 7-13 7 Stars and Stnkes 7- 9 8. LEEG 0- 0 Hoogste game dames: Sylvia v d Kolk 159; heren: Henk v. d. Hoef 211. De gemeenteraadsleden hebben de begroting in het algemeen aan vaard. Op enkele punten verschil den zij echter van mening. RIJKSWEG 28 Het college heeft pok nu weer politieke keuzen gedaan, zo stelde Com Verduin (PvdA). Zo wordt er 8V2 miljoen besteed aan de aanleg van de njksweg 28. Gemeenteraadslid Verduin kwam hiertegen in verzet. Zij zei dat een aantal sectoren onderbedeeld wa ren, zoals cultuur en recreatie. Een voorbeeld hiervan is dat er voor de Uitslagen: De Korfbowlers - H en M team 4-1 Pro Gemar Bowling - Buro Epskamp 4-1 Aann bedr. v/d Poll - Dieene 0-5 Stand: j 1. Dieene 7-29 2 Buro Epskamp 7-29 j 3. Pro Gemar Bowling 7-22 4. Aann bedr. v/d Poll 7-21 1 5 Droesteam 7-19 6 H en M team 7-10 LEUSDEN Het eerste team van BCL mocht afgelo pen zaterdag in Utrecht de tweede overwinning van het nog jonge badmintonseizoen begroeten. De reserves van SSVU werden met 3-5 terugge wezen, na een duel waarin de dubbelspelen de doorslag ga ven. Na de enkelspelen zag het er al lemaal nog niet zo rooskleurig uit voor de Leusdenaren. In het heren enkel incasseerde René Hodde de eerste nederlaag van het seizoen (15-12, 18-14),- waarna Albert den Hollander het slechte voorbeeld van zijn collega volgde en in drie sets werd afgedroogd (15-12,15-17, 15-8). Toen ook Milly Pellikaan haar partij moest inleveren, leken de za ken voor BCL een dramatische wending te gaan nemen. Omdat Pellikaan vooral in tactisch opzicht haar meerdere moest erkennen m haar opponente, keek Leusden te gen een 3-0 achterstand aan. Het was Evelyn Edwards die het tij deed keren. Nadat zij haar tegen stander in de eerste set zand in de ogen strooide door deze met 11-1 uit handen te geven, trok zij de plooien in de laatste twee sets recht, 7-11, 3-11. ZADEL Geïnspireerd door het succes van Edwards hielpen de heren Hodde en Den Hollander in het dubbelspel BCL weer in het zadel, via een overwinning in drie sets; 9-15, 15-11, 13-15. Nadat het damesdubbel Pelli kaan en Edwards, die elkaar steeds beter beginnen aan te voelen, hun partij eenvoudig in winst om zetten (14-17, 5-15), kwamen de Leusde naren weer langszijv René Hodde en Milly Pellikaan stelden in het eerste gemengd dub bel een gelijk spel al veilig door hun tegenstanders, na een stroef begin (15-11 nederlaag), alle hoe ken van het veld te laten zien; 6-15, 2-15. Professioneel werd daarna het karwei afgemaakt door Albert den Hollander en Evelyn Edwards, die met 7-15, 18-16 en 8-15 de verant woordelijkheid voor de eindover winning voor zich opeisten. speel-o-theek geen geld beschi baar is. Hoewel het m verhoudu om een klein bedrag gaat, is er to subsidie geweigerd. Dit staat geen verhouding tot de uitgave v 8Vz miljoen voor de njksweg 28. J rich Parson (WD) zei hierop, dat al zes jaar geleden geld gerest veerd was voor die rijksweg, ene alle frakties er mee accoord wai gegaan. CAI Over de CAI was weinig nieu te melden. Er is een bnef verstuu naar de gemeente Amersfoort kritiek te uiten over de gang v zaken. De gemeente gaat Sieme een offerte vragen voor hetzelfi systeem. Er is voorts overleg met 1 Groenstichtmg over de plaatst van een mast. RENTEBELEID Com Verduin was het niet ee met het onderhoudbeleid. Er wi den wegen vernieuwd, waar rut mee aan de hand was, volgens ha; Wethouder Ummels zei, dat 1 specialisten op dit gebied hier i ter over konden oordelen. Bij de bespreking van het budg t-programma werden er verd nog vragen gesteld, over de vt vanging van auto's bij de dienst g meentewerken. Het geld blijft hiervoor gerest veerd, zolang er geen vervangii nodig is. Er waren weuug op- of aanmt kingen verder, waardoor de verg dering vlot verliep. ACHTERVELD Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen deden elf leden mee. Eerste werd B. Voskuilen met 93 punten. De ovenge uitslagen waren. aantal punten 2 A. van Daatselaar 91 2. ,A Vlug 91 4. P Smink 90 5. G. Tolboom 87 6. J van Nimwegen 82 6. H. J. van Ruitenbeek 82 8. J. E van Hamersveld 80 8 W Wittebrood 80 1U. vosKunen 11 B. van de Hengel JUNIOREN Ook de junioren-schutters zijn weer van start gegaan. De aan vangstijd van de oefenavonden voor deze schutters is gewijzigd. De junioren beginnen nu ook om 20.00 uur. Mogelijk is dit bij enkele leden nog niet bekend daar zij nog met op de schietavonden zijn ge weest. Het was Timo van Valkengoed die eerste werd met het mooie re sultaat van 87 punten. De ovenge uitslagen waren- 2. Arnoud Vlug 69 3. Laurens van de Ven 65 4 Prank van Dijk 62 5. Richard van de Wetenng 54 6. Jerry van Nimwegen 52 7. Arjan Does 51 Aanstaande zondag crossen in Den Treek. LEUSDEN Paarden- en Ponycentrum Den Treek or ganiseert een cross voor paarden en pony's, welke voor aanstaande zondag op het programma staat. Bij het crossen, waarvoor een toe nemende belangstelling bestaat, moeten door paard en ruiter een aantal' natuur lijke hindemissen genomen worden, terwijl men ook zo snel mogelijk rond dient te komen. Er hebben zich inmiddels zo'n 100 combinaties uit het Gooi en Midden Nederland voor deelname aangemeld De organisatie heeft een aantal geldprijzen en ge bruiksartikelen ter beschik king gesteld Een en ander zal zondag om 10.00 uur van start gaan tn de bossen van Den Treek, in de directe omge ving van het Paarden- en Ponyentrum aan de Buurt weg. jaar presenteerden merendeels de wat chiquere vrijetijdskleding. Daarbij moet worden opgemerkt dat de kledingcombinaties steeds met veel gevoel voor smaak en elegantie gekozen waren. Tot in de details toe. Dat alleen al is een com pliment waard. GLADDE VLOER (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar organi seerden de winkeliers van winkelcentrum De Hamershof een groots opgezette modeshow waarmee men de plaatselijke be volking op de hoogte wilde stellen van hetgeen de komende (donkere) maanden de actuele mode heet te zijn. Vorige week donderdag was het zover. In De Korf wachtte een groot publiek op de show die de winkeliers in gedachten hadden. En eerlijk gezegd: de aanwezigen kregen een wervelende show voorge schoteld, vol met dans, muziek en hier en daar een vleugje humor. Nog voor het doek opgaat klinkt er een zacht geroezemoes door de zaal. Precies zoals ik me had voor gesteld. Eerlijk gezegd: dit was de eerste modeshow die ikzelf be zocht. Wat ik er tot deze bijeen komst van heb gezien betrof slechts enkele beelden van de jaarlijkse modeshows m onder andere Parijs, waar men met de meest vreemde, exclusieve en opzienbarende crea ties (kleding was het nauwelijks te noemen) het podium betrad. Dat het in Leusdens ook zoiets zou worden, was met te verwach ten. De modeshow die de Hamers- hof-winkeliers voorschotelden had meer weg van een wat uit de hand gelopen STER-spot. Of nog beter; een lange videoproduktie. Duide lijk was ook dat men zeer consu ment-gericht werkte. Begrijpelijk natuurlijk, want wat wij vonge week donderdag te zien kregen, hangt nu in de winkels, klaar om verkocht te worden. „De modeshow is afgestemd op muziek en kleur", zo deelde pre- Het slow-motion ballet had overi gens moeite met de gladde vloer van het podium in De Korf. Later op de avond, bij de presentatie van de wintersportkledij, kwam die glad- 1 heid overigens weer goed van pas. I Veel bijval kregen, zoals te ver wachten was, de jeugdige dress- J girls and boys. Behalve de vrolijke kleding vielen zij ook op door, wat ik dan zo noem, de Sandra Kim- standjes; de wat ongelukkig ver wrongen handjes, soms wat vreem de danspasjes. Het had naar mijn gevoel allemaal iets natuurlijker ge- j kunnen. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag stond op het parkeerterrein bij De Biezenkamp de 'Vredesbus' geparkeep Die bus rijdt door ons land in het kader van de actie 'Miljoen minuten voor de Vrede', zoals we vorige week, berichtten. De Leusdense Betty Dirks haalde de bus naar het dorp, en was dinsdag ook aanwezig. Naar haar mening vr, het bezoek van de bus aan Leusden een redelijk succes. 'Er was behoorlijk veel belangstelling', aldus Betty Dirk 'Bij zoiets is het eigenlijk de bedoeling, dat de mensen tot een goed gesprek komen met elkaar, dat aspect 1 denk ik, wat te weinig uit de verf gekomen', zo zei Betty Dirks. Ook burgemeester Rademaker gaf middels e< bezoekje nog blijk van zijn belangstelling. De burgervader was, zo vernamen we, van mening dat het allema 'erg filosofisch' was. Ook in het kader van de actie mocht Bety Dirks tenslotte nog een formulier ontvangen van de Leusdense i Josef-parochie. daar stond op vermeld, dat de kerkgemeenschap inm het kader van de actie twee maal ei minuut stilte voor de vrede had betracht, met m totaal 1100 personen. sentator John (een achternaam schijnt de goede man niet te heb ben) aan het begin van de happe ning mee. Dat hij al snel direct con tact had met het pubhek, bleek uit zijn opzettelijke verspreking: John had het over winkelcentrum Rui- gershof. Het publiek corrigeerde hem meteen eendrachtig: „Ha mershofgalmde het door De Korf MODE-STAD Ook de Hamershof-winkeliers werden over hun hoofd geaaid toen John, gekleed m een smakeloos ou derwets pak, Leusden betitelde als „mode-stad". Later op de avond voegde hij daar nog een lange lijst van complimenten aan toe. Maar goed, waar het om ging was de mode. De hele show kreeg het motto Hollywood mee. Pas in het laatste der dne onderdelen werd dat echter voor honderd pro cent kracht bijgezet. Waar men zich wel gedurende de hele produktie aan hield: er werd geen woord ge sproken. Nauwelijks was John van het po dium verdwenen, of de eerste stevi ge rock muziek vulde de zaal. Met zwiepende heupen maakte het showballet Second Try duidelijk dat de kleding, waarover straks meer, m allerlei moeilijke standjes goed blijft zitten. Zo had ik een spa gaat met een lange jurk altijd voor onmogelijk gehouden. Sinds vorige week donderdag weet ik wel beter. De vrijetijdskleding kwam als eerste aan de beurt. Daarbij viel mij op, dat de felle kleuren schijnbaar

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8